Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 28041 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #30 - 19.07.2002 at 13:05:23
 
Thot hehehe.. a so ti ze zacel grozit?

Vidis! To je prava ljubezen! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #31 - 19.07.2002 at 13:07:35
 
Še vprašanje za Aljo ali ni to stanje zaljubljenost in ne ljubezen? Ali nista te dva pojma čisto drugačna? In pošteno povedano ali ni biti ljubljen en izreden občutek, ki te zapolni in te osrečuje, in če težimo k sreči, kako gre to dvoje skupaj?
PA zopet ni provokacija samo skupaj mi ne gredo te izjave, zato vas tudi sprešujem, ker bi bilo lažje reči da je vse skupaj bluzenje, a jaz nisem tak, jaz poiskušam zadevi priti do dna.
PA brez napadov prosim.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #32 - 19.07.2002 at 13:09:08
 
John_Doe wrote on 19.07.2002 at 13:05:23:
Thot hehehe.. a so ti ze zacel grozit?

Vidis! To je prava ljubezen! Wink

Ja očitno ne vem še ničesar o sprejemanju in ljubezni. Očitno sem še resno pravi zelenec. Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #33 - 19.07.2002 at 13:15:57
 
thot, naju dva bi lahko primerjal s tistim otrocickom, ki vprasa kaj je zaeno tist RDEC sadez na drevesu in oce mu odgovori, da MODRA sliva, sinek se ne da in ga vprasa, zakaj je pa RDECE barve in oce mu pokroviteljsko razlozi, da zato, ker je se ZELENA.

Zdej pa, ce debatirate o sreci in ljubezni.. ce sem prav stekal, brez ljubezni ni srece, ane?
Kaj pa pol porecejo tisti, ki so NEsrecno zaljubljeni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #34 - 19.07.2002 at 13:18:02
 
Se naj zahvalim tistemu, ki je za trenutek prevzel zaščitniško vlogo ? Sorodna tema s JohnDoe- vimi cokli. Vsekakor se zahvaljujem, ker se spomnim tisočinke trenutka, ko sem se potegnila nazaj. Sem se jaz? Ali se je kdo drug ustrašil, pa sem jaz le to začutila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #35 - 19.07.2002 at 13:28:33
 
Zvezdica, i am my brotherś keeper-bible.
Brez strahu brez obžalovanj, še vedo čakam na odgovor, ki me resnično zanima, tvoj in Aljin inprosil bi vse da se priključijo, ker me res zanima, kako je ta teorija podkrepjena, ali pa je to zopet neko ugibanje nekoga, ki nima veze z realnostjo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #36 - 19.07.2002 at 14:05:37
 
Žal ne vem, Thot, na kakšen odgovor čakaš. Sploh pa mora odgovore vsak poiskati sam v sebi. Praviš, da si srečen, zakaj potem želiš priti do konca (beri: se igrati z ognjem)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #37 - 19.07.2002 at 14:17:00
 
enostavno, ker bi rad pomagal tebi. Pa še celo enakega mnenja sva, da moraš sam poiskati odgovore, a nekdo ti lahko pokaže smer, ja?
Igrati se z ognjem?
Ne razumem, resno ne razumem, a je to zopet grožnja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #38 - 19.07.2002 at 14:28:24
 
Zakaj bi mi rad pomagal? Če bi si na tak način želela dovoliti pomoč, bi te morala popolnoma sprejeti kot partnerja. Sam veš, da ne moreš nekomu kar povedati, kakšna je smer. A lahko? Ti želiš to na svoj način, jaz pa tega nisem pripravljena sprejet, ker hočeš uveljavljati svojo voljo. To sem začutila, ker sem mnogočuten človek Grin. En mora zmeraj popustiti. Wink Jaz vem le, kje imam mejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: prava ljubezen??
Reply #39 - 19.07.2002 at 14:31:07
 
Bom jaz napisal moje mnenje. Mislim, da med nami sploh se noben ni bil srecno iskreno in popolnoma do daske zaljubljen.  Iz tega razberem, da so nasveti samo polovicni in ne tisti pravi, ki bi dali zadovoljiv odgovor..

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: prava ljubezen??
Reply #40 - 19.07.2002 at 14:34:55
 
Pa še moje mnenje: mislim, da bi bilo treba ločiti med tem, kaj si želimo nekje globoko v sebi, v svojem srcu in tem, kaj nam ponuja realni svet…

Se mi zdi, da sta to tako zelo ločeni zadevi…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #41 - 19.07.2002 at 14:37:52
 
Nisem mislil direktno tebi. Mislil sem na splošno. Vsi govorite o teh stvareh, a ne vem zakaj pač samo ti odgovarjaš Grin in potem izpade kot osebni dvoboj. In s čim želim uveljavljati svojo voljo? Od kod ti ta ideja? Sem mogoče kdaj rekel da imam jaz prav? Ravno zato sprašujem, da vidim ali imate morda vi prav. A ker nisem zadovoljen s prikazanim, sprašujem dalje. Res si mnogočuten človek, ja resno, ker se motiš da to ni niti za pomisliti. In zopet boš pomislila da te napadam. Niti pod razno. Kot sem že rekel imam svoje poglede na svet in stvari okoli sebe, a do konca nisem prišel in mogoče ne bom, a upam da bom izvedel v življenju še kaj, a če mi ne odgovarjate, potem bom težko. Lahko mi rečete preberi si knjigo.
In postanem tak kot vi, brez vprašanj, samo s sprejemanjem???
In če v knjigi meni kaj ni všeč ali pa preprosto ne arzum in želim o tem povprašati avtorja, ga pač ne morem, kaj naj potem berem. V nobeni knjigi(kar se tiče teh smeri), pa ni bilo napisano vse in predvsem ne objektivno.
Če pa vas vprašanja motijo, prosi povejte in se bomo poslovili, dokler nismo še bolj zapletli.
Ti si popustila, prav, verjetno nimaš argumentov in mi ne moreš odgovoriti, in ne da si ti popustila ker te jaz napadam. Ne vrti se vse okoli tebe. ploh pa ne moj svet. Mogoče žal, mogoče ne.
V glavnem naj še enkrat poudarim:
To so samo vprašanja in ne napadanaj ali ocenjevanja ali pa karkoli drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #42 - 19.07.2002 at 15:37:47
 
Thot wrote on 19.07.2002 at 14:37:52:
A ker nisem zadovoljen s prikazanim, sprašujem dalje. Kot sem že rekel imam svoje poglede na svet in stvari okoli sebe, a do konca nisem prišel in mogoče ne bom, a upam da bom izvedel v življenju še kaj, a če mi ne odgovarjate, potem bom težko. In postanem tak kot vi, brez vprašanj, samo s sprejemanjem???


Thot, mene trenutno ta tema ni pritegnila. Morda bom kdaj prebrala vse, pa kaj povedala.

Veš, tu se dogaja, da se neke teme na novo odprejo. Sploh ni nujno, da dobiš odgovor takoj.
Ne vem, morda si zato dobil občutek, da smo brez vprašanj in da samo sprejemamo. Predlagam, da prebereš tudi kaj starega, kar je bilo napiasnega. Pa boš videl... koliko nam še ni jasno... še vedno in vedno znova.
Trenutno me okupira tema o Prenovi RKc.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
g
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #43 - 19.07.2002 at 15:52:06
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: prava ljubezen??
Reply #44 - 19.07.2002 at 22:47:11
 
alja wrote on 19.07.2002 at 08:37:19:
A se vam ne zdi, da izpade tko,  ko nekoga brezpogojno ljubis, si v oceh drugega – clovek brez "osebnosti", ker itak vse sam sprejemas, nic ne zahtevas. Ce rece partner, zdaj se grem pa jaz mal dol dajat z nevemkom in ti reces ok, delaj tko kot mislis da je prav, sedis tam in ga brezpogojno ljubis.

Uf, Alja, se mi zdi, da smo se pogovarjali o pravi ljubezni (vsaj to je topic), o brezpogojni ljubezni, ki pa mora biti prisotna z obeh strani… Vsaj jaz tako mislim… Iz tegale, kar si ti napisala tukajle – vsaj jaz vidim ljubezen samo z ene strani…

In če zdajle poskusim definirati, kaj pomeni brezpogojna ljubezen meni (se mi zdi, da bom s temle odgovorila na tvoje vprašanje, Thot), potem seveda izhajam iz sebe. Osnovne vrednote razumevanja moje brezpogojne ljubezni so: iskrenost, zaupanje, zvestoba, sočutje, srčnost, človečnost, nežnost, toplina, občutek varnosti, pozornost, pa če bi zdajle še bolj pomislila, bi verjetno lahko še kaj našla… To, recimo, je brezpogojna ljubezen zame. Odnos, v katerem lahko vse to doživim in v katerem lahko vse to tudi dam…

Zdaj… Kdaj bom jaz srečna v tej moji ljubezni… Edinole v primeru, če bom našla človeka, ki bo razumeval ljubezen s svojega vidika z istimi vrednotami… To je seveda iluzija, tega se zavedam. In ker pri svoji definiciji težko odstopam od nekaterih osnovnih vrednot, potem si postavim prioritete. Kar pomeni: pri teh in teh lastnostih lahko malce popustim, pri teh in teh lastnostih ne morem. Te so mi zelo pomembne in od teh ne odstopam. Enako naredi tisti, s katerim sem v odnosu. In potem skupaj pogledava, kje sva lahko prišla skupaj in kje še lahko prideva skupaj… Če se razhajava že v osnovni definiciji vsak svoje ljubezni in če nikakor ne zmoreva pri vrednotah najti skupne poti, priti skupaj – potem je bolje, da greva čimprej vsak svojo pot… Nekako tako.

Če je ljubezen prisotna samo na eni strani, na drugi strani pa je ni – potem sploh ni pomembno ali temu rečeš brezpogojna ljubezen, ali pa »na pol pogojna« ljubezen, ali pa zadovoljevanje telesnih potreb, ali pa, če ostanem pri zgornji terminologiji – če je razumevanje ljubezni različno na obeh straneh in se o tem ne pogovarjaš… Takrat v vsakem primeru zgubljaš… Oziroma trpiš… Ljubezen z nasprotne strani mora imeti vsaj približno enake vrednote, da sta lahko srečna skupaj… Da zadovoljuje oba… Da osrečuje oba…

Vsaj približno enako morata vsak zase vrednotiti in ceniti ljubezen… Konec koncev ni pomembno, ali temu rečeš brezpogojna ljubezen, ali samo "kar tako nekaj", ali samo dobro počutje, ali samo pogovarjanje, ali samo božanje, ali samo objemanje, ali samo ljubljenje… Konec koncev to sploh ni pomembno… Pomembno je, da si oba približno enako predstavljata, kaj naj bi ljubezen pomenila…

In če tebi, Alja, pomeni brezpogojna ljubezen tudi zvestobo, njemu pa ne (različno razumevanje ljubezni!), kot si omenila v delu, ki sem ga citirala… Ja, jasno, da v njegovih očeh izpadeš kot neka »glupača«, kot si se ti izrazila. Saj on v tvojih očeh izpade popolnoma enako… Glup…

Ne vem, no.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9