Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 43276 times)
aryan
Ex Member




Re: Aikido
Reply #135 - 02.05.2003 at 18:12:17
 
ja sam smeha ne mors kr na suh dosezt, more bit ksn razlog za to. ne mors se kr nasugerirat al pa si rect, jaz sem ful pozitiven, ful srecen. to ne deluje. vsaj dolgotrajno ne, kaj sele vecno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #136 - 02.05.2003 at 20:23:52
 
Aryan,

8)nasmeh je osnova uspešne tehnike - z vztrajnim treningom pa lahko pride tudi do razsvetljenja Wink

......
......
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #137 - 05.05.2003 at 15:48:41
 
jest sem tut bl za smeh ....zanc me je en s caps lockom tko nasmejou .....tko prijeten hudomusen humor....

aja jest bi aikidoiste vprasal ali ta populacija ki trenira aikido ali gre tu za dolocen psiholoski profil ljudi ki ne napadajo ampak s esamo branijo ......zaradi cesa to pride iz neke notranje potrebe ali je to strah pred napadom ali gre za kaj drugega......

zanima me ali je sploh mozno narediti tekmo v aikidu ali podobnih stvareh.....pa ne da mi potem nekdo rece da bi bili zlomljeni prsti ....itak ne .....varno tekmo izkoriscanja nasprotnikovega gibanja in samo omejevanje nasprotnika v prostoru.......

ma kdo kaksno idejo. Da ne bomo samo slavili starce......proslavimo raje mladost in nove ideje.....ampak vso dolzno pieteto do starejsih.......
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #138 - 06.05.2003 at 00:23:09
 
1. pravilo samoobrambe:

TECI!



2. pravilo samoobrambe:



TECI ŠE HITREJE!





(drugače pa ni pravil)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #139 - 07.05.2003 at 09:56:38
 
Sticks and stones may break your bones - but love will always hurt you. (Black Grape)





bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #140 - 07.05.2003 at 12:01:02
 
ja mam prjatla k je to filozofijo k jo je dolg cajta gojil zlo hitr po dogodku opustil. Blo je tko da ni mogu nkamor zbezat....lastni prjatli so pa gledal kako ga en mesar tepe in mrcvar na tleh. Je pa tip izrazitih retoricnih sposobnosti tko da je tut najprej poskusu vse nardit na verbalnem nivoju in ko nislo .....ma tip zlo mocen glas in je clo hotu ustrahovat napadalce.....ampak napadauc je meu IQ25 in je biu odlocen u svoji glavi???? da bo tist dan , noc enga fentou......in to se je tut zgodilo....sivi, poskodbe nosu itd......kri......pa zapisnik policijski da je napadeni kriv ker je izzival......tko se te zgodbe zakljucijo v realnosti ten - nej......ni to za romantike......

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #141 - 08.05.2003 at 11:47:28
 
Bruce


spet nisi prebral do konca Wink





(upam, da ti nisi bil med kolegi, ki so gledali mesarja na delu ???
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #142 - 09.05.2003 at 11:58:03
 
M ja jest sem kriu k do konca ne preberem....hmmmm.......ja hvala za tako lepo oceno bruslija......tut to cenm.....da je clouk direktn......tko pokaze svojo visoko usmerjenost.......Japonci recimo k so baje naredl aikido tega nkol ne pokazejo........tko po bozje......he, he

ja prjatlcka so kr tkole nabutal ja....no ampak tut ce bi jest biu tam verjetno...bi jo tut jest takrat tam fasou.....tko da ......baje da je biu tut en noz u igri.......sicer pa so organi pol itak skorej ocenili da je kriu un k je biu tepen (ampak u takih situacijah je res tezko sklepat kaj se je zgodil- ne valim krivde na njih ampak hocem pokazat kako te lahko ta usoda butne ko gredo vse stvari narobe - zato bezanje ne dela zmeri)

lp

Brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #143 - 09.05.2003 at 11:59:10
 
to je tko kt pr bejbah .....od parih bos se uspeu zbezat .....ampak ena te bo pa namazala na kruh.......

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #144 - 09.05.2003 at 16:34:43
 
Organi ponavadi zmerej tistega, ki je tepen pomatrajo (še posebej če je v igri dober mesar).

sicer pa


tale primerjava z bejbami je res v redu - vchasih si človek pach mora priznati, da ni pravil Wink
(tako v borbi kot v ljubezni)


8) Sticks and stones may break your bones - but love will always hurt you. 8) (Black Grape)


bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #145 - 11.07.2003 at 01:57:53
 
KLOBASA
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #146 - 11.07.2003 at 12:17:35
 
RAVE ON
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Aikido
Reply #147 - 10.08.2003 at 17:52:28
 
Naučiti se moraš enotnosti |nasprotij.

Si v gibanju in v mirovanju,|v obrambi in v napadu.

To ni stvar jeze. |To je stvar miru.
To ni stvar moči.|To je stvar hitrosti.
To ni stvar tebe in nasprotnika.|To je stvar tebe in samega sebe.

(Bulletproof monk)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #148 - 03.09.2003 at 08:58:18
 
Dragi Bruce-Lee

Predvsem ti moram povedati to, da tu ne gre le zato kateri del populacije trenira AIKIDO, temvec gre tud zato kaj si pravzaprav zelis.

Glede na to da sem precej let treniral AIKIDO in da sem bil na zecetku bolj pretepaske sorte, ti lahko recem da clovek skozi lea treninga marsikaj spozna oz pride do dolocenih spoznanj.

In eno izmed njih je gotovo to, da clovek pride do te tocke da se v vecini situacij ze v samem zacetku izognes kakrsemukoli konfliktu, in pri tem sploh ne pride niti do pretepa ali cesa podobnega in ti tega najveckrat ni treba uporabiti.

Kot pa sem ti ze prej omenil je to samospoznanje in rast do katere prides po letih treninga.

In ravno zato je tukaj veliko manjsa populacija ljudi ki AIKIDO trenirajo, vecina se jih hitro navelica ker po njihovem ni akcije (fajt, sila...).

Ce si pravilno razumel moj post potem lahko tudi razumes zakaj pri AIKIDU ni tekomovanj.

Lahko pa ti povem se to da je bil AIKIDO dolga stoletja skrivnostna borilna vsecina ki so jo uporabljali SAMURAI, in pa da danes poznamo vec vrst oz sol AIKIDA.

Osnova pa izhaja iz KI AIKIDA, kjer ti ze ime pove je povdarek na KIju, o katerem je ze veliko napisal Te-nej, in ta je za vecino ljudi najbloj nezanimiv, za druge z globjim razmisljanjem pa najbolj zanimiv in ti prinese najvec spoznanj tudi na podrocijih spolsnega zivljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #149 - 03.09.2003 at 09:00:58
 
naj se vama se opravicim Brus-Li in Ten-nej ker sem napacno navedel vajina nicka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12