Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 23
(Read 66354 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #120 - 28.02.2004 at 06:54:30
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: stojči I
Reply #121 - 28.02.2004 at 07:11:47
 
Fino Stojan.

Lepo napisano, prav za srce  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #122 - 29.02.2004 at 14:57:44
 
titud wrote on 26.02.2004 at 09:13:43:
Exo, kolkr sem jest zasledu ravno pri jungu, se ni dobr igrat z vizualizacijmi simbolov, če nimaš predhodno  do fundamenta razčiščenih  svojih vrednostnih izhodišč do objekta vizualizacije. Meditiranje na simbole je namenjeno le poglabljanju npr. vere v njene mistične in umu nedojemljive razsežnosti, ne pa utrjevanje v veri, ki jo um sicer  zavrača. Tko jung opisuje izkušnjo enega švicarskega patra, ki je meditiral vizualizacijo na zid narisanega  kroga razdeljenega na šest delov  (po vzoru kroga samasare) in ob tem doživu najbolj grozljivo mitično izkušnjo, kar se jih je mogoče zamislt. Lasje so se mu osivili v trenutku in do smrti bi se mu  'omrtačil um' če se ne  bi uspel rešit s trdno vero božjo troedinost, ki ga obvarovala pred totalno in trajno  razcepitvijo uma. Glih iz tega slučaja je po moje treba potegnt eno izkušnjo, da je  za tovrstnen intuitven avanturizem duha nujna  psihična/čustvena in razumsko/filozofska  stabilnost,


Aktivna imaginacija, če si to mislil, ko si omenjal vizualizacijo, je specifičen način domišljijske imaginacije, s katerimi lahko človek stopi v stik z nezavednim in vzpostavi odnos s psihičnimi pojavi, pri čemer nima nobenega zavestnega cilja ali programa. Pravzaprav je tale Jungova imaginacija vzporedna z vzhodnjaškimi oblikami meditacije (zen budistične tehnike, tantrična joga), zato ne vem, v čem dejansko vidiš nevarnost prakticiranja teh tehnik, čemu strah? Res sem že slišal za primere, da so se tibetanski menihi zatopli v globoko meditacijo, ki je že bila na mejah "kome", in se niso več zbudili iz tega "nezavestnega" stanja, da so umrli, ampak to so sila redki in robni primeri. Nisem še nikogar slišal, da bi pred tem opozarjal, da se ti lahko "zmeša"?  Undecided
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #123 - 29.02.2004 at 15:10:48
 
Smiley
če se vrnemo na Prem Rawatovo učenje,
naj pripomnim,
da kolikor jaz osebno poznam stvari
se do zdaj še nobenemu njegovemu učencu ni zmešalo, ali da bi padel v kako komo,
poznam pa osebno ljudi,
ki niso Maharajijevi učenci
in so mantrali dlje, kot je to bilo priporočeno,
pa se jim je zgodilo,
da so pristali v psihiatrični kliniki v Polju pri Ljubljani.

Stvar zame nekako izgleda takole:

1. na cilj potovanja hočeš priti sam,

ampak niti ne veš,

kje je ta cilj ,

niti kako izgleda ta cilj

niti kaj ti bo ta cilj prinesel, če sploh kaj.

2. vprašaš nekoga,
ki je že bil tam,
ga vprašaš kako se pride do tja,
človek ti da naslov,
greš tja
in se vrneš nazaj in tistimu,
ki ti je dal naslov in mu rečeš:

Hvala
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #124 - 02.03.2004 at 10:33:13
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #125 - 12.03.2004 at 16:12:28
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #126 - 13.03.2004 at 14:19:34
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #127 - 13.03.2004 at 22:10:01
 
Stojchy, pa verjameš, da boš s tem pisanjem komu pomagal. Mislim, da oba dobro vema in vsak razumen človek, ki malo pretuhta, je lahko prepričan, da ne. Sicer je lepo, da to pišeš in nam razkrivaš svojo poetič dušo. Ampak mislim, da vsi veste, da še noben ni postal srečnejši ali ozdravel od bilokakšne bolezni, ki tarejo duha, če si je prebral kak verz ali pesnitev, magari celotne litanije pisarij na pozitivkah... Že včasih kaj paše, da si prebereš kaj bolj lahkotnega in zanimivega, ampak kaj več pa od tega nimaš... Tako pač je Stojchy, ideali, ideali, so še vedno samo ideali, realnost pa je neusmiljena, kruta in vse to potepta, kar pišeš..... Kvečjemu še lahko samo zboliš, če se preveč fanatično podaš v te vode in zgubiš stik z realnostjo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: stojči I
Reply #128 - 13.03.2004 at 22:28:07
 
Jaz verjamem.  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #129 - 14.03.2004 at 12:21:00
 
Smiley
no exo ni tako hudo,  Cry
kot ti misliš,  Cry
marsikdo mi piše mail in se mi zahvali,  Kiss Kiss Kiss
da sem jim s svojo pesmico,  Smiley Kiss Kiss

ali zgodbo polepšal dan,  Kiss

nekaj je pa tudi takih,  Kiss

ki so preko pozitivk in sveta pogovorov  Kiss

prišli na Maharajijeve vedeo predsatvitve  Kiss

in sprejeli tehnike njegovega darila Samospoznanja.  Kiss

Tako da dragi exo, ne se sekirat,   Cry Cry Cry
saj bo boljše  Cry Cry Cry

Poglej Dabija,  Smiley

on se ne obremenjuje s tem,  Smiley

če mu je nekaj všeč to sprejme,  Smiley
če pa ne, pa pač zavrne  Smiley

Wink Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #130 - 14.03.2004 at 14:49:50
 
stoychi wrote on 14.03.2004 at 12:21:00:
Smiley
no exo ni tako hudo,  Cry
kot ti misliš,  Cry
marsikdo mi piše mail in se mi zahvali,  Kiss Kiss Kiss
da sem jim s svojo pesmico,  Smiley Kiss Kiss

ali zgodbo polepšal dan,  Kiss

nekaj je pa tudi takih,  Kiss

ki so preko pozitivk in sveta pogovorov  Kiss

prišli na Maharajijeve vedeo predsatvitve  Kiss

in sprejeli tehnike njegovega darila Samospoznanja.  Kiss

Tako da dragi exo, ne se sekirat,   Cry Cry Cry
saj bo boljše  Cry Cry Cry

Poglej Dabija,  Smiley

on se ne obremenjuje s tem,  Smiley

če mu je nekaj všeč to sprejme,  Smiley
če pa ne, pa pač zavrne  Smiley

Wink Kiss Kiss Kiss


Saj se niti malo ne sekiram, vidim, da je tukaj ogromno pisarij, ki pa nimajo nobenega učinka, vidim, da ima ogromno ljudi takšne ali drugačne težave, pa iščejo uteho, tolažbo za svojo psihično bedo, ampak, žal, z lepimi besedami zna malo ljudi zdravit, razen če so čudodelne. Je pa res, da te topla in prijazna beseda zna dvignit, te potolaži in ti vlije novega upanja. Ampak tukaj pa se vse ustavi, posebaj če se pretirava, če nekdo preveč zapade v ekstreme, verski fanatizem, če vse poje kar se mu servira, če msili, da se nikoli ne moti, če nisi kritičen in neohraniš razuma, če se prepustiš čustvom, te odnese in naplavi nekje čisto na drugem koncu. In s takimi ljudmi se da najlažje manipulirat, ki so labilni, da nasedejo različnim sektaškim organizacijam in verstvom.

Stojchy, tile smeškoti in poljubčki ne bodo nikomur pomagali, če si sam ne bo znal pomagat. Sicer si lahko prijazen, a kaj več ne moreš storiti, saj si navaden smrtnik kot vsi ostali...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #131 - 14.03.2004 at 21:01:34
 
Smiley
strinjam se s tabo, da je vsako pretiravanje, zapadanje v ekstreme, verski fanatizem, nekritičnost, prepuščanje čustvom, nasedanje sektaškim organizacijam itd škodljivo. Tongue

Hvala Bogu, da ni to notranje darilo Prem Rawatovega Samospoznanja nič od tega in hvala Bogu, da on ne mara nobenih verskih fanatikov.

Res je da tile smeškoti ne bodo nikomur pomagali, pomagalo mu bo edino to da premakne svojo rit izpred računalnika in gre tja, kjer lahko osebno izve, kako se odpraviti na to notranjo pot.

In se strinjam, da nisem sam nič drugačen kot ti,
ali kdorkoli drug,
samo malo več se zavedam svoje nesmrtnosti znotraj sebe,
katero se boš enkrat lahko zavedal tudi ti,
ali kdorkoli drug.

Imaš svojo svobodno voljo in s sabo lahko počneš kar te je volja.
lp
Kiss Kiss Kiss

p.s.tile poljubčki pomenijo ljubezen, ki jo vsem pošiljam.
Kiss Kiss Kiss

Drugače pa exo, sam pišem iz čistega svojega veselja in zase, v tem neizmerno uživam, ne glede na to, ali kdo to moje pisanje bere, ali ne,  Kiss

Sprašujem pa se zakaj in za koga pišeš ti? Shocked Grin Shocked


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #132 - 14.03.2004 at 22:29:27
 
stoychi wrote on 14.03.2004 at 21:01:34:
Smiley
strinjam se s tabo, da je vsako pretiravanje, zapadanje v ekstreme, verski fanatizem, nekritičnost, prepuščanje čustvom, nasedanje sektaškim organizacijam itd škodljivo. Tongue

Hvala Bogu, da ni to notranje darilo Prem Rawatovega Samospoznanja nič od tega in hvala Bogu, da on ne mara nobenih verskih fanatikov.

Res je da tile smeškoti ne bodo nikomur pomagali, pomagalo mu bo edino to da premakne svojo rit izpred računalnika in gre tja, kjer lahko osebno izve, kako se odpraviti na to notranjo pot.

In se strinjam, da nisem sam nič drugačen kot ti,
ali kdorkoli drug,
samo malo več se zavedam svoje nesmrtnosti znotraj sebe,
katero se boš enkrat lahko zavedal tudi ti,
ali kdorkoli drug.

Imaš svojo svobodno voljo in s sabo lahko počneš kar te je volja.
lp
Kiss Kiss Kiss

p.s.tile poljubčki pomenijo ljubezen, ki jo vsem pošiljam.
Kiss Kiss Kiss

Drugače pa exo, sam pišem iz čistega svojega veselja in zase, v tem neizmerno uživam, ne glede na to, ali kdo to moje pisanje bere, ali ne,  Kiss

Sprašujem pa se zakaj in za koga pišeš ti? Shocked Grin Shocked




Čuj Stojchy, verjetno si bom prišel pogledat naslednjo nedeljo Prem Rawatow show v Ljubljano, ker me je Rose povabla, pa malo sem radoveden. Ampak ne verjamem, da bi kdorkoli lahko vpival na drugega, ker je vsak človek svet zase, niti Prem Rawat, niti Osho, niti nevekdo.... Vsi moramo hoditi po svoji poti, zdaj pa če je trnjeva, je pač trnjeva, pač bog pomagaj, tako je naneslo in tako je..... ne obsrojajo pa neki mesije, čeprav marsikdo verjame v te odrešenike....
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #133 - 14.03.2004 at 22:52:11
 
Smiley
to me res veseli, da boš prišel

naslednjo nedeljo ob 19 uri v Hotel Lev, v Ljubljano,

kjer bo res zanimiva brezplačna prireditev,

za vse, ki bi jih utegnila zanimati

ta notranja pot lepih občutkov

saj bo na njej poleg najnovejših Prem Rawatovih videov

na prireditvi govoril tudi instruktor Peter Dawson iz

Anglije.

Me prav zanima kakšne bodo tvoje reakcije na

prireditev.

Tudi sam bom poizkušal priti iz postojne v kolikor mi bo

to uspelo.


Tudi Prem Rawat pravi,

da mora vsak hoditi po svoji poti sam,

on lahko pomaga samo tistim,

ki želijo skozi svoj dih

stopiti v stik

s svojo dušo

in svojim srcem.

Kiss Kiss Kiss

p.s.
vabljeni ste tudi vsi ostali člani foruma,

ki bi vas prireditev utegnila zanimati.

Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #134 - 14.03.2004 at 23:04:36
 
Nnisem se rekel, da bom prisel, poskusil bom priti, ker sem radoveden, me zanimajo vse to......
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 23