Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8305 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IGRA
Reply #15 - 02.04.2003 at 21:32:16
 
Himy, mislim, da bi se tega hitro naveličal. Ker bi vsako stvar nadzoroval. Meni je najboljša spontanost. Torej spontana igra življenja.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IGRA
Reply #16 - 02.04.2003 at 21:36:39
 
Harry, meni je bilo vedno najljubše predvidevanje, da so stvari že vnaprej tako zgodile, kot sem si jih predstavljal. Nobenih pasti in zank. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IGRA
Reply #17 - 02.04.2003 at 23:33:41
 
himynameis wrote on 02.04.2003 at 21:25:30:
Želel bi si biti gledalec, kjer bi videl vse. In vstopiti v igro le takrat, kadar mi je volja ter po želji zopet izstopiti. Smiley


Tudi Igralec LAHKO "odneha" sredi igre In oddide, tako kot Gledalec.
Imata enake vloge.
Le, da je eden malo več izgubi kot Drugi.
Videti še ne pomeni  - Dojemati....

Mogoče po tej strani zopet ima Igralec več OD TEGA...
Ve kaj igra
In
Pozna PRAVILA IGRE
Ja, ja  -  Izpeljati DO konca...  Wink
Zadostiti Gledalcu..

Ampak vseeno LAHKO ZAPUSTI "prizorišče".
Lahko PA OBA...  Grin
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: IGRA
Reply #18 - 02.04.2003 at 23:39:02
 
Če ne igraš si že izgubil.  Cheesy
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: IGRA
Reply #19 - 02.04.2003 at 23:57:56
 
Quote:
Konkreten primer:
Če sta mene starša zapustila in nosim vzorec zapuščenosti, pa ga še nimam ozaveščenega, se bo prej ali slej zgodilo, da bom naletela nanj, ker Vesolje je sočutno. Prijatelj me nenadoma v kočljivi situaciji zapusti samo, kljub temu, da sva se drugače dogovorila. On sam ne ve, zakaj je to storil.


Zvezdica, ker so tebe starši zapustili, potem je v tebi gotovo ostalo kako prepričanje o zapuščenosti in si mogoče nekje v sebi misliš: jaz nisem dosti vredna, zato me vsi zapustijo. In ker ti, kreator svojega življenja, to misliš, te Vesolje posluša in ljudje te puščajo na cedilu, da ti skozi take situacije Vesolje potrjuje tvoje prepričanje. Če bi ti sama v sebi čutila, kako čudovit človek si, potem do takih stvari mogoče ne bi prišlo. Ali pa jih niti opazila ne bi, ker bi vlekla iz življenja drugačna opažanja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IGRA
Reply #20 - 03.04.2003 at 09:34:56
 

Devi wrote on 02.04.2003 at 23:57:56:
Zvezdica, ker so tebe starši zapustili, potem je v tebi gotovo ostalo kako prepričanje o zapuščenosti in si mogoče nekje v sebi misliš: jaz nisem dosti vredna, zato me vsi zapustijo. In ker ti, kreator svojega življenja, to misliš, te Vesolje posluša in ljudje te puščajo na cedilu, da ti skozi take situacije Vesolje potrjuje tvoje prepričanje. Če bi ti sama v sebi čutila, kako čudovit človek si, potem do takih stvari mogoče ne bi prišlo. Ali pa jih niti opazila ne bi, ker bi vlekla iz življenja drugačna opažanja.


Devi, men se ne zdi prav, da bi se jaz prepričevala, kako vredna in čudovita sem, ker bi potem na drugi strani tisti, ki so me zapustili morali biti manjvredni in ne tako čudoviti. Zapuščenost JE STVAR moje DUŠE. Skozi njo se učim. Globoko verjamem, da sem na poti do Resnice. Morda se le pozabim vmes malo bolj zabavat (ne zajebavat). But my time will come! Deževni dnevi so mi ful fajn. Can't help it. Takrat mi srce zaigra, ker čutim, da so ljudje obrnjeni prav k Duši. Sem pač zmeraj tam, kjer jih je manj.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: IGRA
Reply #21 - 03.04.2003 at 12:11:02
 
Quote:
Devi, men se ne zdi prav, da bi se jaz prepričevala, kako vredna in čudovita sem, ker bi potem na drugi strani tisti, ki so me zapustili morali biti manjvredni in ne tako čudoviti.

Ja, imaš prav, prepričevanja ponavadi ne zaležejo. Ampak se mi zdi, da se lahko iz nekega izhodišča žrtve spustiš šele takrat, ko začneš res dobre in lepe stvari o sebi odkrivat, čutit, se jih zavedat. Ker se šele takrat počutiš dovolj močan, da lahko zares odpuščaš. Ljudje, ki nas prizadanejo, niso manjvredni, prav gotovo pa imamo vso pravico, da pri dejanjih s katerimi nas prizadenejo, ne skrivamo jeze in besa in gneva. In glej, če pogojuješ lep pogled na sebe s tem, da zaradi tega potem ljudje, ki so te zapustili, postanejo grši... si že tam, zavestno se držiš nazaj, zato da ne bi prerestla, prestopila igre, ki jo igraš s svojo lastno vrednostjo. Pusti igro in te ljudi. Tvoja vrednost ne temelji na njihovi zapustitvi. Dovoli si bit največja asica na svetu vsaj za sebe Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IGRA
Reply #22 - 12.06.2003 at 14:58:33
 
Svet je eno samo velikansko igrišče, na katerem ljudje poskušajo zamotiti se in porabiti svoj čas. Ni važno, kako zelo zares se igrajo, igre so še vedno samo igre. Igra ima igralce, pravila in cilj. Kdor vanjo vstopa, ve, kakšen rezultat hoče, predvideva ga in se bori zanj. Potemtakem je vsako početje, čim je namensko in teži k rezultatu, igra.

V tem čudnem svetu, kjer vsi igrajo, mlad človek podleže sugestiji splošnega početja in tudi sam začne iskati svojo igro, ki bi bila pravšnja zanj. Ponevedoma in z lahkoto pade v igre, iz njih priti pa je včasih izjemno težko. Kajti igra poraja slepoto za vse, ki so v njej. Človekov pogled tako prelisiči in preoblikuje, da človek vedno zna v imenu te igre opravičiti svoje početje. Znotraj same igre igra deluje dosledno, logično, brez napake. Z očmi življenja od zunaj videna pa je igra nepotrebno, nesmiselno početje, ker razbija celoto življenja in si jo hoče podrediti.

Pravega veselja z igro nima nihče. Igra ima sicer svoje dogajanje, svoje viške in padce, dejansko pa je mrtva. Pravi polet ima kvečjemu na začetku, ko je v njej morda še kaj življenjskega soka inko se kot igra šele vzpostavlja.

Življenje je neskončno, možnosti za igre pa tudi. A življenje je venomer novo, igre pa se počasi iztekajo v utesnjenost in puščobo, ki odtujujeta. Še tako prepričljivo začeto igro življenje sčasoma postavi na laž, saj venomer po kapljicah pronika skozi njene kulise. Igralec je tako izpostavljen spraševanju o pomenu in vrednosti svoje igre.

Dogaja se celo, da ljudje igrajo najtežje prepoznavno igro; igrajo neigro: izločijo se iz vseh iger, življenjskim naključjem se ne odpro. Njihovo doživljanje tako zapada v abstrakcijo, nihilizem, otopelost.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IGRA
Reply #23 - 12.06.2003 at 15:10:42
 
Pristno naraven človek, ki je človek brez igre in skuša kaj povedati o življenju, sila težko pride blizu igralcu, ki je ves ujet v slepilo igranja. Igralec kratko malo ne more dojeti, da nekdo zunaj igre o njej sploh kaj ve. Svobodnega človeka igra pravzaprav ne zanima, saj je priča radoživosti življenja in sporoča o tem, kar prihaja samo po sebi, mimo vseh iger. Igralcu predvsem neigralec prinaša resnično sporočilo.

Če je kdo predstavnik življenja in če koga uči živeti, potem ga uči biti resničen, resnično biti, predvsem pa ne igrati. Premnogi samozvani mojstri in učeniki pa žal skušajo v imenu življenja prodajati svoje skrite igre. V tem trdem svetu gredo resnični neigralci neopaženi skozi življenje, odmevnost njih modrosti je skromna. V očeh igralcev so nespametni, nepomembni, spregledani.

Kdor ne igra, sledi življenju v vedno nove in širše prostore bivanja in skoznje odhaja. Nekega dne odide popolnoma, saj je zmogel prerasti vse, kar ga je zadrževalo. Tedaj ga gon po izživetju ne veže več in je pripravljen, če je potrebno, brez strahu stopiti skozi vrata smrti. V tistem trenutku je sposoben prevzeti nase popoln razpad vseh iger, s tem pa vseh želja in hrepenenj. S tem se rodi njegova svoboda in doraslost življenju.

Igro igra tisti, ki je ne obvlada. Kdor jo obvlada, jo pozna in izgubi interes. Vsakdo, ki igra, se v igri išče in se z njo poistoveti. Ni dovolj močan, da bi ostal kot brezimni. V izničenju vsake istovetnosti, vsakega namena, vsake igre človek doseže rob možnega. Tam so vrata v večnost in njeno brezmejnost.

Če kdo na način igre predstavlja svojo neigro, če se kdo torej igra življenje, s tem kar najmočnejše podžiga svojo bivanjsko potrditev. Morda se pod masko igrane pristnosti in radoživosti še sam ne spozna več. Sem in tja se v tem času pojavljajo takoimenovani duhovni učitelji, ki se sicer za nič ne proglašajo, pustijo pa se častiti, kakor da so bogovi. In taki niso v nikakršno dobro. Če drugega dela nimajo, bi svojim častilcem lahko razkrivali nesmisel njih igre.

Žal človek dokaj lahko spregleda nesmisel tujih iger, svojega pa se oklepa, ker v njem vidi vrednost življenja. Sočloveku lahko pomagaš, ko mu razkrivaš nepotrebnost tujih iger. Pomagaš mu, kadar se lotiš njegovih lastnih. To zahteva pripravljenost na žrtev, saj boš neredko žel zamero, odtujitev, hladno zavrnitev. Žalostno je, kadar ljudje raje zapuščajo drug drugega namesto svojih iger.

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: IGRA
Reply #24 - 12.06.2003 at 15:21:13
 
Ko berem tele tvoje zapise, dobim predstavo, kot, da si se popolnoma izgubila.
Življenje je igra, prečudovita igra, Lila, in bodi vesela, da je tako, kako jo pa ti osbno jemlješ je pa predvsem odvisno iz katerega zornega kota jo gledaš.
Kako pa veš, da nima pravega veselja nihče, če si ga ti izgubila ne ocenjuj druge po sebi.
Žal je pa tako, da smo prišli sem se igrati. Tudi ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: IGRA
Reply #25 - 12.06.2003 at 15:27:06
 
Quote:
Kako pa veš, da nima pravega veselja nihče, če si ga ti izgubila ne ocenjuj druge po sebi.

no vsaj zate vemo, da ga imas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IGRA
Reply #26 - 12.06.2003 at 15:29:44
 
Quote:
Ko berem tele tvoje zapise, dobim predstavo, kot, da si se popolnoma izgubila.
Življenje je igra, prečudovita igra, Lila, in bodi vesela, da je tako, kako jo pa ti osbno jemlješ je pa predvsem odvisno iz katerega zornega kota jo gledaš.
Kako pa veš, da nima pravega veselja nihče, če si ga ti izgubila ne ocenjuj druge po sebi.
Žal je pa tako, da smo prišli sem se igrati. Tudi ti.


Grin Samo citiram Andreja Grabarja. Sicer pa, moje srce v navdušenju prebira njegova spoznanja. In z njim se globoko strinjam, če se lahko to sploh. Pač verjamem popolnoma, kar piše. Mislim, ful sem happy, da sem to knjigo našla.

Človek, ki mu kdo razdere igro, je podoben podgani, ki so pregnali iz njenega brloga in potem bega po ulicah, da bi se kam zatekla. Bolje za človeka, da bega kot ta podgana in ne najde zaslombe in pomirjenja v nobeni beznici in igralnici več, kot pa da bi mu dragocen čas odtekel brez koristi. Če resnica zadene človeka v čelo dovolj močno, ne bo zmožen najti svojega mesta v nobenem slepilu več ter bo prej ali slej klonil, tudi če bo še tako dolgo taval. Če ne bo klonil zaradi spoznanja, bo klonil iz nemoči, njegov gon bo izgorel in s tem bo rešen. Kajti čim se vda, dokončno utihne in zaspi, ga življenje spet lahko najde.






Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: IGRA
Reply #27 - 12.06.2003 at 15:41:32
 
In ti vse to veselo prepisuješ ? Potem to ni tvoje ? in kakšno igro sedaj s tem igraš ? kaj bi rada povedala ?

Ta zapis spodaj ti pa popolnoma pristaja, a je tudi prepisan ?

In tebi je ta knjiga razdrla igro, kaj si sedaj podobna podgani ali kaj si hotela povedati ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: IGRA
Reply #28 - 12.06.2003 at 15:45:04
 
Quote:
no vsaj zate vemo, da ga imas.


Kaj je Aryan, nimaš dela ? Predvsem pa, kaj veš ali veste kot si napisal ? In kdo vse ste to VI, ki VESTE ?
Pokvarjenost pa res ne pozna meja.

A te to Gita uči ?, ali si pač le tolk preverzen in si ga veselo žokaš ob branju duhovnih spoznanj ? in to v službi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IGRA
Reply #29 - 12.06.2003 at 15:51:54
 
Pravi učitelj in modrijan stotim različnim ljudem razbije njihove igre. Morda mu nihče od njih ne bo dal prav in bo vseh sto odlšlo, rekoč: "V kakšno prednost pa mi je tak učitelj? Takega, ki mi vse razdere, pač ne potrebujem. Iskal bom drugega."

Da zmoreš zares komu razbiti njegove igre, moraš sam biti izven njih, moraš sam nedvomno zapustiti svoje, ker boš sicer takoj ogrožen. Igra tvojega bližnjega hkrati osmišlja tvojo, in če ti podariš igre drugim, jih bodo oni tudi znali tebi. Če si zunaj igre, ti nihče ne more vzeti ničesar, tudi če ti vzame življenje. Brez igre vsakomur sežeš do dna.

Namesto da bi zadevali v nesmisel sočlovekove igre, ljudje raje z njo sočustvujejo. Podoživljanje in upoštevanje igro spodbuja in krepi njeno moč. Človek zunaj iger je velik izziv in s tem neprijeten. A navsezadnje se zgodi, da niti tisti, ki mu je bila igra razbita in je prizadet, ni zmožen povsem zavrniti človeka, ki mu je igro razbil in mu pokazal njen nesmisel. Kajti globoko v sebi se vsaj delno zave samega sebe in pa tega, da v ravnanju človeka zunaj iger ni bilo nič hudobnega.

Nikoli ni treba poveličevati, hvaliti in potrjevati dejanj, namer in besed človeka, ki je v igri, češ: to je pa dobro, kajti nič od tega ni dobro. Vse na tem svetu je minljivo in čemu potem lažen sijaj, ki ne bo zdržal pod zobom časa. Večja ko je zaslepljenost v igri, hujša bo bolečina, ko bo začela igra razpadati. Igra je najprej vabljiva kot lepo zrelo jabolko, ki pa hudo zagreni, ko ga okusimo in najdemo, da je sredica gnila.

Da bi bili čimbolj nemoteni v svojih igrah, se ljudje zavarujejo z medsebojnim fair-playem, češ: ti pusti mene nemoteno igrati, jaz bom pa tebe. Vendar se prava naklonjenost do sočloveka ne kaže v taki popustljivosti, ampak tvega udarec na šibko mesto in ne prizanaša človekovi slepoti.

Ni trd oče, če otroku ne pusti opičenja. Čemu bi dopuščal sprevrženost, ko pa je človek najlepši tako kot je, brez oponašanja, pristen. Saj se bo otrok tudi ob pametni vzgoji moral soočiti s premnogimi sugestijami igranja. Mladini se dostikrat zdi, da je primorana sprejeti igre starejših, kot ne bi bilo druge variante. Ko potem v igro utesnjeni mladi trpijo, iščejo znotraj ustaljenih iger svojo protiitro, ne da bi se zavedali, da je to še zmeraj samo igra. Zanikanje iger starejših v oporečništvu in uporu dosedaj ni rodilo kake žlahtne vsebine.

Ko človeku razdereš igro, postane napadalen. Ne zaveda se, da čas razbije vsako igro in da so pred večnostjo vse ničvredne. Edina prava igra bi bila tista, ki bi imela cilj v nedosegljivem. Čim pa je cilj končen, določen, in prinaša moč, ugled ali potrditev, napravi človeka ranljivega ter ga prisili v mrtvi tek napada in obrambe. Vsa zla napadalnost in razdiralnost potuhnjeni ždita v človeku v isti meri, v kateri ga je igra podredila in požrla. Šele ko je ogrožen končni rezultat človekove igre, plane na dan pošast neobvaldane napadalnosti, ki pokaže, kako človek ni sposoben prenesti poraza.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3