Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 15
(Read 44748 times)
LittleStar
Ex Member




Re: dogma
Reply #150 - 07.02.2003 at 12:30:57
 
Quote:
hoces povedat da smo mi v koncni fazi ekskluzivno odgovorni le od sebe?


Ja smo. Do sebe. Ne od sebe. Vse, kar moje oko, uho... ujame (pa ne samo teh pet čutov) vse sem jaz in z vsem tem se moram pomiriti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: dogma
Reply #151 - 07.02.2003 at 12:38:18
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 12:26:17:
Pravzaprav se s tem sploh ne obremenjujem.
Takole, bolj za šalo, kot zares, seveda kdaj pa kdaj razmišljam tudi o teh zadevah in kaj preberem ali predebatiram.

Kakorkoli že, neodvisno od tega, kaj sem si izbral in kdaj sem si izbral,  in whatever ... poskušam živeti zdaj (ne v preteklosti, ne v bodočnosti) in v skladu s svojo voljo in vestjo in izkoristiti, kar je v dosegu (mojem dosegu, ne od koga drugega).




Potem pa le tako nadaljuj in prosim v bodoče ne govori
drugim, da so si sami izbrali svojo pot. Če še zase ne veš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #152 - 07.02.2003 at 12:40:07
 
Quote:
pa ti ratuje ostat v sedanjosti, neodvisno od preteklosti in prihodnosti? ce ti res, bi jz vprasu za ksn recept kako do tega prides in kako vzdrzujes.

Ratuje veliko bolj, kot včasih.
Splošnega recepta najbrž ni, ker smo si preveč različni.
Za začetek se je dobro zavedati, da drugje, kot v sedanjosti, tako ali tako ne moremo biti. V že pretečeno preteklost ali v namišljeno negotovo prihodnost pa silijo le misli (ki vse skupaj sestavljajo razum), te pač pustim naj lutajo svojo pot in jih na teh njihovih imaginarnih potovanjih upoštevam bolj za šalo, kot zares.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #153 - 07.02.2003 at 12:42:04
 
Quote:
Ja smo. Do sebe. Ne od sebe. Vse, kar moje oko, uho... ujame (pa ne samo teh pet čutov) vse sem jaz in z vsem tem se moram pomiriti.

torej postat cist neodvisen od vsega izven nas? a to pomen da nic izven nas ne obstaja, al da mormo presekat vse povezave z ostalim ali ostalimi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #154 - 07.02.2003 at 12:45:19
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 12:40:07:
V že pretečeno preteklost ali v namišljeno negotovo prihodnost pa silijo le misli (ki vse skupaj sestavljajo razum), te pač pustim naj lutajo svojo pot in jih na teh njihovih imaginarnih potovanjih upoštevam bolj za šalo, kot zares.

se prav je nas obstoj ali "bit" visji od vseh teh imaginarnih misli? kaj pa naj mislimo pol takrat ko smo ze "osvobojeni" vseh teh imaginarnih misli da vzdrzujemo ta polozaj, ce takrat se vedno obstajamo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: dogma
Reply #155 - 07.02.2003 at 12:45:34
 
Kakršnekoli navezanosti imamo je seveda treba z njimi opraviti. To ne pomeni, da prekinemo stike z ljudmi. Le v sebi se jih odvežemo. Da lahko svobodno ljubimo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #156 - 07.02.2003 at 12:47:13
 
Quote:
torej postat cist neodvisen od vsega izven nas? a to pomen da nic izven nas ne obstaja, al da mormo presekat vse povezave z ostalim ali ostalimi?

Tega pa nisem trdil. Zunanjost obstaja in je del igre.
Seveda se pa moramo zavedati tudi tega, da sta "zunanjost" in "notranjost" dokaj relativni zadevi, odvisni od tega s katerega zornega kota gledamo, oziroma kje imamo nastavljeno točko pozornosti.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #157 - 07.02.2003 at 12:48:19
 
Quote:
Kakršnekoli navezanosti imamo je seveda treba z njimi opraviti. To ne pomeni, da prekinemo stike z ljudmi. Le v sebi se jih odvežemo. Da lahko svobodno ljubimo. Smiley

kako lahko svobodno ljubimo, ce pa mormo "opravit" z kakrsnimikoli navezanostmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #158 - 07.02.2003 at 12:51:54
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 12:47:13:
Tega pa nisem trdil. Zunanjost obstaja in je del igre.

katere igre?
Quote:
Seveda se pa moramo zavedati tudi tega, da sta "zunanjost" in "notranjost" dokaj relativni zadevi, odvisni od tega s katerega zornega kota gledamo, oziroma kje imamo nastavljeno točko pozornosti.

a pa obstaja ksna tocka pozornosti s katere bi se vse opazl. ce je ni, pol se po moje loh kr poslovimo od miru. stalno "shiftanje" bi nas po moje utrudil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #159 - 07.02.2003 at 12:55:57
 
Quote:
se prav je nas obstoj ali "bit" visji od vseh teh imaginarnih misli? kaj pa naj mislimo pol takrat ko smo ze "osvobojeni" vseh teh imaginarnih misli da vzdrzujemo ta polozaj, ce takrat se vedno obstajamo ?

Sklop misli (razum) pravgotovo obstaja tudi po "osvoboditvi", tako, kot še vedno obstaja naprimer telo, le da nima več tistega osrednjega in ključnega pomena, kot ga je imel prej.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #160 - 07.02.2003 at 12:59:35
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 12:55:57:
Sklop misli (razum) pravgotovo obstaja tudi po "osvoboditvi", tako, kot še vedno obstaja naprimer telo, le da nima več tistega osrednjega in ključnega pomena, kot ga je imel prej.

dej mal bl razloz tole. kaj smo "mi", kaj pol nismo mi, kasno vlogo mata telo in razum pred osvoboditvijo in po njej, kaj se pol zgodi ob smrti itd?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #161 - 07.02.2003 at 13:00:41
 
Quote:
katere igre?

Tele!  8)
Igre obstoja!
Igre pravim zato, ker ima svoja pravila in ker je lahko tudi zabavna.

Quote:
a pa obstaja ksna tocka pozornosti s katere bi se vse opazl. ce je ni, pol se po moje loh kr poslovimo od miru. stalno "shiftanje" bi nas po moje utrudil.

Ne verjamem, da se da s kakšne točke videt vse, da se pa prav gotovo s kakšne videt več, kot z druge.







Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #162 - 07.02.2003 at 13:04:03
 
Quote:
dej mal bl razloz tole. kaj smo "mi", kaj pol nismo mi, kasno vlogo mata telo in razum pred osvoboditvijo in po njej, kaj se pol zgodi ob smrti itd?

Se ne spomnim in se mi zdi kar prav, da je tako  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #163 - 07.02.2003 at 13:10:04
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 13:00:41:
Igre obstoja!
Igre pravim zato, ker ima svoja pravila in ker je lahko tudi zabavna.

verjamem da je obstoj lahko zelo zabaven ce poznas pravila te igre. a pa se ti zdi da se jih da komplet naucit in s tem prekint "nezabavnost" v obliki trpljenja in dozivljat vecno zadovoljstvo?
Quote:
Ne verjamem, da se da s kakšne točke videt vse, da se pravgotovo pa s kakšne več, kot z druge.


aja, sej si ze tukile odgovoru. skoda pol obstajat sploh, a ne? dejmo se rajs pol kr anihilirat ali "upihnit sveco" (nirvan) in bomo vse probleme resl. sam a bomo ob tem zadovoljni al bomo sam odstranl nezadovoljstvo. ce nas pol itak nou vec, kdo bo pol okusal zadovoljstvo ali neobcutil trpljenja? a sploh kej tazga obstaja? a mi sploh obstajamo pol? al je itak vse le iluzija?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #164 - 07.02.2003 at 13:15:36
 
Quote:
aja, sej si ze tukile odgovoru. skoda pol obstajat sploh, a ne? dejmo se rajs pol kr anihilirat ali "upihnit sveco" (nirvan) in bomo vse probleme resl. sam a bomo ob tem zadovoljni al bomo sam odstranl nezadovoljstvo. ce nas pol itak nou vec, kdo bo pol okusal zadovoljstvo ali neobcutil trpljenja? a sploh kej tazga obstaja? a mi sploh obstajamo pol? al je itak vse le iluzija?

Ti se kar anihiliraj, če se hočeš. Jaz se ne bom  Cheesy

Jaz v anihiliranju ne vidim nobenega smisla. Ne izključujem pa možnosti, da ga kdo drug vidi. Igra je zame toliko bolj zanimiva, ker je treba tudi pravila sproti odkrivat.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 15