Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2060 times)
Jaz
Guest




Obsedeno stanje
28.02.2003 at 20:30:11
 
Prišel sem v neko obsedeno stanje. S punco sva skupaj dve leti in pol, živiva kar nekaj kilometrov narazen, vidiva se bolj poredko oz. med vikendi in tudi med tednom. Ona obiskuje tudi fax, jaz ne. Oba sva zaposlena. Oba blizu tridesetih let. Po koncu njene šole naj bi začela udejstvovat najine želje za prihodnost
Problem je nastal pred pol leta in je v tem, da sem se želel kar naprej pogovarjati z njo. Nažalost sem šel v to skrajnost, da jo je vse skupaj začelo odbijat. Res pretiraval sem v pogovorih in če se ni hotela pogovarjat, tudi kuhat mulo.
Zakaj se je vse skupaj začelo dogajat mi ni jasno?! V začetku najine zveze sem bil zelo samostojen, pred tem sem bil dolgo brez punce. Na začetku je res vse klapalo, sedaj sem se preveč navezal nanjo??? Je to možno? Da si jo preveč želim, da mislim, da jo bom izgubil?? Vse to je bilo dojeto brez neke osnove in v meni se je prebudil nek strah. Ona mi govori, da je vse v redu. Jaz ostajam skeptik. Njo to seveda žre in vse se lahko konča z jezo in na koncu nekomuniciranjem nekaj časa.
Vem, da je moj problem to, da preveč mislim kaj bo šlo narobe in se ne prepustim toku. Vse skupaj je postalo tako močno, da mislim da načenja moje zdravje, kar v nikakršnem primeru ne more biti dobro za najino zvezo, niti zame.
Oči imam sedajle zelo motne, namesto da bi mislil na jutrišnjo tekmo in ekipo, se tule žrem in ubijam svojega duha. Nobeno delo, niti kolegi me ne morejo ustaviti, da neham misliti na te bojazni. Nekaj moram v sebi sklenit, ampak potrebujem pomoč. Ne bi rad sam sebi skopal jame, preveč jo imam rad in jo ljubim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Obsedeno stanje
Reply #1 - 28.02.2003 at 20:38:59
 
Jaz,
obsedeno stanje, praviš.
Strah pred izgubo. Pretiravanje s pogovori. Iskanje zagotovila, da bo vse okej?

Od kod strah, da nekaj ne štima?
Je morda kaj, kar bi moral povedati, pa nočeš?

Pojma nimam, kaj se ti dogaja. Morda tudi ti ne veš točno.
Veš pa, da z obsedenostjo, ne-sposposobnostjo biti miren in zaupati toku dogodku, dosegaš ravno to, česar se najbolj bojiš.

Ne vem, včasih si ne upamo pomisliti na najhujšo varjanto. Pa morda ravno soočenje (v svojih predstavah)s tem, bo pomagalo, da se vozel začne odvijati v tebi.

Torej, kaj je najhuje, kar se ti lahko zgodi in kaj misliš, da bo potem s teboj?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Ranljiva
Ex Member




Re: Obsedeno stanje
Reply #2 - 01.03.2003 at 00:50:47
 
Kar nekaj vprašajev se mi mota po glavi: zakaj misliš, da si se preveč navezal nanjo? S tem seveda (po moje) ni nič narobe.
Koliko je to, preveč pogovora? Zame pogovora ni nikoli preveč: če je pogovor res pogovor (če ni vrtanje, zasliševanje, ipd. ). Zakaj se pri tvoji punci ustvari odpor do tega?

Vedno moraš biti pripravljen, da boš morda jutri izgubil vse: uživaj svoj sedaj s polnimi pljuči kolikor moreš!

Ljubezen premaga vse.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Obsedeno stanje
Reply #3 - 01.03.2003 at 02:22:10
 
Jaz wrote on 28.02.2003 at 20:30:11:
Problem je nastal pred pol leta in je v tem, da sem se želel kar naprej pogovarjati z njo. Nažalost sem šel v to skrajnost, da jo je vse skupaj začelo odbijat. Res pretiraval sem v pogovorih in če se ni hotela pogovarjat, tudi kuhat mulo.
Zakaj se je vse skupaj začelo dogajat mi ni jasno?!


Tukaj se mi zdi, da bi rad napisal še mnogo več, a si se nekje ustavil Jaz.

Moje vprašanje je, ZAKAJ?

Veš, Jaz, saj ne, da bi ti nekje zastavljala vprašanja, na katera nočeš odgovarjati, pa vendat mislim, da kadar gre za nek notranji problemček, ta ne bo rešljiv, dokler ne bo v celoti napisan, dokler ne boš sam začutil, od kje lahko IZVIRA tisto, kjer BOLI, kjer sedaj iščeš IZHOD pa ga ne najdeš...

Ni se ti potrebno tako zapirati SAM VASE, trenutki so pomebni bolj kot KDO DRUG, ti si POMEMBEN, ali veš TO!

No, saj vem Jaz.
Ljubezen dela svoje.
Pogovori Tudi.
Če si nekje pretiraval, kar je razumljivo, se ji Opraviči.
Ko bo opravičilo sprejela, bo vse OK.
Ne načenjaj pa kakih pogovorov, ki bi njo ranili...

No, kaj je bilo še...
Nekaj je še, prepričana sem, lahko še malo napišeš, bom zelo vesela...

KAj je tista SKRAJNOST, kaj?
Lahko malo več napišeš...

Ali pa pri sebi veš...

Lep pozdrav in Hvala, ker si se oglasil in delil ta problemček z nami

Simona
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Jaz
Guest




Re: Obsedeno stanje
Reply #4 - 06.03.2003 at 17:28:59
 
Nikoli je nisem omejeval, nikoli zasliševal ali vlekel kakih informacij, ki vem da bi jo prizadele ali odpirale rane. Sama je priznala, da ji je ravno to všeč na meni, da ji pustim živeti.
Seveda se bojim, da je nekaj narobe. Ne znam si razlagati kaj se je v tem času spremenilo. Kaj je tisto, kar je privedlo v to stanje. Rad bi da imava nek odnos, kjer si izmenjujeva informacije, si pomagava in kaževa naklonjenost. Slednjega je malone zmanjkalo.
Ne znam si razlagati, ko sva skupaj med vikendi, delava vse skupaj, se pogovarjava......, tisto pač kar naj bi par delal, ko je skupaj.
Ko sva narazen, kot da potrebujeva nek čas zase, za svoj posel, vsak svojo družino.......
Globoko v sebi pa želim več pogovorov tudi med tednom, teden je nažalost več kot le vikend. Ne želim živeti po načelu kolikor dobim, toliko dam. Želim neko harmonijo. Ne uspeva mi ravno.
Ali je pač vse to le v moji glavi? Rabim pomoč.

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Obsedeno stanje
Reply #5 - 06.03.2003 at 19:28:49
 
pomoč ...

zmanjkalo kazanja naklonjenosti ... kaj ti to predstavlja?

če ti to predstavlja isto kot meni, potem je to sam še en znak da to ni to ...

glih sm učeri na temi  Popestritev spolnih odnosov
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10464...
napisu da ko se začnejo kazat znaki nenaklonjenosti, ti ne pomaga nobena popestritev sexa več.
pa zdej če bi to prenesu na tvoj primer, je to isto ... ne rečem da ne moreš rešit odnosa ... ampak ... je vredno reševat odnos v katerem ti je safr?
moja izkušnja je da ne ...

dejstvo je da pri 30 letih po 2,5 letih 'hojenja' nimaš kej se videvat 'samo za vkend' ... imho.

zdej ... če kej berš forum verjetno veš da je zdej čas odločitev, da gre vse hitreje, kamor pač gre, vse se odvija hitreje kot učasih.
in ni čudno da si se začel 'velik pogovarjat z njo' ... je že bla potreba taka. verjetno si rabu pozornost, tko kot vsak drug.
na začetku je vedno vse lažje ...

navezanost res ni gut
če ne pozanš definicij in rešitev, kr povej ... zdej direkt ap ne grem brskat ...

če se je zbudil strah in si se zaciklu v njemu ...
Quote:
Začaran krog je naprimer v primeru, da se počutim osamljenega in zato postanem slabe volje in ker sem slabe volje, nočem poklicat kakšnega znanca in prijatelja, zaradi česar sem sam in zato še bolj slabe volje.

odcikli se ... čene bo drek
odcikli se iz temnih misli ... to je nujno

a je vse v tvoji glavi?
definitivno ... tudi v njej
a od tam izvira?
to veš pa edino ti ... pa še kakšen jasnovidec.

prid danec na chat ... mislim da je še vedno ta tema na sceni
http://www.gape.org/chat

drgač pa ... kakšno pomoč rabiš ... konkretno?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Obsedeno stanje
Reply #6 - 11.03.2003 at 15:26:37
 
Jaz wrote on 28.02.2003 at 20:30:11:
Po koncu njene šole naj bi začela udejstvovat najine želje za prihodnost


Ali mislita tudi svoj odnos začeti resno graditi takrat? Tako malo izgleda iz tvojega spisa.

Če je temu tako, zakaj čakat boljše čase? Ko bo pa to in to, bo pa tako in tako... Takrat je lahko že prepozno, oziroma lahko ni ničesar več, kar naj bi gradil.

Jaz sem si tudi dopovedovala, da bom imela otroke takrat, ko bom imela pogoje za to. Danes pa vem, da so vedno pogoji za to, nikoli ni dovolj ovir, in nikoli ni dovolj idealno.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1