Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 23
(Read 66224 times)
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #165 - 31.03.2004 at 11:52:01
 
Še ena Stojchyjeva simpatizerka,. govor je bil o razliki me ljubeznijo in zaljubljenostjo:

arelena wrote on 31.03.2004 at 05:10:47:
Smiley Cheesyzakaj živali ne komplicirajo ....le mi ljudje .preveč se sprašujemo in preveč vzorcev imamo in namesto da bi občutili preveč razmišljamo in primerjamo vse,tako da nam zmanjka časa za doživljanje




Ja, ko bi bilo vse tako lahko, ego, vzorci, pa potem zopet lajnasto, ego in vzorci, pa potem zopet ego in vzorci in tako naprej.... Nič ti ne pomaga če sovražnika identificiraš, treba ga je razorožit... zdaj pa kako to storit, pa je zopet eno zelo delikatno vprašanje... najlažje je, da naprtimo vso krivdo vzorcem, pa bo naš problem rešen, frustracije se bodo razblinile, potem pa bomo srečni...., zato pa se jim reče kompleksi, kar pomeni zapletenost, nerešljivost, vozlanje.... žal ni vse tako preprosto in enostavno, ko bi le bilo, vzorci so samo en kamenček k mozaiku našega osebnega nezadovoljstva in nesreče, niso pa vse... zato mi tolo stojčijevo modrovanje ničkaj ne sede.... ima v določenih ozirih prav, ampak hm... kdo pa pozna ključ do sreče, stojči, guru, ne ampak sami ga moramo najti....

Vzorci so pa nekaj povsem drugega, vidim, da te je povsem prevezelo Stojčijevo razmišljanje in si prišla pod njegov vpliv, ki je sicer v dobršnji meri pozitiven, ampak ima pomankljivosti kot vsaka druga filozofija. Nič ni popolno, niti Stojči in njegov guru. Zato jaz raje ohranim lastno presojo, kritičnost in dvmom, zadevo prej 2x obrnem, povoham, okusim, da vidim, če je to užitno, kar mi drugi ponujajo, tako imam še vedno čas, da v izpljunem pokvarljivo blago, predem me nekdo z nečim našopa, da še sam ne vem, kaj sem pravzaprav použil, kar je morebiti celo zastrupljeno. Nikoli ne veš, zaletavost in naivnost se ni nikoli obrestovala, prej je bila v pogubo kot korist.....

ŠE 1X, napačno si si interpretirala mojo pisanje, zgrešila si poanto, ne govorimo o vzorcih!
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #166 - 31.03.2004 at 14:06:21
 
Smiley

ja exo fino je,
da ima vsak možnost preizkusiti karkoli
in se sam prepričati o tem,
ali nekaj res hoče, ali pa ne,
ali je to zanj primerno, ali pa neprimerno.

Vsaka zdravila niso za vsakogar

Kar se pa duše tiče,
si pa tu vedno ti čisto sam,
da se odločaš v notranjo,
ali pa zunanjo smer,
k sebi, ali pa od sebe.

Razum pa, kot si prav ugotovil,
ne daje vseh odgovorov,
poraja samo nova in nova vprašanaja

Ker pri duši sta samo dve smeri,
ena je navznoter,
druga pa navzven,
vse odločitve in izbire
pa vedno v vsakem trenutku tvoje.

Ko se odločaš, se odloči modro.


Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #167 - 31.03.2004 at 19:08:17
 
Pa smo zopet na nični točki, ground zero, kajneda? Grin Koljemo jaro kačo, na srečo ni strupena...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #168 - 31.03.2004 at 20:18:52
 
Petra. wrote on 29.03.2004 at 16:58:55:
No Exo, pol pa ti razlož nekaj kar smo že vsi verjetno kdaj kje slišali, prebrali, morda celo iz osebne izkušnje spoznali, zakaj rečejo: SRCE MU JE POČILO IN JE UMRL? skratka za une, ki jim srce se zlomi zaradi...česarkoli že...?

Cheesy


Dejansko res lahko "poči srce". To je en zlo fascinanten pojav, ko poči (eksplodira) srčna čakra. Od žalosti. Točno to se mi je zgodilo v prejšnjem življenju.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: stojči I
Reply #169 - 31.03.2004 at 20:48:23
 
Sad Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #170 - 31.03.2004 at 23:50:43
 
hoj exo...pozdravček
Smileypusti teorije , ker ti ne bodo pomagale.Jaz sem gnostik in vedno , kot ti se moram prepričati , vendar je najin način različen. Jaz hočem to doživeti, ti pa polemiziraš. In prav imaš , da si skeptik , le tako gre svet naprej. Nisem pod nikogaršnjim vplivom in , če se večkrat strinjam s stojčijem , imava pač takrat iste poglede na zadevo. Ko pa se ne , pač komentiram.Ko doživljaš vse to pač spoznaš razliko , mar ne? Ko občutim bilo kaj od tega dvojega ne analiziram , temveč se prepustim občutenju...vsak pa po svoje . Sicer pa raje vprašaj samega sebe, ker le v tebi leže pravi odgovori na vsa vprašanja. UŽIVAJ...in ne razmišljaj... pa  boš videl , da je vse lažlje... LP Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #171 - 01.04.2004 at 00:00:17
 
arelena wrote on 31.03.2004 at 23:50:43:
hoj exo...pozdravček
Smileypusti teorije , ker ti ne bodo pomagale.Jaz sem gnostik in vedno , kot ti se moram prepričati , vendar je najin način različen. Jaz hočem to doživeti, ti pa polemiziraš. In prav imaš , da si skeptik , le tako gre svet naprej. Nisem pod nikogaršnjim vplivom in , če se večkrat strinjam s stojčijem , imava pač takrat iste poglede na zadevo. Ko pa se ne , pač komentiram.Ko doživljaš vse to pač spoznaš razliko , mar ne? Ko občutim bilo kaj od tega dvojega ne analiziram , temveč se prepustim občutenju...vsak pa po svoje . Sicer pa raje vprašaj samega sebe, ker le v tebi leže pravi odgovori na vsa vprašanja. UŽIVAJ...in ne razmišljaj... pa  boš videl , da je vse lažlje... LP Wink



Veš kaj je masovna sugestija?

Tebi Stojchy samo reče, da je kura zajec in mu boš brezpogojno verjela. To je hudič, da nekateri ne premorete niti iskrice zdrave kritičnosti. ko govoriš v new-agerskih frazah OBČUTENJE, VZORCI; mi je takoj jasno, kako globoko ste zabredli, da ste povsem IN. da mi itak ne boš verjela, kaj govorim, ker misliš, da zna tvoj učitelj, guro, boljše od mene, od vsakogar, ...

Zgolj hipotetično vprašanje, stojchiju se poslabša, zboli za kako duševno boleznijo, pa vas nagovori, da se  morate ubiti, pa mu vsi podlezete - to je masovna sugestija ali duesevna manipulacija...
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #172 - 01.04.2004 at 00:10:57
 
Smiley KissDRAGI EXO...veš  s temi zadevami se ukvarjam že 20 let , stojčija pa poznam odkar sem na tem forumu. In mislim ,da dobro piše. Jaz furam svoje in to je gnoza , če te res zanima in mislim , da le ta osvobaja.Stojči pri tem nima nič zraven...in vem , kaj delam in kam grem in kaj hočem.In zanašam se le nase in na svoje notranje vedenje...pozdravček Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #173 - 01.04.2004 at 10:39:18
 
Smiley
exo, exo, ali si spet spil en liter  črnega vina preveč, da ga tako sekaš? Shocked Roll Eyes Shocked Roll Eyes Shocked Grin Shocked Roll Eyes?

Stojčiju je čisto vseeno,

ali mu kdo verjame, ali pa ne,

raje ima one, ki mu ne,

še raje ima pa one,

ki se prepričajo o čem govori

in pridejo na kako Prem Rawatovo video predstavitev.

In o čem govori?

O možnosti spoznanja sebe,

te žlahtne energije, ki te živi,

ki te lahko napolni z ljubeznijo in mirom,

ki te lahko naredi tudi modrega,

ampak ne s sugestijo,

sugestija je tu kontraproduktivna.

Exo ne skrbi ti za zdravje stojčija, raje skrbi za svoje, da ne boš ven metal tako bolne hipotetične ideje. Shocked Roll Eyes Shocked

Pravzaprav dragi exo ugotavljam,
da si ti zbolel za eno boleznijo,
ki se ji pravi

negativizem,

seveda nisi edini, takih je veliko in tak negativizem se lahko počasi razvije v duševno bolezen, zato ti priporočam veš optimizma, dobre volje in pozitivizma.

Sicer pa ko te v roke vzame kaka prava štajerka,
te bo tvoj negativizem hitro minil,
pa tudi časa za pisanje neumnosti po forumu
potem ne boš več imel. Grin

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #174 - 01.04.2004 at 11:03:18
 
Sam sem zapadal v te verske ekstreme, preden sem zapazil pri sebi, da to ne more biti dobro, da je tu nek lapsus, da sem tako fiksiran na te reči, da tako ne gre več naprej, tako da sem se distanciral od vsega tega, skušam razumet, zakaj to ljudje počnejo, tako da se dvignem nad vse in opazujem ljudi, kaj pravzaprav delajo, in kaj se dogaja v njihovih glavah?

Pri kristjanih je tako, ne pri vseh, pri teh, ki so preveč vsrkali Jezusa, Biblijo, da vse požiraj dobesedno, čeprav je takšno razumevanje Sv. pisma najhujše, kar lahko storijo sebi in drugim, zločin proti sebi. Ti zagreteži potem postanejo pravi bojevniki, ki branijo svojo vero na vsak način, tudi z orožjem jo bi, če bi živeli par stoletij nazaj, niso sposobni, da sprejmejo tujo mišljenje, mnenja drugih, ampak predpostavljajo, da je vse, kar je napisano v Sv. pismu božja beseda, ki se je treb za vsako ceno sržat, čeprav jim ta poslušnost povzroča ogromno preglavic. Drugi so potem taki, ki so sentimentalni, objekujejo sami sebe, tarnajo, cmifkajo, jokajo, misleč da so živi mučeniki, katerih je trpljenje večni spremljevalec. Taki so bolj fatalisti.

In v čem je sedaj poanta?

Nobena vera, čisto nobena ni dobra, ko preseže neke meje razumnega, sprevrže se zgolj v njeno temačno sestro dvojčico, postane mamilo, psihična odvisnost.... In  Čeprav so videti vse te vzhodnjaske vere zelo miroljubne, niso nič drugega kot ena in ista plat medalje, tukaj se pač vsi zatekate bolj v pasivnost, mulsimani in kristjani pa v aktivnost, tudi v rožljanje orožja. Nikakor pa to ne gre, da nek povprečen Evropejec gre v neko povsem njemu tujo in nerazumljivo religijo, ki je bila delno pogojena že z rojstvom, ker so ti indijski guruji živeli v povsem drugačnem okolju, tamkaj se že otroci smatrjao pri 9 letih za odrasle, torej tole starševsko emocionalno komponento povsem zanemarjajo... zato pa so videti vsi tako prazni,,,, ko jih pogledaš v oči vidiš praznino..
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #175 - 01.04.2004 at 11:08:22
 
arelena wrote on 01.04.2004 at 00:10:57:
Smiley KissDRAGI EXO...veš  s temi zadevami se ukvarjam že 20 let , stojčija pa poznam odkar sem na tem forumu. In mislim ,da dobro piše. Jaz furam svoje in to je gnoza , če te res zanima in mislim , da le ta osvobaja.Stojči pri tem nima nič zraven...in vem , kaj delam in kam grem in kaj hočem.In zanašam se le nase in na svoje notranje vedenje...pozdravček Kiss


uporabljaš samo fraze, svoboda pomeni, da si od vsega svoboden, tudi od religij, ce prevec vezes nanje si dejansko nesvoboden, ker ideolosko vpliva nate....

cisto nic nisi svobodna, sodec po tvojem pisanju, ampak isces samo pot do srece preko religiji, pa si umisljas , da si srecna v bistvu pa si globoko zagrenjen clovek, kot stojchy, ki to povsem zanikal, samega sebe je zanikal s tem, kajti clovesko zivljenje je sestavljeno iz srece, zalosti, vzponov, padcev, drugace ti postane vse kot juha enoloncnica, pusta, zato pa se rece temu sektastvo.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #176 - 01.04.2004 at 11:13:05
 
v velikih stvareh se strinjam s tabo exorcist, sam ni mi pa se ciz jasno... kaj pol ti predlagas?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #177 - 01.04.2004 at 11:32:09
 
Stojchy, dobro se spomnim, ko si po intervjuju na radiu govoril, da se je nek človek dal živ pokopat za 40 let, da si je ušesa zamašil z voskom, in preživel.

Zdaj pa ti meni povej, če se ti zdi to normalno, da v take nonsense verjameš? Prvič, zakaj bi kdo to počel, kaj bi s tem dokazoval, drugič to ni mogoče, ker bi se zadušil že po par urah, dnevih, kaj šele v desetletij, ljudje nimamo organizma prilagojenega za hibernacijo, kot medvedi, polhi in svizci, sploh pa ne za tako dolg čas, nemogoče, ali pa umrl od lakote oziroma prej od dehidracije, če bi bil bolj nobel in bi imel "krsto" aklimatizirano, ha, ha, ha?

Zdaj pa hočeš, da ti ljudje vse verjamejo, kar pišeš, to je zame jasen indic, da ti ni vsega za verjet, zato te jemljem z rezervo, ker si tako prepričan v svoj lasten prav, da dvom nima mesta pri tebi, s tem pa se tudi vsa samokritičnost porazgubi. In to je ravno verski fanatizem, ko si 100% prepričan, da veš kaj delaš, da delaš po direktivi Boga, da ne poslušaš, še manj pa prisluhneš drugim, ki so drugačnega mnenja, ki se kreše s tvojim lastnim, ki se ne strinjajo s tabo, ampak svoje teraš naprej, pa naprej, pa naprej, nič te ne ustavi, kot fijakarski konj, ki ne vidi ne levo ne desno, ampak gre v galopu svojo pot naprej, morda celo prepadu naproti, niti noče videti... Svoje trdiš in pika, pa še najhuje je to, da se požvižgaš na klasično medicino.... Zdaj še samo lahko tvoje rekrute prepričaš, ki trpijo sladkorno bolezen ali ki imajo raka, da je to stvar karme in posledica dejanj, da ne rabijo jemat inzulina, da morajo spremeniti samo svoj odnos do življenja, se zapisat Prem Rawatu, potem bomo videli, kako dolgo bodo še živi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #178 - 01.04.2004 at 11:43:10
 
Quote:
v velikih stvareh se strinjam s tabo exorcist, sam ni mi pa se ciz jasno... kaj pol ti predlagas?

Hari bol.

?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #179 - 01.04.2004 at 15:06:24
 
Smiley
exo ti si mi res humorist,
hvala Bogu,
da ima tale forum tudi tebe,
drugače ne bi bilo tule tako zabavno? Grin Grin Grin

napisal sem ti velikokrat in še enkrat ti bom:

nikoli ne verjemi stojčiju kar piše,

o vsem se sam najprej prepričaj,

za svoje misli, besede in dejanja

si odgovoren svojemu Bogu in samemu sebi.  Kiss Kiss Kiss


Vsak človek je svoj univerzum,
niti dva nista povsem enaka,
in to kar ti iščeš,
če tega ne boš iskal sam znotraj sebe,
tega itak ne boš našel nikoli nikjer. Kiss Kiss Kiss

Tako to je,
je vedno bilo
in vedno bo.
Kiss Kiss Kiss

Amen. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 23