Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 22897 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #45 - 21.08.2003 at 07:55:44
 
Kaj je ljubezen?

Zakaj je potrebno vedno nekaj moralizirat o "Njemu", itd..
Ljubezen je zadeva, ki ti jo narekuje srce. Ljubiš lahko partnerja, otroka, starše, naravo, itd. Le, da do vsakega čutiš drugačno vrsto ljubezni.

Res je, kot je napisala Litlka, najprej moraš ljubiti sebe, potem lahko tudi druge. "On" pa je itak v tebi. Če ga ni, pol je bolj bogo.

Če se poročiš samo zaradi spolne privlačnosti, potem to nima veze z ljubeznijo. Ker sex pride iz ljubezni. Mislim, takrat je najlepši. Platonski sex je bolj tko, brez ljubezni, torej nisi pri stvari s srcem.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #46 - 21.08.2003 at 08:41:41
 
stoychi wrote on 20.08.2003 at 23:16:49:
7. On je med drugim rekel: "Jaz sem pot in sem resnica... " Kiss
kar ni nič drugega kot sam Bog, a ne? Kiss
Resnica in pot je Bog.

Med drugim je tudi rekel: "Kakor je Oče v meni, tako sem jaz v njem"

stojchi, kaj si hotu s tem povedat?

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #47 - 21.08.2003 at 09:01:48
 

Harry, kaj si pa ti hotel povedat s 'platonskim seksom'? ???  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #48 - 21.08.2003 at 10:33:28
 
eva:
Quote:
Ljubezen med partnerjema ni minljiva, minljivo je delovanje v skladu z njo.


hočeš reči, da če pravilno delujemo, potem je lahko ljubezen med partnerjema večna, brezpogojna ?  je tud čas nikoli ne more uničit ?


harry:
Quote:
Kaj je ljubezen?

Zakaj je potrebno vedno nekaj moralizirat o "Njemu", itd..


Zato, ker edino ljubezen do Njega ti prinaša brezpogojno ljubezen,(ki ne izpuhti pod vplivom časa) in katere stranski produkt je tudi ljubezen do partnerja, narave,  itd, itd..skratka do vseh ostalih individumov v katerih prebiva On....to se pravi Ljubezen do vsega in vseh.




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #49 - 21.08.2003 at 10:35:07
 
fora je v tem, da seksualna privlačnost ima globlje razloge, tako da dva taka človeka, če želita, seveda, lahko z medsebojno pomočjo najdeta te razloge pri sebi, se spoznata in zbližujeta in do jeseni življenaj ju povezuje že toliko tega! - npr. Ni to črno belo oz. se ne da popredalčkat. Gresta ta dva človeka lahko tudi narazen, ampak ne, ker bi minila seksualna privlačnost, temveč zato, ker to priovlačnost "zasenči" kaj drugega, npr. strah pred ljubeznijo!  Cheesy Grin seveda v zakamuflirani obliki
exorcist wrote on 20.08.2003 at 21:50:13:
Ni res, ce bi se porocila zgolj iz seksualne privlacnosti verjemi mi, da bi slej ko prej prislo do nesoglasij in sporov, se mrtvega ne bi mogla prenasat drug drugega.
Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #50 - 21.08.2003 at 10:39:39
 
Fuk je edino zdravilo, ljubezen je največje blodilo.


Cheesy Cheesy Grin Grin Cheesy Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #51 - 21.08.2003 at 10:48:57
 
mind wrote on 21.08.2003 at 10:33:28:
eva:

hočeš reči, da če pravilno delujemo, potem je lahko ljubezen med partnerjema večna, brezpogojna ?  je tud čas nikoli ne more uničit ?


ja, če se zavedaš Ljubezni kot stalno prisotne, če se v trenutku ene prizadestosti spomniš, da ljubezen je, vdihneš, izdihneš in ravnaš v skaldu z njo si lahko večno v odnosu ljubezni s komer/čimerkoli Ljubezen je itak večna, problem je v večni naravnanosti nanjo. Smiley čas je pa itak samo trik
jest npr, sm včeri nekej tipkala o ljubezni tukej gor in se naravnavala na tisto v besedilu in to.. in pol prtisnem post ... in vidi jo belo stran, cannot find server itd..  Shocked  Roll Eyes AngryGrin Cheesy Cheesy pa sm si mogla rečt: ni to kr tko lahko  Roll Eyes Grin ane? Wink
Da ne omenjam pol, ko sem drugič tipkala in se je Miha ene petkrat obrnu k men: "a si sejvala??"  Shocked :kill:    Roll Eyes Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #52 - 21.08.2003 at 11:04:03
 
eva:
Quote:
ljubezen je itak večna, problem je v večni naravnanosti nanjo.  čas je pa itak samo trik


no meni se zdi, da če nisi večno "naravnan" nanjo, potem to ni večna ljubezen

zakaj pa sploh prihaja do tega problema "naravnanosti" nanjo, če je itak večna ?

kaj ti pomaga večna ljubezen če nisi "naravnan" nanjo tako da to tud večno občutiš ?



čas igra tukaj pomembno vlogo, saj ti nakazuje, da ljubezen med dvema materialnima telesoma mine (če ne prej ko, takrat ko umre telo)

in v čem bi bil smisel takšne minljive ljubezni ?

kako se "naravnat" nanjo, da bo prisotna tud ko naše telo umre ?



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #53 - 21.08.2003 at 11:25:41
 
mind wrote on 21.08.2003 at 11:04:03:
eva:

no meni se zdi, da če nisi večno "naravnan" nanjo, potem to ni večna ljubezen

zakaj pa sploh prihaja do tega problema "naravnanosti" nanjo, če je itak večna ?

kaj ti pomaga večna ljubezen če nisi "naravnan" nanjo tako da to tud večno občutiš ?



čas igra tukaj pomembno vlogo, saj ti nakazuje, da ljubezen med dvema materialnima telesoma mine (če ne prej ko, takrat ko umre telo)

in v čem bi bil smisel takšne minljive ljubezni ?

kako se "naravnat" nanjo, da bo prisotna tud ko naše telo umre ?



LP




dobr, gre tukaj za dva različna pogleda na ljubezen. jest sm gor zrasla tko, da sm rekla: to je ljubezen, šele takrat, ko sm jo začutila. za ločevanje bom to z malo pisala. ono drugo, za katero zdej verjamem, da skoz obstaja, pa z veliko Ljubezen, ker se mi na cajte zazdi, da je ta Ljubezen = Bog... sam pustmo zdej to, kt tud v tega znam še lepo podvomit itd..
po tej logiki torej ljubezen ni nujno večna Ljubezen pa je  Cheesy in če izbereš in senaravnaš, verjamem, da se lahk večni ljubezni - se prav naravnanosti na Ljubezen lahko zlo približaš, tko da so ti trenutki brez te naravnanosti - ko pride do recmoen čustvene prizadetosti - lahko zlo nepomembni, ker ti je itak že jasno, da sta s partnerjem al komerkoli samo mal pozabila, da Ljubezen itak je, da ravno nisa bla naravnana nanjo in da bosta že v naslednjem trenutku lahko naravnana nanjo, pa si odpustila, karkol... tukej je ljubezen pač bla prekinjena, sam tko kot sm gor zrasla, bi rekla tud v primeru, da se ljubezen prekine, za dalj kot za trenutek, lahko td zarad mene za več let, pa pol človea spet skupi prideta... temu bi jest tud rekla: ljubezen je večna... in cel ta čas, sta pač iskala nekaj.. karkol že, kar ju je pol spet skupej spravlo... yup romantik sm tud  Shocked Cheesy

aha še kar se materialnega telesa tiče, dokler ga mamo, je verjetno največji problem naravnat se na Ljubezen, zato jest ne verjamem, da bi blo treba po smrti materialnega telesa še skrbet, da se bom lahko naravnala na Ljubezen, se mi zdi, da je ta takrat za take kot sm jest neizogibna
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #54 - 21.08.2003 at 11:37:00
 
Quote:
aha še kar se materialnega telesa tiče, dokler ga mamo, je verjetno največji problem naravnat se na Ljubezen, zato jest ne verjamem, da bi blo treba po smrti materialnega telesa še skrbet, da se bom lahko naravnala na Ljubezen, se mi zdi, da je ta takrat za take kot sm jest neizogibna

zal te morm razocarat, ampak ni lih ciz tko. ce nisi za casa zivljenja v tem telesu naravnana na Ljubezen, pol tud ob menjavi telesa ne bos. zato moras delat zdaj, in ne mislit, da ko umres je pa vse kr naenkrat good. isto je k prej, le da dobis drug instrument (telo) v roke, ki pa seveda ni nujno, da bo spet cloveski, v katerem je edino mozno se zavestno naravnavat na Ljubezen. ce recmo zdej v tem telesu (cloveskem) pokazes, da nisi prevec zainteresirana za naravnavanje na Ljubezen, pol je velika moznost, da ti bo v naslednjem zivljenju dano telo zivali, rastline itd. in ne mislit, da je to kej "prijetnega".

torej dobro in pametno izkoristi to clovesko rojstvo in telo dokler ga se imas za spoznavanje Boga in v povezavi s tem tudi sebe in vajin medsebojni odnos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #55 - 21.08.2003 at 11:51:02
 
Quote:
pol je velika moznost, da ti bo v naslednjem zivljenju dano telo zivali, rastline itd. in ne mislit, da je to kej "prijetnega".

A to naj bi bla nekakšna kazen za nedovoljšnji trud v tem življenju?
Zakaj pa ne bi bilo tudi telo živali ali rastline nekaj dobrega, oz od boga blagoslovljenega, neka postaja na poti, na kateri se učiš, pridobivaš modrost, razrešuješ karmo in se približuješ ljubezni, pa ne glede na to, ali je prijetno ali neprijetno?
Vse ima v sebi nekaj dobrega in nekaj slabega, prijetnega in neprijetnega, in če je bog bog vsega, potem je božje tako vse.
Ni mogoče iskanje boga v prijetnosti dejansko zanikanje boga v celoti?
Sej pravijo, da je ljubezen strašna Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #56 - 21.08.2003 at 12:11:56
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 11:51:02:
A to naj bi bla nekakšna kazen za nedovoljšnji trud v tem življenju?

ne kazen, ampak samo izpolnjena zelja. ce nekdo ni zainteresiran za neke stvari, se mu pac omogoci tisto kar on misli da je dobro zanj.

clovesko telo je namenjeno spoznavanju Boga, sebe in njunega medsebojnega odnosa.

izkljucno le hranjenje, branjenje, spanje in razmozevanje, pa so aktivnosti drugih zivih bitij.

Quote:
Zakaj pa ne bi bilo tudi telo živali ali rastline nekaj dobrega, oz od boga blagoslovljenega, neka postaja na poti, na kateri se učiš, pridobivaš modrost, razrešuješ karmo in se približuješ ljubezni, pa ne glede na to, ali je prijetno ali neprijetno?

lahko je dobro (za ucenje), samo ni pa najbolj prijetno tako ucenje.

nekateri se ucijo skozi neprijtne izkusnje (torej indirektni proces), nekateri pa sprejmejo direktni proces, ki je bolj prijeten. vse pa je odvisno od nase odlocitve. ponavadi tisti, ki tezko sprejemajo kakrsnokoli avtoriteto in nasvete "izkusenejsih" se ucijo na podlagi trpljenja, torej neprijetnih izkusenj.

klasicen primer. imas 5 otrok. mama vsem 5tim pravi naj se ne dotikajo vroce peci, ker se bojo opekl. nekateri bojo nasvet sprejeli, nekateri pa bodo morali na lastni kozi izkusit "koristnost" nasveta. to je glede negativnih (neprijetnih) stvari. vcasih pa imamo tudi nasvete za pozitivne stvari, torej kaj poceti, da nam bo dobro.

na podobn nacin... stalno nam je ponujeno znanje in nasveti "izkusenejsih", na nas pa je odvisno ali bomo to sprejeli ali ne.

Quote:
Vse ima v sebi nekaj dobrega in nekaj slabega, prijetnega in neprijetnega, in če je bog bog vsega, potem je božje tako vse.
Ni mogoče iskanje boga v prijetnosti dejansko zanikanje boga v celoti?

iskanje boga direktno (prijetno) ali iskanje boga indirektno (neprijetno) je stvar nase odlocitve. oba nacina pa sta mozna in dana.

Quote:
Sej pravijo, da je ljubezen strašna Wink

odvisn kdo tko pravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #57 - 21.08.2003 at 12:16:55
 
Smiley
odgovor aryanu in vsem ostalim:

7. On je med drugim rekel: "Jaz sem pot in sem resnica... "  
kar ni nič drugega kot sam Bog, a ne?
 
Resnica in pot je Bog.  

Med drugim je tudi rekel: "Kakor je Oče v meni, tako sem jaz v njem"  


stojchi, kaj si hotu s tem povedat?


Povem ti, da si tudi ti,

kot vsakdo, svoja pot,

brez vsakega izmikanja,

notranja pot in resnica,

notranja Resnica,

ki je pot do tvojega Boga,

Da je tudi tvoj Oče v tebi,

kakor si ti v Njem,

pa če to verjameš, al pa ne, a ne? Kiss

ps. za nadaljnje razumevanje si preberi na pozitivkah članek Dva Boga in moj zadnji komentar na anketo. Kiss

Kar se pa kakršnekoli ljubezni tiče,

dragi moji,

če verjamete v to al pa ne,

iz tvojega srca izhaja,

vedno prav vse. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je ljubezen?
Reply #58 - 21.08.2003 at 12:25:14
 
Quote:
lahko je (živalsko ali rastlinsko telo) dobro (za ucenje), samo ni pa najbolj prijetno tako ucenje.

Misliš da je v človeškem telesu, ki je hendikepirano, posiljeno, mučeno, shizofenično, zmedeno, zatrto, sestradano itd itd učenje prijetno?

Quote:
iskanje boga direktno (prijetno) ali iskanje boga indirektno (neprijetno) je stvar nase odlocitve. oba nacina pa sta mozna in dana.

Meni se zdi, da konkretno obstaja samo en način, tak ki oba načina združuje. In v tem obstajajo variacije in odkloni bolj levo ali bolj desno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Kaj je ljubezen?
Reply #59 - 21.08.2003 at 12:26:46
 
Kakor se kdo pač počuti.

Sex je vodilo, ljubezen je blodilo.    Grin Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7