Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15
(Read 44747 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #165 - 07.02.2003 at 13:34:14
 
Quote:
titud : se prav hierarhija zate ni vecna. vsi smo na istem?
 

Hierahija je sredstvo, ne pa cilj. Ne eni stopnji zvedanja se hierahrije zaveš (na osebnostni stopnji razvoja je to faza, kos se ti ego tolk izoblikuje, da se sebe zaveš kot nekaj ločenega od mame/ata, a hkar še od nje odvisen oz. od nje ustvarjen). Priznavanje hierahija  pomen tud željo po poistovečanju z vrhom hirerahije, ker ji le ta način daješ legitmnost, ker če se hierahom ne želiš postovetit, nate ne more vplivat drgač kot z represijo. Na osebnostni ravni maš vzorc, da se hierarhija od 'zunaj'  lahko preseže samo s hierhaijo od 'znotraj', tko samemu seb postaneš vladar.  Tle nekje na tej narcisodni stopnji zaveranosti v lastno vladavino (ki je tud hierhaija!) smo družbeno-razvojno zdej mi, pa nam nekak ne znese najboljš. Smo se končno začel opazovat kot da smo samemu sebi nekdo drug, sestopamo iz samotnega piedestela in počutmo strašno ' kulturno nelagadno', ko smo znašli  pred sabo goli, bosi in nezmožni  vladat seb po enem hierhaičnem prinipu. Ko smo se začel ozirat na druge, smo jih ugledal enako gole in bose, med sabo enake, in smo zaslutl en balzen čutven  potencial svobode pa odgovornosti, ki smo ga prej kanaliziral sami vase, še prej pa v božansko mamo/ata. Naval tega filniga nas je tko prevzel, da ga čutmo spet kot eno  darilo bogov, ki jim moramo bit zanjaga hvaležni, ponižni pa kar je še teh navad  priznavanja  hirerahičnega podrejanja, ki se jih ne znamo znebit.

Gre  v bistvu za to, da ugotovimo, da je cesar nag kot mi  ko  se osvobodimo tud fascinacije nad tem dejstvom, potem  pa ne bo nobenga razloga več, da bi se kot  ozavščen folk jemal za častilce enih hierahij z absoluti na vrhu.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #166 - 07.02.2003 at 13:36:21
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 13:15:36:
Ti se kar anihiliraj, če se hočeš. Jaz se ne bom

kaj pa smrt? a jo mas pod kontrolo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #167 - 07.02.2003 at 13:38:41
 
titud wrote on 07.02.2003 at 13:34:14:
Gre  v bistvu za to, da ugotovimo, da je cesar nag kot mi  ko  se osvobodimo tud fascinacije nad tem desjtvom, potem  pa ne bo nobenga razloga več, da bi se kot  ozavščen folk jemal za častilce enih hierahij pa absolutov.

ce je cesar nag, to se ne spodbije tega da je on cesar, medtem ko ti nis, a ne? al kaj si hotu povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #168 - 07.02.2003 at 13:45:40
 
To, da spregledaš, da je cesar nag, pomen, da ga ti sam vidiš odetga  v razkošna oblačila, čeprav jih v resnic nima. To v prenesenmu pomenu pomen, da  mu ti daješ avtorieto, čeprav jo sam po seb nima. Je teb enak al pa šlo clo bolj nag kot ti, ker je spoznaje, da mu ti daješ status carja,  šokantno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #169 - 07.02.2003 at 13:46:50
 
Quote:
kaj pa smrt? a jo mas pod kontrolo?

Zaenkrat še, saj vidiš, da sem še živ  Cheesy
Sicer pa nisem prepričan, če sem razumel vprašanje.
Najbrž si mislil vprašati, če imam pod kontrolo (svoje)življenje?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #170 - 07.02.2003 at 13:50:49
 
bardo : ne to je blo na tvojo izjavo da se ne bos anihiliru. se prav hoces tud smrt presezt, ki je naravna anihilacija baje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #171 - 07.02.2003 at 13:52:28
 
titud wrote on 07.02.2003 at 13:45:40:
To, da spregledaš, da je cesar nag, pomen, da ga ti sam vidiš odetga  v razkošna oblačila, čeprav jih v resnic nima. To v prenesenmu pomenu pomen, da  mu ti daješ avtorieto, čeprav jo sam po seb nima. Je teb enak al pa šlo clo bolj nag kot ti, ker je spoznaje, da mu ti daješ status carja,  šokantno.  

to se prav smo vsi ENO, brez visjega in nizjega, brez hierarhije. kaj pa je po tvoje nas "potegnl" v to, da smo se znajdl v hierarhiji kr naenkrat, a nam ni blo vsec da smo vsi enaki al kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma
Reply #172 - 07.02.2003 at 14:01:03
 
Quote:
a si kdaj raziskoval kvaliteto tega svojega "navdiha"?

ce gres nag ven na -10 C, se bos po vsej verjetnosti prehladil. ce pa bi uposteval nasvet (lastni ali od drugih) in se toplo oblekel bi se resu te nadloge in tud truda da spet prides nazaj v normalno stanje (zdravljenje).

ce sledis navdihom svojih nebrzdanih cutil, pol se temu rece "nagon"; to je zivalska mentaliteta in v koncni fazi degradira in povzroca notranji nemir. ce sledis navdihu ki prihaja iz tvojga uma/intelekta se temu rece "razum" in je boljs kot le nagon in spada v clovesko mentaliteto. v podrocje nad razumom pa lahko vstopas le z meditacijo. teh pa je malo morje. ene majo globje, druge plitvejse penetracije v "tisto" ali "ono". ce delujes po tem "navdihu" pol je to good, ce pa ne, pa ti to priporocam, ne zahtevam, da te ne bom spet "uzalil" ali kakorkoli "diskvalificiral".

Aryan,

Hvala za prijazno vprašanje, sem s kvaliteto svojega navdiha v splošnem kar zadovoljen, kar pa ne pomeni, da ni prostora za izboljšave.

Laufat nag okrog krog ali dva pri -10 niti ni tako neumna reč, Finci temu in pa gretju na 80+ stopinjah rečejo savna in je menda zdravo in menda tudi spada v preventivo. Je menda treba skoz mal migat in se nikdar ne vkopat na mestu. Če je okolje bolj mrzlo in neprijazno, lahko vkopan še zmrzneš in premineš.

Če bi želel napisati kaj drugega kot navdih, bi mi to zelo verjetno uspelo.
Kam pa sem ali pa še bom penetriral, pa ni tema za javno razpravo, boš moral pogledat v kakšno drugo temo in vprašat koga drugega Wink

lp bp
Back to top
« Last Edit: 07.02.2003 at 15:42:27 by bp »  
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #173 - 07.02.2003 at 14:05:18
 
Quote:
bardo : ne to je blo na tvojo izjavo da se ne bos anihiliru. se prav hoces tud smrt presezt, ki je naravna anihilacija baje?

Recimo, da verjamem, da se zavesti ne da anihilirat, da je to tista točka pozornosti, o kateri smo prej govorili in ki se stalno prestavlja.

Smrt je na nek kreativen način stalno prisotna. Kreativen v smislu nenehnega spreminjanja, ki pomeni prenehanje nečesa in pojavljanje drugega. Če opazujemo telo, opazimo, da se v vsaki sekundi razgradi in odplakne v odpad na milijone celic, ki so sicer vsaka zase zelo zapleteni stroji in ki so še ravnokar več kot odlično funkcionirali. Na gladini morja se vsak trenutek pojavi nešteto valov in valčkov, ki takoj zatem spet izginejo. V našem umu se nenehno pojavlja nešteto misli, ki ravno tako množično tudi izginjajo.
V osnovi gre tako pri celicah kot pri valovih ali mislih za enake  (kreativne) procese.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma
Reply #174 - 07.02.2003 at 14:49:02
 
Quote:
to se prav smo vsi ENO, brez visjega in nizjega, brez hierarhije. kaj pa je po tvoje nas "potegnl" v to, da smo se znajdl v hierarhiji kr naenkrat, a nam ni blo vsec da smo vsi enaki al kako?


Jest upam, da se tele simultantke z aryanom  gremo na zmago ampaj iz veselja do špila  Tongue Smiley.

V hierahiji smo se znjadl, ker smo si  zarad komplesnosti družbene oraganizacije primoran ustvarit ego, ki nas iduvidualizira in nas hkrat privezuje na družbo kot eno abstraktno ustvarjeno ensot, ki je od nas višja in se ji mormamo podrejat. Mi hlepimo po tej preddružbenosti, ko se nam ni blo treba induvidualizirat, ker smo bli del mame/ata od rojstva do smrti, ko nam še  ni blo treba it skoz proces osebne  iduvidualizicaje, ki nam povzroča ločenost dualnost in  ki se ne more do konca razrešit drgač kot s ponovno izgubo induvidaknosti. Ljubezen je praspomin na to enost in je nekompatibilna z našo družbeno danostjo in zato trpimo in zato se zatekamo k arahičnim vzorcem in dogmam, s katerimi želimo to nezdružljivost presečt.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #175 - 07.02.2003 at 15:59:45
 
jz sprejmem izziv. dokler mi ne boste dal "zadovoljivih" odgovorov na te "pomankljivosti", ki vam jih iz vasih besed postrezem in  s katerimi se se sami ubadate in vam niso jasne, obenem pa  zavestno vzemate 100% zavetje takih "intelektualnih spiral", vam seveda zazelim velik srece.

tist k je logicno potrebno je logicno nemogoce.

ampak od kje pa prihaja zelja po nemogocem, in ce smo se ji res tok hitr pripravljeni odpovedat? let's dance! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #176 - 07.02.2003 at 16:14:57
 
Quote:
dokler mi ne boste dal "zadovoljivih" odgovorov na te "pomankljivosti", ki vam jih iz vasih besed postrezem in  s katerimi se se sami ubadate in vam niso jasne, obenem pa  zavestno vzemate 100% zavetje takih "intelektualnih spiral", vam seveda zazelim velik srece.

Veliko sreče tudi tebi  8)

Sicer tudi ti še nisi dal kakšnih zadovoljivih odgovorov, tako da se boš moral tudi ti bolj potruditi  Wink.
Večinoma postavljaš vprašanja, kar pa ni prav velika "kunšt".
Saj poznaš izrek: da lahko neumni tako vpraša, da mu sto modrih ne bo znalo odgovoriti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #177 - 07.02.2003 at 16:20:40
 
Bardo_Thodol wrote on 07.02.2003 at 16:14:57:
Sicer tudi ti še nisi dal kakšnih zadovoljivih odgovorov, tako da se boš moral tudi ti bolj potruditi. Večinoma postavljaš vprašanja, kar pa ni prav velika "kunšt".

jz sm ponudu ze velik velik odgovorov, in ko se jih nekdo ustras, avtomatsko svoje trditve naprej vrze. in ker se mi zdijo te trditve zelo zanimive in interesantne jih seveda hocem bolj podrobno raziskat. a ne smem bit "prevec" firbcen, ampak naj kr na prvo in na slepo verjamem? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma
Reply #178 - 07.02.2003 at 16:26:37
 
Quote:
a ne smem bit "prevec" firbcen, ampak naj kr na prvo in na slepo verjamem? Wink

Seveda je prav da si firbčen.
Pravim le, da je veliko lažje spraševat, kot zadovoljivo odgovarjat.

So pa tele zanimive igrce vprašanj in odgovorov ravno prave za razum futrat  8)

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma
Reply #179 - 07.02.2003 at 16:35:07
 
moja pozicija je taka...

Those who are philosophical in the fullest expression gain the courage to say, "I was mistaken". In doing so they find a new life, invisible though it may be to others.

It is at this point that philosophy has served its purpose and can be retired. The positive experience of tangible spiritual life requires no rational validation. It fulfils the need of the heart as nothing else can. It leaves no room for doubt. It is not unreasonable, but it picks up where reason leaves off.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15