Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8874 times)
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #15 - 04.04.2003 at 11:18:59
 
Ziby


Hvala za te spodbudne besede.

Zahvaljujem se ti da mi nesebično stojiš ob strani.

Ziby
Tudi tebi prelepa hvala.

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #16 - 04.04.2003 at 11:23:35
 
Star12

Posebna čast me je doletela, da si ti stopila v moje življenje.

Ko si stopila v moje življenje, si mi z pravo mero nežnosti, in izbiro pravih besed odprla moje najglobje razmišljanje.

Kre prej nikoli nisem nekako poznal pravi pomen prijateljstva, ga sedaj toliko bolj cenim.

Stra12

Oseba " Velikega OBČUDOVANJA VREDNA"

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #17 - 04.04.2003 at 11:24:44
 
Star12

Pa ne mi zamerit, sem slikcu zamenjo.

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #18 - 04.04.2003 at 11:47:31
 
Moje otroštvo - prava zmeda, kar se ljubezni tiče.

V bistvu takrat nisem neposredno čutila, da mi je manjka, šele kasneje sem se tega zavedla. Saj je bila, vendar nikoli brezpogojna. Samo kot otrok tega nisem dojela.  Hkrati s tem sem se pa tudi zavedla, da kolikorkoli ljubezni sta mi starša dala, in v kakršnikoli obliki že, je bila maksimum, kolikor sta bila sploh sposobna nuditi. Glede na to, kakšno je bilo njuno otroštvo, koliko topline in ljubezni sta onadva sploh dobila, sta v bistvu naredila velik skok naprej. In zato sem jima hvaležna. Itak pa ju imam rada, brezpogojno. Sedaj, ko sem tudi sama starš, poskušam jaz vsaj takšen skok v pozitivo narediti, kot sta ga onadva. Še raje bi pa naredila totalen kvantni preskok in  prekinila črto travme preteklih generacij. Upam, da mi bo uspelo.

Hecno pa je, da je odnos stari starši - vnuki največkrat popolnoma drugačen od tega, kako so oni ravnali s svojimi otroki. Mogoče se jim utrne, pa popravljajo svoje napake.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #19 - 04.04.2003 at 12:00:04
 
Ne, moje otroštvo ni bilo srečno. Ni bolo pomanjkanja ljubezni, temveč je v našem vsakdnevu veljal moto ; mi ki imamo, puf pa staro mamo. To še danes vpliva na mene, ker nimam želji. Karkoli materialnega sem si kdaj želela, to sem zelo malokdaj dobila. In potm, sem si nehala želeti. Bolje je bilo ne želeti si, kot ba biti vedno znova prizadet.
Kljub vsemu, da sem bila preričana, da sem sama proti celemu svetu, se ne bi vračala, da bi lahko "bolje " živela svoje otroštvo. Nisem popolna, verjetno vse prej kot to. Ampak tu sem zato, ker sem odraščala v takšnih okoliščinah.
Moj oče je zbolel in morda se vam bo zdelo kruto, a vesela sem bila, ko je umrl. Ne, še vedno ga močno pogrešam, še vedno si želim, da bi bil živ. A ni imel več volje, da bi živel, vdal se je v usodo, sprejel jo je takšno, kakršna je bila in ni se več hotel boriti z njo. Bil je izredno dober človek, neumen, ne več dober in ni se znal boriti v tem svetu, zato se je odločil, da bo odšel. Trpel je fizično in psihično, na koncu ni bil več človek, samo truplo. In vesela sem bila zanj, ker se je rešil muk, čeprav se mi velikokrat sanja, da je živ, da je prišel nazaja, velikokrat se spomnim nanj in si želim, da tisto ne bi bile sanje, ampak resnica.

Pa še ena lekcija, ki sem jo dobila v življenju.
Ati je bil bolan, in je začel tudi počasi razmišljat. Včasih je trajalo 10 min, da je povedal en stavek, jaz pa sem bila nestrpna in nervozna zaradi tega.
Na dan, ko sem rodila, sva s fantom sedela za mizo v porodnišnjici in se pogovarjala. NE vem, kaj je bilo, mogoče ker sem morala hoditi gor pa dol po hodniki, zraven sem pa še brala, da mi ne bi bilo dolgčas, ampak nisem mogla trezno razmišljat. Prišlo je do nekakkšne blokade. Bil je takšen občutek, da veš, da si tukaj v tem telesu, točno vse veš, ampak tega ne moreš spraviti iz možganov. Kot da bi se pretrgala ena vez. Npr. hotela sem povedati, da je lep dan in sem v 5 min rekla, lep dan danes. Prav matrala sem se in dojela, kako se je počutil moj oče, ko je bil bolan.


Moje otroštvo je bila moja šola. Ne bi se vračala, pa ne zato, ker mi je bilo velikokrat hudo, ampak, ker bi se moral znova učiti, kar sem se do sedaj naučila.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #20 - 04.04.2003 at 12:33:43
 
Ziby2 wrote on 03.04.2003 at 16:56:41:
Frittzy,zato pa imaš sedaj tolko več dobrih prijateljev,kateri ti bomo nesebično stali ob strani Wink


Matej, zelo lepa Spodbuda za frittzy-a.
Frittzy, sedaj si Na DOBRI poti, Prosim SAMO tako mi Nadaljuj.
Veš, da te Imam RADA, predvsem v TEM, kar SI SEDAJ.
Tvoje besede me Navdušujejo iz Dneva v Dan.
Opazujem, da Si Resnično Naredil Velik korak.
Želiš si spremembo v sebi - Biti drugačen Kot tvoj Oče in Nositi del materinih čustev v sebi, predvsem pa ustvarjati Svoja Lastna.
Bolečina, ena, dve ali več.
Teh je veliko v nas, vse od dne ko smo se Rodili do današnjega dne.
ŽElimo BITI boljši  -  LEPŠI Zgled.
Dajati več.
Ti frittzy Pa Si ŽE toliko veliko DODAL, Poln si Notranje topline in To se da Razbrati iz vsakega Tvojega Stavka, ki ga napišeš.

Sedaj nas IMAŠ
Prijatelje.
Ziby Je eden Izmed teh in moram ti priznati, da JE RES Srce...
Oh, saj vem da veš...
Hvala, za takega prijatelj, tudi meni vsakič naredi lep dan...  Cheesy

Lahko se še tako ali kako drugače ponavljam;
Vsi, ki smo nekje, nekoč hodili skozi neko bolečino in v nekom začutimo enakost - si želimo njegovega ali njenega prijateljstva.
Ni mi še popolnoma jasno ZAKAJ.
Mogoče si želimo, da se ta bolečina sprva deli, potem pa se medsebojno podpiramo in Zdravimo del, ki boli v nas.

Tako vsaj jaz razmišljam in vedno mi je nekje po tem, da SO prav LEPE besede, ki temeljijo na POZORNOSTI, Iskrenosti in Prijaznosti, predvsem pa Izžarevanju  neke Ljubezni -  del OZDRAVITVE.
Sprva delitev, da spoznamo, da NAŠA bolečina v nas, ki vseekakor Izhaja ( lahko ) iz otroštva ( nekega manjka ali opazovanja bolečine), potem pa segamo vedno višje -dajemo DEL sebe, ki Zagotovi Celjenje te boleče rane.

frittzy wrote on 04.04.2003 at 11:23:35:
Star12
Posebna čast me je doletela, da si ti stopila v moje življenje.
Ko si stopila v moje življenje, si mi z pravo mero nežnosti, in izbiro pravih besed odprla moje najglobje razmišljanje.
Ker prej nikoli nisem nekako poznal pravi pomen prijateljstva, ga sedaj toliko bolj cenim.
Star12
Oseba " Velikega OBČUDOVANJA VREDNA"

lp
frittzy


Tega posta sem še posebno vesela, čeprav me ne bi bilo potrebno toliko hvaliti, ker......, saj veš DELIVA si nekaj enakega in sem vesela, da Ti lahko POMAGAM s svojimi Spoznanji in delitvami, ki meni niso nikoli bile tuje -  Občudujem Spodbude, vem kaj lahko DAJO nam - vsem...
Hvala tudi tebi, ker si z delom svojega otroškega spoznanja, tudi meni POKAZAL in povedal stvari, ki sem jih vedno nekje ne-razumela, sedaj jih bolje.
Ker je bilo pri meni malo drugače - vendar v DELU nekje Globje se Vsi poznamo.
Vemo kako in kaj.
Zate, frittzy, me sedaj NI več Strah " bilo me je " sedaj pa", spoznavam koliko LEPOTE si PRIDOBIL in LEPO MI JE.
Hvala ti, ker Si, frittzy
Hvala, ker si Nas učitelj...
Vedno naš imaš Ob sebi...

In globje ko razmišljamo bolj se CENIMO.
In PRIJATELJSTVA se GRADIJO ravno V tistih Globinah - od tam RASTEJO.

Hvala ti na Zaupanju dela v tebi - PRIJATELJ, frittzy...

Bodi lepo

Simona-simsi

p.s.; pravi pomen Prijateljstva Poznaš, vem, da ga. Vedno si ga, samo prijateljev nisi DOVOLJ dobro poznal...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #21 - 04.04.2003 at 12:45:17
 
frittzy wrote on 04.04.2003 at 11:24:44:
Star12
Pa ne mi zamerit, sem slikcu zamenjo.
lp
frittzy


Oh kaj zamera...
Poglej to; ...
Si me tako nasmejal, ko sem "že bila malo v sebi", da sem se komaj pripravila, da sem RESNO pisala zgornji post.
Tako sem se nasmejala in si mi polepšal dan...
Dovoliš..., da te..., nežno in prijazno...

Hvala...



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #22 - 04.04.2003 at 13:17:22
 
Veronika
Si me pa spodbudila k pisanju veš, da si me...
Naj ti povem ali napišem še svoj pogled na to, kar si ti napisla.
Sprva hvala za delitev, zelo sem vesela, da ste tako pisali iz sebe kot ste, Učimo se od en drugega, to mi je bilo vedno Jasno, zakaj se ne bi delili tako kot se...
Ko gre nekaj ven iz nas in še, da to prebere nekdo, ki ti je nekje HODIL po enakih stopinjah -  da ve -  da NI bil in še vedno ni sam
Skratka -  hvala, Veronika.

In jaz, nekje v otoštvu sem bila tudi zmedena med tem kaj pomeni LJUBEZEN. V kakšni obliki naj se prejema. Videla sem kako se nekje sosedovi otoci igrajo, mati in oče ob njih, skupaj so. Medsebojno se tudi objamejo in to me je napolnilo Z nečem.
Samo ta prizor, ŠE vedno GA polnim
PRi meni ga ni bilo in s tem sem spoznavala, da Je med njimi prisotna neka LJUBEZEN, katere pomen sem kasneje sama spoznala, ob njih in tem doživljanju sem ČUTILA Toplino.
Ja to je bilo zaznavanje ljubezni, prepričana.
In sem opazovala.
Oni so imeli vse, vse ( igrače, ki so bile hit, tedaj, ljubezen od staršev vse...)
Jaz. Le nekaj malega igrač, ki so meni tedaj pomenile materialno dobrino, nisem pa vedela koliko "žuljev" je potrebno bilo zato, da starši nekomu to "dajo", Za Ljubezen pa NI potrebno Storiti nič
Samo odpreti se je potebno Globoko v sebi.
Material se sčasoma  "uniči", ker je potrošniška "roba", MI SE PA NE - del v nas -  nikoli be zamre in se ne obrabi, ker ŽIVI v nas.
In kot Otroci tega nismo vedeli. Želeli smo samo imeti, naši straši pa naj nam še tako pravijo kako ne zmorejo nam dati tega in tega... mi njih ne razumemo.
A vseeno.
Res je kot pišeš.
Zgolj to, da nas niso tako razvajali kot smo želeli nas naredi trdne, za DANES. Da smo in vemo, da Se ničesar ne DA pridobiti Z lahkoto, v vse JE potrebno Vložiti svoj Trud in Napor.

In hvala ti za opis dela, kjer si čutila oboje ( veselje, bolečino ).
Menim, da je to nek del, kjer vemo, da se osebi ne da več pomagati, ker si sama neizmerno želi nekaj " kar ve da bo zanjo najbolje"
In če ti ni odveč, ti tukaj sedaj, ko sem brala, povem, da si Z mojo materjo delita enake sanje. Ona vedno sanja o svoji stari mami, ki je tudi nekje trpela bolečine, vedno pa govorila, da si ne želi pomoči. In tako je "odšla". Moja mami je bila vesela, da se je to zgodilo, ker je vedela, da je bila rešena "vseh bolečin" in s tem ko jo sanja, ji občutki dajo vedeti, da tam kjer je " sedaj ne trpi več teh bolečin".
In sanja o tem, da jo vedno njena stara mati čaka pred hišim pragom, kjer je živela njena stara mama. In z občutki kot so je dobila spoznanje, da JI JE SEDAJ kot ANGEL VARUH. In verjamem, da so pravi.
Tudi tebi lahko Zaupam,da TE OČE Vedno spremlja in ti je kot ANgel.
Ti si bila in še vedno si njegov - On pa je sedaj popolnoma in samo tvoj.

In v trenutku Svoje bolečine  - spoznamo tudi njihovo.
To si zelo lepo napisala.
Hodimo nekje ENAKO pot kot naši starši.
Ko nas nekje ZAPUSTIJO " čeravno ne ", ker so nad nami, vedno in v naših mislih, SMO del njih.
Želimo modrovati, pa smo vedno pred enakim.

veronika wrote on 04.04.2003 at 12:00:04:
Moje otroštvo je bila moja šola. Ne bi se vračala, pa ne zato, ker mi je bilo velikokrat hudo, ampak, ker bi se moral znova učiti, kar sem se do sedaj naučila.


Hvala ti za to.
Tudi MOJE otroštvo je BILA MOJA ŠOLA.
Še vedno pa me ŽIVLJENJE uči IZ dneva V dan, da So moji starši meni dali vse in ŠE vedno mi dajejo, tako da sem Srečna - z malim grenkim priokusom po hrepeneju ljubezni - a tega sedaj veliko lahko sama sebi dam, KER ZNAM...

Učenje, to večno Učenje...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #23 - 10.04.2003 at 16:01:26
 
Star 12,
verjetno je veliko otrok, ki so se znašli v podobnem položaju kot ti, med njimi tudi jaz, zdaj pa še moja hči.
Dejstvo je, da se očeta ne da nadomestiti, samo tukaj je treba biti pozoren na eno zadevo: ker očeta (skoraj) nikoli ali sploh nikoli ni bilo, ga otrok začne idalizirati. Seveda, saj ne more videti njegovih napak ali odnosa, ker nikoli ni živel z njim. Tudi jaz sem vedno videla samo to, kakšna je moja mati, kako ravna z menoj, da je stroga, trda in včasih tudi krivična. To je povzdignilo lik očeta do ideala, polnega ljubezni in razumevanja - seveda ko pa ga nikoli ni bilo, bile so le moje želje, moje predstave, in končno - le moje iluzije o njem...

Se sicer strinjam, da je težko odraščati na tak način, ki na otroku pušča psihične posledice. Jaz se kolikor je le mogoče trudim, da bi hčerki dala več, kot druge matere,  ki otroka vzgajajo skupaj z možem oz. očetom otrok. Kljub temu pa se zavedam, da mi hči do konca življenja ne bo odpustila, da sem se ločila, pa čeprav se jaz zavedam, da je bolje tako, kot je.
In travme gredo naprej...in z njimi tudi negativni vzorci, ki jih nosimo s seboj..
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #24 - 10.04.2003 at 17:59:51
 
pri meni je že bilo tako, da mojega očeta ni bilo veliko doma, a vem tudi za vse napake ki jih je imel. Nikoli se nisem slepila, da je idealen, a je bil vseeno edini, ki me je sprejemal takšno kakršna sem.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #25 - 19.04.2003 at 15:31:43
 
LJUBEZEN V OTROŠTVU.

Tudi jaz sem bil deležen zelo malo ljubezni v otroštvu predvsem iz strani očeta.
Moj oče ni bil nikoli zame ko sem ga nujno potreboval, nikoli se ni zanimal zame.
Nikoli se ni igral zmenoj, v glavnem ni bil ravno zame.
Ne trdim da me ni imel rad, govorim samo da si enostavno ni vzel časa zame.
Vso pozornost, vso ljubezen sem dobival le od mame.
In tudi tako sem zrasel preko njenih oči.
In tudi sedaj se oziram na svet skozi oči žensk.

Sedaj ko mojega očeta ni več med nami.

Je moja želja moja uresničitev, da bom jaz tisti ki bom poizkusil postati zelo dober oče.
Jaz bom tisti ki bom mojemu otroku nudil očetovsko ljubezen ki je jaz v otroštvu nisem ravno bil deležen.

Nisem zameril mojemu očetu, da nisem od njega prejemal očetove, zaradi te stvari me še bolj žene želja da bom boljši oče, bolj ljubeč, bolj razumevajoč, da bom znal izkazati čustva čustva ki jih je moj oče držal zase in pri tem trpel ker ni znal izraziti svoja čustva.

Tudi svoji izvoljenki bom izkazal vsa resnična čustva čustva iz globine srca.

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #26 - 19.04.2003 at 16:06:21
 
Preseneča me dejstvo, da nas očetje nekje na naši poti vedno bolj presenečajo. O svojem očetu sem že veliko napisala. Veliko bi še, ker opažam, da je na tej strani večje število očetov, kot nas, ki še nekje postajamo ali si želimo, biti starš.

Ko sem  bila še otrok, sem imela očeta zelo rada. Z svojo rastjo sem skušala razumeti zakaj je temu TAKO, kot je bilo. Sedaj vem veliko več, kot prej.
Spoštujem ga in cenim, a v meni so določena hrepenenja.
Če sama sebe sedaj ne zavedem, bi lahko rekla, da Sem se bala neke določene bližine, tiste, katere mi je primajkovalo. A hkrati hrepenela po njej.
Ne vem, mogoče sem jo toliko "ne imela rada", da sem tako čutila.
Gibanje v okolju samih žensk, delitev samo nekih energij, je zavedla ostale. Skušala si je Prikriti, da ne obsatjajo  drugačne- tedaj.

KOt otrok sem pogosto to spoznavala, ko pa je mati še kakšno "podlo" izgovorila napram njemu, je bila potreba po tem še večja.

Sedaj spoznavam ravno obratno.
Učim se in Naučim več od nasprotnega, kot ENAKEGA.
Moška bližina me bolj privlači, kot ženska.

Vem... Cheesy

Seveda sem Hvaležna in ponosna na svojega očeta, a nikoli ne bi delovala tako kot ON. Veliko opravičenih razlogov je imel in ima, da bi se lahko bolje posvetil družini v mojem otroštvu in seveda tudi sedaj.

Vse pa je v njem. Odločitve in vse.

Jaz sedaj skušam in si želim delovati po drugačnih vzorih kot on. Moram pa priznati, da globoko cenim njegovo delo, ki je tudi mene marsikaj Naučilo.

Hvalažna sem mu za to pot spoznanja.
Tudi skozi otroštvo.

Le ljubezen - te mi zmogel izražati  in je še vedno ne - ne spušča se v "prijaznost", kot da JE ne pozna...






Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #27 - 03.05.2003 at 17:58:09
 
Star12

Naši očeti se resnično spreminjajo iz dneva v dan oziroma v mojem primeru je to moj oče.

Tudi jaz sem že veliko napisal glede mojega očeta in vem da bi lahko se razpisal.

V otroštvu do mojega očeta nisem gojil nekakšnega zaupanja.

Enostavno se mu nisem posvetil tako kot se on ni meni.

In tudi njegov pripomb nisem jemal resno saj sem sam pri sebi si mislil " KAJ PA MI TI SPLOH GOVORIŠ " ali " ČE SE NE POSVEČAŠ MENI SE JAZ NE BOM TEBI IN NIKAKOR NE BOM SPREJEL TVOJIH PRIPOMB ALI KAKRŠNIH KOLI TVOJIH ODLOČITEV"

Ko smo še bili vsi ena skupna družina sem za nasvete nekaj časa obračal na mojo mamo in kasneje sem sprejemal nasvete od prijateljev kolegov itd.....

Ko sta se moja starša odločila za ločitev sem jaz ostal skupaj z očetom v skupnem gospodinjstvu.

Vsaki dan sva se drug drugemu izogibala bil sva si enostavno napoti.

Vse kar naju je nekako družilo je bil čas kosila ali večerjo ta čas sva bolj ko ne molčeče preživela in nahitro pojedla in se nato posvetila vsak svojim opravilom.

Bila sva tudi zelo redko besedna, ampak po eni strani sem ga malo občudoval.

Kako je lahko ob vsem kar je bilo enostavno tako tiho kako da se ne želi z menoj pogovarjati o mojem otroštvu ali mu res nič ne pomenim???

Sedaj ko je moj oče preminil sem mu hvalžen.

Hvaležen za to ker mi je pričeral svet v trplenju svet obarvan v sovraštvu poln svet prepirov nerazumevanja bolečin.
To vse me je on naučil.

In jaz sem z  tem veliko pridobil čeprav so sprva dolga leta bile bolečine povzročene globoke rane se sedaj prekleto dobro zavedam da ne smem postati takšen kot je bil on.

Pokazal mi kej je lahko človek sposoben narediti narobe če nima ciljev pred seboj.

Moj oče mi je s tem na široko odprl oči.

Sedaj se še toliko bolj ženem toliko ciljev imam pred seboj ki jih želim uresničito toliko priložnosti me še čaka v življenju in vem da ne smem zamuditi nobene priložnosti.

Na svet bom gledal na široko.

Želim si drugačnega življenja kot ga je vodil moj oče.

In za vsa ta spoznanja se lahko njemu zahvalim.
On je povod da se bom sedaj še veliko bolj gnal in veliko več energije bom vložil v svoje življenje, ki ga bom samo jaz diktiral.
Diktrial ga bom v nasprotno smer kot je to storil moj oče.

In vem da bom pri tem tudi USPEL.

V otroštvu sem se ga izogibal sedaj mi je  kot smernica za boljše življenje.

Ne smem se držati njegove smeri temveč ubrati moram svojo pot "POT" do uspeha do mojega zadovoljstva do moje sreče.



Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #28 - 03.05.2003 at 18:05:35
 
Nekaj sem še želel dodati.

Nisem več jezen na mojega očeta.
Odpustil sem mu vse in sedaj ne čutim več bolečin ampak ostali so le spomini na moje otroštvo.

Vse zadane rane so se zacelile vse bolečine so se spremenile v otroške spomine.

Spomini bodo za zmeraj ostali bolečine in rane so se zacelile.

Sedaj mi je on smernica da se moram toliko bolj potruditi toliko več postoriti toliko več ljubezni izkazati kot je on kdaj koli naredil.

Sedaj sem mu hvaležen naučil me je spoštovati življenje, in mi hkrati pokazal kako je če življenja in sveta okoli sebe ne spoštuješ.


Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #29 - 04.05.2003 at 01:19:26
 
sam ne se preveč gnat zdej ... treba si čas zase uzet ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3