Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4036 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Dolgčas
24.10.2002 at 11:27:05
 
Eden izmed glavnih razlogov za utrujenost je dolgčas. Čeprav se sliši še tako neverjetno, tudi v vašem življenju prav gotovo najdete primere, ki potrjujejo prvi stavek.

Se morda spomnite dneva, ko ste prišli domov iz službe popolnoma izčrpani in utrujeni, da vam je bilo vsako popoldansko opravilo odveč? Tako zelo vas je bolela glava, da ste hoteli iti za uro ali dve spat, še preden bi pojedli kosilo. Vse kar ste želeli v tistem trenutku je bil spanec. Toda, ko vas je po približno 15-ih minutah, odkar ste prišli domov, poklical po telefonu vaš fant ali punca in vas povabil na ples ali v kino ... Kaj se je takrat zgodilo?

Zasvetile so se vam oči in v hipu ste bili prežeti z energijo. Pojedli ste tako hitro, da bi človek mislil, vam da gre za življenje ali smrt. Potem ste stekli v kopalnico, se stuširali, preoblekli in že ste bili na zmenku z ljubljeno osebo. In po zmenku, ko ste prišli domov, ste bili tako polni vtisov, da celo zaspati niste mogli.

Eno vprašanje za vas. Ste bili resnično utrujeni, ko ste prišli iz službe? Seveda ste bili. Utrudilo vas je dolgočasno delo, morda celo dolgočasno življenje. In ljudi, ki jih utrudi dolgočasno delo je na stotine, morda celo na milijone. Vendar pa je dobro vedeti, da ima z utrujenostjo veliko več opraviti vaše čustveno stanje, kot pa telesni napor.

Nekoč so izbrali skupino študentov in jih preizkusili v stvareh, za katere so vedeli, da jih ne zanimajo. In kakšen je bil rezultat? Študentje so bili utrujeni in zaspani, pritoževali so se nad glavobolom in vnetimi očmi, bili so razdražljivi. Nekateri so imeli celo težave z želodcem. So si vse to “domišljali”? Ne, testiranje njihovega metabolizma je pokazalo, da se krvni tlak v telesu in poraba kisika dejansko zmanjšata, kadar je človeku dolgčas, in da si celotni metabolizem opomore v trenutku, ko človek začuti, da je njegovo delo zanimivo in prijetno.

Med opravljanjem zanimivega in prijetnega dela se redko utrudimo. In nasvet za vas? Delajte, kar vas veseli in navdušuje, saj tako nikoli ne boste utrujeni. Delo ljudi ne izčrpa zato, ker bi bilo tako utrudljivo, temveč zato, ker jih kratko malo ne veseli.

Že pred več leti je dr. Thorndike, znani profesor s kolumbijske univerze, dejal: “Dolgčas je edini resnični razlog za manjšo storilnost.” Zatorej ...


PS: Ups, vsekakor pa ne spreglejte tudi tega, da se v družbi zanimivih in prijetnih ljudi redko utrudimo. In nasvet za vas? Živite in družite se z ljudmi, ki vas veselijo in navdušujejo, saj boste tako redkokdaj utrujeni, prav gotovo pa ne zdolgočaseni. Življenje ali druženje z določenimi osebami nas ne izčrpa zato, ker je včasih tudi utrudljivo, temveč zato, ker nas kratko malo ne veseli. Prirejeno po dr. Thorndiku: “Dolgčas je edini resnični razlog za pomanjkanje iskrivosti in veselja (raz)dajanja, najverjetneje pa celo za pomanjkanje zdravja.” Zatorej ...



Ne vem, čigav je oz. od kje mi gornji zapis. Je zanimiva iztočnica.
Kako, kdaj, zakaj, ... se dolgčas prikrade v vaše trenutke, pa čeprav morebiti malenkostno?
Oziroma, kaj dolgčas za vas je. Pravzaprav, karkoli v zvezi z vami osebno in dolgčasom.

ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Dolgčas
Reply #1 - 24.10.2002 at 12:01:23
 
men ni nikol več dolgčas ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #2 - 24.10.2002 at 13:02:51
 
dolgčas je potrebno "preganjat z dolgčasom" pol pa nam zihr ni dolgčas...   Grin

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Dolgčas
Reply #3 - 25.10.2002 at 10:07:36
 
Tudi meni ni več nikoli dolgčas.

Saj se vedno nekaj dogaja in se vse spreminja, fora je le v tem, da nismo dovolj pozorni.

Dolgčas nam je lahko le takrat, ko ne sprejemamo tega, kar nam je dano. Vzrok pa so navezanosti itd.....

Predvsem v naši notranjosti se vedno nekaj dogaja in kdor dela na sebi, mu ni nikoli dolgčas.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Dolgčas
Reply #4 - 25.10.2002 at 12:01:22
 
Kaj je že to dolgčas? Sem tako našpanan, da še pomislim ne kaj je to dolgčas.

Lp Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #5 - 25.10.2002 at 13:54:16
 
ala vam vera, men je pa dostkrat dolgčas. Včasih se mi naredi, da se mi ne da nič delat (ne brat, ne kaj poslušat, ne na tem postu odgovarjat,..) druga pa pol že nimam za delat in ne boste mi verjeli. Kljub tako izčrpni možnosti, kaj bi lahko počela, mi je dolgčas.  ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #6 - 25.10.2002 at 20:11:40
 
Dolgčas.... itak...kva je že to???  Grin


Dons je moja sestra tko uletela v mojo sobo, pa glih k sem gledala eno slikico, k sem jo učeri dubla... prav sanjska je , kr zatopiš se vano... in jz gledam vn... sanjam, da sem Tm.... Tm....   Cheesy

...pol pa sestra... A Ti je Dolgčas- a..... Jz pa njej... Kva je že to.... dj mal bol objasn, Ona pa se je sam smejala. ha ha ha...  Cheesy


... ma mi je pa dala mislt...  Grin

...dobesedno sem jo SPORDILA vn iz sobe in... ŽURKA.... muska do konca....dolgčas- kr ni ga blo več...    Grin, pa sj itak kva je že to........  ???  Grin


ha ha ha, sam mali nasvet-ek....
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Luna
1
*
Offline

Upanje je nekaj mehkega,
ki se spusti na dušo...

Posts: 8
Ljubljana
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #7 - 26.10.2002 at 21:16:20
 
Težko bi sploh definirala to besedo, ker sem hiperaktiven človek, da pa bi cel popoldan ležala doma na kavču ali kaj podobnega... si sploh ne predstavljam, verjamem pa, da ni prijetno.  Sad

Osebno sem mnenja, da če ne želiš, da bi se ti kaj "dogajalo", se v vsakdan prikrade "dolgčas"!!!  Wink
Ko pogledam okrog sebe (beri: moje kolegice), ljudje, ko jim je dolgčas razmišljajo le o neumnostih, češ kaj on počne, a mi je zvest, a mi je šef res naklonjen,....
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #8 - 28.10.2002 at 10:25:29
 

Dolgčas niti ne, pravzaprav niti nimam dovolj časa za vse kar bi rada počela.

Zato pa tisto o utrujenosti toliko bolj drži...  Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #9 - 30.10.2002 at 09:08:03
 
Tudi pri meni dolgčas ni več v igri. Takrat, ko imam malo časa, sem pa še tle gor na forumu. In enkrat na 14 dni za urco ali dve....nič počet, se vržt na kavč, pa sam TV gledat....to so že skor počitnice... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Dolgčas
Reply #10 - 02.11.2002 at 19:40:40
 
ARS wrote on 24.10.2002 at 11:27:05:
Utrudilo vas je dolgočasno delo, morda celo dolgočasno življenje.
Življenje ali druženje z določenimi osebami nas ne izčrpa zato, ker je včasih tudi utrudljivo, temveč zato, ker nas kratko malo ne veseli.
Dolgčas je edini resnični razlog za pomanjkanje iskrivosti in veselja (raz)dajanja, najverjetneje pa celo za pomanjkanje zdravja.

Točno tko je. Za vsak moment mojga dolgočasja sem si kriv sam, pa če je to zarad dela, ki me ne zanima, al pa človeka. A sem se kr navadu, da tist, kr je mus tut nardim, ker je pol zihr bl fajn tut s tistimi s kerimi se mi iskri in veseli, delat pa sploh.

Zihr, ja, da vam nekaterim nikol ni dolgčas... glih zarad tega je tle zmeri bl dolgčas, k ste nekateri tko popoln, k o seb pišete... Sicer pa... zdrava kmečka pamet je zmeri znala tut med vrsticam brat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #11 - 12.04.2003 at 09:41:28
 
Kako dolgočasen DAN... Undecided
Naj mi da kdo kak predlog, kaj BO DANES DELAL...

Dežuje... Cry


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Dolgčas
Reply #12 - 12.04.2003 at 09:49:07
 
Moonlight wrote on 12.04.2003 at 09:41:28:
Kako dolgočasen DAN... Undecided
Naj mi da kdo kak predlog, kaj BO DANES DELAL...

Dežuje... Cry


Najprej sem nam pridruži na mirovnem shodu,potem lahko prideš navijat za mene,ko bom laufal okoli Blaguškega jezera,po teku se mi lahko pridružiš pri tuširanju,zvečer pa se itak dobimo na srečanju,kjer boma plesala na mizi...še ti je vedno dolgčas ???meni nikoli Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Dolgčas
Reply #13 - 12.04.2003 at 10:48:45
 
Ziby... Grin Grin Grin

Kje je že to...  ??? Wink

Joj, no...
A gre še kdo, ker drugače bom morala na kolo... Grin...

ziby...uživi... Grin

Veš, da bi se ti koj pridružla, koj -  koj, zdaj pa mam najavljene obiske pa moram PEČ -  ne vem kaj bo, ampak bo nekaj slastnega....

Devi; čoko-moko... Wink Grin

Uf, kako bo ta dan hitr minil.
Daj povej mi ziby, kako se boste imeli - kako boš preživel.... Wink Grin
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Dolgčas
Reply #14 - 12.04.2003 at 10:53:11
 
Utrujenost je stanje duha.

Kaj je dolgčas pa res ne bi vedel, mogoče če imaš preveč časa pa ne veš, kaj bi?



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2