Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 36574 times)
Jst
Guest




Re: dogma II
Reply #75 - 12.02.2003 at 16:58:55
 
Hi,

Vidm, da so sodobni psihoanalitiki navaden bullshit kar se dogem tice. Bi se moral svojga naslonjaca rest, ce mene kdo kaj vprasa. Ziv dokaz, da take stvari v teoriji ne delujejo.

Ce pa so svoje ugotovitve pisali na podlagi izkusenj svojih pacientov, torej le na neki podlagi prakse, pa je bila ta prak
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: dogma II
Reply #76 - 12.02.2003 at 17:22:02
 
Sem prehitro napacen gumb stisnil...

Vidm, da so te sodobne psihoanaliticne interpretacije verskih dogem in ostalih pojmov navaden bullshit. Bi se moral vsi ti teoretiki svojga naslonjaca rest, ce mene kdo kaj vprasa. So ziv dokaz, da take stvari v teoriji ne vodijo do razumevanja.

Ce so npr. psihoanalitiki svoje ugotovitve pisali na podlagi izkusenj svojih pacientov, torej le na neki podlagi prakse, pa je bila ta praksa ocitno totalno zgresena in clovek se je na koncu itak znajdel pri psihoanalitiku, ki mu itak ni znal pomagati. Samo kao analiziral ga je in nato popisal.

Recimo, sodobna psihologija se opira zgolj na fizicne temelje in iz njih skusa tudi izhajati, saj je npr. psihoanaliza s svojimi prakticnimi rezultati pri delu z ljudmi vec ali manj neuporabna. Na LJ univerzi so zdej kao full in mozgani. Mi je to rekla neka studentka psihologije, ki sem jo cca. dva tedna nazaj spoznal.
Sicer sem bil malce razocaran nad tem, samo tako ocitno je.

Vse to izvajanje je podobno kot, da bi se kirurgije ucil samo iz knjig. Potem pa juris na delo.


Jao...




Lp
Jst



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #77 - 12.02.2003 at 17:29:20
 
a_hero wrote on 12.02.2003 at 17:22:02:
Na LJ univerzi so zdej kao full in mozgani. Mi je to rekla neka studentka psihologije, ki sem jo cca. dva tedna nazaj spoznal.
Sicer sem bil malce razocaran nad tem, samo tako ocitno je.

Če so jih pa nevrologi čisto v kot stisnili in marsikatero teorijo in prakso pokazali kot precej v zraku stoječo in neosnovano (že samo če pogledaš tvoj _fizični_ plan, kje je šele kaj drugega) Grin

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #78 - 12.02.2003 at 17:37:40
 
Quote:
Mi je všeč, kar si napisal, aryan. Vsak človek težko sprejme mističnost-mistiko, ker je zanjo potrebna ponižnost oz. pripravljenost opustiti svoj prav (razne navezanosti...) Življenje JE skrivnost in čudež, prav tako Bog.

Življenje je čudež, ta svet je čudežen in nikdar do konca razložljiv, tega res ne gre pozabit.

Tisto z opuščanjem navezanosti, še posebej na lastne predstave, ja si me pa najdla, načelno že da, v praksi pa zame sploh ni tako enostavno. Smiley

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: dogma II
Reply #79 - 12.02.2003 at 18:44:05
 
Bp,

Ejga, sam mas cist prav. Je tud ta nasa sodobna psihologija ocitno dokaz, da moras najprej razturat fizicni plan preden gres gor v visave.

Sam se psihoanalitiki morajo to dojeti, pa bo potem iz ljudskega spomina usel rek, da vsak psihiater rabi svojega psihiatra.

Mi ostali pa se bomo medtem lahko kaj naucil tudi iz naslonjaca, k bo tolk mojstrov prakse okol nas, he, he, he...



A-Dio
profesor Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: dogma II
Reply #80 - 13.02.2003 at 08:12:41
 
In stari rek pravi: Kdor visoko leta, nizko pade.


In srečo ima, če pristane na kakšnem kavču Wink.


Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #81 - 13.02.2003 at 09:12:29
 
???Eno vprašanje s kavča:

Ali si človk, ki se je znajdu v stiski, ker ne zmore zmerno pa znosno al pa vsaj učinkovito usklajevat pretoka z mentalnega/astralnega sveta v fizičnega in obtratno, sploh sme  pomagat z dogmo? A ma dogma kakšno trepevtkso funcijo al je nima oz pod kašnimi pogoji? A dogma deluje posamično, izvzeta iz religioznega koncepta, a je terapevtsko sredstvo lahko le  religiozen kontekst kot celota? Ali pa je do motenj v pretoku med plani prišlo zarad neučinkovanja delovanja dogem v  razrušenem religiznem konceptu? Ali pa je učinkovito delovanje dogem parvzaprav vzrok razrušitve učinkovitega in pretoka energij med plani?

??? ??? ???




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #82 - 13.02.2003 at 09:29:16
 
titud wrote on 13.02.2003 at 09:12:29:
Ali pa je do motenj v pretoku med plani prišlo zarad neučinkovanja delovanja dogem v  razrušenem religiznem konceptu? Ali pa je učinkovito delovanje dogem parvzaprav vzrok razrušitve učinkovitega in pretoka energij med plani?

sej to bi mogu lih ti najbl vedt, k si ujet v dogme svoje lastne logike podprte z informacijami iz omejenih virov. ce ti dobr funkcionira pretok al ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: dogma II
Reply #83 - 13.02.2003 at 09:50:44
 
titud wrote on 13.02.2003 at 09:12:29:
???Eno vprašanje s kavča:

Ali si človk, ki se je znajdu v stiski, ker ne zmore zmerno pa znosno al pa vsaj učinkovito usklajevat pretoka z mentalnega/astralnega sveta v fizičnega in obtratno, sploh sme  pomagat z dogmo? A ma dogma kakšno trepevtkso funcijo al je nima oz pod kašnimi pogoji? A dogma deluje posamično, izvzeta iz religioznega koncepta, a je terapevtsko sredstvo lahko le  religiozen kontekst kot celota? Ali pa je do motenj v pretoku med plani prišlo zarad neučinkovanja delovanja dogem v  razrušenem religiznem konceptu? Ali pa je učinkovito delovanje dogem parvzaprav vzrok razrušitve učinkovitega in pretoka energij med plani?

??? ??? ???







Po moje je dogma (vsaj v takšnem primeru) ščit - ščit vere.

Vprašanje pa je, če si lahko pomag s katerokoli dogmo - po moje ne (vsaj deloma naj bi se ujemala z ostalimi prepričanji).
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #84 - 13.02.2003 at 09:55:33
 
Quote:
sej to bi mogu lih ti najbl vedt, k si ujet v dogme svoje lastne logike podprte z informacijami iz omejenih virov. ce ti dobr funkcionira pretok al ne.


Men ziher ne najboljš, zato sem se tud na kauč ulegu   UndecidedSmiley

Se mam na sumu, da čeprav se mam za ateista, dogme podtalno delujejo tud name (so v bistvu nekje v mojem 'predzavednem', ker se je na moje arhitipe že davno obesla krščanska vzgoja pa  okolje pa to...), pa ne vem, a mi to v bistvu dejstvo psihično  razjebava al pa mi garantira, da sem sploh še kolkr tolk normaln.  A ma še kdo tako dileme ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #85 - 13.02.2003 at 11:39:40
 
titud wrote on 13.02.2003 at 09:55:33:
Men ziher ne najboljš, zato sem se tud na kauč ulegu

iz kavca bo treba pocas vstat in it kej narest v smeri realizacije nasga vecnega zadovoljstva, katerga potencial nosmo vsi ze v seb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #86 - 13.02.2003 at 12:56:38
 
Quote:
iz kavca bo treba pocas vstat in it kej narest v smeri realizacije nasga vecnega zadovoljstva, katerga potencial nosmo vsi ze v seb.

Kaj vse se človeku v življenju ne pripeti. Pa jest se tuki strinjam z aryanom. Tongue

No na poti, bi mogoče izbirala različne odcepe, ampak oba pa misliva, da je treba kavč zamenjat s potjo.

Treba pa je premagat paralizo strahu, pa naj ga povzroča dogma ali travma. To pa se ponavadi naredi s prvim korakom in ne samo (lahko pa tudi) z analizo vzrokov, zakaj si obtičal na kavču.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #87 - 13.02.2003 at 13:15:02
 
Quote:
iz kavca bo treba pocas vstat in it kej narest v smeri realizacije nasga vecnega zadovoljstva, katerga potencial nosmo vsi ze v seb.

pol je treba pa sam se najdt dost globoko "zalivalo" da bo zalilo tocno ta potencial in proizvedlo "sadeze" vecnega zadovoljstva z razliko od kratkotrajnega (telesnega) in dolgotrajnega (mentalnega, subtilnega).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #88 - 13.02.2003 at 13:30:40
 
Quote:
Kaj vse se človeku v življenju ne pripeti. Pa jest se tuki strinjam z aryanom. Tongue

No na poti, bi mogoče izbirala različne odcepe, ampak oba pa misliva, da je treba kavč zamenjat s potjo.

Treba pa je premagat paralizo strahu, pa naj ga povzroča dogma ali travma. To pa se ponavadi naredi s prvim korakom in ne samo (lahko pa tudi) z analizo vzrokov, zakaj si obtičal na kavču.

bp


Ne me zdaj s tem, da naj vstanem korajžno s kavča, da je krokodil pod njim le dogma pa pod kavč skrita travma, ko bom pa vstal z nejga, bo pa on švist po men   Shocked Angry Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #89 - 13.02.2003 at 13:36:26
 
titud : cesa se pa bojis? a tega da ko bos zacel spoznavat sebe, da bos na konc ugotovil da ti sploh nisi ti, ampak nekdo drug? kar je pa se hujs... mogu bos priznat da si se do zdej "motil"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11