Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16
(Read 49315 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #30 - 24.04.2002 at 09:48:47
 
PISMO MAME BUTALKE

Dragi sinko butalec,
Pismo ti pišem počasi, ker vem, da ne znaš hitro brati. Najprej naj ti sporočim, da ne živimo več tam, kjer smo, ko si se odselil. Tvoj oče je v časopisu prebral, da se večina nesreč zgodi v okviru 20 kilometrov od doma, zato smo se preselili. Ne bom ti mogla poslati našega novega naslova, ker je družina, ki je tukaj živela pred nami, vzela hišno številko s seboj - da jim ne bo treba spremeniti naslova.
Nova hiša je res čudovita. Ima celo pralni stroj! Vendar nisem čisto prepričana, da dela. Prejšnji teden sem namrec vanj položila kup perila in potegnila za vrvico, a perila od takrat nisem več videla. Tudi vreme tukaj ni tako slabo. Prejšnji teden je deževalo le dvakrat. Prvič tri dni in drugič štiri dni.
Glede plašča, ki si hotel, da ti ga pošljem; tvoj stric je ugotovil, da je z gumbi vred pretežek, da bi ga poslali po pošti. Zato smo gumbe odrezali stran in jih dali v žep. Tvoj brat je včeraj zaklenil ključe v avto. Bili smo že zelo zaskrbljeni, saj je trajalo kar dve uri, da so naju z bratom odklenili. Tvoja sestra pa je danes zjutraj rodila, vendar ne vem spola, zato ti še ne morem sporočiti, ali si postal stric ali teta. Otrok je neverjetno podoben tvojemu bratu.
Stric je prejšnji teden padel v sod z Whiskey-em. Ljudje so ga hoteli rešiti, a se jih je veselo otepal in se utopil. Naslednji dan smo ga kremirali in gorel je tri dni. Trije tvoji prijatelji so imeli nesrečo - s tovornjakom so zleteli z mosta. Janez je vozil. Imel je srečo - odprl je okno in splaval na varno. Matjaž in Vene sta bila na prikolici. Utonila sta, ker nista mogla odpreti lopute na zadku prikolice.
Drugega ni nič novega. Bolj malo se dogaja pri nas.
Pozdravčke

Mami
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #31 - 24.04.2002 at 09:56:52
 
SREČA PO GORENJSKO

To je pismo sreče!
Ne  zavrzi  ga. Lani ga je eden zavrgel in je dobil nahod. V soboto zjutraj pa  je zaspal in zamudil kruh v trgovini in  je za zajtrk samo kadil. Še do danes se ni odvadil. Tudi  Jože  iz  Srakovelj je prejel pismo, pa ga je zmečkal in vrgel v koš. Dobil je masten flek  na srajco in ga še do danes ni spral. Znan  je  tudi  primer Čučovega Toneta s Predoselj, ki je pismo vrgel skozi okno  in  zaklel "jebemti". Še tisti  dan je postal noseč v četrtem mesecu. Rodil  se  mu  je črnc, ki  govori čisto prekmurščino in se z rodnim očetom sporazumeva le s  prevajalko.

Zato  pazi in se ravnaj po navodilih iz pisma, da ne boš kot gospa Julka z Satne,  ki  se jih ni držala in ji je zaspala noga. Potem pa je postala še od  rojstva  gluha.  Ta  gospa ima še danes polno hib, saj ji noge strašno smrdijo in mož spi pri njej le z masko.
Pismo  moraš natančno prebrati in nato po Internetu obvestiti o tem kar si prebral bivše  sošolce, ki so v zadnjem letu zamenjali naslov, pa ti za to ne veš.
Če boš naredil tako, boš postal člen v verigi sreče. Leta 1997 so imeli vsi ljudje,  ki so navodila iz pisma upoštevali tako srečo, da so šli k Mayerju na   vampe  in  pivo ali pa na pohanega piščanca in dva deci belega. Mogoče boš ti letos  imel srečo in šel v brunarico na golaž in grajsko črno. Pred  leti   je imel nekdo, ki je pismo prebral in upošteval tako srečo, da mu  je  bilo  pri   Laknerju  slabo  in se je onesvestil, ko je bilo treba plačati rundo.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #32 - 25.04.2002 at 08:30:30
 
Jamra študent študentu:
"Veš, mam bajne probleme s puncami. Vse, kar je v zvezi z njimi, me naredi grozotno živčnega. Pomisli, celo iz aritmetike sem pogrnil, in to samo zato, ker beseda aritmetika vsebuje besedo 'rit'!"
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
;DRe: Se mal resničnega heca
Reply #33 - 25.04.2002 at 14:30:19
 
Mati otroku:
"Če ne boš jedel, te pošljem spat brez večerje!"

Grin Grin Grin

Dve mački klepetata o umetnosti, sploh o slikarstvu. In pravi prva:
"Kot slikar mi je najbolj všeč Walt Disney."
Pa pravi druga:
"Pa saj on sploh ni slikar!"
Pravi prva:
"Že, že, a poglej, kako okusne miške riše..."
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Se mal resničnega heca
Reply #34 - 25.04.2002 at 14:39:41
 
Ana !

Tudi ti si okusna miška Grin

Mislim tvoji vici zelo dobro vplivajo na prebavo. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #35 - 25.04.2002 at 15:04:58
 
hja, dobro vplivajo na prebavo v kakšnem smislu?
Če si zaprt, te poženejo?
Če imaš drisko, te zapirajo?

Roll Eyes
zdej pa lohk sam ugibam, kako je s tabo
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Se mal resničnega heca
Reply #36 - 25.04.2002 at 22:51:24
 
Ni ti treba več ugibati.

Meni paše ,ful mi paše.  ">...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #37 - 26.04.2002 at 09:34:16
 
krasno

pa dajmo še tega:

gleda črv jabolko, kako se guga na veji, pa vidi, da še ni čisto zrelo, pa si misli: še malo počakam, potem ga pa bom...
gleda ptič črva, pa si misli:"Naj kar še malo živi, da bo popapcal tistega jabolčka, potem bom pa jaz njega papcal."
Gleda muca ptiča pa si misli: "Naj kar črv poje jabolko, pa ptič naj poje črva, potem bom pa jaz ptiča..."

No, in je prišel čas, ko je bilo jabolko ravno pravšnje, in se je spravil črv na jabolko in se je lepo napapcal. Pa je črva staknil ptič pa se je lepo posladkal z njim. Pa je prišel čas tudi za muco in se je pognala za ptičem in je bil ptič uren pa je zletel na bližnje drevo, muca  pa je, revica, čofnila v lužo.

Nauk zgodbe?

Grin Grin Grin

če je dolga predigra, je muca rada mokra...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #38 - 28.04.2002 at 21:22:20
 
poznate tistega, menda je bil grafit:

Če imaš rada svinjarije, te prosim, da prideš danes zvečer ob devetih na Čopovo.
Grin
Pridi, bova skupaj brskala po smetnjakih...
Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #39 - 29.04.2002 at 19:01:30
 
je prišla jesen pa je nekaj sadja ostalo po drevju. Pa je vse bolj mraz pa se nekaj češpelj na češplji zgovarja, kakšna žalost da je to, da bodo propadle kar tako brez veze, mraz pa slana prihaja pa nič lepga jih ne čaka itd...
Ena od češpelj pa ni nič jamrala, kar guncala se je na veji sem pa tja, pa je to ostale češplje podražilo.
Pa se ena zadere nanjo: "Kaj se pa ti greš, ravno tako kot nas te bo konec, da veš!"

Pa češpljica vsa vzhičena nazaj:
"Hihihiiii! Jest mam pa črrrrrva nooooteeer!"
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #40 - 29.04.2002 at 19:27:18
 
Anthony Burgess
Rekel je, da gre za umetno dihanje, zdaj pa vidim, da sem z njim noseča.

Goerg Christop Lichtenberg
»Kako vam gre?« je vprašal slepec paralitika. »Kot vidite.« je bil odgovor.

Dva varovanca za gluhoneme sta se prepirala. Ko je prišel uslužbenec, da bi poravnal spor med njima, je napel enega moža, kako s hrbtom stoji proti drugemu in se kar trese od smeha. »Kaj je vendar tako smešno, in zakaj je tvoj tovariš tako jezen?« je vprašal uslužbenec, govoreč z gibi rok. »Zato,« je odgovoril gluhonemi, tudi z gibi rok, »ker me hoče psovati, jaz pa ga nočem gledati.«

Kuga je bila na poti v Damask in v puščavi in v puščavi je prehitela poglavarjevo karavano. »Kam hitiš?« je vprašal poglavar. »V Damask. Pobrati nameravam tisoč življenj.« Na poti iz Damaska je kuga spet naletela na karavano.Poglavar je rekel: »Pobrala si petdeset tisoč življenj, ne tisoč.« »O, ne,« je rekla kuga. »Jaz sem pobrala tisoč. Druge je pobral strah.«
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Se mal resničnega heca
Reply #41 - 29.04.2002 at 19:28:27
 
Hmm....

Ti Ana ,ti..,zdaj vem zakaj si zadnje čase tako vesela">...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #42 - 30.04.2002 at 08:58:12
 
eh, ne veš, comp, samo domnevaš Grin
pa si sfalu, veš Grin

sicer sem pa znana po tem, da imam čuden smisel za humor, vsem ne všečen Tongue

Je imel kmet v hribih svinjo in si je zaželel imeti majhne prašičke. Zato se je zmenil s kmetom nižje v dolini, ki je imel prasca merjasca, da bo pripeljal svinjo k njemu na obisk. Pa jo kmet zjutraj naloži v šajtrgo pa jo odpelje v dolino k merjascu, oba kmeta pa sedeta v senco pa malo poklepetata. Lastnik merjasca pove lastniku svinje, da se bo brejost svinje opazila po tem, da jo bo zjutraj našel počivajočo v kotu svinjaka in se ne bo pasla navsezgodaj v detelji. Če pa se bo pasla zjutraj v detelji, naj jo pa kar še enkrat pripelje v dolino k merjascu.

Pa kmet s težavo rine svinjo v šajtrgi v hrib in gre drugo jutro pogledat, kaj svinja počne. Veselo se je pasla v detelji, zato jo zopet naloži v šajtrgo in jo pelje v dolino. Pa tretji dan spet. Četrti dan pa je bil kmet že tako utrujen, da  se niti iz postelje ni mogel več dvigniti in je prosil ženo, naj ona pogleda, kje  se nahaja svinja: počivajoča v kotu svinjaka ali pasoča v detelji. Pa pride žena vsa zamišljena v spalnico in pravi:
»Ne eno ne drugo. Svinja te že vsa nestrpna čaka v šajtrgi.«

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #43 - 01.05.2002 at 07:58:51
 
Je bil kmet in je imel kokoši. Pa jim je priskrbel petelina, lepega poskočnega mladega samca.
A ta petelin je bil spolno grozno aktiven in kmalu so mu bile domače kure premalo. Če je le mogel, je delal špetir tudi  po sosednjih kurnikih in če je le mogel, je skočil še na kakšno drugo perje, ki sploh ni bila kura, temveč raca ali gos ali pura… nazadnje se še za spol perja ni več zanimal. Vse mu je bilo dost dobro za kavs. Kmet ga je vseskozi svaril, naj pazi, kaj počne, da se bo prezgodaj iztrošil, če bo toliko seksal, petelin pa je vedno važno in ponosno odgovarjal, da je samo enkrat mlad, da mu paše seksat, da uživa v tem in da si tega veselja že ne bo pustil vzeti.
No, in prišel je zelo vroč poletni dan, poštar je prinesel Gorenjca in kmet je po južni sedel v senco in bral cajtng. Kar naenkrat pa kmet opazi, da se njegov petelin nekam čudno obnaša: hodil je cik-cak po dvorišču, stresal z glavo, se opotekal… kmet gleda to in zmajuje z glavo… mine pol ure, petelinovo stanje je še slabše… mine še petnajst minut in bogi petelinček ves nemočen obleži sredi dvorišča, komaj še trepeta… na nebu se pojavi temna senca jastreba, ki čaka na svoj plen spodaj…. Kmet zavzdihne, se dvigne in sprehodi do petelina sredi dvorišča… počepne k njemu in začne s pridigo:«No, a sem ti vseskozi govoril! Preveč seksa škodi! Na, zdaj pa maš….«
Petelinček komaj opazno dvigne glavico in zašepeta:«Vosu! Pejt nazaj cajtng brat! Mi boš še jastreba odpodu!«
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Se mal resničnega heca
Reply #44 - 09.05.2002 at 14:49:01
 
Nič se ne dogaja tukaj na tem topiku in kljub temu, da drugi ne sodelujete, mene že dolgo srbijo prsti, da bi še kaj napisala. Se sploh ne morem vzdržati.

Je imel kmet starega petelina pa se je malo zamislil nad svojimi kurami, ki niso kazale nobenega znaka zadovoljstva (več), pa  se je odločil, da je čas, da kuram nabavi novega petelina. Ker pa je bil stari petelin za časa svojega življenja zares dober petelin, se je kmet odločil, da ga bo za nagrado (   ??? ) pustil pri življenju in ima tako stari petelin možnost, da umre sam po sebi od starosti.

Novi petelin bi si seveda rad takoj prisvojil ves kurnik kur, kar pa staremu petelinu ni bilo čisto všeč. Prihajalo je do prerekanj, boge putke so bile pod psihičnim pritiskom, niso vedele, kateremu petelinu bi dale prednost in končno je rekel stari petelin, da je zadnji čas za uvedbo reda v kurniku. Prosil je mladega petelina za pogovor in mu predlagal, da onadva sama med sabo odločita, čigave kure sploh so. Naj odloči tekmovanje med njima. Bosta tekmovala v teku od kurnika do gnojišča in tisti petelin, ki bo prvi prišel do gnojišča, ima do nadaljnega v kurniku vso oblast. Mladi petelin je bil koj za to. Pa stari petelin zaprosi mladega, če ima lahko korak ali dva prednost pred mladim. Pa si mladi misli, le zakaj ne, saj je on poln moči, stari pa ves betežen z artritisom pa zrabljenimi kolki pa tako naprej. In se naštimata petelina pred kurnikom, mladi petelin nekaj korakov za starim, pa kure dajo znak za začetek tekme, petelina zdrveta, drvita, drvita, mladi petelin že skoraj dohiteva starega, takrat pa se zasliši strašen BUUUM. Mladi petelin mrtev obleži, stari pa ves ponosen odkoraka k putkam.

Kmet postavi puško na tla, se popraska po glavi in pravi:
»Krucifiks nazaj! Že ta tretji mlad petelin – peder!«
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16