Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 14186 times)
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #30 - 02.07.2003 at 14:49:05
 
titud wrote on 02.07.2003 at 14:46:22:
...šele zlitje s tem drugim v seb te izponi v eno univerzalno enost  Tongue Smiley.

no se enga smo odkril (oz. se je razkril), ki upa da bo dosegel zadovoljstvo v univerzalni enosti.

a ta univerzalna enost zate pomen izkljucna enost kjer ni (ali v koncni fazi ni potrebno) drugega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #31 - 02.07.2003 at 15:07:39
 
littlestar in ostali...

tud ce pogledamo enga izmed najbolj zazeljenih nacinov pridobivanja zadovoljstva, seks, bomo opazl marsikej.

tisto kar moski nima mu lahko nudi le zenska. tisto kar zenska nima ji lahko nudi le moski. ko spoznata da nujno "potrebujeta" en drugega za dosego skupnega cilja (zadovoljstva) in spustita svoj ego/ponos da sta samozadostna se lahko tist cilj tudi prakticno doseze.

tud tisti ki so zagovorniki ali praktikanti samozadovoljevanja si vedno ob tem pomagajo z raznoraznimi imitacijami tistega kar potrebujejo, torej nimajo. (ena izmed subtilnih oblik samozadovoljevanja je tudi avtosugestija).

princip ljubezni je povsod isti. problem genitalnega seksa je le v tem, da ne nudi trajnega zadovoljstva. tud ce ga se tolk podaljsujemo (kot to pocnejo tantriki) se zmeri ne bo trajen, in za nas neizpolnjujoc. mi vsi hocmo trajno/vecno zadovoljstvo/ljubezen. to pa je mozno dosezt le ce sta oba posameznika vecna, se prav je tud odnos lahko vecen. a pa je to sploh mozno? tud to bomo zvedl takrat ko bomo malce spustil svoj ponos, da smo samozadostni kar se tice ucenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #32 - 02.07.2003 at 15:25:08
 
Več iluzij ljubezni je, ljubezen do partnerja, ljubezen do staršev, ljubezen do otrok, ljubezen do prijateljev, ljubezen do živali....

Ljubezen do otrok je povečini še najbližje brezpogojni ljubezni, pa še njim je marsikaj pogojno danega... Cheesy

Sam v bistvu je ljubezen ena.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #33 - 02.07.2003 at 15:55:26
 
Quote:
a ta univerzalna enost zate pomen izkljucna enost kjer ni (ali v koncni fazi ni potrebno) drugega?


Kako drugega sploh razločit od sebe, če te sposobnosti ločevanja nimaš v seb?

Po narcisoidnem pojmovanju ljubezni  tega drugega sploh (še) ni, ker drugi  obstaj le kot projekcija samega sebe vanjga. Prizanje drugega in preseganje te drugosti skoz ljubezenski odnos  ti šele omogoč, da se zaveš drugega pola v seb. Ko se zbogaš tud njim, pol pojem 'drugosti' (ločenosti, dualizma...) zate sploh ne obstaja več, s tem pa avtomatska odpade 'potreba' po drugem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #34 - 02.07.2003 at 17:32:02
 


Še svete krave v svoji najvišji blaženosti ne ljubijo vseh in vsega enako.


Pri čemer pa najbrž niti ne gre za neko količino ali kvaliteto, pač pa za način.


(ljubezen gre skozi želodec)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #35 - 02.07.2003 at 17:56:16
 
mind wrote on 02.07.2003 at 14:35:12:
bi prosil tebe devi in littlestar da pojasnita svoje videnje samozadostnosti, ker se mi nekak zdi, da iz stavka v stavek govorita drugače

torej ali smo mi samozadostni (torej smo sami sebi dovolj, sami sebe lahko zadovoljimo...itd..itd) ali nismo in potrebujemo nekoga ?


Potreb je več vrst... so tiste najbolj grobe potrebe, ki izhajajo iz pomanjkanja... če ti manjka ljubezni, gledaš okoli sebe, kje jo boš dobil... namesto da bi pogledal v sebe in videl, da izvira vsa ljubezen iz tebe... samo odpret moraš ventile, ki ti jih zapirajo vzorci.
Samozadostnost je ne-hranjenje se skozi druge, ker črpaš iz lastnega vira (za mene).
Dve osebi, ki druga druge ne potrebujeta, da se z drugim nahranili s srečo ali ljubeznijo, se lahko kljub temu družita, da ustvarita iz svoje polnosti neko nadgradnjo. Ampak k temu ju ne sili neka potreba, pač pa želja po ustvarjanju, želja po dajanju, če hočeš, namesto želje po sprejemanju.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #36 - 02.07.2003 at 19:38:08
 
Quote:
Samozadostnost je ne-hranjenje se skozi druge, ker črpaš iz lastnega vira (za mene).
Dve osebi, ki druga druge ne potrebujeta, da se z drugim nahranili s srečo ali ljubeznijo, se lahko kljub temu družita, da ustvarita iz svoje polnosti neko nadgradnjo. Ampak k temu ju ne sili neka potreba, pač pa želja po ustvarjanju, želja po dajanju, če hočeš, namesto želje po sprejemanju.


Sej človku ni praktično nikol dano  povsem in povsod presečt dualizma. Velik je že narjenga s tem, da ga je v razmerju do vsaj enga drugega uspel skenslat, iz take izkušnje se je potrebno pol trajno inspirirat. Dava sta drug drugmu tako trajna inspiracija tud pol,  kot sta si z ljubeznjo pomagala  premagat drugost drug pri drugem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #37 - 02.07.2003 at 22:52:36
 
Quote:
če ti manjka ljubezni, gledaš okoli sebe, kje jo boš dobil... namesto da bi pogledal v sebe in videl, da izvira vsa ljubezen iz tebe... samo odpret moraš ventile, ki ti jih zapirajo vzorci.



ok, praviš, da je za ljubezen dovolj en sam , ni potrebno gledati okoli sebe

Quote:
Samozadostnost je ne-hranjenje se skozi druge, ker črpaš iz lastnega vira (za mene).
Dve osebi, ki druga druge ne potrebujeta, da se z drugim nahranili s srečo ali ljubeznijo, se lahko kljub temu družita, da ustvarita iz svoje polnosti neko nadgradnjo.


ok, imamo dve osebi, ki se ne hranita druga z drugim ter sta samozadostni. (za ljubezen torej en drugega ne potrebujeta)

vendar pa se lahko ti dve osebi družita in ustvarita iz svoje polnosti neko nadgradnjo

in kaj je zdaj ta nadgradnja ? je to tista prava ljubezen ?

kaj pa je bilo tisto prej ? če bi ti dve osebi tud prej že v sebi (kot samozadostni) imeli ljubezen potem nadgradnja ne bi bila mogoča

jaz se strinjam da je potrebno najprej v sebi razčistit, se imet rad, magari popustit vetile kot praviš, ampak vse to ti pomoje ne more prinest tiste ljubezni ki si jo želiš

zato (za to nadgradnjo) sta (kot si tud sama napisala) torej potrebna dva

na podoben način naj bi delovala tud transcendentalna ljubezen (s to razliko da ni minljiva, in da poteka med osebo(individualno dušo) in Bogom))


Smiley



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #38 - 02.07.2003 at 22:56:08
 
Quote:
iz take izkušnje se je potrebno pol trajno inspirirat.



misliš trajno al dolgoročno ?     Smiley Wink




LP






Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #39 - 02.07.2003 at 23:31:00
 
mind wrote on 02.07.2003 at 22:52:36:
in kaj je zdaj ta nadgradnja ? je to tista prava ljubezen ?

Ljubezen je samo ena, gre za njeno izražanje.

Quote:
jaz se strinjam da je potrebno najprej v sebi razčistit, se imet rad, magari popustit vetile kot praviš, ampak vse to ti pomoje ne more prinest tiste ljubezni ki si jo želiš

no ja vse se splača probat Wink

Quote:
zato (za to nadgradnjo) sta (kot si tud sama napisala) torej potrebna dva

ne nujno

Quote:
na podoben način naj bi delovala tud transcendentalna ljubezen (s to razliko da ni minljiva, in da poteka med osebo(individualno dušo) in Bogom))

glej, če si ti celica in jaz celica, lahko skup zgradiva molekulo (če sva zdrava in samozadostna), drugač sva prej virusa na kaki drugi celici, ki naju hrani... celice gradijo telo... brez celice ne bi blo telesa, brez telesa ne bi blo celic... odnos dveh celic al pa celice s telesom se meni ne zdi podoben...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #40 - 02.07.2003 at 23:44:21
 
devi, ok če je ljubezen ena in gre samo za njeno izražanje potem gre pri tej "nadgradnji" pač za drugače izraženo ljubezen, za katero pa sta potrebna dva

Quote:
ne nujno


ja sama si napisala da en sam ne zmore te "nadgradnje" oz. "v drugačni obliki izražene ljubezni" in s tem se strinjam


Quote:
glej, če si ti celica in jaz celica, lahko skup zgradiva molekulo (če sva zdrava in samozadostna), drugač sva prej virusa na kaki drugi celici, ki naju hrani... celice gradijo telo... brez celice ne bi blo telesa, brez telesa ne bi blo celic... odnos dveh celic al pa celice s telesom se meni ne zdi podoben..


pa si midva želiva bit celici (samostojni) ali hočeva biti ena velika molekula (telo) ?


Smiley


LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #41 - 03.07.2003 at 08:48:50
 
Quote:
Pravzaprav mi ni najbolj jasno, kaj sploh sprašuješ, niti mi ni kaj dosti jasno o čem debatirate. Lahko kdo kaj pojasni?

bp


Tako kot sem vprašala, to sprašujem. Ali človek ljubi vsakega/vsakogar drugače?
Z vsakim drugim človekom, recimo tako kot je A. DeMello lepo rekel, igra druga melodija. In mi moramo znati radostno pustiti, tud če se melodija izteče, ker drugač ne bomo nikol slišali simfonije.

Čisto po domače. Se zaljubim v nekoga, ki mi daje en mega občutek okoli sebe. Tako dober je ta občutek, da bi si želela biti s tem človekom. Ampak, a ni to smešno, če pa vem, da je občutek v meni? Zdaj kaj bolj razumeš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #42 - 03.07.2003 at 08:50:59
 
Quote:
misliš trajno al dolgoročno


Inspiracija je mišljena v univerzalnem smislu, da vse posameznikove  zavestne dejavnosti v materialni in duhovni sferi težijo k soočanju s to drugostjo na način, je vsaka drugost  samo potencilana enost. Pa ne v smislu, da bo je to enost mogoče dosežt čez krajši ali daljši rok, ampak enost  že je tle od zmeraj, morda samo v eni paralelni resničnosti, zavestna po postaja  samo skoz premik zavesti v to resničnost, za katerga potrebuješ sopotnika, s katerim bolj ali manj totalno to resničnost kreiraš. Ne rab bit to vodnik, šaman, guru  ali eterično bitje, je lahko čist navaden konkreten drugi, ki transformacijo  v to enost sluti skozte enako kot ti skozenj. Tej transformaciji  po domače rečemo ljubezen, ki nam je je v tej realnosti dana  kot potenca, v oni drugi pa je itak edina realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #43 - 03.07.2003 at 09:12:40
 
Quote:
Čisto po domače. Se zaljubim v nekoga, ki mi daje en mega občutek okoli sebe. Tako dober je ta občutek, da bi si želela biti s tem človekom. Ampak, a ni to smešno, če pa vem, da je občutek v meni?

ce je ta obcutek ze itak v tebi, a ga lahko ti neodvisno od drugega prakticno spravis ven iz sebe, torej v "tek"?

les se sam sebe ne more zakurit, ceprav ima potencial ognja v seb. potrebuje pomoc zunanjega ognja da vzbudi ta njegov notranji potencial in ga zakuri. ampak ce pa les ne bi imel potenciala ognja v sebi, ga nben drug zunanji ogenj ne more zakurit. ker kamen v sebi nima potenciala ognja se ga ne da zakurit.

in zato, kot sem ze povedu sta za doseganje zadovoljstva ljubezni nujno potrebna dva, ceprav sta hkrati oba tud posamicno/individualno potrebna da pripomoreta k razvijanju le te.

princip ljubezni deluje po Resnici ki je simulatana enost in razlicnost. razum te hkratnosti ne more dojet, kar samo kaze da je ljubezen nad razumom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali ljubimo vsakega drugače?
Reply #44 - 03.07.2003 at 09:14:30
 
Quote:
Se zaljubim v nekoga, ki mi daje en mega občutek okoli sebe. Tako dober je ta občutek, da bi si želela biti s tem človekom. Ampak, a ni to smešno, če pa vem, da je občutek v meni? Zdaj kaj bolj razumeš?


Po moje tega mega občutka v seb ne bi mogla vzbudit, če ne bi ta konkreten drugi ne bi  obtajal. Lahko ga skreiraš tud sam, v fikciji (na taki  fikciji je zgrajena tako  umetnosti kot religija), ampak možnost, da je skreiran   ne spremeni dejstva, zate dejansko  obstaja kot drugi. Julija je bla bolj prešernova fiokcija kot realno dejstvo, bog je itak ustvarjen iz duhovne potrebe, ampak ljubezni v seb se ne da vzbudit brez naprejenosti na tega vsaj  zate konkretnega drugega. Seveda bi si vsak želu posedovat ljubezen brez naprejenosti ljubezni na konkretnega drugega, saj  bi si s tem prihranu kup trpljenja, od neizpolnjenih pričakovanjdo strahu pred zlorabo in  izgubo. Točno od  kreiranja te  fikcije, da je s pravo 'tehniko' mogoče odkrit/vzgojit  in potešit ljubezen kar v seb,  temelji tud večina  sodobne ateistične ezoterike, ki pa se vzdržuje na emocionalni sterilnosti njenih praktikantov  in zato ti lahko samo svetujem, da ji ne nasedaš.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5