Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 23
(Read 66068 times)
bp
Ex Member




Re: stojči I
Reply #180 - 01.04.2004 at 17:35:01
 
stoychi wrote on 01.04.2004 at 15:06:24:
napisal sem ti velikokrat in še enkrat ti bom:

nikoli ne verjemi stojčiju kar piše,

o vsem se sam najprej prepričaj,

Ce bi slucajno hotel preverit, pa si exorcistu niti ne bi bilo treba masit uses z voskom, ker jih ima ze itak neprodusno zamasena. Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #181 - 01.04.2004 at 17:46:51
 
Smileydragi EXO..,očitno ne veš , kaj pomeni GNOZA.To ni nobena religija,v vednost. In upam si biti TO,kar sem in kar občutim.Prav simpatičen si mi in ker čutim , da potrebuješ veliko ljubezni ,ti jo iz srca pošiljam. Pozdravček Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #182 - 01.04.2004 at 19:50:53
 
arelena wrote on 01.04.2004 at 17:46:51:
Smileydragi EXO..,očitno ne veš , kaj pomeni GNOZA.To ni nobena religija,v vednost. In upam si biti TO,kar sem in kar občutim.Prav simpatičen si mi in ker čutim , da potrebuješ veliko ljubezni ,ti jo iz srca pošiljam. Pozdravček Kiss


Ja, ja, ti pa gnostik, pheeew, pa se res prepričuješ in preverjaš verodostojnost dogem preko lastnih izkušenj, ne ker si v bistvu zelo zmedena, ne več veš v kaj naj verjameš, ne veš kaj je zgoraj in kaj spodaj, ne ločiš toplega od mlačnega, nekaj se ti je stavlo nekje na sredi poti, blokadice, kompleksi in frustracije, ker nisi zadovoljna s svojim življenjem in, evo, potem pa vzameš prvo stvar, ki se ti servira, in pomisliš, to bo to, pa še sama ne veš, kaj je to... je to to, ali ni to to, sama ne veš, ampak niti tega ne veš, da v bistvu nič ne veš, čeprav si samo misliš, da nekaj veš....

Stojchy pa je zate trtamrta, bogec, idol, kitajski modrec z dolgo sivo bradico, tvoji možgani, da ti ni treba razmišljati s svojimi, tako da namesto tebe misli Stojchy, ti daje vehementne nasvete, ker on dobiva napotke neposredno od inkarniranega boga - Prem Rawata, tako da si povsem pod njegovim vplivom, te je prebanduril, še truditi se mu ni bilo treba, ker si takoj prijela na vabo, niti črva ni bilo na trnku, prijela si za svetleči se trnek, pa se ti je zaust globoko zadrla v mehko povrhnjico, tako da te lahko drugi vodijo, ti plešeš tako, kot drugi pojejo, tako kot ti dirigirajo...

Ne smeš biti tako naivna, preveč čustvena si, pa nasedeš vsakomur, vse verjameš, kritika ni tvoja verlina, gotovo te je že v življenju prevarala kakšna "baraba", ker ljudem verjameš na besedo, nasedaš, sanjariš, misliš si, da so vsi pošteni in dobri kot ti...

No, saj bomo videli, kako dolgo boste zdržali v teh sektah, vztrajneši so tudi po 10 in več let, ko jim ne postane vse skup dosadno in jim ne prekipi čez glavo.....

Še s kruhom je treba šprati, na zmernosti, ti pa si pojela celo kilsko belo štruco, upam da imaš dober želodec, saj vprašanje, kako dolgo, dokler si ga ne sferderbaš... 100% sem, da ne boš zdržala v tej sekti niti 5 let.... No, Rose je vztrajnešja, ona je bila že v puberteti indoktrinirana, da vztraja častnih 20 let, te veze držijo dlje...


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #183 - 01.04.2004 at 19:54:54
 
Quote:
v velikih stvareh se strinjam s tabo exorcist, sam ni mi pa se ciz jasno... kaj pol ti predlagas?

Hari bol.

?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: stojči I
Reply #184 - 01.04.2004 at 20:25:29
 
Sorry, sam moram.

exorcist wrote on 01.04.2004 at 19:50:53:
Ja, ja, ti pa gnostik, pheeew, pa se res prepričuješ in preverjaš verodostojnost dogem preko lastnih izkušenj, ne ker si v bistvu zelo zmedena, ne več veš v kaj naj verjameš, ne veš kaj je zgoraj in kaj spodaj, ne ločiš toplega od mlačnega, nekaj se ti je stavlo nekje na sredi poti, blokadice, kompleksi in frustracije, ker nisi zadovoljna s svojim življenjem in, evo, potem pa vzameš prvo stvar, ki se ti servira, in pomisliš, to bo to, pa še sama ne veš, kaj je to... je to to, ali ni to to, sama ne veš, ampak niti tega ne veš, da v bistvu nič ne veš, čeprav si samo misliš, da nekaj veš....

Stojchy pa je zate trtamrta, bogec, idol, kitajski modrec z dolgo sivo bradico, tvoji možgani, da ti ni treba razmišljati s svojimi, tako da namesto tebe misli Stojchy, ti daje vehementne nasvete, ker on dobiva napotke neposredno od inkarniranega boga - Prem Rawata, tako da si povsem pod njegovim vplivom, te je prebanduril, še truditi se mu ni bilo treba, ker si takoj prijela na vabo, niti črva ni bilo na trnku, prijela si za svetleči se trnek, pa se ti je zaust globoko zadrla v mehko povrhnjico, tako da te lahko drugi vodijo, ti plešeš tako, kot drugi pojejo, tako kot ti dirigirajo...

Ne smeš biti tako naivna, preveč čustvena si, pa nasedeš vsakomur, vse verjameš, kritika ni tvoja verlina, gotovo te je že v življenju prevarala kakšna "baraba", ker ljudem verjameš na besedo, nasedaš, sanjariš, misliš si, da so vsi pošteni in dobri kot ti...

No, saj bomo videli, kako dolgo boste zdržali v teh sektah, vztrajneši so tudi po 10 in več let, ko jim ne postane vse skup dosadno in jim ne prekipi čez glavo.....

Še s kruhom je treba šprati, na zmernosti, ti pa si pojela celo kilsko belo štruco, upam da imaš dober želodec, saj vprašanje, kako dolgo, dokler si ga ne sferderbaš... 100% sem, da ne boš zdržala v tej sekti niti 5 let.... No, Rose je vztrajnešja, ona je bila že v puberteti indoktrinirana, da vztraja častnih 20 let, te veze držijo dlje...


Chat včeraj:
23:53:46 [exorcist] David> ne jaz posredujem znanje, ki so ga napisali strokovnjaki, sem kot vodnik


Mogoče je tu odgovor na vse, tud na tvoje vprašanje aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #185 - 01.04.2004 at 21:05:21
 
Quote:
?

Hari bol.


predlagam ZMERNOST in ZLATO SREDINO, pri vseh receh, tudi pri religiji......
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #186 - 01.04.2004 at 23:18:51
 
exorcist wrote on 01.04.2004 at 11:03:18:
Nobena vera, čisto nobena ni dobra, ko preseže neke meje razumnega, sprevrže se zgolj v njeno temačno sestro dvojčico, postane mamilo, psihična odvisnost.... In  Čeprav so videti vse te vzhodnjaske vere zelo miroljubne, niso nič drugega kot ena in ista plat medalje, tukaj se pač vsi zatekate bolj v pasivnost, mulsimani in kristjani pa v aktivnost, tudi v rožljanje orožja. Nikakor pa to ne gre, da nek povprečen Evropejec gre v neko povsem njemu tujo in nerazumljivo religijo, ki je bila delno pogojena že z rojstvom, ker so ti indijski guruji živeli v povsem drugačnem okolju, tamkaj se že otroci smatrjao pri 9 letih za odrasle, torej tole starševsko emocionalno komponento povsem zanemarjajo... zato pa so videti vsi tako prazni,,,, ko jih pogledaš v oči vidiš praznino..


exo, dejmo probat mau zadeve ločt

vera, religija je stvar prve čakre. je plemenska zadeva. sledenje ovc, če hočeš. skupaj se počutimo močne ker verjamemo v isto stvar in preprosto zato ker smo skupaj. zakaj je pa ne maramo? ker omejuje zavest posameznika in povzdiguje skupinsko zavest. ne maraš je (kot tudi jaz ne) ker omejuje individualnost. ne maraš je ker ponavadi skupina izvrže posameznike, ki se ne asimilirajo v njeno moralo, vrednote... za karkoli pač verjame.

Na neki stopnji je fajn, če ne nujno, da rataš individum. očitno ti je to kristalno jasno. kar plemenska zadeva kot je vera, ponavadi ne podpira in je kot taka skregana z evolucijo. ampak razviti moraš svoj etični kodeks, svoj sistem vrednot - to pa lahko storiš samo na podlagi osebnega izkustva (arlenin gnosticizem). To osebno izkustvo je Cerkev 2 tisočletji preganjala Sad vsi smo žalostni zaradi tega. Po drugi strani, da ne bom samo kritiziral, pa je postavila tudi sistem vrednot, ki niso slabe in so bile celo nujne, da se je človek učlovečil (socializiral). Ne sledijo pa (duhovni) evoluciji. Vzhodne religije pa so bila za osebna izkustva veliko bolj odprta in so kot taka po mojem mnenju imela zelo pozitivno vlogo. Če pomislimo na Gausa (ni zastonj prišel na 10 mark Smiley ) in odmislimo skrajnosti izven krivulje. Ali kot praviš sam, vzamemo zlato sredino.

Pa še ena "molitev" na temo... evo lahko jo moliš k bogu ali svoji duši... predstava je seveda stvar vere, do izkustva. ampak ti pa molitev - ki je sicer tipična za vero, ampak je hkrati tudi namera (!), ki prične sukati vesolje v nameravano smer - pomaga hitreje k izkustvu/k boljši intuiciji/h čemerkoli pač moliš/nameravaš. zapomnil sem si jo v angleščini:
"I no longer want to be protected within the group nor do I desire to have a mediator to filter my guidence for me. I want you to move into my life directly and remove from my life any obstacle - be it in person, place or occupation - which interferes with my ability to form the most intimate union with you."

Kar hočem izpostavit, je po mojem mnenju nesmiselno in predvsem škoda kategorično zavračat vse po vrst
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #187 - 02.04.2004 at 09:02:24
 
exorcist wrote on 01.04.2004 at 21:05:21:
predlagam ZMERNOST in ZLATO SREDINO, pri vseh receh, tudi pri religiji......

zelo dobr predlog.

a pa ti to tud sam osebno prakticiras al vec al manj le predlagas?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #188 - 02.04.2004 at 10:56:27
 
Quote:
zelo dobr predlog.

a pa ti to tud sam osebno prakticiras al vec al manj le predlagas?

Hari bol.


poskušam, se trudim ,zdaj pa če mi to glih uspeva, pa ne bi mogel zase reci...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #189 - 02.04.2004 at 11:22:45
 
exorcist wrote on 02.04.2004 at 10:56:27:
poskušam, se trudim ,zdaj pa če mi to glih uspeva, pa ne bi mogel zase reci...

no, vsaj neki.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #190 - 02.04.2004 at 11:53:52
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #191 - 02.04.2004 at 12:39:04
 
Stojchy, tukaj te izredno cenim, ko si ustvaljaš pri skromnosti, da si zadovoljen s tem, kar imaš, da nisi kot tisti ljudje, ki imajo dobre dohodke in se uvrščajo med velike ribe, ki hočejo oziroma morajo po vseh pravilih sodobnega sveta misliti na povečanje imetja, ki morajo skrbeti, da bodo kot velika riba požrli še večjo ribo, tako veliko, da jim bo njen rep gledal iz gobca, medtem ko bo njihov želodec že presnavljal njeno glavo. Ti, ki hlastajo za vedno večjim dobičkom, ki jim ni nikoli dovolj, vedno hočejo več in več, so pomoje največjo zlo, ker ti ne premorejo sočutja ne usmiljenja, važno jim je le, da imajo polno le svojo rit, za druge jim je malo mar....

Morda drugi res najdejo tudi neko vrednost zase, jaz je žal ne, zakaj bi moral govoriti, da mi tvoje pisanje koristi, če mi ne? Že, saj so določeni tvoji članki zelo razmišljajoči, ampak kaj mi bo branje, ko pa imaš na trgu na poplave takih knjig, ki so vsebinsko povsem enake tvojim pisanjem... prevec se razlikujemo, tudi v stiskah in osebnih problemih... resitev je, a hkrati resitve ni..... zdaj pa veš, kje smo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #192 - 02.04.2004 at 15:38:27
 
Smiley

moje mnenje pa je,

da tebi in marsikomu

na pozitivkah in forumu,

moji članki koristijo,

drugače jih ne bi bral

in se odzival na moje komentarje,

samo da si tega

zaenkrat ti še nočeš priznati,

mogoče si pa tako kot nekateri drugi,

mogoče še boš.

Tudi zaupanje vase je proces notranjega zorenja,

ki zahteva svoj čas.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #193 - 02.04.2004 at 16:46:26
 
stoychi wrote on 02.04.2004 at 15:38:27:
Smiley

moje mnenje pa je,

da tebi in marsikomu

na pozitivkah in forumu,

moji članki koristijo,

drugače jih ne bi bral


saj jih ne, ker nisem nic na pozitivkah, prberem pa si te, ki jih izrecno priporocas, kot tega le... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #194 - 02.04.2004 at 19:41:47
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 23