Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15456 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kdo od vas podpira LDS in zakaj?
Reply #30 - 03.01.2004 at 17:28:57
 
Eh, če bi kaj pomagala sprememba enega človeka, da se spremenijo odnosi med ljudmi. Spremeniti je potrebno odnose in ljudje se bodo spreminjali na boljše, na bolj človeško, sami. Dokler pa je tekmovalnost enega proti drugemu prevladujoč družben odnos, velja pač zakon džungle in so tisti boljši, bolj človeški, po navadi vedno žrtve.
Toda, dokler se vsak posameznik ne bo brigal za svojo lastnino in jo zanemarjal, jo bo pač namesto njega pobral nekdo drug in obogatel. Potem pa vpiti, da je tisti tat in lopov je v najmanjši meri licemerstvo, v ljudskem jeziku pa se temu reče neumnost. In samo za to gre pri delnici države. Država je skupna lastnina vseh državljanov in če se že pobira davek na dobiček, se ne more uporabljati drugače kot za delitev dividend lastnikom, kajti če bi se ne in bi ves ostajal podjetjem za investicije in razvoj, bi se to še lahko smatralo kot skupen interes, tako pa se ne more.
Pa tudi ni v skladu s tržno logiko, da lastniki od lastnine ne bi imeli nič, saj potem pade vsa ekonomska teorija in praksa, na katero tako radi vsi prisegamo. V tej fazi razvoja človeka pa se je res izkazala za edino zveličavno, torej jo je potrebno upoštevati v celoti, ne pa samo toliko, kot se nekomu zdi.
Delnica države bo razjasnila marsikaj. Tudi v Ameriki, na primer.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kdo od vas podpira LDS in zakaj?
Reply #31 - 04.01.2004 at 23:42:46
 
Iga je včasih volil LDS. Zdaj iga ne voli nobenega več. Zakaj LDS? Zato, ker so bili po vojni edini sposobni kaj narediti. Koliko so pokradli, pustimo. Ampak če pogledamo, je takrat bil ata Drnovšek edini, ki ga je svet poznal in bil pripravljen na dialog z njim. In tudi ata Drnovšek je imel dosti poznanstva.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kdo od vas podpira LDS in zakaj?
Reply #32 - 04.01.2004 at 23:45:11
 
Iga sicer ne hodi več na volitve in referendume in ostale svinske procesije, mi je nekje najbolj cool Jelinčič. Si vsaj upa vsakemu vse povedat in na rep stopit.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kdo od vas podpira LDS in zakaj?
Reply #33 - 05.01.2004 at 13:36:01
 
Iga je začel delatu to, kar delajo pravi demokrati, vedno podpirajo manjšino, da se večina ne bi počutila preveč varno.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re:  ??? ???Kdo od vas podpira LDS in zakaj?
Reply #34 - 06.01.2004 at 09:04:09
 
sinjeoka wrote on 30.12.2003 at 16:20:29:
Resnica ni edino orožje..najmočnejše orožje civilne družbe zoper oblast je grožnja, da jim oblasti ne bo več podelila

zato zadostuje ravnovesje

Resnica v matematiki je eksaktna (relativno) v družbenih znanosti pa izmuzljiva.



Se strinjam s tem, Sinjeoka.
V mislih pa sem imela tisto Resnico, ki je sad človeške modrosti.
Zato tud uporabljam veliko začetnico, da se ve  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3