Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 50039 times)
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #60 - 07.08.2002 at 10:24:35
 
ana wrote on 07.08.2002 at 09:47:26:
sorry, tudi za ciganke obstaja en slovenski priročnik, moram pogledat, če ga imam doma. Res je zelo preprost in za začetnike, a osnovo ti da. Vem, da sem ga gledala v knjigarni (v kompletu s kartami), a ker sem karte že nekaj časa imela doma, se ne spomnim, a sem priročnik kupila ali ne.





pardon, pardon.

Jaz o integralih, Polona pa o seštevanju in odštevanju.

Ja, obstajata dva drobcena priročnika. Eden je od Denija in eden od Rudice Kovačič, ki se prodaja skupaj s kartami. Tam je res napisana osnova od osnove osnova, ki zadostuje šloganju svoji prijateljici ali prijatelju. Kdor se malo bolj ukvarja s kartami vidi, da sta avtorja dobro podkovana, vendar v knjižicah tega ne razglabljajta in težko prigarano znanje ne razkrivata.

Za kaj več pa je že potrebno lastno raziskovanje kart.

Za začetek pa sta ta dva priporočnika čisto dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #61 - 07.08.2002 at 12:37:20
 
Pri Denijevem prirocniku sem bila vedno jezna, da je karta tako na kratko opisana, medtem ko je pri opisih odnosov med kartami vedno spustil ravno onega, kaj je meni padel  Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #62 - 07.08.2002 at 14:57:03
 
ej BOrut ...

a poznaš morda madianovih 55 tarotov ?
kjer je med vsemi kartami tudi 21 arkanov, pri katerih velja različen pomen glede na lego karte ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #63 - 07.08.2002 at 21:24:01
 
DolpHiN wrote on 07.08.2002 at 14:57:03:
ej BOrut ...

a poznaš morda madianovih 55 tarotov ?
kjer je med vsemi kartami tudi 21 arkanov, pri katerih velja različen pomen glede na lego karte ?



Ne, ne poznam.
Za "madianovih 55 tarotov", če je tako prav napisano, nisem še slišal. Bi pa bil vesel, če bi mi ti kaj povedal o njih.
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #64 - 08.08.2002 at 12:13:49
 
torej vseh kart je 55,  od tega pa jih je 21 arkanov...torej kart z dvojnim pomenom odvisno od lege... sem upal da jih morda ti poznaš in da bi mi morda povedal kako se uporabljajo...

hmmm pa vseeno hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #65 - 08.08.2002 at 12:34:21
 
DolpHiN wrote on 08.08.2002 at 12:13:49:
torej vseh kart je 55,  od tega pa jih je 21 arkanov...torej kart z dvojnim pomenom odvisno od lege... sem upal da jih morda ti poznaš in da bi mi morda povedal kako se uporabljajo...

hmmm pa vseeno hvala



Povej mi točen naziv teh kart.

Čudno je, da jih vsaj videl nisem še nikoli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #66 - 08.08.2002 at 22:08:35
 
hja piše MODIANOVE, ALANOVE TARROT karte...

so pa take luštkane ilustracije, arkani pa imajo takšne različne znakce in so oštevilčeni...
hmmm druga pa ravno ni na njih...

lahko pa ti povem imena kart...mogoče ti bo to kaj pomagalo...

arkani : dvorni norček, alkimist, duhovnica, strpnost, monarh, svetnik, ljubezen, zmaga, pravičnost, modrec, bogastvo, zmaj, netopir, izdih, filatelistka, skušnjava, neurje, astronom, sanje, antična svetloba, oprostitev, stvaritev...

ostale karte : ščit, legionar, kovač, vojaki, tat, izdajalka, napadalec, plačanec, življenje, ognjarji, počitek, zabavljalec, zaščitnik, delfin, ljubimka, predica, osvajalec, navigatorji, ribe, svetovalec, mogočnež, glasbenik, gospodarica, letni časi, točajka, gost, poročevalec, ...

hmmm upam da pomaga
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #67 - 09.08.2002 at 21:48:19
 
Res, ne poznam jih.

Imam pa link do slik:

http://trigono.com/Tarocchi/TA04MOAL.htm


LP

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #68 - 09.08.2002 at 21:52:33
 
Borut!

A ves mogoce zgodovino kart Taroka. Mislim tistega Taroka, s katerimi igramo igro Tarok? Ene slike so podobne ravno tem preroskim karta pa me zanima, ce ma to kaksno zgodovinsko povezavo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #69 - 09.08.2002 at 22:03:27
 
Andres wrote on 09.08.2002 at 21:52:33:
Borut!

A ves mogoce zgodovino kart Taroka. Mislim tistega Taroka, s katerimi igramo igro Tarok? Ene slike so podobne ravno tem preroskim karta pa me zanima, ce ma to kaksno zgodovinsko povezavo.

Andres


HA, ha.......igre sploh ne znam igrati.

Je pa povezava, seveda. Kakšna? Nisem nikoli raziskoval. Npr. tudi vedeževanje iz kart se kliče igra. Vsako polaganje je v določenih knjigah predstavljeno kot igra.

Zanimivo. Bom pogledal.


Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #70 - 09.08.2002 at 22:24:01
 
borut

hja to so te karte samo bi mi ful pomagalo če bi vedel kako jih razgrinjat in kaj pomenijo Smiley))

sicer pa kako bi ti razgrinjal te karte ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #71 - 09.08.2002 at 22:41:30
 
DolpHiN wrote on 09.08.2002 at 22:24:01:
borut

hja to so te karte samo bi mi ful pomagalo če bi vedel kako jih razgrinjat in kaj pomenijo :)))

sicer pa kako bi ti razgrinjal te karte ?



Ponavadi zraven kart dobiš drobno knjižico. Bolje kot nič. Če tega zraven ni ali pa če imaš kak star špil teh kart je po moje najbolje, da si za vsako karto odpreš dva prazna lista, nato si vsako jutro vržeš eno karto ter si zvečer tvoje dnevne občutke napišeš na list za karto, ki je padla. S tem si počasi postavljaš temelje svoje lastne knjige, lastnega znanja.  Obenem moraš prebirati osnovno literaturo tarota in se sam preko figur na sliki, barv na sliki in tvoje meditacije poglabljat v te karte. Seveda, če te zanima resno delo. Za sprostitev duha pa je dovolj pisanje vsakodnevno v tvojo knjigo - na tvoje liste.

Polaganje: Hja, kot za vse ostale karte. najbolje za začetek premešaš, presekaš in položiš od leve proti desni 1, 2, 3 - preteklost, sedanjost, prihodnost.

Potem pa pride na vrsto PRAKSA in PRAKSA.

glej, niso važne karte ampak TI in TVOJE RAZMIŠLJANJE. Figure na karti so namenjene le stimulaciji naše intuicije. razum razmišlja v številkah, naš nezavedni del pa v slikah.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KARTOMANTIKA
Reply #72 - 09.08.2002 at 23:19:11
 
Quote:
glej, niso važne karte ampak TI in TVOJE RAZMIŠLJANJE. Figure na karti so namenjene le stimulaciji naše intuicije.

Odlično povedano!
Niso važne same karte, lahko bi bilo tudi kaj drugega, kar stimulira intuicijo.

Sam tarok kot igra ima izvor v renesančni Italiji (15.stoletje) kjer je štel 78 kart in se je imanoval tarocchi. V Franciji so ga imenovali tarot, na avstroogrskem pa tarok, kjer so iz originalnega tarota izločili 24 kart, da jih je ostalo 54.

Igre s kartami so prinesli v Evropo muslimani (ti so prinesli tudi številke). Na kartah so bili upodobljeni kovanci, meči, posode in palčke, ki so najbrž simbolizirali  štiri elemente - zemljo, zrak, vodo in ogenj.
Kje ima izvor ta simbolika, ki je bila poznana že starim Grkom, še ni povsem jasno, vsekakor pa ni res, kot se ponekod misli, da izvira tarot iz starega Egipta in da so ga od tam prinesli cigani, ki tam sploh nikoli bili niso. Od tam lahko izhajajo določeni simboli, prisotni na kartah, nikakor pa ne sam tarot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #73 - 09.08.2002 at 23:33:37
 
BARDO.
teorij o izvoru je mnogo. Osebno zagovarjam to iz Egipta. Takrat naj bi obstajalo 17 kart tarota. In v teh kartah naj bi bilo skrito znanje pradavnine.

Naj bi...to je ena izmed teorij.

meni leži, ne ovržem pa nobene druge ne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KARTOMANTIKA
Reply #74 - 09.08.2002 at 23:47:07
 
Če pustimo špekulacije, ki so se pojavile mnogo kasneje (19.stoletje) pri nekaterih posameznikih in upoštevamo samo zgodovinska dejstva ter najdbe, potem izvora tarota niti pod razno ne moremo pripisati staremu Egiptu. Nihče pa ne zanika možnosti, da od tam izvirajo določeni simboli (arhetipi). In če špekuliramo še naprej, lahko rečemo, da tudi Egipt ni tisti pravi izvor, ampak se je začelo že mnogo prej v  Atlantidi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8