Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 30
(Read 166130 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn filmi
Reply #90 - 17.12.2003 at 09:35:08
 
A tako je to Wink. No, ker kolk vem v drugem delu je čist sorodna vzporedna fora, ko se ena modelka maščuje (brinetka Grin), sam, da je bla ona 5 let v komi, Uma pa 4.
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Fajn filmi
Reply #91 - 17.12.2003 at 09:45:19
 
Hm, ne vem kje si to pobrala, ampak mislim da ne bo držalo. Zgodba se neprekinjeno nadaljuje iz prvega dela, dokler The Bride ne bo sesekljala vse na drobne kosce.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Fajn filmi
Reply #92 - 30.12.2003 at 14:40:03
 
Sofijina odločitev.
Oficir v taborišču zahteva od ženske, da ima možnost rešiti enega izmed dveh svojih otrok, a se mora sama za enega odločiti...
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Fajn filmi
Reply #93 - 02.01.2004 at 10:49:19
 
Film "Jakobova lestev" (Jacob's Ladder).

Če je kdo gledal danes ponoči na HTV.
Cel film je nekakšen flashback v trenutku smrti vojaka v Vietnamu, ki ga je odlično interpretiral Tim Robbins.
Vodilna misel pa taka (mojster Eckhart):
Kdor se ob smrtni uri premočno oklepa življenja, se mu bodo bitja, ki ga hočejo osvoboditi, zdela kot zli demoni, ki z njega boleče trgajo tiste dele, ki se še lepijo na ta svet. Pekel naj bi bil  torej le v našem premočnem oklepanju na minljive stvari.  (Zanimiv je prizor, ko mu vedeževalka z dlani pove, kako zanimiva je njegova življenska črta, ki pravi, da je v resnici že mrtev, ali pa simbolizem Božička, ki mu ukrade denarnico (Božiček običajno daje))
Ko se pa s smrtjo sprijazni, se mu bodo zazdeli kot prijazni angeli, ki mu pomagajo v odrešitev.



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Fajn filmi
Reply #94 - 02.01.2004 at 13:18:00
 
dogma ... ali ... kako lahko človeška 'zgradba' ubije kreacijo boga ... pa četudi je zgradba lažna ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Fajn filmi
Reply #95 - 02.01.2004 at 16:21:21
 
holivud je kulj ... kaj ti pa hoče ... ka pa una 95 igra?
no andrstend ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Fajn filmi
Reply #96 - 03.01.2004 at 20:55:20
 
kul ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kaily
1
*
Offline

...... cveti marjetica
......
Posts: 33

Gender: female
Re: Fajn filmi
Reply #97 - 12.01.2004 at 14:03:39
 
Zame je do zdaj še najboljši film Gospodar prstanov vsi trije deli!!! Wink Sej jih je itaq še ful, ki so mi všeč samo zaenkrat sem bila pri temu še najbl zagreta!! 8)
Back to top
 

Fajn se mejte!&&
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Fajn filmi
Reply #98 - 12.01.2004 at 14:49:52
 
Na LIFF-u predstavljen zanimiv film od Larsa Van Trierja: DogVille.
Posebnost: scena kot v gledališču, napr. ni hiš, so simbolično začrtane s kredo ipd...
Zgodba: vaščani sprejmejo ubežnico in jo skozi 8 dejanj filma sprva subtilno, nato pa vse bolj grobo podrejajo in izkoriščajo, ob čemer v gledalcu narašča "kolektivni bes". Grin
V devetem dejanju katarza, končno, samo vam ne izdam, da ne pokvarim užitka ob gledanju. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Fajn filmi
Reply #99 - 14.01.2004 at 14:11:38
 
Finding Nemo (Iskanje malega Nema)

Ena najboljših risank z obilico inteligentnega humorja.
Ura in pol čistega užitka za vse starosti.  Smiley

Nekaj odlomkov si lahko ogledate tule:
http://www.pixar.com/featurefilms/nemo/theater/index.html

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Fajn filmi
Reply #100 - 16.01.2004 at 12:40:41
 
ŽIVLJENJE JE LEPO ....La Vita e bella.... Life Is Beautiful

1997

Režija : Roberto Benigni

Igrajo: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi

POP TV, sobota, 17.1. ob 21.55

Film je dobil tri Oskarje. Ljubezen, holokavst, smeh, jok, dramatičnost, enostavnost.....

Sem ga gledal v kinu pred šestimi leti. In lahko rečem eden najboljših filmov, kar sem jih videl. Velja si ga ogledati. Pa potem napisati kaj o občutkih.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn filmi
Reply #101 - 18.01.2004 at 21:52:21
 
titud wrote on 05.11.2003 at 15:34:43:
Pol ne bom detaljno o vsebini, samo tolk, da manetni vihar ojača polarni sij (auroro) in  omogoč kumunikacijo med radioamaterjema, ki  sta v bistvu oče in sin, pri čemer oče komnicira s 30 let starejšim sinom od svoje realnosti, sin pa s  trideset let mlajšim očetom od svoje realnosti. Sin komuniciratorej s preteklostjo, oče pa s prihodnostjo.   Zadeva najbi bla utemlena na teoriji o obstoju neskončega  števila paralenih vesolij  oz.na  teoriji strun, pri čemer je magnetni vihar ustvaru prehod med dvema od njih. V filmu sem iskal morebitne nelogičnosti, pa jih nism najdu (celototne terotičnega koncepta nism postavu pod vprašaj), tko da če bo kdo najdu kakšno, naj se javi.   8) Smiley          



Sm ga ravno pogledala. Res je fajn film, priporočam! Napeta zgodba, polna preobratov. Smiley

Frequency, btw Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Fajn filmi
Reply #102 - 19.01.2004 at 10:13:12
 
Quote:
ŽIVLJENJE JE LEPO ....La Vita e bella.... Life Is Beautiful

Sem ga gledal v kinu pred šestimi leti. In lahko rečem eden najboljših filmov, kar sem jih videl. Velja si ga ogledati. Pa potem napisati kaj o občutkih.


Tud gledu u kinu in še pol 1x, tokrat je bil tretjič. In vsakič ko ga gledam odkrivam novo plast  filma, njegove globine in umetnosti ki se skriva v njem.

Ta film je kar se mene tiče velik-odličen film. En največjih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Fajn filmi
Reply #103 - 19.01.2004 at 10:46:40
 
Quote:
ŽIVLJENJE JE LEPO ....La Vita e bella.... Life Is Beautiful  1997

Odličen film!

Spomnil sem se še enega odličnega filma s podobnim naslovom "It's a Wonderful Life" iz leta 1946 (režiser Frank Capra in z Jamesom Stewartom v glavni vlogi)

Gre za zgodbo o dobrem človeku, ki zaide v težave in se zato odloči za samomor.
Angel (ki še ni imel kril) pa dobi od zgoraj nalogo, da ga od te namere odvrne.  To stori tako, da mu pokaže, kakšen bi izgledal svet, če se on, ki se mu zdi življenje nesmiselno, sploh ne bi rodil.
(Nihče ga več ne pozna, niti njegova mati ne, mnogi, tudi njegov brat,  so zaradi tega, ker njega ni bilo, predčasno umrli, njegova žena bi ostala sama in brez otrok in tako naprej)
Ko ga vrne nazaj v njegovo življenje, se njegov pogled na življenje popolnoma spremeni.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Fajn filmi
Reply #104 - 23.01.2004 at 07:57:40
 
Legenda o jezdecu kitov

Film z elementi magičnega...
O tem, kako nas nasilno pehanje za neko vizijo notranje razžira in uničuje naše medosebne odnose in kako je treba včasih samo odpreti oči tukaj in zdaj, da najdemo notranji mir in ljubezen.
Da ne govorim o prekrasnih vložkih iz morskih globin... kiti in njihova "glasba"... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 30