Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3722 times)
LittleStar
Ex Member




Besede, besede
14.07.2003 at 12:09:22
 
Mam nekaj besed v mislih, za katere me zanima, kaj si pod njimi predstavljate. Vesela bi bila, če bi mi jih pomagali razumeti z lastnimi mislimi o njih.


Kaj je ponos?


Kaj je skromnost?


Kaj je ponižnost?


Kaj je dejansko stanje???


Kako si umiriti živce (na hitro v dani situaciji) in ali je to zadrževanje sploh smiselno, če čutiš, da se ti bo slej ko prej utrgalo?


Dodajte tudi svoje besede, ki vam ne dajo miru.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Besede, besede
Reply #1 - 14.07.2003 at 12:46:52
 
Quote:
ali je to zadrževanje sploh smiselno, če čutiš, da se ti bo slej ko prej utrgalo?


Vprašala si tudi to. Tako, da tole ni off topic.
Razlago pomena besed prepuščam komu drugemu.
Littlka, ne vem sicer, če ima smisel, vendar bi ti rada nekj rekla. Večkrat sem že opazila, da govoriš o tem, da se ti bo utrgalo, sfuzlalo itd. Si kdaj pomislila, da si te občutke proizvajaš sama?
Lahko, da se motim, vendar dozdeva se mi in vedno bolj opažam okrog sebe nekaj novega... kar verjetno marsikdo ve že stoletja...
Da če še tako nelogično zgleda naše vedenje, stanje, čutenje, vse ima svojo logiko.

In včasih t.i. simptomi, niso nič drugega, kot poskus napihniti neke psihične fenomene, da sebe braniš pred še hujšo bolečino in zmedo, kot je ta, ki si jo proizvajaš.

Ne vem, rekla bi, da je včasih resnica nekje drugje.

Amstel wrote on 02.07.2003 at 16:00:54:
Ste odrasla oseba, tukaj in v sedanjosti, in vaše preživetje ni odvisno od ljubezni neke zunanje osebe. Vendar vas ego zavede v prepričanje, da je ogroženo vaše golo preživetje, tako kot v vaših otroških dneh, če neka zunanja ljubezen ne bo poskrbela za vašo varnost.
********************************************

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Kako si umiriti živce?
Amstel wrote on 13.07.2003 at 14:08:14:
... kako lahko pomagamo sebi, da obidemo ego.. oz. napačno identifikacijo z njim:

1. Dragulj je v Tebi, Dyer:
Metoda priče: Opazuj sebe, ki opazuje sebe.

2. Metoda opisana v Marjaninem članku
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030710132928209
Duhovni proces povečanja lastne moči
Carol Hansen Grey :
Moje delo je bilo pripravljenost stopiti v stik z mislimi in jih predati Jezusu, da jih transformira.
Pravi: "Kar sva odkrila pri delu s tem procesom je, da zahteva resnično budnost, da se zavedamo in prepoznamo tiste 'glodalske' misli, ki v našem življenju ustvarjajo zmedo in jih predamo v transformacijo."
Evo, "dela na lažnem sebi" dovolj za cel laif.



http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Besede, besede
Reply #2 - 14.07.2003 at 13:12:39
 
Quote:
me ma nekdo za smrkljo: veš, ko čutiš tisti odnos kakšnega posameznika, ko te res niti malo ne ceni ??? Zato pa sprašujem te stvari, ker po vsej verjetnosti mam jaz kakšne napačne predstave o vsem tem.


Mogoče je pa napačna predstava ta, ko misliš, da je od tebe odvisno, ali te drugi cenijo, ali ne (iskati odgovornost za vedenje druih, pri sebi).
Back to top
« Last Edit: 14.07.2003 at 14:48:39 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Besede, besede
Reply #3 - 14.07.2003 at 14:59:32
 
Amstel wrote on 14.07.2003 at 13:12:39:
Mogoče je pa napačna predstava ta, ko misliš, da je od tebe odvisno, ali te drugi cenijo, ali ne (iskati odgovornost za vedenje druih, pri sebi).


Ne rabim zmeraj spoštovanja. Ta grozna potreba se pojavi le v takšnih šibkih, kritičnih dnevih. Ker itak že odkar se zavedam iščem odgovornost pri sebi, ampak prav to me je ločilo odtujilo od drugih, zato izgubljam potrpljenje in se sprašujem, ali je to res potrebno zmeraj (vse nase jemat), ali je treba malce izostrit pogled in ne nosit za vse odgovornosti. Če me razumeš?


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Besede, besede
Reply #4 - 14.07.2003 at 15:03:54
 
ls
delaš ti za šalterjem slučajno ... al pa vsaj na takem delovnem mestu kjer je treba velik ljudi popedenat čez 'šiht' ?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Besede, besede
Reply #5 - 14.07.2003 at 15:28:00
 
Mamo eno zmotno predstavo, da se ljubezen/privlačnost do nečesa izkazuje samo skoz prijaznost/naklonjenost. Te predstave se je treba znebit. Eros ma tud hrbtno plat: tanatos/agresivnost, destrukcijo/avtodestrukcijo, sadizem/mazohizem. To je psihološki vidik tega, kar je jst pisov v zadnjem postu o zmotni poredstavi, da je univerzalna ljubezen prijazna, brez krutosti, da nas je te dvojnosti jezus iz ljubzeni do nas s trpljenjem/žrtvovanjem na križu odrešu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Besede, besede
Reply #6 - 14.07.2003 at 15:54:57
 
ls
ti bom useen odgovoru, čeprov si pobrisala vprašanja ... sm jih glih ujel na recent postih, ko sm odprl thread, pa ni več blo vprašanj.

Kako nas je Jezus odrešil? Da nam je pokazal pot?

ja ... jezus nas je odrešil s tem da nam je pokazal pot ... če si hodil po tisti poti v tistih časih, so te križal, danes pač ne več. danes lahko zdravimo (druge), pa nas ne bodo križali ... če slabo pozdraviš, te edin u zapor lahko vržejo ...


pa itak ... to z odrešenjem je boljkotne pogruntavščina cerkve se mi zdi ... on je šu na križ zato da je sebe odrešu, da je sam šel preko praga.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Besede, besede
Reply #7 - 14.07.2003 at 16:08:30
 
Quote:
Najbolj bi pa izpostavila, da že od malega takorekoč čustveno in to ??? skrbim sama zase. In tu se jaz sprašujem, zakaj mene tolk boli, če me ma nekdo za smrkljo: veš, ko čutiš tisti odnos kakšnega posameznika, ko te res niti malo ne ceni ??? ?


Litlka, kako že od malega čustveno skrbiš sama zase ? Ma, nehaj si lagat. Otrok ne more čustveno skrbet zase. Zato ima starše ali pa koga nadomestnega. Če tega ni, je pri osebnostnem razvoju en velik manjko, ki pa ga je težko ali pa sploh nemogoče nadomestit. V življenju se tega potem učimo s partnerji, kar pa je najtežje  Undecided  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Besede, besede
Reply #8 - 14.07.2003 at 16:09:07
 
gape wrote on 14.07.2003 at 15:54:57:
Kako nas je Jezus odrešil? Da nam je pokazal pot?

ja ... jezus nas je odrešil s tem da nam je pokazal pot ... če si hodil po tisti poti v tistih časih, so te križal, danes pač ne več. danes lahko zdravimo (druge), pa nas ne bodo križali ... če slabo pozdraviš, te edin u zapor lahko vržejo ...


pa itak ... to z odrešenjem je boljkotne pogruntavščina cerkve se mi zdi ... on je šu na križ zato da je sebe odrešu, da je sam šel preko praga.  



Po moje ni bistvo v časih. V njegovem, nam znanem življenju, je vse notr, samo videt moramo znat - to prepoznat v sebi. To, kar si napisal v zadnjem stavku mi je bilo sprva čist novo, potem pa spet ta moja ukoreninjena miselnost, ja sebe rešil, je ker njegov SEBE so itak bili oni, za katere je to dopustil. A ni res?

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Besede, besede
Reply #9 - 14.07.2003 at 23:42:27
 
Quote:
Mam nekaj besed v mislih, za katere me zanima, kaj si pod njimi predstavljate. Vesela bi bila, če bi mi jih pomagali razumeti z lastnimi mislimi o njih.


Kaj je ponos?


Kaj je skromnost?


Kaj je ponižnost?


Kaj je dejansko stanje???


Kako si umiriti živce (na hitro v dani situaciji) in ali je to zadrževanje sploh smiselno, če čutiš, da se ti bo slej ko prej utrgalo?


Dodajte tudi svoje besede, ki vam ne dajo miru.





Ponosen si takrat, ko nekoga skurcaš kot psa.

Skromen pa takrat, ko daš vse sebi, ostalim nič.

Ponižen sploh ne smeš biti, če hočeš preživeti.

Dejansko stanje je, da trdno stojiš na nogah in da imaš bančni račun napolnjen do vrha, do brezmejnih številk.

Živce si umiriš takrat, ko vidiš, da drugi stradajo, ti se pa bašeš z hrano, d akar pokaš po šivih.

Vedno misli na to, naj se utrga tistim, kateri pač nič nimajo in tistim, ki so že utrgani, potem lažje gospodariš.

Če se ti pa že hoče utrgat, potem z veseljem pokloni to drugemu, ti pa uživaj naprej in se sladko smej.

Je dost nadzorno ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Besede, besede
Reply #10 - 14.07.2003 at 23:47:28
 
Quote:
ali je to res potrebno zmeraj (vse nase jemat), ali je treba malce izostrit pogled in ne nosit za vse odgovornosti. Če me razumeš?


Ne samo, da ni potrebno. Niti ni realno. Po mojem.
Če razumem?
Jah, upam.
Štekam, da opažaš tudi ti, da ni tvoja odgovornost, ali so drugi prijazni, ampak njihova.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Besede, besede
Reply #11 - 21.07.2003 at 09:01:38
 
vida wrote on 14.07.2003 at 16:08:30:
Litlka, kako že od malega čustveno skrbiš sama zase ? Ma, nehaj si lagat. Otrok ne more čustveno skrbet zase. Zato ima starše ali pa koga nadomestnega. Če tega ni, je pri osebnostnem razvoju en velik manjko, ki pa ga je težko ali pa sploh nemogoče nadomestit. V življenju se tega potem učimo s partnerji, kar pa je najtežje  Undecided  Wink


Ma, veš kaj... Ne ti meni, da lažem sama sebi, ko to rečem. Če ti tega ne morš verjet, je to tvoj problem. Kolk je čustveno hladnih in invalidnih ljudi, si sploh predstavljati ne moreš, in če rečem, da sem čustveno skrbela 'zase' že od nekdaj, potem sem. Roll Eyes

Prekleta banda hudičeva
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Besede, besede
Reply #12 - 21.07.2003 at 09:09:02
 
Bravo LittleStar  
......
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1