Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 30934 times)
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #75 - 05.12.2003 at 13:57:06
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 13:36:43:
Kako veš, da je tvoja pot prava? Morda si v zmoti?


Kako vem? Ne vem kako vem..
Vem pa da ti zelo dvomis v svoje poti.. Sej verjetno se bos po tvoji poti naucil isto kot jaz na moji... ampak ce nekaj zatiras v sebi.. bo malo dlje trajalo.. ampak ni panike.. casa imas vec kot prevec.

Cutim pa tudi tvoj strah zdele.. no ne samo zdaj.. odkar sem tukaj.. Pa tudi to je brez smisla.
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #76 - 05.12.2003 at 13:58:35
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 13:46:08:
Dobiš vse spoštovanje, ko odgovoriš na prvo vprašanje, koliko je sprejemljivo, koliko je preveč in koliko je premalo. Kako te številke veljajo za moške in kako te številke veljajo za ženske in zakaj.

Če pa se boš pišmeuhovsko izogibal odgovoru, pote pa sorry si nekdo ki fantazira o sexu in se ne skuša učiti. V končni fazi zakaj si ne dopustiš dvomiti in spreminjati svojih prepričanj...temu se reče proces učenja..

ali pa še vedno verjameš v Božička ???  Grin  Grin  Grin




Na tvoja vprašanja ti odgovorim, ko bova 1x sama, na štiri oči, ha, ha. Lahko mi pojasniš, da je svet okrogel?
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #77 - 05.12.2003 at 14:33:57
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 11:02:13:
Kdaj si imela zadnjič generalko? Mercedezi so bolj zdržljivi. Mašina še skoz laufa, čeprav je tahometer zabilo oziroma se je vnovič resetiral, pa gre z nule? Ha, ha, ha...  Grin


A se res za nobeno stvar ne znaš v štartu odločit, da moraš vedno poste popravljat?

Bogi. Si iskal pameten odgovor? Pa ni šlo?

NERA

 


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #78 - 05.12.2003 at 14:37:24
 
NERA wrote on 05.12.2003 at 14:33:57:
A se res za nobeno stvar ne znaš v štartu odločit, da moraš vedno poste popravljat?

Bogi. Si iskal pameten odgovor? Pa ni šlo?

NERA

 




Pametnega imaš pred sabo, ime mu je exorcist, ha, ha. Kam gledaš: Više gledaš manje vidiš, ali kako?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #79 - 05.12.2003 at 15:00:32
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 14:37:24:
Pametnega imaš pred sabo, ime mu je exorcist, ha, ha. Kam gledaš: Više gledaš manje vidiš, ali kako?  Grin



Pravilno. Več ko gledam in te berem, bolj se mi dela tema pred očmi, pa manj vidim, kako si pameten.  Roll Eyes

NERA
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #80 - 05.12.2003 at 15:39:01
 
tebe je pa strah, kljub anonimnemu forumi? Ali res misliš, da bi bil sposoben povedati več in personam?

I don't think so.

ali pa mora od ljudi tukaj pričakuješ, da ti bodo/bomo razjasnili, koliko naj bi tahometer ženske vredne tebe kazal




exorcist wrote on 05.12.2003 at 13:58:35:
Na tvoja vprašanja ti odgovorim, ko bova 1x sama, na štiri oči, ha, ha. Lahko mi pojasniš, da je svet okrogel?
Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #81 - 05.12.2003 at 17:21:29
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 15:39:01:
tebe je pa strah, kljub anonimnemu forumi? Ali res misliš, da bi bil sposoben povedati več in personam?

I don't think so.

ali pa mora od ljudi tukaj pričakuješ, da ti bodo/bomo razjasnili, koliko naj bi tahometer ženske vredne tebe kazal




Ne razumeš me, draga Modrooka! Undecided

Ne podpiram psihologije moških v spolnosti, to delajo  izjemno ozki, tradicionalistični in konzervativni krogi:

- ker so moški negotovi glede svoje spolne sposobnosti, da bodo zatajili, si zato izberejo nedolžno dekle, brez znanj in izkušenj
- da si popravijo samopodobo, češ, da ga prva ne bo do smrti pozabila
- idealizirajo žensko podobo in skrivajo s tem svojo negotovost in egoizem, in zato so si izmislili vsa mogoča religiozno-moralna načela

Na dekletovi nedolžnosti vztrajajo le osebnostno nezreli ljudje, obremenjeni z dvojno moralo. Tako da mi prosim ne vsiljevat besed, ker nikoli nisem prisegal, niti nisem zagovornik t.i. "čistosti" oziroma devištva. Zagovarjam le zmernost in neko zlato sredino, ki pa se žal izgublja v neoliberalističnih tendencah. Še manj pa, da bi bil kak moški šovinist, kajti vse ženske cenim in spoštujem.


Moj aspekt gledanja na spolnost:

Mnogi ljudje menijo, da je treba o spolnosti govoriti pretirano odprto in karseda pogosto ter citirati lastne in tuje izkušnje. Ta svoja liberalna stališča v javnosti radi in stalno kažejo. Njihov pogled se glasi: "Spolnost je zabava, ki nikomur ne škodi. Vsak je neumen, če spoštuje tabuje." Za tem demonstrativnim spolnim svobodnjakarstvom se neredko skriva negotovost, strah pred neuspehom, nesposobnost navezati resnični kontakt s partnerjem in drugo, kar vse skupaj vodi do zakonske nezvestobe in nevrotičnega razvratništva sploh.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #82 - 05.12.2003 at 22:24:06
 
uff exo... smo ljudje, ki zadeve=življenje  jemljemo preresno in so ljudje ki živijo bl na izi... keri so bl srečni ???  sm v skupini preresnih ljudi, pa nism pretirano srečna, nism pa tud nesrečna, sm pa ponosna nase... poznam velik ljudi ki živijo na izi-tud pr spolnosti.. pa so tud med takimi mojih nekaj prjatlc pa kolegic in kolegov... so srečni? ne vem-želim jim srečo... je pa fora v sprejemanju... Nism taka kot oni/one, jih pa sprejemam, ne obsojam... vem da česa takega jz ne počnem, niti bi počela, niti me mika kej takega, ker vem, da moj srce česa takega ne bi prenesu 8) pač ljudje smo si različni, zato pa je vse tolk bol zanimiv... Ti predlagam vzet lajf bl na izi-pa ne mislim pri spolnosti... nasploh.. pa probaj sprejet drugačne od sebe... pa bod hvaležn zanje, ker brez njih ne bi vedel, kako zelo super si ti proti njim po svojih merilih (sej veš, po čigavih drugih merilih si pa lahko da pri dnu lestvice Wink Tongue))

glede tega pa
Quote:
Za tem demonstrativnim spolnim svobodnjakarstvom se neredko skriva negotovost, strah pred neuspehom, nesposobnost navezati resnični kontakt s partnerjem in drugo, kar vse skupaj vodi do zakonske nezvestobe in nevrotičnega razvratništva sploh.


a nas ni vsakega pomalem tega strah... lahko vod v razvrat lahko pa vodi tudi v drugo skrajnost-zavrtost ??? poišči svojo zlato sredino in ne obremenjuj se s takimi... konc koncev je svet porihtan tako, da vsak dobi kar mu pripada.... tud ti boš-prej al slej... don't worry Kiss

ajde lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #83 - 06.12.2003 at 10:19:32
 
Ne vem no exo... med drugim sem bila tudi vodička na absolventskih izletih, ki so nekako pojem razvrata. Imeli smo tam do 800 ljudi na termin, pa jih je morda tam okoli 20 fukarilo na okoli. Kot vodiči smo imeli namreč prfect insight v dogajanje. Teh 20 razvratnikov je bilo resnično najbolj opaženih, najbolj opravljanih...samo da bi vseh 800 zato okarakterizeralo kot totalno razvratniške I don't think so.

Je pa razvratništvo stvar percepcije, če cel teden gledaš izključno samo teh 20 osebkov, potem pač lahko rečeš, da je absolvent ena sama kurbarija.

V čem je point; jaz osebno ne vidim prav dosti telesne kurbarije okoli sebe; tistih varalic okoli mene ni baš mnogo, so pa najbolj opazni. Da bi zato vse ostale dala zaradi nekaj osebkov na isti skupn imenovalec...to bi bila krivica

Pa še nekaj o pogovorih v spolnosti; meni osebno se zdi včasih kak pogovor o tej tematiki zelo dragocen. Popularni psihološko-sexualni priročniki in revije tipa Cosmopolitan so zavajujoče in je prov fino vedeti kaj je resničnega za tem. In kaj je boljšega kot en sproščen klepet. Se pa deloma strinjam s tabo; detailiran opis franceljna, kaj je prejšnjo noč počel s sosedovo micko presega meje dobrega okusa.

Govoriti pri sexu v absolutnih številkah spolnih partnerjev, pa je po mojem mnenju čista traparija, bolje je vedeti kaj ta številka pomeni, če hočeš vedeti kakšen je človek
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #84 - 06.12.2003 at 12:18:05
 
Quote:
uff exo... smo ljudje, ki zadeve=življenje  jemljemo preresno in so ljudje ki živijo bl na izi... keri so bl srečni ???  sm v skupini preresnih ljudi, pa nism pretirano srečna, nism pa tud nesrečna, sm pa ponosna nase... poznam velik ljudi ki živijo na izi-tud pr spolnosti.. pa so tud med takimi mojih nekaj prjatlc pa kolegic in kolegov... so srečni? ne vem-želim jim srečo... je pa fora v sprejemanju... Nism taka kot oni/one, jih pa sprejemam, ne obsojam... vem da česa takega jz ne počnem, niti bi počela, niti me mika kej takega, ker vem, da moj srce česa takega ne bi prenesu 8) pač ljudje smo si različni, zato pa je vse tolk bol zanimiv... Ti predlagam vzet lajf bl na izi-pa ne mislim pri spolnosti... nasploh.. pa probaj sprejet drugačne od sebe... pa bod hvaležn zanje, ker brez njih ne bi vedel, kako zelo super si ti proti njim po svojih merilih (sej veš, po čigavih drugih merilih si pa lahko da pri dnu lestvice Wink Tongue))

glede tega pa

a nas ni vsakega pomalem tega strah... lahko vod v razvrat lahko pa vodi tudi v drugo skrajnost-zavrtost ??? poišči svojo zlato sredino in ne obremenjuj se s takimi... konc koncev je svet porihtan tako, da vsak dobi kar mu pripada.... tud ti boš-prej al slej... don't worry Kiss

ajde lp


Iskrica, se popolnoma strinjam in soglašam s tvojim razmišljanjem. Več ali manj sem bil prepričan, da sem "poslednji Mohikanec" na tem forumu, kot da sem nekakšna neuglašena črna ovca, ki nenehno vpije, peto kolo na vozu, ker se ne stapljam s poenotenim občinstvom, ter se ne prilagajam splošno priznani miselnosti, ki dandanes vlada v svetu. Morda sem res preveč kritičen do sebe, kot tudi do drugih. Prav gotovo nimam pravice, da obsojam bližnje in jim "solim pamet", kajti vsak ima pravico da živi tako, kot misli da je zanj najboljše. To pa še ne pomeni, da se moram z nekom strinjati, čeprav je večina proti meni, lahko tudi izrazim svoje osebno mnenje in stališa. Res pa je, da mi včasih kaka "ošpičena" besedica po nepotrebnem zleti z jezika, in se marsikomu zabode v kožo, kar seveda boli, ni pa smrtno nevarno, tak, da ni panike. Bom se v prihodnje poskušal malce bolj "štopat", pritiskat na zavore. Po eni strani niti ni tako slabo biti v manjšini, če vztrajaš in poslušaš svoje srce, in veš, da je to tvoja osebna pot, ki jo moraš prehoditi. Saj se skoz učimo, da sprejemamo, da prisluhnemo, da smo strpnejši do drugih, da skušamo razumet nekoga z drugačnimi nazori in mnenji, ki niso v skladu z lastnimi...
 Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #85 - 06.12.2003 at 13:09:04
 
exorcist wrote on 06.12.2003 at 12:18:05:
Morda sem res preveč kritičen do sebe, kot tudi do drugih. Prav gotovo nimam pravice, da obsojam bližnje in jim "solim pamet", kajti vsak ima pravico da živi tako, kot misli da je zanj najboljše. To pa še ne pomeni, da se moram z nekom strinjati, čeprav je večina proti meni, lahko tudi izrazim svoje osebno mnenje in stališa.
Po eni strani niti ni tako slabo biti v manjšini, če vztrajaš in poslušaš svoje srce, in veš, da je to tvoja osebna pot, ki jo moraš prehoditi. Saj se skoz učimo, da sprejemamo, da prisluhnemo, da smo strpnejši do drugih, da skušamo razumet nekoga z drugačnimi nazori in mnenji, ki niso v skladu z lastnimi...
 Kiss



wow exo u got it Kiss Kiss
zlo lepo si to napisal Wink :1
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #86 - 06.12.2003 at 19:15:49
 
Ah, Exo, tvoj problem je to, da tvoj tahometer kaže niiiizko številko, tebe pa to očitno zelo matra, saj nenehno odpiraš  teme v zvezi s spolnostjo. Sprosti se malo, poslušaj svoje srce, zaradi tega ne boš nemoralen ali grešen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #87 - 07.12.2003 at 10:07:33
 
lola wrote on 06.12.2003 at 19:15:49:
Ah, Exo, tvoj problem je to, da tvoj tahometer kaže niiiizko številko, tebe pa to očitno zelo matra, saj nenehno odpiraš  teme v zvezi s spolnostjo. Sprosti se malo, poslušaj svoje srce, zaradi tega ne boš nemoralen ali grešen.


Zrelost v spolnem in družinskem življenju pomeni, da nam pri izbiri življenjskega partnerja ne vodi zgolj telesna privlačnost, temveč v prvi vrsti sorodnost značaja in interesov ter skladnost čustev, pri čemer moramo pravilno združiti seksualne in erotične komponente. Zrelost na tem področju prav tako zahteva, da znamo nekaj žrtvovati za srečno sožitje v dvoje in da čutimo primerno odgovornost do otrok.
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #88 - 07.12.2003 at 10:35:54
 
To je vse res, vendar seks in erotika nista nujno na zadnjem mestu pri prioritetah, po katerih izbiraš partnerja (čeprav tud ni nujno da sta na prvem).
Več je ujemanja, lažje kaj 'žrtvuješ', in včasih je to razlika med srečnim in ne najbolj srečnim zakonom.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bystander
Guest




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #89 - 07.12.2003 at 11:43:10
 
Ali si ti tako grd, da moraš zganjati socialni marketing v smeri, ki bi ljudi prepričal, da erotika, spolnost in telesna privlačnost niso taprava merila pri izbiri partnerja?

Ampak to je bistvo reprodukcije; mati narava nas je nagradila ali pa preslepila s feromoni, naravvnim mamilom, ki nas šusne v glavo in ta sexualni drive je zato najmočnejša sila v življenju.

Nekoč mi je kolega rekel, če je sex v zakonu dober to predstavlja 5% veze, če pa je slab je zavzame 80%. Torej sex postane problematičen samo takrat, ko ga nimamo ali pa je slab...in šele nato pride do "kurbarije"


exorcist wrote on 07.12.2003 at 10:07:33:
Zrelost v spolnem in družinskem življenju pomeni, da nam pri izbiri življenjskega partnerja ne vodi zgolj telesna privlačnost, temveč v prvi vrsti sorodnost značaja in interesov ter skladnost čustev, pri čemer moramo pravilno združiti seksualne in erotične komponente. Zrelost na tem področju prav tako zahteva, da znamo nekaj žrtvovati za srečno sožitje v dvoje in da čutimo primerno odgovornost do otrok.
???

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9