Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 40011 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #15 - 27.01.2004 at 09:06:58
 
o ženskah, ki trpijo ob moškem agresorju...sem srečala dve vrsti...

prve...sem sodi ena moja boljša frendica, ki tipa prenaša zato, ker je vanj tako zaljubljena, da je čist slepa...in jo bo slej ko prej minilo (kemija kot anestetik)

druge...predvsem matere z otroci, ki so ne FIZIČNO amapk FINANČNO vezane na agresorja in običajno nimajo niti staršev kamor bi ušle...te so dejansko v brezizhodnem položaju..varnih hiš je pri nas premalo, pravosodni sistam v k***,  in zakoni ki branijo agresorja...

kdor še ni srečal kakšne iz ta zadnje skupine se sploh ne more zavedat kakšen šit je lahko lajf in vsako pisarčaknje tule je po principu " s polno ritjo je lahko srat"

pa da ne bomo skos tupili kako so(smo) ženske boge...tudi moški imajo včasih tovrstne probleme in so takart še bolj bogi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #16 - 27.01.2004 at 09:29:01
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 09:06:58:
o ženskah, ki trpijo ob moškem agresorju...sem srečala dve vrsti...


druge...predvsem matere z otroci, ki so ne FIZIČNO amapk FINANČNO vezane na agresorja in običajno nimajo niti staršev kamor bi ušle...te so dejansko v brezizhodnem položaju..varnih hiš je pri nas premalo, pravosodni sistam v k***,  in zakoni ki branijo agresorja...



Pri svojem delu pogosto srečam še tretjo skupino žensk...
Ki se jim Varna hiša ponudi dva ali večkrat...
Pa se po vsakem umiku v Varno hišo vračajo k agresorju...
Včasih jih agresor še pripelje do Varne hiše in tam odloži...
Pol se pa vprašam, če je res Varnih hiš premalo???

I don't think so...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #17 - 27.01.2004 at 09:31:06
 
BTW, kaj ne bi morali mi tukaj o exotovem trpljenju? Shocked

Sorry, exo, že spet se ne držim(o) topica. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #18 - 27.01.2004 at 10:13:16
 
exo trpi tud mal zarad tega ker je meso, ker je vcasih prevec skepticen, ker "se ima prevec rad", pa ker misl/upa, da bo dosegu sreco in zadovoljstvo skoz seks med moskim in zensko, itd. itd.

ne ve za kaj bi se odlocu, a za vero al za dokaze znanosti, a za "mistiko" al "realnost" in konc koncev ga vznemirjajo (od tega trpi) stalno se spreminjajoca mu mentalna stanja, ki ga vlecejo sem in tja.

exo je v bistvu zasvojen z neznanjem, ceprav se mu istocasno zdi da vse ve.

exo, predlagam ti da iskreno isces in spostujes izvor vsega/popolnega znanja... in na ta nacin se postopoma vsi dvomi razprsujejo in na koncu popolnoma razprsijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #19 - 27.01.2004 at 10:26:22
 
Quote:
exo, predlagam ti da iskreno isces in spostujes izvor vsega/popolnega znanja... in na ta nacin se postopoma vsi dvomi razprsujejo in na koncu popolnoma razprsijo.


Ok, pa dajmo staro lajno še 1x: torej aryan, ti si našel ta izvor in si brez dvomov? In če ne, zakaj daješ nasvete, ki niso iz tvojih lastnih izkušenj, temveč iz knjig, še drugim?





Back to top
« Last Edit: 27.01.2004 at 12:41:40 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #20 - 27.01.2004 at 10:31:37
 
Quote:
torej aryan, ti si našel ta izvor in si brez dvomov? In če ne, zakaj daješ nasvete, ki niso iz tvojih lastnih izkušenj, temveč iz knjig, še drugim?

...mal iz lastnih izkusenj, mal iz knjig, mal iz izkusenj drugih pa se nabere.

nasvete dajem zato ker jih smem. kam pa me bo tako delovanje pripeljalo pa se ne ve se ciz zihr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Exotovo trpljenje
Reply #21 - 27.01.2004 at 10:32:45
 
Quote:


exo, predlagam ti da iskreno isces in spostujes izvor vsega/popolnega znanja... in na ta nacin se postopoma vsi dvomi razprsujejo in na koncu popolnoma razprsijo.


Skratka Exo, kolikor jaz razumem Aryana ti hoče povedati ( pa tudi nekaterim nam ostalim ), da se ne boj.., da bo, tako kot so stari ljudje rekli, itak zemlja vse ven pobrala... Grin
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
ritka
Guest




Re: Exotovo trpljenje
Reply #22 - 27.01.2004 at 10:54:50
 
Quote:
kam pa me bo tako delovanje pripeljalo pa se ne ve se ciz zihr.


a se ve vsaj prbližn?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #23 - 27.01.2004 at 10:57:52
 
Toni_Zamene wrote on 27.01.2004 at 10:32:45:
Skratka Exo, kolikor jaz razumem Aryana ti hoče povedati ( pa tudi nekaterim nam ostalim ), da se ne boj.., da bo, tako kot so stari ljudje rekli, itak zemlja vse ven pobrala... Grin

ja, zemlja v tem primeru nam bo pokazala zgrda tistega kar ze prej nismo hotl zlepa opazit. to da nic ni nasega. ce nic ni nasega, cigavo pa je potem? in zakaj nam je potem dano v uporabo?

mamo tri moznosti. al da mislimo, da so vsi in vse namenjeni nasmu osebnemu uzivanju al da so vsi in vse namenjeni nasmu odpovedovanju ali pa so vsi in vse namenjeni nasmu ljubecemu darovanju tistemu od kogar vsi in vse so/je.

najboljs je da v pogojenem stanju furas vsazga mal in se ti scasoma iz izkusenj razlicno sladki "okusi" razodenejo. okol okusov se pa itak ne splaca kregat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #24 - 27.01.2004 at 11:02:18
 
Lilith wrote on 27.01.2004 at 09:29:01:
Pri svojem delu pogosto srečam še tretjo skupino žensk...
Ki se jim Varna hiša ponudi dva ali večkrat...
Pa se po vsakem umiku v Varno hišo vračajo k agresorju...
Včasih jih agresor še pripelje do Varne hiše in tam odloži...
Pol se pa vprašam, če je res Varnih hiš premalo???

I don't think so...


Grin  Grin   Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

ti dam cist prov, ogromno je punc, ki se vrtijo v lastnem zacaranem krogu...

hotela sem povedat, da tisto "kjer je volja je tudi pot" ni absolutna resnica...ker sem imela videt sicer razmeroma redke, a vseeno primere, ko sem si priznala, da so šli čez point of no return
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #25 - 27.01.2004 at 11:06:33
 
pa da ne bom cist ausgaljzala iz topica

exo definitivno ima se vse poti odprte...vprasanje pa je ce je zmozen prepozanti te poti..ali pa celo kaksno potko cist samo v lastni reziji vsekat v dzunglo zivljenja  8)

zanimivo je, da ni tolk krščanarja v negovem razumu kakor v njegovem čustvovanju (do žensk)

mene na sploh zanima zakaj moške tako fascinira virgo in tacta  in pa mlade lolite? (no ne vseh)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #26 - 27.01.2004 at 11:46:05
 
Quote:
..treba je stopit iz vzorcev, ..stopit korak naprej.

tocn to. sam pazt je treba da ne gres iz dezja pod kap, da pijes strup rajs iz zelenga kokr iz rdecga kozarca, itd. itd.

zasvojenc se brez pomoci/inspiracije zdravga ne more pozdravt. potrebna je iskrenost. ta pa pelje v stanje poniznosti/nemocnosti/brezupnosti. v takem stanju smo pripravljeni prosit in ko iskreno prosimo pomoc pride. in tako lahko napredujemo.

lahko se pa iz iskrenosti tud "spumpamo" do konca in scasoma vidmo da nas tud to ne zadovolji in spet se vrnemo nazaj na iskrenost, ta pa nas pelje tja ali pa tja...

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #27 - 27.01.2004 at 12:44:01
 
Stojchy, saj verjamem, da imas same plemenite namene, ampk ni dobro, da smo ljudje prevec samozaverovani, mislec, da smo edini, ki poznamo pot do Resnice, da poznamo napoj nesmrtnosti, ki zdravi vse bolezni in tegobe. Reciva raje tako, da si spoznal lastno, svojo resnico in lepo je da te izkusnje delis z nami, ampak cemu biti tako ozko (fijakarsko) usmerjen, fixiran in nekoga "misijonarsko" prepricevat v svoj lasten prav in nezmotljivost? Kristjani prisegajo na Jezusa, budisti na Budo, muslimani na Alaha, Stojchy pa na Prem R.. A iz tega sledi, da je Stojci razsvetljen, ker je srecen in ker je nasel dusni mir, in  da ostali verniki molijo k napacnemu Bogu? Nikakor, saj bo vsak po svoji veri zvelican.Pestrost religij in verstev bi nas moralo zdruzevat v ekumenizem, v sodelovanje, v iskanje sticnih tock, saj bi se morali drug na drugem uciti, dopolnjevat, nadgrajevat, namesto da si nasprotujemo in iscemo dlako v jajcu ter pomanjkljivosti in nasprotja, celo pobijamo se med sabo. Zakaj ne bi raje ziveli v sozitju in sprejeli cloveka glede na to kaksna je njegova osebnost, karakter, ne pa po tem, ce je kristjan, hinduist ali pa morda Prem Rawatov ucenec. To je v koncno  fazi cisto vseeno, saj smo vsi ljudje, vazno je le, da tezimo k dobremu!

Da strnem, ni dobro, da v nic ne verjames, pa ce prevec verujes, je zopet nezdravo, saj gre za dve skrajnosti, ki sta le nasprotno predznaceni, a sta eno in isto, ekstrema....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #28 - 27.01.2004 at 13:23:00
 
exorcist wrote on 27.01.2004 at 12:44:01:

saj bi se morali drug na drugem uciti, dopolnjevat, nadgrajevat, namesto da si nasprotujemo in iscemo dlako v jajcu ter pomanjkljivosti in nasprotja, celo pobijamo se med sabo. Zakaj ne bi raje ziveli v sozitju in sprejeli cloveka glede na to kaksna je njegova osebnost, karakter

saj smo vsi ljudje, vazno je le, da tezimo k dobremu!


Exo, lepo povedano. Zdaj se le še drži tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #29 - 27.01.2004 at 13:50:52
 
Smiley
hvala vsem, ki ste se odzvali na exovo, ali svoje trpljenje.
Vzemimo da so religije fabrike, ki naj bi proizvajale srečne "produkte" ljudi.

AMPAK JIH NE

Skratka fabrika je dobra, produkti so slabi
ne, kakršna je fabrika, taki so produkti.

Vse religije učijo, da je Bog Ljubezen, Mir in Resnica,
ampak ko gledaš po televiziji , kako se ljudje v imenu boga bičajo, s kamni tolčejo po glavah, dajo pribijati na križe vse z namenom pokazati drugim ljudem kako ljubijo Boga, človeku rata od tega slabo in si reče:

HVALA BOGU, DA NJIHOV BOG NI MOJ BOG

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11