Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16016 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: vprašanje
Reply #15 - 09.12.2003 at 09:52:36
 
Kar se dr. Ruglja tiče, kapo dol pred njim kar se tiče zdravljenja alkoholizma. Sem pač imela možnost od blizu opazovati razvoj alkoholika in mnogo ugotovitev v zvezi z alkoholizmom, ki se jih najde v Rugljevih knjigah je še kako resničnih.

Dočim...čim pride do vprašanja žensk dr. Rugelj brca v prazno; no vsaj kar se moje genracije tiče. Moje mnenje je, da intelektualke nič bolj ali manj ne zavračajo sexa; nič več/manj časa porabijo zanj in niso čisto nič boljše/slabše ljubice, mame in gospodinje od ostalih žensk.

Edin problem, ki ga imajo, ali bolje rečeno ga ima družba z njimi je to, da se jih moški bojijo. Ženske se je v zadnjih letih vzgajalo v samostojne ženske, medtem ko moški niso bili deležni vzgoje kako živeti s samostojnejšimi ženskami. Izobraženke pač težko trpijo kakšnega hudega pozerja in nakladača ob sebi; ker ga preprosto hitreje in bolje preberejo kot pa so to zmogle generacije žensk poprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: vprašanje
Reply #16 - 09.12.2003 at 10:12:30
 
...

sinjeoka wrote on 09.12.2003 at 09:52:36:
Dočim...čim pride do vprašanja žensk dr. Rugelj brca v prazno; Moje mnenje je, da intelektualke nič bolj ali manj ne zavračajo sexa; nič več/manj časa porabijo zanj in niso čisto nič boljše/slabše ljubice, mame in gospodinje od ostalih žensk.

Edin problem, ki ga imajo, ali bolje rečeno ga ima družba z njimi je to, da se jih moški bojijo.

Ženske se je v zadnjih letih vzgajalo v samostojne ženske, medtem ko moški niso bili deležni vzgoje kako živeti s samostojnejšimi ženskami. Izobraženke pač težko trpijo kakšnega hudega pozerja in nakladača ob sebi; ker ga preprosto hitreje in bolje preberejo kot pa so to zmogle generacije žensk poprej.


Bravo, mi je všeč to razmišljanje.

Ja bolj ko gledaš starejše možakarje bolj so trdo-glavi in veliko izjav, ki jih danes uporabljamo kot šalo, so včasih vzeli zares:
- dolžina verige s katero je žena privezana za štedilnik
- žena naj rojeva otroke in skrbi za dom

Celo posmehljivo je delovalo, če se je nek možakar preveč z ženo kazal v javnosti. Sploh pa če je šel z ženo v vaško gostilo.

Cel kup stereotipov, ki jih za-betonirane buče vsajajo svojim potomcem, ki se prenašajo iz roda v rod.

Ampak seveda vse manj. Jest se trudim tak način ne prenašat na svojga sina.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: vprašanje
Reply #17 - 09.12.2003 at 12:35:28
 
Quote:
[img]
Cel kup stereotipov, ki jih za-betonirane buče vsajajo svojim potomcem, ki se prenašajo iz roda v rod.

Ampak seveda vse manj. Jest se trudim tak način ne prenašat na svojga sina.


Tak trud je po moje jalov, ker je vseeno al ti čutiš gnev do starih z za-betoniranimi bučami al do sebe, al do Boga, al do stene. Čutiš ga, in to otrok prevzame, še posebej, če se pretvarjaš, da ga ne čutiš. Ko v tvojih očeh ne bo butastih buč oz. boš sprejel in si odpustil, da stvari ne razumeš, pol boš lahko tud do drugih milejši - starih al pa mladih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: vprašanje
Reply #18 - 09.12.2003 at 13:17:09
 
Quote:
Tak trud je po moje jalov, ker je vseeno al ti čutiš gnev do starih z za-betoniranimi bučami al do sebe, al do Boga, al do stene. Čutiš ga, in to otrok prevzame, še posebej, če se pretvarjaš, da ga ne čutiš. Ko v tvojih očeh ne bo butastih buč oz. boš sprejel in si odpustil, da stvari ne razumeš, pol boš lahko tud do drugih milejši - starih al pa mladih.


Ja je jalov, če gledaš na vsako stvar iz negative, to sma mela že na "pomaganju".

Jest ne čutim gneva, do trdo-glavih, tako jih opišem.

trdoglav -  nenadarjen, trmast, svojeglav: preveč je trdoglav, da bi popustil

Iz SSKJ, torej, tak ki ne spremeni svojega mnenja, to je le golo dejstvo, ...

čustva ti stalno vpletaš zraven, ne vem zakaj.

Je čist njihova stvar kaki so.

In nadalje te fantazija odpelje tako daleč, da to preneseš celo na mojega otroka.

In nikjer ne omenjam BUTASTIH !

butast - slabš. omejen, neumen, nespameten.

Vseeno imaš en point!  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: vprašanje
Reply #19 - 09.12.2003 at 13:51:55
 
Quote:
In nadalje te fantazija odpelje tako daleč, da to preneseš celo na mojega otroka.


Daj prosim te, zberi se !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: vprašanje
Reply #20 - 09.12.2003 at 13:59:12
 
Quote:
Daj prosim te, zberi se !


Jaz bi na tvojem mestu sam bil sprememba, ki jo želiš od mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: vprašanje
Reply #21 - 09.12.2003 at 14:15:16
 
Danes družba zahteva od ženske, da je supervoman... se pravi, da mora znati vse popedenat od kariere, pa do otrok in moža... Ja, so res zmatrane zvečer... In na koncu, so v bistvu še za odstrel, kot praviš Andres? Če ostanejo brez moškega... Slaba prognoza za naše hčere, ki bodo kmalu na enakem, kot so njihove matere, ki so to dale že skozi... Pomivalni stroj, je dobra tehnika, kot pomoč pri pomivanju posode. Mož, ki je tako kot jih vzagamo danes... očitno tudi mora biti karierist, ker drugače ni moški, če ne zmore kupit pomivalnega stroja svoji partnerki:D... Je pač doba materializma... Torej, dejansko se potrebuje tudi rudarje, pa kovače, ker ženske niso recimo temu - fizično sposobne to delo opravljat.... Je pa res v dobi zgodnjega kapitalizma so to delo tudi opravljale ženske, za minimalno mezdo, pa otroci tudi... No, ja.... zdaj živimo v novi dobi, pa moški delajo tudi težja opravila sami... Lahko pa jih kmalu tudi roboti zamenjajo pri fizičnem delu... edino za seks še jih ženske rabimo... če se glih ne uporablja pripomočkov k temu Cheesy je pač nova doba:)Wink

Pozdravček

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: vprašanje
Reply #22 - 09.12.2003 at 14:33:29
 
Quote:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/gutpost.gifJa bolj ko gledaš starejše možakarje bolj so trdo-glavi

Vendar pa veliko zensk na zacetku pritegne tudi trdo-glavost (ki se maniferstira tudi kot neodvisnost in vztrajnost), sicer kot taki ne bi prav dolgo uspevali.
Skoraj najslabsa mozna ocena za moskega kot potencialnega partnerja je, da je copata (se slabsa je verjetno, da je mamin sincek).

Dejstvo pa je, da se moska seksualnost in zenska seksualnost razlikujeta, ker sicer verjetno ne bi govorili o vojni med spoloma in o tem, kdo bo celotnemu zivljenju dajal ritem -- ali bo to moska trdoglavost in zaletavost ali zenski smrtni objem.

(ce se je spremenil nacin bojevanja, se ne pomeni, da je vojne konec)

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: vprašanje
Reply #23 - 09.12.2003 at 14:37:48
 
sinjeoka wrote on 09.12.2003 at 09:44:37:
Zakaj pa misliš, da izobraževanje ženskam požre več energije kot moškim?


Saj pravim, po moje tako misli Rugelj.

Moje mnenje je drugačno.

Mislim, da je vsak od nas na svetu zato, da izkusi določene življenske situacije, pač v skladu z njegovo karmo.

In glede na zgodovino ter na trenutno stanje stvari, je pač prišel čas, da večje število žensk izkusi, kako izgleda, če se ne podrejajo moškim. Seveda tudi obratno: večje število moških "mora" izkusiti, kako je, če jim babe ne obnašajo več riti...

Men se use zdi čist anfoh...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
n
Guest




Re: vprašanje
Reply #24 - 09.12.2003 at 14:41:41
 
Quote:
Zanima me zakaj dr. Rugelj pravi, da so izobraženke zanič ljubice, gospodinje in matere?


Zakaj dr. Rugelj pravi to, ti bi lahko odgovoril le on sam.
Dejstvo.

Če pa pogledam v sebe in se zamislim, zakaj bi jaz to rekla oz. kdaj bi to rekla, pa vseeno mislim, da bi znala tudi to rečt. Mogoče ne glih z besedo zanič, ali pa tudi...

Prvo... kaj oz. kdo je izobražena ženska. Izobražena = šolana (recimo visoka šola) ali pa je to ženska, ki ima širšo znanje od šole. Recimo, ki se izpopolnjuje ne samo v svojem poklicu ampak pridobiva znanje še na drugih področjih (mislim na neko splošno znanje). Biti recimo na tekočem z nekim splošnim znanjem, pomeni za mene brati časopise, knjige, videti vsaj dnevnik pa kakšne dokumentarne oddaje... to pa pomeni tudi imeti čas.
Če pa hočeš biti dobra mama (ali žena ali gospodinja; kaj šele vse troje  Smiley  ) pa dobršen del časa posvečaš otrokom,  možu in sebi. Ni toliko časa za izpopolnjevanje nekega znanja in vsega dejansko ne zmoreš (razen če imaš fotografski spomin).
Torej... Kaj je v resnici dr. Rugelj mislil z izobraženo žensko. Jaz sama sebe ne mečem v koš z izobraženimi ženskami. Ja šolanimi, ne pa tudi izobraženimi. Pač pa vedno znova v situacijah ( vsaj v večini situacij) iščem pozitivne stvari v biti mama in žena (nekoliko manj pa dobra gospodinja).

Drugič... kaj to pomeni zanič ljubica, zanič mama, zanič gospodinja.
Jaz verjamem, da ženska, ko pride iz službe domov, in namesto starega dobrega kosila, ki so ga znale pripraviti še naše matere, odtali v mikrovalovni že narejeno in kupljeno, ali pa nestrpno pričakuje, kdaj bo mož pomagal pri opravilih, potem pa se (glasno) živcira, ker ima pred sabo še kup cot za zlikat, pa toliko prahu po pohištvu... ona pa bi morala prebrati kakšno strokovno literaturo oz. zapiske iz seminjarja oz. bi morala iti na tečaj tujih jezikov... pa s tem glasnim živciranjem, povzroči nemir in slabo voljo pri možu in kaj šele pri otrocih... no ne vem... dobra ljubica, mama, gospodinja, zanič mama, ljubica, gospodinja????

Je za zamislit. Sem dobra mama, žena? (za gospodinja vem da ne  Smiley ), ali pa... Kaj in kako vzgajam... Kdaj in koliko ljubim... Ali ljubim...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: vprašanje
Reply #25 - 09.12.2003 at 14:44:15
 
Quote:
(ce se je spremenil nacin bojevanja, se ne pomeni, da je vojne konec)


Še vedno je vojna in vse v zvezi z njo v glavni domeni moškega.

Zgodovinsko gledano, se je tisočletja odvijal proces zatiranja ženske kot lastne samostojne osebe. In to nosi še danes posledice.

Zgodovinsko gledano so boljš prišli skoz copatki, kot pa vojaški škornji. Cheesy Cheesy Cheesy

Zgodovinsko gledano, so 99,9% vojn moški zakrivili, hja kdo jih je pa v to silil, pa ne vem odgovora?!? Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: vprašanje
Reply #26 - 09.12.2003 at 14:47:05
 
zdajle me bodo na temu forumu spet probali linčat toda ko smo pri stereotipih bom dodala še enega - sicer malo modernejšega vendar prav stereotipsko zgrešenega

"ženska mora biti v postelji kurba", kar naj bi pomenilo, da mora biti sproščena. Vendar pa "kurbirska"  sproščenost nima prav nobene veze z naravno uživaško seksualno sproščenostjo.

btw.... ste se kdaj vprašali zakaj se večin deklet za denar pred kontaktom s stranko zadane?



Quote:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/gutpost.gif


Bravo, mi je všeč to razmišljanje.

Ja bolj ko gledaš starejše možakarje bolj so trdo-glavi in veliko izjav, ki jih danes uporabljamo kot šalo, so včasih vzeli zares:
- dolžina verige s katero je žena privezana za štedilnik
- žena naj rojeva otroke in skrbi za dom

Celo posmehljivo je delovalo, če se je nek možakar preveč z ženo kazal v javnosti. Sploh pa če je šel z ženo v vaško gostilo.

Cel kup stereotipov, ki jih za-betonirane buče vsajajo svojim potomcem, ki se prenašajo iz roda v rod.

Ampak seveda vse manj. Jest se trudim tak način ne prenašat na svojga sina.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: vprašanje
Reply #27 - 09.12.2003 at 14:51:47
 
Quote:
Zgodovinsko gledano, so 99,9% vojn moški zakrivili, hja kdo jih je pa v to silil, pa ne vem odgovora?!? Cheesy Cheesy Cheesy


Prepolni testisi!

Natančneje: nesposobnost za pravilno in naravno praznenje le-teh!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: vprašanje
Reply #28 - 09.12.2003 at 14:53:45
 
Trdoglavost baš nima veze z vztrajnostjo in neodvisnostjo.  Vztrajnost pomeni doseči nek cilj in včasih je za dosego zastavljenega cilja potrebno spremeniti sredstvo za dosego le tega; trdoglavost pa je v tem primeru bolj cokla, ker v svoji ozkosti ne prizna, da obstaja alternativna pot.

Trdoglavost je bolj zaletavanje  z glavo v zid, kot pa da bi glavo pametno uporabili za razmislek in alternativno pot.

Quote:
Vendar pa veliko zensk na zacetku pritegne tudi trdo-glavost (ki se maniferstira tudi kot neodvisnost in vztrajnost), sicer kot taki ne bi prav dolgo uspevali.
Skoraj najslabsa mozna ocena za moskega kot potencialnega partnerja je, da je copata (se slabsa je verjetno, da je mamin sincek).

Dejstvo pa je, da se moska seksualnost in zenska seksualnost razlikujeta, ker sicer verjetno ne bi govorili o vojni med spoloma in o tem, kdo bo celotnemu zivljenju dajal ritem -- ali bo to moska trdoglavost in zaletavost ali zenski smrtni objem.

(ce se je spremenil nacin bojevanja, se ne pomeni, da je vojne konec)

Tongue

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: vprašanje
Reply #29 - 09.12.2003 at 14:56:03
 
Quote:
Še vedno je vojna in vse v zvezi z njo v glavni domeni moškega.

Zgodovinsko gledano, se je tisočletja odvijal proces zatiranja ženske kot lastne samostojne osebe. In to nosi še danes posledice.

Zgodovinsko gledano so boljš prišli skoz copatki, kot pa vojaški škornji. Cheesy Cheesy Cheesy

Zgodovinsko gledano, so 99,9% vojn moški zakrivili, hja kdo jih je pa v to silil, pa ne vem odgovora?!? Cheesy Cheesy Cheesy

Edi, ti si se iz one generacije, kjer so te pri Obrambi in druzbeni samozasciti, al kako se je ze temu predmetu vcasih reklo, naucili, da je vojna nadaljevanje politike z drugimi sredstvi.

Politika pa je nacin konfrontacije in urejanja skupnih interesov. Hkrati je igra z nicelno vsoto, kar pomeni, da ce ne igras, izgubljas (ker ne mores izstopit in pod predpostavko, da tisti ki igrajo tega ne pocnejo v svojo skodo).

Skratka, trditi da je vojna v celoti domena moskih, je po mojem ena taka mosko sovinisticna in podcenjevalna izjava do zensk. Wink

Kakor sem ze prej napisal: s tem, da se je spremenil nacin (sredstva, glej gornjo definicijo vojne), se ne pomeni, da je vojna koncana.

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4