Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 23
(Read 66372 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #105 - 25.02.2004 at 16:40:53
 
Smiley
saj ravno v tem je point,

da je danes tak čas,

da to kar Jung opisuje,

lahko doseže že prav vsak,

z vsaj malo poguma,

in vsaj malo srčnosti,

tudi ti

in prav to stojči tebi

in vsem drugim tu govori,

premagaj svo strah

in naredi notranji korak

v svoj notranji Mir,

tam je tvoj Jezus,

in tam je tvoja Marija,

tam so tvoja nebesa.

Za nekaj trenutkov,

pusti svoj računalnik,

se umiri in zadihaj iz srca

in to prakticiraj vsak dan,

samo vaja dela mojstra,

pravi pregovor,

in dlje ko boš vežbal,

lepše ti bo.  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: stojči I
Reply #106 - 25.02.2004 at 19:44:14
 
Se moram tle mal zraven vtaknit, ker sem ti exota  poslal v uk.  Se mi zdi, da bi on  rad od tebe dobil intelektualno garancijo  pa pokritje za  to, da se mu ob   avaturizmu napajanja v lastnih duhovnih izvirih ne bo nč hudga zgodl. Po moje bi mu moral samo povedat, da takeg jamstva ne moreta nikomur dat niti ti niti tvoj mojster. Tako jamstvo  lahko da  samo čist in iskren namen tistga,  ki se v tak avanturizem spušča. Zato  če človek ne premore  iskrenih namenov pa brezpogojnega zuapanja,  je boljš, da se v to  niti ne spušča. Iskreni nameni in brezpogojno zapanje pa so atributi ljubezni in ko bo exo sposoben iskreno ljubit se bo takrat zihr napajal iz svojih najglobjih in najbolj čistih izvirov ne da bi za to rabu garancijo kogarkoli.  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #107 - 25.02.2004 at 20:15:34
 
Smiley
dragi titud
"Iskreni nameni in brezpogojno zapanje pa so atributi ljubezni in ko bo exo sposoben iskreno ljubit se bo takrat zihr napajal iz svojih najglobjih in najbolj čistih izvirov ne da bi za to rabu garancijo kogarkoli."

ja tole si dobro napisal, nihče nikomur ne more dati nobene garancije za njegov lasten trud.

Duša človeka je kot instrument,
dlje nanj igraš, boljši postajaš,
lepši je tvoj zvok in
tehnika tvojega igranja nanj.

Virtuozi, ki že itak največ znajo,
pa tudi največ vežbajo,
čeprav jim ne bi bilo treba,
ampak narava človeka je taka,
da v vsem kar počne
hoče biti še boljši
in tako je tudi prav.

Življenje je za vsakega šola
počasna, ali hitra,
vedno pa tvoja izbira,
grda, ali lepa, spet tvoja izbira,
v hitenju: nimam časa,
ali pa v časa imam toliko,
kolikor si ga vzamem,
v lovenju materialnih dobrin,
ali pa čutnih užitkov,
ali pa v iskanju in najdenju,
izvora vseh vzrokov in posledic,
notranjih odgovorov
ponavljajočih vprašanj
svojega smisla bivanja. Smiley Wink Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #108 - 25.02.2004 at 21:56:13
 
Stojchy, nekaj me še zanima, ko sem te vprašal, kako dojemaš (vidiš) Boga in kateri geometrijski lik ga pooseblja, si rekel, da je to krog. Bi nam lahko malce bolj natančni predstavil ta uvid, in če se razlikuje od pleterskega slepega meniha, ki si ga parkrat omenil ?

Okroglost (motiv mandale) na splošno simblozira naravno celovitost.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #109 - 25.02.2004 at 23:18:57
 
Smiley
Pleterski prior Janez Drolc mi je takrat,
ko sva se srečala rekel,
da je vesel, ker mu je Bog vzel vid,
ker zdaj vidi s srcem,
imel je neverjetno  zaupanje vase
in je žarčil prijetno energijo okoli sebe, kako?

S svojim iskrenim celoživljenjskim odnosom do Boga,
se mu je odprlo notranje Božje kraljestvo.

Ja govoril je tudi o Bogu, kot notranji luči, ki jo je videl šele pozneje, ko je že zaradi sladkorne bolezni oslepel,

torej Bog je lahko tudi notranja Luč,
ki sije skozi človeka kot luna, ali pa sonce,

vse pa vedno zavisi od njegovega notranjega napora
in njegove jasnosti misli, besed in dejanj.

Očitno lahko prideš do notranje svetlobe,
ali luči skozi različne religijske sisteme.

Ali to notranjo svetlobo,
ali luč lahko kadarkoli vidiš tudi ti?

To vprašanje sem vprašal pred leti
tudi par župnikov
in so mi iskreno priznali, da ne,
sam Bog ve zakaj,
kaj misliš ti,
kakšen bi mogel biti razlog za to?

Ali kdo osebno pozna
kakega župnika,
ki v sebi vidi to luč Boga?

Res bi ga rad spoznal.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: stojči I
Reply #110 - 26.02.2004 at 09:13:43
 
stoychi wrote on 25.02.2004 at 20:15:34:
Duša človeka je kot instrument,
dlje nanj igraš, boljši postajaš,
lepši je tvoj zvok in
tehnika tvojega igranja nanj.

Virtuozi, ki že itak največ znajo,
pa tudi največ vežbajo,
čeprav jim ne bi bilo treba,
ampak narava človeka je taka,
da v vsem kar počne
hoče biti še boljši
in tako je tudi prav.



Govoriš v učenju/vaji, torej tehnikah. Po moje so vse  vaje in tehnike, ki bi lahko imele atribut ljubezni, v polju (avto)sugestije. Ker ljubezen deluje v polju  sugestije, se dostkrat sugestijo samo podaja kot ljubezen (podobno kot zaupanje, predajo, služenje), kar pa seveda samo po seb ljubezen šeni  ni. V tem  v polju sugestije brez ljubezni se dogajao največje možne in s tem tud  virtuozne (avto)manipulacije in zablode.

Exo, kolkr sem jest zasledu ravno pri jungu, se ni dobr igrat z vizualizacijmi simbolov, če nimaš predhodno  do fundamenta razčiščenih  svojih vrednostnih izhodišč do objekta vizualizacije. Meditiranje na simbole je namenjeno le poglabljanju npr. vere v njene mistične in umu nedojemljive razsežnosti, ne pa utrjevanje v veri, ki jo um sicer  zavrača. Tko jung opisuje izkušnjo enega švicarskega patra, ki je meditiral vizualizacijo na zid narisanega  kroga razdeljenega na šest delov  (po vzoru kroga samasare) in ob tem doživu najbolj grozljivo mitično izkušnjo, kar se jih je mogoče zamislt. Lasje so se mu osivili v trenutku in do smrti bi se mu  'omrtačil um' če se ne  bi uspel rešit s trdno vero božjo troedinost, ki ga obvarovala pred totalno in trajno  razcepitvijo uma. Glih iz tega slučaja je po moje treba potegnt eno izkušnjo, da je  za tovrstnen intuitven avanturizem duha nujna  psihična/čustvena in razumsko/filozofska  stabilnost, čeprav je po drugi strani res, da v tovrsten avaturizem najbolj vleče čustveno razrvane hipersenziblne ljudi, ker zmotno mislijo, da bodo preko takega eksprimetiranja prišli do čustvene trdnosti.  O  tem je nekje dobr pisal gerkman in o tem smo na  nekem topiku že tud debatitral, samo se zdej ne spomnim in bom najdu link če koga to zanima.          
   
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #111 - 26.02.2004 at 10:16:17
 
Smiley
dragi titud napisal si:
"Govoriš v učenju/vaji, torej tehnikah. Po moje so vse  vaje in tehnike, ki bi lahko imele atribut ljubezni, v polju (avto)sugestije."

Ali mi lahko razložiš v kakšni sugestiji, je recimo dojenček, ki sije ljubezen in se brez razloga smeje?

Ne verjamem, da je prior Janez Drolc razen očenaša, in zdravemarije imel kake tehnike?

Kar ti hočem pojasniti je, da je stanje ljubezni naravno stanje človeka, ki se je zgolj odtujil od samega sebe.

Nobena tehnika nima atributa ljubezni,
niti s sugestijo ne moreš prisiliti samega sebe,
da bi nekoga ljubil, ali res tega ne štekaš?

Vsaka sugestija deluje v polju ega,
kar pa je točno v nasprotni smeri od ljubezni
in čista tema,
ki z notranjo svetlobo, ama nima niti najmanjše veze.
Kiss Kiss Kiss
če bi ti videl to notranjo svetlobo,
vsekakor kaj takega kar si napisal, ne bi napisal.
Srčno upam, da jo nekoč boš
in potem boš res lahko ločil,
kaj je sugestija in kaj ne.
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: stojči I
Reply #112 - 26.02.2004 at 10:39:19
 
stoychi wrote on 26.02.2004 at 10:16:17:
Smiley
dragi titud napisal si:
"Govoriš v učenju/vaji, torej tehnikah. Po moje so vse  vaje in tehnike, ki bi lahko imele atribut ljubezni, v polju (avto)sugestije."

Ali mi lahko razložiš v kakšni sugestiji, je recimo dojenček, ki sije ljubezen in se brez razloga smeje?


No, njegov smeh je lahko čist navaden refleks, ki z njegovim  razpoloženjem nima kaj dosti veze. Tega  refleksa se tud marsikater odrasel ne uspe znebit, samo da pri otroku zgleda prisrčno, pri odraslem pa bebasto/bedasto.

Smeh, ki je izraz ugodja ob občutenju   ljubezni, pa seveda ni brez razloga in je sam poseldica sugetsivnega vpliva okolja (materin ljubezni), zato tud sam sugestivno deluje nazaj na okolje (na mater in bi vsaj moral na vsakega opazovalca sploh).  




Quote:
Nobena tehnika nima atributa ljubezni,
niti s sugestijo ne moreš prisiliti samega sebe,
da bi nekoga ljubil, ali res tega ne štekaš?


Ma v bistvu sem to hotu tudjest povedat, samo si ti to znaš boljš.

Quote:
Vsaka sugestija deluje v polju ega,
kar pa je točno v nasprotni smeri od ljubezni
in čista tema,
ki z notranjo svetlobo, ama nima niti najmanjše veze.


Temu pa ne bi pritrdu. Sugestija je lahko naučena  tehnika al pa spontan izraz ljubezni. Tko kot je tud služenje lahko naučneo/prisljeno/odigrano ali pa iskreno. V bistvu komunikacija poteka po istem prenosniku/kanalu, samo vsebina prenešenega je  ob pristnosti ljubezni  kvalitetetno drugačna.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #113 - 26.02.2004 at 11:00:30
 
Smiley
titud sej dobro razmišljaš,
manjka ti samo eno izkustvo notranje svetlobe,
pa bo tudi to enkrat prišlo

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #114 - 26.02.2004 at 11:12:01
 
Stojchy, kako si zbrak moč, da si splaval proti toku kolektivnih predsodkov družbe (družina, sorodniki, znanci), ki so ti verjetno po tihem oporekali, te obsojali in zahtevali od tebe, da se pokoriš, da počneš to, kar od tebe pričakujejo drugi => izvajali kult.- druž. pritisk. Kkao si se otresel vliva javnega mnenja in njihovega statičnega mišljenja, podkrepljenega z racionalnimi predsodki?
Kaj je tebi naredilo "tik" naenkrat, ali pa je psihična preobrazba trajala dalj časa in še traja, da si se osvobodil, postal resnično svoboden?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #115 - 26.02.2004 at 11:34:24
 
Smiley

biti to kar si je proces, ki traja celo življenje, kot osvobajanje svojih dvomov in strahov.
Če se nekje zaradi določenih predsodkov in pritiskov ne počutiš dobro, lahko to vedno pojasniš drugim s svojimi iskrenimi argumenti, če sogovorniki, tega nočejo, ali ne morejo slišati, pa se še vedno lahko kam umakneš, na svetu je vedno nekje nek prostor, ki je za tvoj notranji razvoj najbolj primeren, če ti je seveda kaj zanj, lahko pa ostaneš, kjer si in sprejemaš kompromise kompromisov in se vse bolj podrejaš, imaš izbiro kot vedno za svojo notranjo in zunanjo ceno,
ki je vedno takšna kot je in se odraža v tvojem počutju.
Ko se ti osvobodiš predsodkov in strahov, okolica to sprejme kot nekaj povsem običajnega, dokler pa to skrivaš in si negotov, ti pa itak nihče ne verjame, če v to ne verjameš niti ti.
V glavnem najprej si je treba prenehati lagati, potem je pa vse lažje.
Nikoli nisi znotraj sebe toliko svoboden,
da ne bi mogel biti še bolj  Wink
Kiss Kiss Kiss
btw v enem od zgornjih postov sem te vprašal nekaj konkretnih vprašanj, pa bi bil vesel, če bi na njih odgovoril, ali bo pretežko? Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #116 - 26.02.2004 at 11:40:08
 
titud wrote on 26.02.2004 at 09:13:43:
da je  za tovrstnen intuitven avanturizem duha nujna  psihična/čustvena in razumsko/filozofska  stabilnost, čeprav je po drugi strani res, da v tovrsten avaturizem najbolj vleče čustveno razrvane hipersenziblne ljudi, ker zmotno mislijo, da bodo preko takega eksprimetiranja prišli do čustvene trdnosti.  O  tem je nekje dobr pisal gerkman in o tem smo na  nekem topiku že tud debatitral, samo se zdej ne spomnim in bom najdu link če koga to zanima.          
   


Potem za psihočno labilne ljudi, ki iščejo ključ v samospoznanju, ni najbolj priporočljivo, ker pomeni beg oziroma iskanje odrešilne bilke v duhovnosti, po tvojem mišljenju, ker bi jih odneslo v ekstreme? Namreč, v kolikor sem jaz razumel Stojchyja, je ravno on o tem govoril, da je bil čisto "na dnu", da mu niso znali pomagati ne psihologi ne njihova farmakologija, preden je spoznal Prem Rawata in njegove tehnike in nauke, ki so ga "osvobodili"?
Tudi Jezus je rekel, da je prišel k bolnim, ker zdravi ne rabijo zdravnika? Torej samo duševno stabilni ljudje ustrezajo merilom, da se samouresničijo, ker drugim se lahko "zmeša", ali kako?


Stojchy, kako gledaš na homoseksualce, ki jih večina religij izključuje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #117 - 26.02.2004 at 11:50:12
 
Smiley
exo beri tole, pa tudi še kaj več,
vidim, da hudo zanemarjaš pozitivke Grin

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=2003122322301639

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: stojči I
Reply #118 - 26.02.2004 at 13:09:31
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 11:40:08:
Potem za psihočno labilne ljudi, ki iščejo ključ v samospoznanju, ni najbolj priporočljivo, ker pomeni beg oziroma iskanje odrešilne bilke v duhovnosti, po tvojem mišljenju, ker bi jih odneslo v ekstreme? Namreč, v kolikor sem jaz razumel Stojchyja, je ravno on o tem govoril, da je bil čisto "na dnu", da mu niso znali pomagati ne psihologi ne njihova farmakologija, preden je spoznal Prem Rawata in njegove tehnike in nauke, ki so ga "osvobodili"?
Tudi Jezus je rekel, da je prišel k bolnim, ker zdravi ne rabijo zdravnika? Torej samo duševno stabilni ljudje ustrezajo merilom, da se samouresničijo, ker drugim se lahko "zmeša", ali kako?

Misliš da spet mešaš pacineta s čist funkcionalno osebo.
Hipersenzibilna in čustvena labilna oseba je sama po seb lahko čist zdrava in odgovorna zase in je zase odgovorna tud,  če jo 'zanese' v ekstreme  od duhovnosti do droge, samo je zanjo precej večja verjetnost, da bodo v tem početju nesupešni oz.  v njem ne bodo najd tistga, kar je v bistvu iskala in pričakovala: psihično uravnoženost in čustveno stabilnost. Med nama rečen, po moje večina folka v duhovnosti itak išče ljubezen samo  zato, ker ta operira z istimi atributi od zaupanja do predajanja in  služenja in  sugestivnih tehnik, ki to omogočajo.

Za stjočita jest ne morem govort, razen morda tega, da da bi si brez popolne predaje in zaupanja v svojega mojstra le težko izboljšal svojo samopodobo in dosegu eno čustveno stabilnost, ki jo  sedaj v presežku lahko celo drugim ponuja. Po moje ma srečo, da ni bil v tem zaupanju zlorabljen, ker ponavad gresta potreba po brezpogjnem zaupanju pa zloraba te potrebo z roko v roki.   Undecided Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #119 - 26.02.2004 at 15:45:25
 
Smiley
ja titud to si dobr napisal, res imam srečo, da sem naletel na takega mojstra, ki ne zlorablja zaupanja ljudi, ampak pomaga tistim, ki si želijo pomagati sami sebi, drugače pa je tukaj pri Prem Rawatovem učenju še največ povsem "normalnih" ljudi, ki v življenju niso imeli nobenih problemov in ki so izšli iz povsem srečnih družin.
Nekateri mojstri pravijo, da si vsak preden pride na svet izbere družino, skozi katero bo doživel takšno šolo, kot jo rabi. Sam sem potreboval malo tršo šolo, da sem se že kot otrok lahko umikal vase in mi je bilo pozneje lažje se najti. Če bi živel v kaki srečni družini, niti ne bi imel potrebe po iskanju samega sebe in svojega sebstva.
To kar sem včasih doživljal kot travmo, zdaj doživljam kot darilo, saj mi je celo lažje priti na to najsubtilnejše mesto, na katerega hočejo priti prav vsi,
ampak brez truda seveda ne gre niti nikoli ni šlo. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 23