Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7045 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredeljen
13.06.2003 at 08:47:45
 
Prebrala sem temo o PEDRIH in LEZBIKAH.
Sicer bi dala pripombo na samo besedo " pedri " - ta namreč naj se ne bi uporabljala - ker je predvsem žaljiva za nekateri del ISTOSPOLNO USMERJENIH. Res je, da se nekateri sami kličejo tako, zgolj BITI in sem GEJ, je bolj PRAV.

Zelo lepo ste pripovedovali o vsem, kar se dogaja  v njihovem svetu, kako jih sprejemate in kaj vas pri njih najbolj moti, predvsem pa vas veči del NJIH same SPREJEMA, nad čemer sem zelo ponosna  - ali pa smo pišete tako... Undecided

Ne  - saj vam verjamem.
Človek se mora s tako drugačnostno soočiti iz oči v oči. Ko se enkrat to zgodi pa - OPAZI koliko lepega nosijo v sebi - TAKO KOT MI. ČISTO nič niso drugačni, le, da jih bolj privlačijo istosplone osebe.
S tem res ni še nič narobe - slabše  je, če to zanikajo in o tem ne spregovore, ker ne vedo, kako JIH bo DRUŽBA sprejela, take kot se bodo predstavili.

Veliko je še zadržkov na tem področju, saj NJIHOV svet še vedno ne priznavamo tako kot bi ga ONI želeli, da ga.

Predvsem pa sem opazila slednje, da JIH v DRUŽBI že takoj prepoznamo, če le znamo dobro opazovati - nekaterim pa to lahko že z obraza preberemo...
Opazi se drugačnost na njih...

In  sama;


Že kar nekaj dni spoznavam PRAV ta SVET - prej sem ga samo od daleč opazovala in SPREJEMALA GA takšnega kot je - sedaj pa se mi je ponudila ODKRITA RESNICA - tega sveta.

Pred pol leta sem spoznala prijatelja, zelo čuteča, prijazna oseba, polna energije, vedno pripravljena nuditi pomoč, ko jo nekdo potrebuje, daje SEBE drugim - v nekem delu pa pozablja NASE.
Ob pogovoru sem skušala najti vedno njega samega, takega kot je, da se izrazi po tem, kar nosi na duši in kar mu zapira POT, da se SRČNO izrazi.
V nekem delu Srca je že od samega 8 leta naprej NOSIL to veliko bolečino po DRUGAČNOSTI, da je istospolnik, pa vendar NI BIL vedno takega mišljenja - dva svetova sta ga mučila in še vedno ga.
Vso to bolečino nositi v sebi in je NE DATI VEN. Delati se močnega ko to ni. Tega si niti v sanjah ne morem predstavljati.

No to so samo moja čustva sedaj do njih - ko vedo, kaj sledi, ko bodo priznali.

Sprejemljivost njihove drugačnosti je Predvsem odvisna, kako SMO JIH prej sprejemali, zato se mi zdi, da si vedno nekje želijo vzpostaviti komunikacijo z nasprotno osebo, še predno gredo globje vase in povedo resnico.

Tako sem čutila tudi sama.

No, skratka, da ne dolgovezim.
Veliko lepega je v vsakem človeku tudi v ISTOSPLONO usmerjenih ljudeh...
Imajo čustva tako kot mi ...


Back to top
« Last Edit: 08.01.2004 at 13:34:07 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #1 - 13.06.2003 at 09:29:40
 
Smiley
Mene je tud zmotil tisti naslov, zato tam nisem nič kaj pisala.

Mam tud frenda, ki je istospolno usmerjen že dolgo, čeprav je tud mel punco. Pravi, da se tega ne da spremenit, da to ne postaneš, ampak to si, čeprav hrepeni, da bi imel otroke in (hmm) družino.

Lepo si to vse napisala, Star12, ampak bi ti kljub temu položila na dušo, da sprejmeš dejstvo dvojnosti (tudi tu).


Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #2 - 13.06.2003 at 23:27:22
 
To je po moje nekaj vsakdanjega. Jaz poznam punce, ki so lezbijke, prav luštne, simpatične, ene malo manj, ene malo vsiljive, ena je pa napadalna.
In jih sprejemam, kaj tukaj ni za sprejeti mi sploh ni jasno? V čem je v tvojih očeh razlika?

Pa fanta ki je gej. Pa saj je probal biti en čas hetero, ene pol leta mu je ratovalo. Ampak se je raje vrnil k svojemu predragemu, pa še full ga crklja in mu nudi vso ljubezen.

Razlika ki je, je samo na vzunaj, med nami hetero in homo, telo, bistvo je pa čisto enako, samo je v nasprotnem telesu, kot smo mi navajani.

Ne pozabite, da je duša glavna, ne oblika telesa.

LP Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #3 - 13.06.2003 at 23:31:42
 
Zvezdica Hvala ti za odgovor.

Danes je minil še en dan, ko sem v Svoje Srce prejemala vse njegove misli.

Obdajale so me energije, katere so  nama stale ob strani, ko se je delil. Ponosna in vesela sem bila tisti trenutek zanj; tako kot je začel in razpredal naprej, si upam priznati, da nekje postopajo vsi in razumem JIH, kako jim je TEŽKO, še posebno najti OSEBO, kateri se lahko KOT prvi ODKRIJEJO, pa to ni MOŠKi, temveč ŽENSKA.

Tako čutim jaz - nisva šla tako globoko.

MOram priznati, da so te energije zelo močne - toliko oseb ga ceni, večina je žensk v njegovem svetu - opazim pa bolečino, katera traja že zeloo zelo dolgo.
Zakaj je temu tako?
Zakaj vedno pravijo, da nekje je možno ali pa je lahko, da to izvira iz družine.

Saj vse bolezni in domala vse spremembe - o tem ne vem, niti ni dovolj dokazov.

Torej Rodim se kot gej in ostanem gej?
Je vedno res tako.



Verjamem, da Z močjo Sebe, lahko najde ISKRO, ki bi vsaj malo spremenila njegovo življenje.

S prijateljem se o tem ali bi imel rad tudi družino in otroke še nisva pogovarjala, pri tem, da ga o tem povprašam, pa me vedno nekaj blokira.

Lepo si napisala malaZvezdica.

Hvala

p.s.; sprejemam ga takšnega kot je  - TO SEDAJ ŽE VE, in je razbremenjen. Tako lažje mu je, ko je naredil ta korak. Želim si, da ga vsi, ko začutijo - ko to so. Prej ko dajo ven - prej bodo šli naprej - ali vsaj vedeli kdo jih sprejema kdo ne.

Moja duša pa ve, kaj si on želi - ZASE. Uspelo mu BO.
Back to top
« Last Edit: 08.01.2004 at 13:36:58 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #4 - 16.09.2003 at 11:52:36
 
Kot geju se mi zdijo vajine besede balzam za dušo.

Ko bi le več ljudi videlo v bistvo človeka, namesto da ga odrine zaradi ene stvari, ki je povrhu vsega še tako osebna, da se pravzaprav nikogar ne tiče.

Človekova osebnost je zgrajena iz tisočev lastnosti. Slehernika zaznamuje "članstvo" v ogromno različnih družbenih skupin (sam sem npr. bivši gimnazijec, pripadnik generacije 1981, član folklornega društva... in tudi gej), ljudje pa te zaradi ene same samcate od teh lastnosti odrinejo. Ni pošteno! Prepričan sem, da sem ravno tako Božje bitje kot kdorkoli drug. Če bi bila moja spolnost posledica delovanja Satana, kot to trdijo nekateri, potem ne bi mogel občutiti ljubezni in biti srečen. V to sem prepričan! Ljubezen je Božji atribut, ne atribut hudiča!
Veliko naredim za to, da bi postal boljši človek in moja usmeritev mi je ob tem pravzaprav v pomoč, ker na lastni koži občutim, kaj pomeni biti nesprejet s strani družbe (čeprav moram reči, da imam to srečo, da imam družino, ki me podpira).
Ljubim sebe, ljubim svojega fanta, ljubim svojo družino in trudim se ljubiti vse ljudi sveta. Sem zaradi tega izmeček družbe in psihiatrični primer?
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #5 - 16.09.2003 at 12:42:32
 
Quote:
Prepričan sem, da sem ravno tako Božje bitje kot kdorkoli drug.


točno tako   Wink


vsi smo eno a hkrati različni od Njega

tud ljudem, ki te trenutno ne sprejemajo, bo čas slej kot prej razkril Resnico....nekaterim na lep, nekaterim pa na malo manj lep način   Smiley




LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #6 - 16.09.2003 at 13:38:29
 
Lubčki moji...

Dejmo se malo ustaviti!

Govorimo o tem, kako je pomembno, da te okolica sprejme. Da ti ponudi potrditev, da je tvoja "drugačnost" pravilna.

Zakaj pa jo rabite? Zakaj vam mora nekdo od zunaj (družba, država, pa sorodniki in prijatelji) potrditi, da je vaša želja imeti razmerje z istospolnim partnerjem pravilna? Mar sami v svojem srcu nimate notranje gotovosti o tem, kdo in kaj ste?

Zase točno vem, koga vse želim povabiti v svojo posteljo in s tem v svoje življenje. Vem, da je tako prav. Prav je zato, ker je to moje, ker sem to jaz. Če se v moji postelji znajde moški, ženska, par ali več ljudi, me sploh ne zanima, kaj si bodo o tem mislili tisti, ki jih ni bilo zraven. Vem, da sem se tako odločil in ne potrebujem nobene potrditve od zunaj, da je tako prav.

Moj nasvet vsem, ki niso gotovi v svojo seksualno identiteto: pomirite se s tem, kakšni ste in mislite samo na to, da je tako prav. Naučite se, kdo ste vi in kdo so drugi. Začnite ločevati med tem, kakšen vpliv imajo drugi na vas, kakšnega imajo pa na vas vaše lastne misli, želje in hotenja.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #7 - 16.09.2003 at 13:58:42
 
Sam sem popolnoma prepričan v svoj prav. Ampak poslušat očitke iz dneva v dan je utrujajoče. Vsakič videti, da bi te večina ljudi najraje nekam poslala, je utrujajoče. Poslušati neokusne šale in žaljivke na svoj račun je utrujajoče.

Ne dam nič na mnenja drugih, razen če gre za tiste, ki me imajo radi - od njih z veseljem sprejmem tudi kritiko, ker vem, da je dobronamerna. Toda videti, da se ljudje zgražajo in z odkritim gnusom gledajo na vsakršen izraz moje ljubezni do fanta, npr. na poljub, objem..., je utrujajoče.

Kako ima lahko nekdo ljubezen za gnusno?! Tega ne razumem.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #8 - 16.09.2003 at 14:30:14
 
bogglefreak20 wrote on 16.09.2003 at 13:58:42:
Ne dam nič na mnenja drugih, razen če gre za tiste, ki me imajo radi - od njih z veseljem sprejmem tudi kritiko, ker vem, da je dobronamerna. Toda videti, da se ljudje zgražajo in z odkritim gnusom gledajo na vsakršen izraz moje ljubezni do fanta, npr. na poljub, objem..., je utrujajoče.

Kako ima lahko nekdo ljubezen za gnusno?! Tega ne razumem.


Aha, to je pa nekaj drugega.

Jebiga, včasih so rekli, da strele v vrhove sekajo, ne pa v nizkotne mlakuže...

Ljudem se zdijo nagnusni dotiki oziroma seks dveh moških zato, ker se sami sebi zdijo gnusni. Zato večina moških ploska dvema lezbijkama, pri dveh gejih se pa stran obrnejo.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #9 - 16.09.2003 at 14:35:08
 
Jakob_Ostrjan wrote on 16.09.2003 at 14:30:14:
Ljudem se zdijo nagnusni dotiki oziroma seks dveh moških zato, ker se sami sebi zdijo gnusni. Zato večina moških ploska dvema lezbijkama, pri dveh gejih se pa stran obrnejo.


Točno tako - če sta dve punci skup, je to rajcig, če sta dva tipa, jih je treba pa premlatit. Tako "logiko" sem že slišal od marsikaterega moškega. Go figure!

Če imaš prav glede tega, da se gnusijo samim sebi, potem je povprečen Slovencelj totalno zafrustriran! Revež bogi!
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #10 - 16.09.2003 at 15:17:44
 
bogglefreak20 wrote on 16.09.2003 at 14:35:08:
Če imaš prav glede tega, da se gnusijo samim sebi, potem je povprečen Slovencelj totalno zafrustriran! Revež bogi!


Ja, kaj pa drugega! Odpor do samega sebe, svojih najglobljih želja, prepričanj in hotenj je temeljna notranja drža 99% Slovencev.

To je tudi tisti predpogoj, da se začnejo razvijati vsi t. i. družbeni ekscesi. Človek, ki je pomirjen sam s sabo, ki nosi v srcu mir, je takorekoč neopazen. Živi v svojem svetu, njegova pozornost je usmerjana v stvari, katerim se ostalim nemirnežem niti sanja ne, da obstajajo. On je pozoren na dobro, tisti, ki pa jih je nemir obsedel, pa na zlo.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #11 - 17.09.2003 at 11:33:02
 
Jakob_Ostrjan wrote on 16.09.2003 at 15:17:44:
Človek, ki je pomirjen sam s sabo, ki nosi v srcu mir, je takorekoč neopazen. Živi v svojem svetu, njegova pozornost je usmerjana v stvari, katerim se ostalim nemirnežem niti sanja ne, da obstajajo. On je pozoren na dobro, tisti, ki pa jih je nemir obsedel, pa na zlo.



Ja, res je. In vsi ostali (torej tista večina, ki ga ne razume) ga imajo za čudaka in se mu smejejo za hrbtom.

Kako zelena je naša dolina!  Undecided
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #12 - 17.09.2003 at 11:44:45
 
bogglefreak20 wrote on 17.09.2003 at 11:33:02:
Ja, res je. In vsi ostali (torej tista večina, ki ga ne razume) ga imajo za čudaka in se mu smejejo za hrbtom.

Kako zelena je naša dolina!  Undecided


Tu bi si želela, da ne bi tako mislil o "ostalih". Nisi edini "drugačen" - vsak je.  
"Sami bodimo sprememba, ki jo želimo!"
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #13 - 17.09.2003 at 12:00:01
 
Imaš prav, Zvezdica! Tudi sam večkrat tako pravim.

Včasih me moje pomanjkanje energije spravi v fazo, ko vidim svet črn - kar pa ni! Takrat postanem zajedljiv.

Hvala, da si me postavila na realna tla!  Wink
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #14 - 17.09.2003 at 12:06:27
 
bogglefreak20 wrote on 17.09.2003 at 11:56:27:
In če se lahko ljudje vsega navadijo, bi se lahko tudi tega, da drugim in drugačnim ljudem dajo dihati.


...no potem tud veš, da si le TI tisti, ki se lahko sprejmeš in si daš dihat... Smiley

Seveda, ko se boš zares, se ti bodo morda drugi približali in manifestirali, kar je bilo v tvoji podzavesti kot obsodbe do sebe/njih/drugih/drugačnih. Point je, da si odpustimo. Sprejmemo svojo senco. Al jo vzamemo nase, al jo sprejmemo v drugim. Nothing really matters - love is all we need in ko ne želiš in pričakuješ več ničesar dobiš vse. Sam pa veš, če si iskren, kaj je to vse.
Uff.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2