Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3838 times)
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Nasilje v slovenskih medijih:(
02.04.2003 at 12:46:48
 
V knjižni zbirki Media Watch, ki jo izdaja Mirovni inštitut, je izšla knjiga Mediji in nasilje - obseg in vpliv nasilja v medijih v Sloveniji avtorja Dragana Petrovca z Inštituta za kriminologijo pri ljubljanski Pravni fakulteti. Knjiga predstavlja študijo poročanja o nasilju v slovenskih tiskanih medijih in v programih televizijskih postaj. Rezultati so med drugim pokazali, da POP TV predvaja znatno večji delež nasilnih vsebin in prispevkov, ki poročajo o nesrečah, kot TV SLO 1, kar odseva očitna odstopanja v uredniški politiki. V najbolj prodajanem slovenskem dnevniku, Slovenskih novicah znašajo prispevki o nasilju 29-odstoten delež celotne vsebine, na naslovnicah omenjenega medija pa tvori nasilje 66,7 ??? odstotka celotne vsebine. Za primerjavo služita dnevna časopisa Delo in Dnevnik, v prvem je nasilje zastopano s 3,1 odstotka, v Dnevniku pa mu posvečajo 8,6 odstotka prostora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #1 - 02.04.2003 at 13:09:27
 
Nimaš kaj, nasilje se prodaja. Kdo bi kupil časopis, če bi bila na naslovnici Lojzka in Pepe, ki se našla 20 kg gob, Kaj pa če bi bilo na naslovnici, da je Pepka z gobami zastrupila Pepeta?
Kakorkoli obrneš, takšno je življenje.

Moram pa priznati, da prav zaradi tega, berem časopis 1x na mesec, dnevnik pa gledam 2x na mesec.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #2 - 02.04.2003 at 13:41:23
 
Quote:
Kdo bi kupil časopis, če bi bila na naslovnici Lojzka in Pepe, ki se našla 20 kg gob, Kaj pa če bi bilo na naslovnici, da je Pepka z gobami zastrupila Pepeta?

Prav imaš..ampak zakaj je tako ???Zakaj ljudi privlačijo negativne novice,slike,dejanja,če pa je toliko lepih stvari,ki nam lahko olepšajo življenje,misli..
Po eni strani si ljudje želijo sreče,ljubezni,življenje,mir,gledajo pa smrt,vojno,nesreče... ???
Ne pozabimo,da tudi gledanje nasilja povzroča nasilje,čeprav morda nenamerno.
Vsi ki ne morte brez cajtg dajte kupte danes namesto npr.Slovenskih novic recimo Rože in vrt in  namesto dnevnika poglejte lepo oddajo na Animal Planet...
Tudi tako lahko pripomoremo k lepšemu in srečnejšemu življenju. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #3 - 02.04.2003 at 13:53:02
 
Ziby2 wrote on 02.04.2003 at 13:41:23:
Prav imaš..ampak zakaj je tako ???Zakaj ljudi privlačijo negativne novice,slike,dejanja,če pa je toliko lepih stvari,ki nam lahko olepšajo življenje,misli..
Po eni strani si ljudje želijo sreče,ljubezni,življenje,mir,gledajo pa smrt,vojno,nesreče... ???
Ne pozabimo,da tudi gledanje nasilja povzroča nasilje,čeprav morda nenamerno.
Vsi ki ne morte brez cajtg dajte kupte danes namesto npr.Slovenskih novic recimo Rože in vrt in  namesto dnevnika poglejte lepo oddajo na Animal Planet...
Tudi tako lahko pripomoremo k lepšemu in srečnejšemu življenju. Cheesy


Mogoče se je tko lažje zavedat, kako dobro nam gre v bistvu?

Pa saj se to vidi že po tem npr. ko je kje kaka prometna nesreča, se vedno nabere polno ljudi, ki gleda, al pa kakšen javnoi pretep.

Se spomnim enkrat, bil je petek, ene 6 let nazaj, sem stala na prehodu za pešce pri Nami v LJ. Ura je bila ene 17, vse polno ljudi na ulicah. Kar naenkrat sta se pojavila 2 tipa, ki sta začela pretepat enega tipa. In sta ga tepla, brcala na tleh, tam pred množico ljudi, ki so samo gledali. Nihče ni posegel vmes, da bi pomagal tistemu, ki je bil sam in tepen. Men je kar slabo ratal. Kakšni smo postali ljudje? Vsak se samo še za svojo rit briga. Skratka, kaj nam to pol pove? ???
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #4 - 02.04.2003 at 13:53:47
 
Grin
Če hočem novice, me res ne zanimajo absolutno vse novice ki so se na svetu zgodile, ampak le tisto, kaj je šlo najbolj narobe..   Smiley
Sori, ampak civilizacija JE splet nasilja, vojn, trpljenja in negativnosti...
Iz Rož in Vrta ne izveš kake pizdarije delajo politiki po svetu in koga bodo Ameri spet napadli...

Dvomim, da bi pomagalo, če bi ljudje pač ignorirali svinjarije, ki se dogajajo v svetu, kvečjemu bi živeli že dobesedno v kakem Matrixu Smiley


Kali, zakaj pa jih nisi ti za uho zgrabla?  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #5 - 02.04.2003 at 14:31:58
 
tomi wrote on 02.04.2003 at 13:53:47:
Grin


Kali, zakaj pa jih nisi ti za uho zgrabla?  Wink


Sem razmišljala takrat, da bi se vmešala, sam sem bla takrat ravno depresivna kar dosti, pa taka panika in strah sta bila v meni tisti trenutek, da sem isto samo gledala, kot ostali. Sploh se pa ne znam tepst, prej znam pokasirat udarce, sem bolj na to navajena. Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #6 - 02.04.2003 at 15:37:34
 
Ljudi privlačijo negativne novice zato, da se imajo s čim tolažit, da oni sami ne delajo najhujših krivic in si s tem opravičujejo slaba dejanja. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #7 - 02.04.2003 at 16:12:39
 
Pozdravcek!!!   Smiley

Porocila redno gledam in berem casopise. Zdi se mi, da je to dobro za splošno razgledanost.

Se pa izogibam nasilnim filmom, ker vse preveč osebno doživljam. - Da ne govorim, da imam potem grozne sanje. Se mi zdi, da sem sedaj sploh v posebnem obdobju, ko ne morem gledati nasilja. Prej me ni tako motilo oz. nisem tako podoživljala.
Glede smrti, se meni osebno ne zdi tako grozno. Verjamen v reinkernacijo in mi smrt sama ni grozna in strašna. Huje mi je, da nekoga mučijo in da je ljudi strah in da so žalostni.

Ljudje zelo različno gledamo na nasilje. Recino znanec je že popolnoma otopel. Vseeno mu je - saj tako nobenega ne pozna. Ne gane ga. Recimo moja babica pa doživlja tako, da jo je zelo strah. Ne upa ponoči nikamor, ker se boji, da jo bo nekdo oropal. Mene osebno najbolj prizadane posilstvo - ne vem zakaj  ???

Lep dan vsem  Cheesy!
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #8 - 02.04.2003 at 17:20:53
 
himynameis wrote on 02.04.2003 at 15:37:34:
Ljudi privlačijo negativne novice zato, da se imajo s čim tolažit, da oni sami ne delajo najhujših krivic in si s tem opravičujejo slaba dejanja. Smiley


Walda, lepo je videt da so na svetu ljudje, ki delajo še večje bedarije kot ti... Pol pa si misliš "sej mogoče pa jaz nisn tak slab"..  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #9 - 02.04.2003 at 18:52:13
 
Ni novica, če pes ugrizne človeka, novica je, ko človek ugrizne psa.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #10 - 03.04.2003 at 00:15:13
 
žal pa je res da ljudi začnejo časopis prebirat ravno na (uh, saj ne vem kak se reče v slovenščini) črnih straneh  Undecided
mogoče, ko berejo te strani, se zavedajo svoje sreče ???
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #11 - 03.04.2003 at 08:24:22
 
miriam wrote on 03.04.2003 at 00:15:13:
žal pa je res da ljudi začnejo časopis prebirat ravno na (uh, saj ne vem kak se reče v slovenščini) črnih straneh  Undecided
mogoče, ko berejo te strani, se zavedajo svoje sreče ???


hmmm no jestz poznam samo folk k začne brat  cajtung pr vicih al pa pr vremenu...

itak pa je trend TV-ja amerikanizacija...se pravi čim več nasilja kazat da bo vsak zadovoljen s tem kar ima... TO NI splošna razgledanost... TO je VIZIJA kot jo VIDIJO tisti, ki IMAJO možnost DOLOČATI ... KAJ in KAKO bo NA SPOREDU... PA dobr veste da pr televiziji ni samo šef firme... temveč da je v ozadju zmerm bla in bo mafija - pa naj bo to politična al pa čisto ta prava mafija... uglavnem udzad so vedno tisti k majo MOČ in ne samo DENAR...

Branje dnevnih novic ali gledanje dnevnih novic je vsaj men skori isto kot komar na steni...
Ali naj ga ubijem ali ne?
Nekaj kar se dogaja... In ZAKAJ le bi hotu gledat nasilje... ALI SI ZATISKAM OČI in živim v NEVEDNOSTI ali pa je res TO znanje, ki ga pridobim na ta način NIČNO...

Čisto nekaj drugega pa je branje pozitivk, kjer se pol boljš počutm...in dostkrat tut kj pametnega zvem...

Se pravi TV je moderni način pranja možganov množic s strani peščice ljudi....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #12 - 03.04.2003 at 10:48:11
 
Prav imaš..ampak zakaj je tako Zakaj ljudi privlačijo negativne novice,slike,dejanja,če pa je toliko lepih stvari,ki nam lahko olepšajo življenje,misli..


Mislim, da je odgovor enostaven. Ljudje so nesrečni v svojem življenju in iščejo senzacije, iščejo probleme drugih, da bi na svoje malo pozabili. Pa še privoščljivi smo. da bi ja sosedova krava crknila.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #13 - 03.04.2003 at 12:58:50
 
jest nisem privoščljiv
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Nasilje v slovenskih medijih:(
Reply #14 - 03.04.2003 at 20:46:37
 
Nasilja, ki ga predvajajo televizije in časopisi, dvigujejo naklado in delajo posel... To, je danes že čisto normalno. Vsega je preveč in potem se še kdo čudi, da so naši otroci nagnjeni k temu. Saj ravno razni filmi ali pa dogodki, ki so pogojeni s tem, dajejo "dober" zgled našim najmlajšim. Pa tudi starejši se ne obnašajo nič kaj bolje. Zadnjič so na sodišču obsodili neko učiteljico, ki je spodbujala učenca k nasilju. Žalostno, da je to kaj takega možno, glede na to, da naj bi bile šole tudi vzgojno izobraževalne ustanove, pa je to ponavadi samo izobraževalna ustanova. In da lahko učitelj, ki ima tako odgovorno delo, si to dejansko sploh privošči. Sicer pa; danes je že vse "normalno"

Pozdravček,
Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2