Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5374 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Materinski dan-očetovski dan
12.03.2003 at 22:33:14
 
Ženske tega, vsaj civiliziranega dela sveta si poleg rojstnih dni, skozi leto prištepajo tudi 8. marec, Dan žena. Kljub vsemu poznamo tudi vedno bolj aktualen Materinski dan, ki ponovno simbolizira žensko in predvsem žensko.  Uvozili smo ravno tako zaljubljen Valentinov dan, saj ta praznik nudi pozabiti na vse popljuvane stanovanjske stene partnerjev.
Toda moj namen ni ustavljanje pri Valentinovem, to je Materinski dan, ki ponovno ženskam nudi dan več kot moškim. V modernem svetu ima ženska neke vrste privilegij, ki ga moški še ne poznamo.  Pač to so ženske, to so dekleta, dame, matere, ki v nebo vpijejo tisto izlizano  besedo ljubezen še preden se zavedo pomena enakopravnosti.
Ti isti sistemi modernih družb kamor spada tudi Slovenija, kjer je vedno več uvoženih kurb nam obenem ne nudijo očetovskega dne.  Torej. Enakoprvnost DA, Očetovski dan NE.  
Hvala lepa, a kljub vsemu nam je znano, da vsi očetje nismo agresivni, nismo, pijanci, nismo narkomani, nismo zanikrni, nismo neumni,  le tiste enakoprvanosti manjka.

Obenem nudim opcijo, da je ženska lahko narkomanka, lahko krade, lahko je dno družbe, lahko zanemarja družino in otroke, lahko je umazana, skratka lahko je vse tisto najslabše, a vendarle bo obdržala svoj status in pravico do 8. marca in Materinskega dne.

In ravno  enakoprvanost ste  drage soforumovke pogosto omenile v sorodnih topicih. Zanimivo

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #1 - 12.03.2003 at 23:53:06
 
Se strinjam. Če je materinski dan, zakaj ne tudi očetovski?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #2 - 12.03.2003 at 23:53:23
 
Andres, po pravici rečeno, meni Očetovski dan tudi manjka, ker imam rada oba...in tako ga pri nas doma pač praznujemo 9.marca, na dan mučenikov... Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #3 - 13.03.2003 at 03:07:31
 
Andres wrote on 12.03.2003 at 22:33:14:
Toda moj namen ni ustavljanje pri Valentinovem, to je Materinski dan, ki ponovno ženskam nudi dan več kot moškim. V modernem svetu ima ženska neke vrste privilegij, ki ga moški še ne poznamo.  Pač to so ženske, to so dekleta, dame, matere, ki v nebo vpijejo tisto izlizano  besedo ljubezen še preden se zavedo pomena enakopravnosti.

Pred eno enakopravnostjo  ti upravičeno poganjajo mozolji. Se ji  reče  enakost spolov. Moški ste v težjem položaju, v katerem se je znašla ženska pred zelo dolgim obdobjem. Bila je kos pohištva, jedro družine in služkinja obenem, torej dobra ženska. Druge opcije ni imela, razen da se prostituira. Če se moški ni znašal nad šibkejšim v vojnah (drugo raso), se je nad ženo in otroki. Bog v nebesih, ga je vedno podpiral. Do pred kratkim, ko je ženski priznana enakopravnost (po tem, ko si človek izbori osnovne pravice). Ko moški začne prepoznavat svoje zgrešeno vedenje, se zapije. Izgleda kot da ga okoliščine pripeljejo do situacije, ko se pojavi vedno več izrojenih žensk: ne bi imele partnerja, same bi vzgajale otroka po umetni oploditvi, za ekonomsko preživetje bi same skrbele. Vloga moškega kot tortico. In to, da je vedno več žensk, ki otroka (niti enega) ne bi imele, z vzrokom da tak svet ni dovolj dober. Je še največkrat izgovor in posledica velike razvajenosti, pa nesamozavesti. Druga skrajnost je Mati Tereza, ki pravi, da človek nima pravice do odločanja o tem, koliko otrok bo imel.

Ko je moški spoznal, da ima pri spočetju otroka enakovredno vlogo, so je začel preobrat v antropološkem razvoju človeka. Če se res ne le vračamo na osnovne pozicije in k nekim naravnim vlogam, bo moški kmalu tudi prepoznal in prisvojil vlogo očeta v družbi.

Ne le redki posamezniki. Potem smo lahko optimisti in verjamemo tudi v Očetovski dan.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #4 - 13.03.2003 at 10:32:06
 
Debata o teh dveh dnevih, se po mojem občutku izmika širokim vpogledom, ki jih imamo na tem forumu.

Zatikanje ob določenem in vnaprej fiksiranem datumu, za to in to ustvarja omejene osebe. Oz. klasično povedano OVCE, beeeeee, beeeeeee.

Svoboda za katero se sam prizadevam je, če to simbolično imenujem, "človekov trenutek". Če se trudimo delovati na tem principu, ne rabiš fiksacije in čakanje celo leto na 8.marec ali katerikoli datum.
Enostavno izkazuješ partnerju, prijatelju, bližnjemu, so-delavcu pozornost in razumevanje vsak trenutek.

Vsako tako določanje, razpredanje in blejanje o tem problemu, pa verižno proizvaja Borce za ženske pravice, nazaj borce za moške pravice. Noben pa se ne vpraša in dojame enostavne stvari.

Moški so podvrženi mnogim moškim pravilom, ženske ženskim. Spoštovanje teh DRUGAČNOSTI, teh RAZLIČNOSTI ne potrebuje nobenega 8.marca, nobenih aktivistvo, ampak le razumevanje le teh drugačnosti. In delovanje in ozaveščanje v tej smeri.

Anuk, lepo si tudi urazumila, del zgodovinskega pritiska moškega na žensko. Moškega kompleksa, ker je ženska tista ki rojeva, ki ima možnost tudi v seksu imeti več vrhuncov, orgazmov hkrati. O tem bom še pisal čez čas.

Sploh zadnjič je na POP-TV, govoru urednik Mens Healtha - tiste revije. Njegova izjava, da je Lev kot kralj živali, tak in tak, da levinja skrbi za otroke, da je podložna njegovi moči... blah, blah, in da odgovore najdemo v naravi, kaže na ozkoglednost in zaslepljenost uma.

No v veselje mi je bilo ko je prof. Dolarjeva iz filo faksa, z lepo premišljeno izjavo:"Ali smo zato dali tak evolucijski razvoj skozi, da bomo sedaj gledali in se primerjali z živalskimi nivoji delovanja?" jasno povedala in nakazala, kako globoko je ukoreninjena v mnogih moških in tudi ženskih glavah ta napačna predstavljivost.

Živel trenutek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #5 - 13.03.2003 at 17:41:26
 
Dan copaterjev, mislim, da je 10 marec, je pa čist vaš. Sam ni toliko skomercializiran.
Se biste morali potrudit, pa da boste na dan dobivali copat.  Grin

Kaj pa rožic? a bi rožce tud meli?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #6 - 13.03.2003 at 17:48:03
 
veronika wrote on 13.03.2003 at 17:41:26:
Kaj pa rožic? a bi rožce tud meli?

Česa se v tej temi tako bojiš, da si se morala poslužit sarkazmu, Veronika? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #7 - 13.03.2003 at 17:52:21
 
Ne gre za sarkazem. res me zanima, če bi bili moški veseli, če bi jim ženske podarile rožive.

Jaz sem svojemu enkrat za valentinovo dala vrtnico. Pa je bil vesel, kaj pa vi, bi tud bili?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #8 - 13.03.2003 at 17:57:54
 
veronika wrote on 13.03.2003 at 17:52:21:
Jaz sem svojemu enkrat za valentinovo dala vrtnico. Pa je bil vesel, kaj pa vi, bi tud bili?

I don't need a material gift. I just need a devotion and a kiss to prove it. But that might just be me. Smiley

Kaj pa ti? Imaš raje materialna darila?

Kaj pa ostale ženske?

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #9 - 13.03.2003 at 19:11:07
 
Sem že podarila rožico moškemu. In je je bil vesel. In bila sem vesela, da je je bil vesel, ker je darilo doseglo svoj namen.
Ne maram sterotipov z rožami.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #10 - 13.03.2003 at 20:05:01
 
Devi wrote on 13.03.2003 at 19:11:07:
Sem že podarila rožico moškemu. In je je bil vesel.

Quote:
Ne maram sterotipov z rožami.

Ali sem nekaj narobe razumel, ali prav vidim tukaj protislovje? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #11 - 13.03.2003 at 20:07:14
 
veronika wrote on 13.03.2003 at 17:52:21:
Ne gre za sarkazem. res me zanima, če bi bili moški veseli, če bi jim ženske podarile rožive.

Jaz bi upala podarit rožo, samo tako s korenino, ne rezano.

Edi. ne vem. Morda sem dobro razumela družbeni položaj ženske, torej obeh. Ali pa si samo fin.

Tisto oddajo o enakopravnosti sem poslušala. V njej  je nastopil moški in tri ženske. Kljub temu, da so gospe dajale zagnan videz in da vedo o čem govorijo, ni bilo moč izluščit neke jasne misli, gospod je deloval trezno in pomirjujoče. Zapomnila pa sem si, da je težko prišel do besede in objasnil svojo držo s tem, da se doseganje enakopravnosti obeh spolov ne dogaja toliko na bojišču zunaj kot bolj na navznoter, v rasti duha.

Ta citat ki ga omenjaš od ga. Dolarjeve, je tudi meni v ušesu ostal. In pa ta, da v povprečju 5% moških opravlja gospodinjska dela. Vlogo spolov in iz tega izhajajoč naravni položaj pri živalih ljudje ne moremo prav dojet. Lahko jo pa odkrivamo.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #12 - 13.03.2003 at 20:31:56
 
Po moje uspem razveselit človeka, ki se ob teh priložnostih dobro počuti, da mu je namenjen extra čas; morda pa še priprava specialne večerje ali sladice,  intimno darilo, kak štos.

Če se mi zdi nek datum pomemben mi je važno to, da se izpusti vsaj rutinsko obnašanje, kot gledanje tv, branje časopisa, pospravljanje. Pač odvisno od lastnih navad.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #13 - 13.03.2003 at 20:35:33
 
Quote:
intimno darilo

Darilo? Če oba sprejemata eden od drugega isto, kako je potem lahko to zgolj enostransko darilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Materinski dan-očetovski dan
Reply #14 - 13.03.2003 at 20:55:41
 
himynameis wrote on 13.03.2003 at 20:35:33:
Darilo? Če oba sprejemata eden od drugega isto, kako je potem lahko to zgolj enostransko darilo?

Nisi me narobe razumel, intimno darilo seks ni. Pač lahko tvoje vprašanje razumem kot predlog, da se ga uvrsti med posebne priložnosti, kar je zelo zgrešeno stališče. Več intimne pozornosti pomeni lahko le boljši seks.



Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2