Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 14187 times)
LittleStar
Ex Member




Ali ljubimo vsakega drugače?
02.07.2003 at 10:51:35
 
To vprašanje mi hodi po glavi že dalj časa.
Kaj menite?
Zakaj nekoga bolj, nekoga manj? Ali pa je to samo navidezno, saj intenziteta čustev ni merilo ljubezni?

Človek, ki ljubi, ljubi. Koliko resnice smo sposobni prenesti? Koliko iluzije imamo okrog partnerjev?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #1 - 02.07.2003 at 11:50:11
 
Razmišljam o tem, kar je pisala Lidija v svoji avtobiografiji Od trnjev do zvezd, kako se je soočala z ljubosumjem in kako je bilo dejansko vseeno, s katero 'bo' tisti fant (njen yang), ki ga je končno našla, torej z njo, ali bivšo oz. dosedanjo. No, stvar so še prej urejali tako, da so se vsi trije skupaj spoznavali tudi sexualno in tako sčistili vzorce ljubosumja. Hudo.
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #2 - 02.07.2003 at 11:59:36
 
littlestar kaj se po tvoje zgodi, ce prideta skupi yin pa yang, ker velik o tem govoris?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #3 - 02.07.2003 at 12:11:19
 
Quote:
littlestar kaj se po tvoje zgodi, ce prideta skupi yin pa yang, ker velik o tem govoris?


Ja, po moje te ljubezen fajn žvajzne Smiley, ker najdeš tisti svoj del, za katerega si vedno vedel, pa ga nekako nisi dopustil.

Se pa z vsakim odnosom prične proces, pri meni vsaj, da tisto, kar me dopolnjuje z drugim (vidim v drugem) predvsem v sebi vzpostavim kot harmonično celoto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #4 - 02.07.2003 at 12:20:34
 

Če je res prava ljubezen, brezpogojna, potem smo pripravljeni sprejeti vse, hočemo vso resnico. Nič ni pomembno. Vse je eno.

Samo to so bolj trenutki, mi pa smo tu zato, da se naučimo?  Undecided

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #5 - 02.07.2003 at 12:21:05
 
Quote:
Ja, po moje te ljubezen fajn žvajzne Smiley, ker najdeš tisti svoj del, za katerega si vedno vedel, pa ga nekako nisi dopustil.

se prav se strinjas da sta za ljubezen vedno potrebna dva?

Quote:
Se pa z vsakim odnosom prične proces, pri meni vsaj, da tisto, kar me dopolnjuje z drugim (vidim v drugem) predvsem v sebi vzpostavim kot harmonično celoto.

tuki pa zgornjo trditev spet zanikas. tj. dovolj sem sam sebi.

zate (in kot zgleda tudi za marjano) je ljubezen (kjer sta dva) pol le zacasni proces do nekega drugega cilja in tam se ljubezen opusti (ker ostane le se en)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #6 - 02.07.2003 at 12:38:13
 
Quote:
zate (in kot zgleda tudi za marjano) je ljubezen (kjer sta dva) pol le zacasni proces do nekega drugega cilja in tam se ljubezen opusti (ker ostane le se en)?


Ja tako nekako, vendar tista celota ni strogo zastavljen cilj, je bolj instinktivno upravljanje s svojo energije.

Človek mora najti svojo samozadostnost, mora sprejeti svojo samoto, prej naj pomoje ne more biti prave zveze med dvema. Eni pa se to učijo prav skozi njo oz. iz njih. Če nisi sam sebi dovolj, izčrpavaš energijo drugim oz. predvsem sebi. Ne moreš tistega nekoga, ki potrebuješ, ljubiti.

S kom pravzaprav imaš v resnici odnos? Če se zavedaš svojega s sabo, lahko komaj pristopaš celovit k ljudem. V zavedanju.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #7 - 02.07.2003 at 12:46:57
 
Quote:
Človek mora najti svojo samozadostnost, mora sprejeti svojo samoto, prej naj pomoje ne more biti prave zveze med dvema.

ce je nekdo samozadosten potem ne potrebuje vec drugih, vsaj tko si jaz predstavljam "samo"zadostnost. zakaj bi pol sploh bila se potrebna "prava zveza dveh" kot si napisala tukile gor?

Quote:
Če nisi sam sebi dovolj, izčrpavaš energijo drugim. Ne moreš tistega nekoga, ki potrebuješ, ljubiti.

lih tistega in samo tistega, ki ga potrebujes lahko ljubis (izmenjujes energije, tj. sprejemas in dajes). ne mores sprejemati nekaj kar ze imas, in ne mores dajati nekaj kar drug ze ima. pri ljubezni sta potrebna dva. torej ce nekdo ne potrebuje drugega, pol to sploh ne more bit ljubezen.

Quote:
S kom pravzaprav imaš v resnici odnos? Če se zavedaš svojega s sabo, lahko komaj pristopaš celovit k ljudem. V zavedanju.

isto kot zgori. ce si sam sebi celovit (en) potem nima smisla pristopat k drugim osebam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #8 - 02.07.2003 at 12:55:07
 
Quote:
torej ce nekdo ne potrebuje drugega, pol to sploh ne more bit ljubezen.


Obrazloži malo to. Oziroma razmisli. Ker men se zdi ravno obratno. Če ti potrebuješ nekoga, ga omejuješ, resnična ljubezen pa osvobodi ljubljenega. Tako bi naj vsaj bilo. Kako si predstavljaš ljubezensko zvezo med dvema, ki ni prostovoljna in je posestniška?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #9 - 02.07.2003 at 13:06:39
 
Quote:
Če ti potrebuješ nekoga, ga omejuješ, resnična ljubezen pa osvobodi ljubljenega. Tako bi naj vsaj bilo. Kako si predstavljaš ljubezensko zvezo med dvema, ki ni prostovoljna in je posestniška?

ce ti nekoga potrebujes, to pomeni da bos od njega lahko sprejel tisto kar ti ponuja. in ce on potrebuje tebe bo tudi on lahko sprejel tisto kar mu ti ponujas. to je izmenjavanje, oz. odnos dveh. pri ljubezni smo ugotovil da morta bit dva. "ljubezen" (dajanje in sprejemanje) nikol ni prisilna, zmeri prostovoljna. prisila je nasilje, prostovoljnost pa ljubezen.

ampak ti men rajs odgovor oz. razmisl, kaj se lahko sploh dogaja med dvema ki sta celovita, samozadostna, torej ne potrebujeta nikogar drugega? v tem primeru se en druzga ne potrebujeta, in ce se ne potrebujeta (ker sta samozadostna) potem ne morta met nikakrsnjega odnosa, razen staticnega. ne morta bit aktivno (dinamicno) povezana med seboj, ni nobene izmenjave. in to ni ljubezen, in se manj kakrsnokoli zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #10 - 02.07.2003 at 13:13:56
 
Quote:
ampak ti men rajs odgovor oz. razmisl, kaj se lahko sploh dogaja med dvema ki sta celovita, samozadostna, torej ne potrebujeta nikogar drugega? v tem primeru se en druzga ne potrebujeta, in ce se ne potrebujeta (ker sta samozadostna) potem ne morta met nikakrsnjega odnosa, razen staticnega. ne morta bit aktivno (dinamicno) povezana med seboj, ni nobene izmenjave. in to ni ljubezen, in se manj kakrsnokoli zadovoljstvo.


Bom razmislila. Mi je zanimivo in novo takšno gledišče. Hm.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #11 - 02.07.2003 at 13:21:59
 
tud avtosugestija je ljubezen dveh ki se potrebujeta. ce bi jaz ze vse imel, pol mi ne bi blo treba izvajat avtosugestije, ki mi naj bi nekoc v prihodnosti doprinesla tistega kar trenutno nimam. ce pa imam ze itak vse stalno v sebi, pol pa ocitno trenutno nimam dostopa do vsega v meni. in ce jaz nimam dostopa do vsega v meni, to pomen da nimam absolutne moci, in sem spet odvisen od nekoga drugega, ne le izkljucno od sebe, ceprav je tudi moja vloga potrebna.

za ljubezen sta potrebna dva, ki se dinamicno izpolnjujeta en druzga. in kadar je ta ljubezen brezpogojna, je to tisto kar nas lahko izpolni. brezpogojna pa pomen, da ni pogojena z nicemer, tudi s casom ne. ta pa nam ponavad dela probleme. le zakaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #12 - 02.07.2003 at 13:25:16
 
Kaj pa ti pol narediš oz. bi hipotetično, če nekoga potrebuješ, on pa tebe ne želi oz. potrebuje? Ali to potem ne preostane ena sama velika avtosugestija? Ni v potrebovanju drugega nekakšen nesmisel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #13 - 02.07.2003 at 13:27:34
 
Quote:
Kaj pa ti pol narediš oz. bi hipotetično, če nekoga potrebuješ, on pa tebe ne želi oz. potrebuje?

ce se en druzga ne potrebujeta, potem med njima ne more bit ljubezni.

Quote:
Ali to potem ne preostane ena sama velika avtosugestija? Ni v potrebovanju drugega nekakšen nesmisel?

ce je ljubezen smisel vseh smislov, pol je treba najdet nekoga takega ki nas bo potreboval in mi njega. in ce je ta potreba le zacasna, potem to ne more bit brezpogojna ljubezen, ker je pogojena s casom.

med dvema minljivima osebama ne more bit brezpogojne ljubezni, ampak le zacasna. od kje prihaja pol ta nasa zelja po brezpogojni ljubezni, ce pa ta "kot se zdi" ne more obstajat, ker ce nic druzga bo zihr en od teh dveh prej umrl kot drug? torej od kje? iz iluzije ali iz resnicnosti?

problem je v nasi misidentifikaciji z minljivimi stvarmi, kot sta grobo in subtilno materialno telo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #14 - 02.07.2003 at 13:34:41
 
Quote:
ce se en druzga ne potrebujeta, potem med njima ne more bit ljubezni.


Kaj pa če si samo domišljamo, da potrebujemo nekaj, nekoga, nekako lažno ovrednotimo nekaj, ker si ne upamo spoznati - priznati, da v resnici ne potrebujemo drugega ali nekaj za svojo srečo? Ne upamo biti nepomembni. Ker človekov ego je še posebej tu pretkan, in tud tu nas okoli prinaša, ker malokdo si upa biti gol, brez mask.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5