Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1148 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
spomin
09.04.2003 at 15:45:41
 
zanima me vaše mnenje, ali imajo stvari spomin?

Mogoče se komu zdi to neumno vpr. ampak mene res zanima. Zakaj?

večkrat se mi je že premirilo, naj dam konkreten primer.
Danes sem pekla palačinke, niso ne vem kaj, a za pojest so. Ko sem delala maso, sem tuhtala, oz sanjarila, kot to rada počnem. Pol sem pa na te sanje pozabila, vse dokler, nisem šla pospravljat posodo. V trenutku, ko sem v roke prijela posodo, kjer sem delala maso, mi je pred oči skočila slika, mojega sanjarjenja.

Seveda, lahko gre tudi za logično povezovanje, ko vidiš eno stvar, se spomniš na drugo. Ne vem, vem le, da se mi je to že večkrat zgodilo.
Neodvisno od mojega pripetljaja, me pa zanima. ali mislite, da imajo tudi stvari spomin?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: spomin
Reply #1 - 09.04.2003 at 15:54:38
 
Heh asociacije pa to?
Včasih nas nekatere stvari spominjajo na nekaj kar se nam je kdaj zgodilo, čeprav nima to nikakeršne povezave s stvarjo.. Človeški spomin deluje v prinicipu na takih asociacijah, le da znajo biti še veliko bolj zapletene..

drevo--tele--mama--mleko--krava--trava--pivo... Smiley
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: spomin
Reply #2 - 09.04.2003 at 15:57:21
 
tomi wrote on 09.04.2003 at 15:54:38:
drevo--tele--mama--mleko--krava--trava--pivo... Smiley

Skratka, vedno pridemo do piva, ane tomi. Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: spomin
Reply #3 - 09.04.2003 at 16:11:31
 
himynameis wrote on 09.04.2003 at 15:57:21:
Skratka, vedno pridemo do piva, ane tomi. Grin


Itak... Začetek in konec stvarstva... Wink

Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: spomin
Reply #4 - 09.04.2003 at 18:11:47
 
Veronika, glede sanjarjenja.
Naj ti povem, da tudi jaz kdaj v budosti sanjam in to se mi zdi dokaj prijetno. In če že. Spomnim  se tudi vseh tistih stvari, ki jih ponoči sanjam, preko SIMBOLOV, ki se mi nehote ali pa namenoma, kdo bi vedel, potem čez dan kažejo pred očmi...

Reciva temu, da sem včeraj sanjala kako hrano, danes pa to isto jem - se bom samo sanj spomnila in vedela, kakšni so bili občutki - zakaj sem sanjala to vrsto hrane, mogoče pa so mi hotele povedati, da NISO DOBRE zame ali pa da NAJ če sva že pri hrani in so to PALAČINKE -spečem čim več, ker so tako slastne. Ali pa kakorkoli že drugače.
V meni sanje pustijo vedno neko sled ZAZNAVE.
Preko njih tudi spoznam, da ima vsaka stvar lahko določen spomin v sebi - spomni nas in asociira z drugo, ki se najnjo povezuje. Nekako nam vse skupaj želi nekaj spoočiti kot NEKO - povezavo, da si ustvarimo...

KAj, ma so bile DOBRE palačinke ali kaj... Grin Cheesy

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: spomin
Reply #5 - 09.04.2003 at 18:35:20
 
[quote author=Star12
KAj, ma so bile DOBRE palačinke ali kaj... Grin Cheesy

[/quote]
Ma, za pojest so bile. Jaz delam vse eci peci pec, pol pa določena stvar včasih fajn rata, druga pa malo manj fajn.

Če bi imeli pa kdaj tekmovanje v pečenju palačink, bi bila pa nekje na repu, primerno samo za fajn lačne- Grin

Drugča se mi pa včasih čez dan naredi fleš, to sem pa že videla, v sanjih se ve, v dnevnem sanjarjenju pa uživam, hitreje mine čas, ko nekaj fizičnega delam. Sam pol je včasih fora, da tako noter padem, da začenm z rokami mahat, kot da sem tam in ne tukaj, pa govorit začnem na glas, pa take fore. Če bi me kdo takrat videl, bi me ziher še kam zaprl.  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1