Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7050 times)
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #15 - 19.09.2003 at 14:13:59
 

To sem ukradla z onega novega foruma:
http://mustangbijeli.proboards18.com


q
Homoseksualnost je spolno poželenje do oseb istega spola. Razširjenost homoseksualnosti se v tisočletjih ni spreminjala in je enako pogosta v vseh kultura, se pravi: nič posebnega in nič novega.

He, sej se nebi oglasil, ampak hudič ne da miru, ka je zloben, no, oglasil sem se zato ker mi je enkrat eni človek rekel naslednje, seveda sem jaz z dvema prijateljema debatiral nekaj okoli homičev.

Takole je rekel : vsi smo mi pedri, samo, je cena vprašanje !

Drži ali ne drži
q


Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #16 - 19.09.2003 at 14:18:02
 
Drži za tiste, ki niso geji. Kompliciram?

Kdor se lahko odloča o tem ali bo ali ne bo gej (ne glede ali je v ozadju denar ali kaj drugega), tisti preprosto ni gej.

Ker kdor je gej nima izbire glede tega. Izbira pa lahko ali se bo skrival celo življenje ali ne, ali bo povedal svojim domačim ali ne, ali bo sprejel samega sebe ali se bo s sabo boril... To pa so izbire, ki jih imamo pred sabo.
Za geje torej zgornja izjava ne drži.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #17 - 19.09.2003 at 15:29:40
 

bogglefreak20 wrote on 19.09.2003 at 14:18:02:
Drži za tiste, ki niso geji. Kompliciram?

Kdor se lahko odloča o tem ali bo ali ne bo gej (ne glede ali je v ozadju denar ali kaj drugega), tisti preprosto ni gej.

Ker kdor je gej nima izbire glede tega. Izbira pa lahko ali se bo skrival celo življenje ali ne, ali bo povedal svojim domačim ali ne, ali bo sprejel samega sebe ali se bo s sabo boril... To pa so izbire, ki jih imamo pred sabo.
Za geje torej zgornja izjava ne drži.


Hm.

Saj, to ravno pravi. Ti si se spustil v to, da si zastopal svojo ljubezen. Določeno ceno plačuješ, ker pač misliš, da te večina ne sprejema in da si drugačen. Vsi mamo oz. mormo prit do točke, ko mamo najraje sebe. Ko se sprejmemo čisto. Takrat komaj lahko mamo jasno sliko o izbiri. Če smo iskreni, potem bomo vedeli, da je včasih cena za resnico oz. živeti tako kot si želiš (oz. neživeti), resnično previsoka.

Ne razumem te nekako najbolje, pa bi te rada. Ti hočeš rečt, da si žrtev, ker si gay? Saj pa odkrito živiš gayevsko?

Pretežko..

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #18 - 19.09.2003 at 20:01:42
 
Toda najbolj grozeče šele pride. Ko slovenski metropolit citira tretjo Mojzesovo knjigo (Levitik) in se Biblije poskuša držati bolj od protestantov, ne pove vsega, kar v njej o tej nagnusni vrsti piše: "Če kdo leži z moškim, kakor se leži z žensko, sta oba storila gnusobo; naj bosta usmrčena; njuna kri pade nanju." (3 Mz 20,13)

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #19 - 21.09.2003 at 02:13:35
 
Po mojem globokem izkustvenem prepričanju vsi tisti, ki nosimo v sebi "neobičajne" spolne želje, poželenje in fantazije, s tem izravnavamo karmični dolg, oziroma delamo karmični "popravni izpit". V prejšnjih inkarnacijah smo živeli tako, da smo seksualni nagon zatirali na vse mogoče in nemogoče načine. Zdaj je prišel čas, da se tehnica prevesi na drugo stran, v drugo skrajnost. Zelo malo verjetno je, da bi se že v tej inkarnaciji toliko spremenili, da bi se naše doživljenje spolnosti ustavilo na sredini, tam, kjer je prav. Mislim, da se bo to pri večini zgodilo šele v naslednjih utelešenjih.

Mislim tudi, da ni prav nič važno, kako se ta "neobičajnost" (ki to seveda v resnici ni), kaže na zunaj: homoseksualnost, biseksualnost, promiskuiteta, bizarne seksualne prakse itd itd.

Gre enostavno za to, da moramo končno spoznati, da seksualne energije ne moremo obvladati že po naravi, pač pa se moramo tega naučiti (tao, tantra...).  Več življenj zapored smo to resnico ignorirali in zdaj pač žanjemo to, kar smo sejali.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #20 - 21.09.2003 at 10:05:25
 
exorcist wrote on 19.09.2003 at 20:01:42:
Toda najbolj grozeče šele pride. Ko slovenski metropolit citira tretjo Mojzesovo knjigo (Levitik) in se Biblije poskuša držati bolj od protestantov, ne pove vsega, kar v njej o tej nagnusni vrsti piše: "Če kdo leži z moškim, kakor se leži z žensko, sta oba storila gnusobo; naj bosta usmrčena; njuna kri pade nanju." (3 Mz 20,13)
Grin


Exo, pa ti sploh ves, da se homoseksualnost najbolj gnusi predvsem tistim ljudem, ki se borijo z LASTNIMI neozavescenimi homoseksualnimi impulzi.

Hmmm, Exo..?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #21 - 21.09.2003 at 10:14:33
 
exorcist wrote on 19.09.2003 at 20:01:42:
Toda najbolj grozeče šele pride. Ko slovenski metropolit citira tretjo Mojzesovo knjigo (Levitik) in se Biblije poskuša držati bolj od protestantov, ne pove vsega, kar v njej o tej nagnusni vrsti piše: "Če kdo leži z moškim, kakor se leži z žensko, sta oba storila gnusobo; naj bosta usmrčena; njuna kri pade nanju." (3 Mz 20,13)

Grin



hm, le kaj bi Mojzes rekel o ljubitelju najlonk  Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #22 - 22.09.2003 at 11:19:14
 
Quote:
Ne razumem te nekako najbolje, pa bi te rada. Ti hočeš rečt, da si žrtev, ker si gay? Saj pa odkrito živiš gayevsko?




Se mi zdi, da zapadava v en nesporazum. Oziroma vzajemno nerazumevanje najinih besed  Cheesy

Se bom potrudil bolje razložiti moje stališče. Prvič - moja spolna usmeritev je taka, kakršna je - kje so njeni vzroki (dednost, vzgoja...) ne vem - in se zanjo nisem zavestno odločil. Nikoli nisem bil postavljen pred vprašanje ali želim ljubiti dekle ali fanta...vsa moja čustva so bila vedno usmerjena na fante. To mislim, ko pravim, da se zanjo nisem zavestno odločil.
Edina odločitev s tem v zvezi je ta, da bom sebe in druge, predvsem sebe, poskušal sprejemati v celoti. Sprejemanje sebe bo po mojem privedlo do tega, da bom zares lahko ravnodušen do mnenj ljudi, ki me ne poznajo in ki se jih moja zasebnost ne tiče. In prav imaš, da mi ta moment na žalost še ni vseeno,  kaj si ljudje mislijo o meni.

Glede gejevskega življenja pa obstaja ena zanka. Namreč, menim, da imam pravico kot kdorkoli drug, da se tudi v javnosti objamem s svojim fantom ali ga poljubim. To je legitimen izraz ljubezni med dvema, ki se v prvi vrsti tiče njiju, čeprav je javen. Torej zasebnost na očeh javnosti. Vem pa, da tega ne morem storiti, če ne želim prejeti grdih besed, zlobnih pogledov ipd. na ta račun. Nekajkrat sem jih že, pa ti povem, da vsakega, ki ima srce zarežejo naravnost vanj. Razen, če ima toliko moči, da jih sprejme, razume in ignorira...jaz, kot rečeno še nisem na tej točki. Skratka - moti me, ko nekdo reče "sprejemam geje, samo, da tega ne počnejo v javnosti". Jaz pa vprašam nazaj - zakaj bi se moral jaz pred komerkoli skrivati? Kaj je nekdo drug več od mene, da se lahko na ulici drži za roke, jaz pa ne? To so stvari, ki me grizejo....

Upam, da sem za malenkost jasnejši  Undecided
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O ISTOSPOLNOSTI ali biti DRUGAČEN...neopredelj
Reply #23 - 22.09.2003 at 11:49:42
 
bogglefreak20 wrote on 22.09.2003 at 11:19:14:
Skratka - moti me, ko nekdo reče "sprejemam geje, samo, da tega ne počnejo v javnosti". Jaz pa vprašam nazaj - zakaj bi se moral jaz pred komerkoli skrivati? Kaj je nekdo drug več od mene, da se lahko na ulici drži za roke, jaz pa ne? To so stvari, ki me grizejo....

Upam, da sem za malenkost jasnejši  Undecided


Think about it kdo ti to v resnici reče. Naš ego (razum) je en  policaj. Včasih nas "zajebe", včasih pomaga. Vsak majnvrednosten kompleks skriva v sebi tudi večvrednega. Skratka kompleks. Vreden raziska. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2