Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 43277 times)
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Aikido
Reply #150 - 03.09.2003 at 13:28:55
 
Živjo!  Grin

Kot začetnik v Ki Aikidu (treniram komaj eno leto) sem tudi sam še precej izgubljen sredi "idej" in filozofije Aikida. Lahko pa rečem, da je ravno dejstvo, da v Aikidu ni tekmovanj bilo odločilno za mojo odločitev, da želim trenirati v tej "borilni" veščini.

Razlog je v tem, da so se mi tekmovanja v borilnih veščinah vedno zdela nekako...hm...namenjena napihovanju ega, češ, poglej, zdaj sem pa najboljši, ker sem vse premagal. Vsekakor je to samo moj pogled na zadevo in nikakor ne želim žaliti ostalih, ki se ukvarjate z borilnimi veščinami.
Morda mi lahko celo kdo od vas pokaže kak drug smisel tekmovanj.

Nekatere šole so tudi v Aikido vpeljale tekmovanja, kljub temu, da jih je O sensei, vsaj po mojem najboljšem vedenju, precej izrecno "prepovedal" oziroma zavračal idejo, da so tekmovanja združljiva z bistvom Aikida.
Če predpostavimo, da naj bi se učencem v Aikidu med drugim tudi zmanjšal ego na račun ponižnosti, miroljubnosti in pripravljenosti pomagati sočloveku (kar nedvomno zahteva kontrolo lastnega ega), potem se tudi meni tekmovanja v Aikidu zdijo ne le odveč, marveč odmik od idealne poti.

Jih pa, kot rečeno, nekateri vseeno prirejajo. Finančni priliv za organizatorja pri tem verjetno tudi ni zanemarljiv faktor Undecided

Z lepimi pozdravi vsem na forumu!  Wink
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #151 - 03.09.2003 at 19:04:50
 
MA KAKŠNI SENSEJI......največji promotor azijskih zgodbic o kosookih junakih so bli ameriški vojaki ki so v amriko z velikim pompom izvozili te čudne borilne fore....vse to se je v evropi - kar se tiče borjenja že poznalo. Ročna tehnika. boljša boksarska, nožna boljša savate- francoski boks, rokoborba itak boljša od juda, jiu-jitsa in aikida skupi. Eto vse je samo aerobika , ki jo napihujejo američani.....

kdo pa je porazil japonsko ? in kdo kontrolira te uboge zemljane? vi pa sanjate o sensejih......pa zakaj niso s svojo vsemogočo energijo z aryanskim ščitom kar odbili atomsko , ki so jo američani nanje fuklni ?
Pa zakaj so Japonci tolk kamikazasti bučkoti, pa kako lahko en manjši osebek enga večjega tko nadvlada.to so vse vprašanja ki zanikajo logiko......in krepijo domišljijo izgubljencev......

stari postau se na noge

pa brez zamere.

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #152 - 04.09.2003 at 07:50:48
 
BRUS-LI moram ti povedat da si se ponovno zmotil.
AIKIDO so po svetu spoznali sele po drugi svetovni vojni, ce si preberes moj prejsni post bos lahko zvedel nekaj vec.

Kar pa se tice kamikaz in podobnih stvari nimajo veze z borilnimi vescinami, temvec si preberi kaksno knjigo o Japonski, da bos lazje razumel njihovo pocetje, ki je globoko povezano s tradicijo in ne mesaj borilnih vescin z ostalim nacinom zivljenja ki ima na Japonskem zelo velik vplih, stvari se spreminjajo komaj zdaj, pa saj je tudi pri nas vpliv tradicije oz. zivljenja pod drugimi narodi se vedno viden (poniznost, strinjanje najveckrat brez svojiega mnenja) samo malo se je treba poglobiti, pa vendar to ne velja za vse.

Prav tako pa vsi ljudje v tem trenutku niso sposobni sprejeti dolocenih informacij oz. pac ne vidijo stvari na nacin kot naj bi ga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Aikido
Reply #153 - 04.09.2003 at 10:40:56
 
Kamikaze pa borilne vescine imajo to skupno, da vsi najvecji mojstri karateja, juda in ostalega jap. borilnega spektra (funakoshi, kaze, oyama,...), ki veljajo za alfo in omego, jih je vecina bila prijavljena med kamikaze, se pred tem pa so vsi z veseljem sli na kitajso "testirati" svoje borilne vescine in to niso bili sparingi, ampak testiranja v smislu, ali lahko z mojim udarcem zlomim pol lobanje itd. Zato vsi tisti, ki poslusate na treningih zgodbice o krepitvi notrjanjega duha, strpnosti, kako se boste mentalno!=?!=! razvil ipd. buce, vedite, da so to pravljice za manipulacijo, otroke in prestrasene ljudi. Pa brez zamer, ker tudi sam treniram klasicen karate in popizdim, ko mi kdo omeni o neki visjem mentalnem razvoju. Za taksne zadeve so knjige in ne "hitler" govori.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Aikido
Reply #154 - 04.09.2003 at 11:18:54
 
Vidim, da je debata v polnem teku. Naj še sam dodam svoje mnenje.

Po izkušnjah in pogovorih s kolegi, s katerimi skupaj treniramo Ki Aikido, sem ugotovil, da je le-ta res podvržen povsem različnim interpretacijam. Skoraj vsak lahko v njem vidi kaj drugega. Jaz v njem vsekakor vidim ne le sredstva za izboljšanje telesne pripravljenosti, sposobnosti za samoobrambo, koncentracije, marveč tudi sredstvo za duhovni razvoj. To lahko trdim zato, ker se mi potrjuje v praksi.

Vprašanje je verjetno v tem kdo si, kam želiš v svojem življenju priti in kakšna sredstva izbiraš na poti.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #155 - 04.09.2003 at 14:48:06
 
Quote:
Zato vsi tisti, ki poslusate na treningih zgodbice o krepitvi notrjanjega duha, strpnosti, kako se boste mentalno!=?!=! razvil ipd. buce, vedite, da so to pravljice za manipulacijo, otroke in prestrasene ljudi. Pa brez zamer, ker tudi sam treniram klasicen karate in popizdim, ko mi kdo omeni o neki visjem mentalnem razvoju. Za taksne zadeve so knjige in ne "hitler" govori.


Dragi Grega glede na to kaksen pogled imas na vso zadevo sklepam da v karateju oz. katerikoli borilni vescini nisi prisel prav dalec.

Z nacinom razmisljanja kot ga imas, si zal precej omejen pa ne dobesedno, vendar ne mores iti dlje kot si lahko stvari predstavljas fizicno. To je sicer stvar ki sega mnogo globje kot samo pogled na borilne vescine.

Ce bos pridno treniral zase in ne le za svoj ego in si mogoce prebral kaksno knjigo bos spoznal tudi kaj vec kot to kar trenutno lahko primes ali obcutis, saj smo ljudje vec kot le kos mesa.

Pa brez zamere in se ne pocuti osebno napadenega, vendar sem ti moral razloziti nekaj osnovnih stvari, ki te spremljajo ti pa jih zal ne obcutis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Aikido
Reply #156 - 04.09.2003 at 16:22:19
 
Vision: od malega sem bil obkrozen z mojstri karateja, ker je moj stric bil skoraj "vzgajan" v ljubljani od Takashija in ko sem gledal kasneje njega in njegove prijatelje, me je minili do karateja. Na zalost nisem videl takrat Takashija ali mojega sedanjega trenerja, ker drugace bi ze prej zacel s treniranjem. Ta uvod, je bolj zato, ker pa sem dobil 101 knjigo in prebral marsikaj o japonski in sploh te misteriznosti in vsemu, a bilo mi je manj kot 16 pomladi in bil sem naiven. Saj je lepo brati kako je prvo pravilo notranji mir in strpnosti itd itd, ampak kaj ko te ljudje, ki so to zapisali so pobijali s svojimi rokami ljudi, da bi se naucili smrtnonostnih udarcev. Npr. trenutno velja v svetovnem merilu za najstarejsega mojsta in blazno opevan in res fenomenalen karateist Kaze, ampak s tem clovekom je tudi moj stric prezivel kdaj vecer v Yugi in ko se ga je napil je zacel peti himne kamikaz in razlagal, da imajo otroci na kitajskem blazno zanic oz. mehke lobanje.

Jaz zase vem, da ne preberem vec niti ene knjige mojstrov, ki razlagajo o vrednotah zivljenja ipd, od njih preberem izkljucno borilne knjige, za katere vem, da pisejo o zadevah, na katere se spoznajo.

Sedaj bi lahko razpravljal, zakaj imajo taksen sistem, zakaj imajo gluposti kot, dokler ne treniras 30 let ne smes dvomit v svojega sensei ipd manipulacijske finte, ampak jaz sem vidu japonsko sedaj, ko je zmesana se z amerikanizmom in me njihova kultura in razmisljanje ne zanima vec.

Vision: jaz samo pravim, da je borilna vescina zgolj borilna vescina. Pac ne verjamem v mistiko okoli njih ipd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #157 - 04.09.2003 at 22:11:55
 
THAT`S REALITY....
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #158 - 05.09.2003 at 07:55:01
 
pa vendarle noben od mojstrov ni zanikal takorecene misitke!
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #159 - 05.09.2003 at 18:57:34
 
skratek ....ti si ena cela mistika
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #160 - 08.09.2003 at 08:11:01
 
BRUS-LI zate bom se dolgo mistika in verjnetno ne le jaz.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Aikido
Reply #161 - 08.09.2003 at 10:32:19
 
Quote:

Sedaj bi lahko razpravljal, zakaj imajo taksen sistem, zakaj imajo gluposti kot, dokler ne treniras 30 let ne smes dvomit v svojega sensei ipd manipulacijske finte...



Ena od stvari, ki mi je všeč pri našem učitelju je ta, da potem, ko pove kakšno izmed svojih izkušenj, reče: "Pa ne mi vse verjet." Ne, ker bi se nam zlagal, temveč ker ve, da mora vsak od nas priti do svojih spoznanj. Tuja spoznanja o katerih sliših, jih pa ne doživiš na lastni koži tako ali tako niso veliko vredna.

Zame je učitelj vzpodbuda, usmerjevalec in glas  dolgoletne izkušnje. Vsekakor pa se ne strinjam z vsem, kar pove, včasih pa tudi podvomim v "neoporečnost" njegove razlage.

Zahteva po popolni poslušnosti verjetno izvira iz zahteve po spoštvanju svojega učitelja (pravzaprav spoštovanje vseh vrst), ki je v japonski kulturi zelo prisotna (za kitajsko kulturo ne vem, je ne poznam), menim pa, da se v naši kulturi ne obnese popolnoma. Vsaj zase vem, da sem preveč individualist, navajen misliti s svojo glavo, da bi kar vse požrl, kar slišim. Poskušam pa vedno preveriti na lastni koži to, kar nekdo trdi. in kar tudi mene zanima.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #162 - 08.09.2003 at 17:41:32
 
fantje ...verjetno se noben od vas ni biu u aziji a?.......

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Aikido
Reply #163 - 09.09.2003 at 08:10:25
 
Dragi Brus-Li

Res je nisem se bil v Aziji, pa vendar mislim da to tukaj ni pomembno, kot si ze verjetno zasledil v mojih postih, smo si ljudje razlicni in prav tako nase poti do razlicnih spoznanj.  Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Aikido
Reply #164 - 09.09.2003 at 17:26:47
 
VSEENO JE TREBA U AZIJO FANTJE....TREBA JE SVET VIDT ...IN NE SANJAT.....HE, HE

LP

B
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12