Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 18395 times)
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Moški svet ?
30.09.2002 at 09:00:04
 
Ženska v tem še vedno "moškem svetu" lahko nekaj doseže samo na dva načina:

1) da si upa upreti vsakemu poskusu moške nadvlade (da ima jajca)

2) da moškega ovije okoli prsta na lep način, potem pa ...


Meni ni všeč nobeden. V prvem sem manj ženska, v drugem pa že skoraj kurba.

Ali obstaja srednja pot? Kako postopati?

Fantje in dekleta => akcija.

Pomagajmo si eden drugemu do boljšega medsebojnega razumevanja, zato brez žalitev in  z  Grin.


Akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #1 - 30.09.2002 at 09:37:54
 
Ne vem, glih zadnjič sem tuhtala, da je ta svet vse manj moški, da se moški spreminjajo, da je vse več "copat", moških, ki ne bodo naredili nič, če ženski ni všeč.

Tud če greš ven. Ko sem jaz hodila v disco, so na plesišču bili moški prava redkost, sedaj jih je pa že več kot punc.

Se vse spreminja. Pa še nekaj. Govoriš o moškem svetu, hkrati pa sprašuješ, kako dominirati nad moškim?  Edina prava pot je enakopravnost. Zaenkrat je to še redka vrlina, a glede na to, kako se mladina spreminja, se bo že še pojavila. In upam in računam na to.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Moški svet ?
Reply #2 - 30.09.2002 at 10:19:21
 
Reciva lumpy, da je tole res "moški svet". Roll Eyes In kako bi lahko uspevala v njem ženska?

Ženske smo v tem svetu zapostavljene, ker smo drugačne. Moški so dinamični, njihov svet je svetel. Me smo protipol; neaktivne, tamas ali vsaj to od nas pričakuje povprečen predstavnik tega sveta - tipičen moški, torej. Vzorci pač. Če kateri uspe malo spremeniti začrtane "potke", je feedback čudenje. Seveda je v tem primeru najboljša mera "malo" ali "ravno prav". Kar je pa pomoje zelo zelo zelo težko.
Gegenbuhl(psih.) pravi, da te vzorce obnašanja črpamo iz večih arhetipov (zelo tipični grški atena- pametna in vešča; hera-mama; artemida - bojevnica; venera-ljubimka..) , ki pa naj bi bili prav v našem času na preizkušnji. Gre za neke vrste pomanjkanje pristnejših, bolj pravih relacij v tem moško-ženskem svetu.

Pomoje se isto dogaja tudi na drugi strani, ko se moški znajde v "ženskem svetu".

Ali pa ne?

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #3 - 30.09.2002 at 10:50:44
 
veronika wrote on 30.09.2002 at 09:37:54:
Se vse spreminja. Pa še nekaj. Govoriš o moškem svetu, hkrati pa sprašuješ, kako dominirati nad moškim?  Edina prava pot je enakopravnost. Zaenkrat je to še redka vrlina, a glede na to, kako se mladina spreminja, se bo že še pojavila. In upam in računam na to.


Ne bi hotela dominirat. Ni teoretične šanse.
Tudi jaz hočem samo enakopravnost. Ne samo v partnerskem odnosu, temveč tudi v službi, pri plači, v poslovnem sodelovanju.


Anuk prav imaš, da je tudi njim težko, ko se znajdejo v "ženskem svetu". (kje je to?)  Wink

Kaj pa lahko vsi skupaj naredimo, da nam bo boljše in lažje? Da se bomo na tem svetu "obojih" lažje našli in znašli?  


Akobané

lumpy


Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #4 - 30.09.2002 at 10:51:40
 
lumpy wrote on 30.09.2002 at 09:00:04:
Ženska v tem še vedno "moškem svetu" lahko nekaj doseže samo na dva načina:
1) da si upa upreti vsakemu poskusu moške nadvlade (da ima jajca)
2) da moškega ovije okoli prsta na lep način, potem pa ...


To je moski nacin razmisljanja, ti dve varinati, skozi moski pogled pa ne moremo prit do zenskega.

Kaj je zenski pogled? Sprejemanje, zdruzevanje, globina, neznost...da bi zenska kot zenska uspela na rabi hodit po moski poti. Ne glede na "moski svet" okoli nas.

Hkrati pa se mi zdi, da trendi v svetu, zaradi katerih postajajo moski "copate", kazejo na pomanjkanje zenske energije, ki se mora sharmonizirat tako da preoblikuje moski princip v mehkejsega. Stvari so zdaj naklonjene temu, da se zenska zacne izrazat kot zenska, nujno potrebno je, da spet prevzame svojo vlogo in neha tekmovat z moskimi na njihovem terenu. To je tud edini nacin, ki nam bo dovolil obdrzat svoje moske take, kot si zelimo, da bi bili Wink
po moje...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moški svet? Naš svet!
Reply #5 - 30.09.2002 at 11:59:18
 
Luštkane so interpretacije zgodovinskih bojev med žensko in moško energijo (Adam & Eva, Kajn & Abel ...); mislim, da je spodnja Thomasa Kellerja.

Quote:
Ženski del reče: "Želim jabolko." Moški del jabolko pobere in ga prepolovi.
Eva ima polovico, ki pozna pot, Adam pa tisto, ki ima moč.
Nista bila tako "pametna" (oz. mi), da bi vzela vsak svojega; jabolko, namreč.

Adam: "Ne bom več zaupal tvoji presoji oz. intuiciji."
Eva: "Vsakič bom podvomila o tvoji moči oz. sposobnosti."

Ženska energija ima ključ za obljubljeno deželo, a nima dovolj moči za pot.
Moška energija ima moč za pot, a nima pojma, kako naj gre tja.
Moški del energije spodkopava intuicijo, ženski del energije pa spodkopava moč. Potrebna je poroka obeh.

Edina pot v kraljestvo/raj je poroka obeh energij. Dokler se oba pola bojujeta, ne bo kraljestva/raja.

Z obema energijama gremo skozi življenje, tako moški kot ženske, in vsak se z njima, bolj v sebi kot navzven, "bojuje" v svojem trenutku in s svojim trenutnim "znanjem" ... a kaj ko hkrati predvsem sanja o "raju" in ga prestavlja nekam v prihodnost ali v kako drugo življenje.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Moški svet ?
Reply #6 - 30.09.2002 at 12:35:31
 
Quote:
Anuk prav imaš, da je tudi njim težko, ko se znajdejo v "ženskem svetu". (kje je to?)

Ne vem lumpy - pa dajva si šanso, da zveva.
Vem recimo, da v Alžiriji zihr ne, pa še kje, v Indiji..pravijo ženske, da ni tko hudo kot zgleda Undecided in je tam mama Mama; njena edina funkcija..)

Quote:
Kaj pa lahko vsi skupaj naredimo, da nam bo boljše in lažje? Da se bomo na tem svetu "obojih" lažje našli in znašli?

Pomoje smo predvsem tud ženske ustvarile "moški svet" kot moški "ženski svet" (spremljevalke moškim na poti do raja, ARS? Roll Eyes) Upanje ostane, ker odnose tudi živimo, ne samo upamo (sanjamo). Kakorkoli se tehtnica nagiba neuravnovešeno in le enemu v prid, je to slabost bilance obeh. Takrat moški svet ni več moški svet, je novo stanje? Morda temu odnosu dveh svetov dajemo napačne poudarke, lepimo nanj neustrezna pričakovanja, ga vrivamo v neživljenjske vzorce...ga tudi živimo!
Živost odnosa, tukaj se skriva rana življenja, potrebno je najprej, da si to priznamo.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #7 - 30.09.2002 at 12:57:45
 
Quote:
spremljevalke moškim na poti do raja, ARS? Roll Eyes

Nak, ne spremljevalke. V mojem raju so moški prav prijetna in zaželena družba.  Wink Cheesy
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Moški svet ?
Reply #8 - 30.09.2002 at 13:08:09
 
Quote:
Moški del energije spodkopava intuicijo, ženski del energije pa spodkopava moč. Potrebna je poroka obeh.
Edina pot v kraljestvo/raj je poroka obeh energij. Dokler se oba pola bojujeta, ne bo kraljestva/raja


Poroka v katerem svetu - v raju? Tongue

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #9 - 30.09.2002 at 13:10:54
 
Živ!
Moram rečt, da je zelo zanimiva tema, vendar ne vem natančno, kako gledano.
Življensko ali duhovno?
Saj to je itak povezano med sabo, razlika je le, katero je na prvem mestu.

Jst bom dodala neki z duhovne (čarovniške) plati razlage, ki pa takoj razloži življensko!
Ravno včer sem prebrala v knjigi slednje:

CIT. Grin.....njegovo prepričanje je bilo pravilno, saj je temeljilo na čarovniškem znanju, po katerem je vesolje pretežno žensko; moškost, ki je le poganjek ženskosti, je zelo redka in zato zelo zaželena....... Grin

Grin.....se je malo odmaknil od teme in pripomnil, da je razlog za neupravičeno gospostvo moških na našem planetu morda prav njihova redkost..... Grin  (so to copate?)

Jst mislim, da moški ne bi bili tako glasni, če ne bi imeli žensk, ki jih energijsko hranimo. Wink

Pa še to, da se nam ženskam sploh ne bi bilo potrebno s temi problemi ukvarjat, saj imamo maternico, s katero lahko uresničimo vse (za razliko od moških). Grin Grin Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #10 - 30.09.2002 at 13:11:12
 
Lumpy, na kratko moje mnenje:
obstajajo moški, ki ne rabijo biti ne dominirani, niti oviti okrog prstka, ker imajo enakopraven odnos do ženske, ki izhaja iz razmišljanja, da so ženske vredne, da so okej.
Torej, po mojem se tvoje vprašanje nanaša bolj na moške, ki še vedno tega ne zmorejo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #11 - 30.09.2002 at 13:15:46
 
Quote:
Poroka v katerem svetu - v raju?  Tongue

Povzela sem samo eno izmed interpretacij, draga. Wink Sicer pa, sem srečno ločena, v tem raju oz. dandanes.
In če se bom slučajno še kdaj na kake matične liste podpisovala, bo to v taistem raju.  Wink
Samo, a veš kaj mi gre najbolj na živce v tem raju? Da "moram" pred svojim pragom red vzdrževat ...  Cheesy
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moški svet ?
Reply #12 - 30.09.2002 at 13:34:21
 
Se nekako ne morem upret zapisu "rajskega vica", ne glede na morebitno (ne)primernost.

Zakaj lahko z vso gotovostjo trdimo, da Bog zagotovo ni ženska?
Zato, ker bi, v nasprotnem primeru, imela sperma zagotovo okus po čokoladi.


Pa brez zlobnega natolcevanja o zmletih lešnikih v njej, prosim. Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: Moški svet ?
Reply #13 - 30.09.2002 at 14:15:49
 
trajno enakopravnost je nemogoce doseci! lahko se ji priblizamo in na trenutek celo dosezemo, toda prej ali slej se bo spet nagnila v eno stran!

pegaz -jaz pa imam lulcka in ne govorim da je to carobna palcka z katero lahko vse dosezem!
Ne vem od kje tebi ideja da lahko vse dosezete z maternico?
zenske ste prekrasna bitja in zivljenje brez vas bi bilo bolj vegetiranje, toda probaj razumet da bi vasa maternica brez moskih bila samo neuporaben kos tkiva!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moški svet ?
Reply #14 - 30.09.2002 at 14:18:00
 
Quote:
Pomoje se isto dogaja tudi na drugi strani, ko se moški znajde v "ženskem svetu". Ali pa ne?  


Absolutno, nam moškim se  je zarad  dost močno zakodiranih tradicionalnih predstav o vlogi moškega v družbi v ženskem svetu še težje znajt. Pa ne mislim tle v družbi  ženske (parterskem odnosu), ampak odkrit pa se prepustit ženskemu pricipu v seb, kar je predpogoj za znajdenje  tud zunajem  'ženskem svetu'. Mi ga lahko osvojimo z močjo razuma al  pa se ga lotmo  z plehkobo sentimenta.  Vse, kar smo tako sposobni naredit je, da postanemo eni mevžasti hedonisti (potencialni bralci playboya)   al pa oblikovalci moškega življenskega stila in lepotnih pojmov z  oponašajem  ženskih  pricipov (potenciali kupci revije moški svet).

Se tako dogaja en pardoks, ko moški dojemamo  moške  po žensko, ženske ženske po moško. Tako se  zbližujemo le na videz, dejansko pa zgrešimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5