Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 40013 times)
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #60 - 29.01.2004 at 12:15:05
 
lola wrote on 29.01.2004 at 12:03:08:
Kaj pa naj bi bilo narobe z zadovoljstvom, če je minljivo? Ali naj se torej že vnaprej odrečem zadovoljstvu, užitku, zabavi, ker je minljivo?

ja, lahko se jim odpoves, ce dobis zadovoljstvo, ki je trajno.

Quote:
Tu ne vidim nobene logike.

ko dobis/okusis boljsi okus, se lahko naravno/neprisiljeno odreces slabsemu. in to je ciz logicno.

Quote:
Zelo sem zadovoljna, da znam uživat v danem trenutku in si tega ne bom odrekla na račun prihodnosti, za katero ne vem ali in kakšna bo.

tud v sedanjem trenutku ti neki ne stima se ciz, brez da sploh razmisljas o prihodnosti. tud v umetnem-sedanjem trenutku je mozno cutit grenko "zacimbo" minljivosti, in ti to tud sama ves (nekje globok v sebi).

seveda je boljs dat pozornost sedanjosti kot preteklosti in prihodnosti, sam ne na ta nacin da umetno zanikas preteklost in prihodnost ampak, da ju sharmoniziras v sedanjosti, in v aktivnosti v sedanjosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #61 - 29.01.2004 at 13:33:38
 
Smiley
tole je aryan dobro spisal in se strinjam z njim.

To telo je samo groba posoda, bolj fine posode duše v kateri domuje tvoj in moj dih in duh. Kiss Kiss Kiss

zdaj pa kratek odgovor exotu, ker mi je prejšnjega vrglo ven.

torej ni drugih verskih nazorov, vsi ljudeje smo na na valovni dolžini Resnice, Ljubezni in Miru, če si to priznamo, ali pa ne.

Kar se tiče nevegetarijancev si preberi moj članek
JEJ VSE KAR TI PAŠE

Vsako teko, ki diha ima dušo, kajti telo je posoda duše, če to verjameš, ali pa ne, tako to je. Amen.

Exo zelo bi bil presenečen, če bi zvedel koliko katolikov in župnikov v svetu je, ki so Prem Rawatovi učenci, tako da vera niti prehrambene navade, niti filozofija niso nobena ovira za sprejem njegovih tehnik Spoznanja sebe.

Drugače pa sam rad priznam če se zmotim, saj sem navaden človek, tudi Prem Rawat rad prizna, kadar se zmoti, tudi on je samo človek.

Nihče ti ne more ničesar vsiliti,
niti te v karkoli prepričati,
edino kar te prepriča so tvoje notranje spremembe,
ki bi se zate že zdavnaj lahko zgodile,
če bi te tvoja mamica pri tvojih osemnajstih letih
brcnila v rit in te nagnala od hiše. Grin Kiss Kiss Kiss

p.s. za sinjeoko:
nezadovoljstvo je slab način za učenje lovenja rib,

treba se bo naučiti zadovoljno namakati trnek

v svoje srce

in loviti svoje ribe notranje ljubezni in notranjega miru.

Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #62 - 29.01.2004 at 14:04:12
 
Quote:
probam jim najprej teoreticno razlozit, da oni niso to telo, ki se stara, ampak da so oni le opazovalci te spremembe. tako kot mamo telo k je staro 5 let in pol 10 in pol 45 in pol 80 let, ampak "mi" ki te spremembe opazujemo smo se vedno eni in isti, in tudi vedno bomo. vse grobe (fizicne) in subtilne (emocionalne) materialne spremembe opazuje/zaznava "zavest", ki se zaveda teh sprememb in je nespremenjena. ker ce ne bi bla nespremenjena pol ne bi mogla opazit teh zunanjih sprememb. to je teorija, ki jo lahko vsak prakticno realizira, ce trenira svojo pozornost. problem ni tok v staranju, problem je bolj v tem zakaj se mi poistovecamo s telesom in se pocutmo ogrozene/vznemirjene ob staranju le tega.

vsaka akcija prinese reakcijo. brez pozornosti lahko delujemo danes tko da nam je kratkotrajno/zacasno lepo, ampak na dolgi rok bomo mogl placat vse za nazaj. in to je problem.

se vedno moje vprasanje stoji. kako bi ti naucila ljudi ribarit, oz. kako bi ti ljudi naucila biti dokoncno zadovoljne? al se po tvoje to sploh ne da?


sorry srce ljudje smo TUDI telo. Naše zaznave so vezane na materialnost telesa in na telesne čutne zaznave. Seveda si lahko širiš zavest z ganjo, rafiniranim sladkorjem, športom...ama jeba...telesnosti se ne moreš izognit.

Zato tudi razlika v svetovih med lepimi in manj lepimi ženskami, visokimi in majhnimi tipi

...in zato ker se staramo ostirna zaznav in duha peša...
skupaj s propadanjem telesa

ja se strinjam vse se vrati vse se plati, samo govorim o individualnem zadovoljstvu; doživetju v sebi..ne pa o egocentrični hok+ji po ljudeh in izkazovanju moči...zadovoljstvo je tudi sprehod po gozdu..in ob vsakem momentu ima gozd svoj čar..toda vsakič drugačnega...neponovljivega...ne vem zakaj se trudiš občutke zadržat..sej jih ni treba..zmeraj prihajajo novi

"ribarjenje" je prispodoba...in ni absolutnega odgovora...ger pa za to, da se je treba v življenju zanti spoprijemati z vprašanji in imeti zadosti življenjske moči za iskanje odgovorov...včasih mora kdo tudi pasti in si razbiti zobe, da ugotovi da mu nekaj škodi...
recimo stojči, ko je ravno omenil alkoholike...vsak alkoholik, ki se bo hotel zdravit bo najprej moral zadeti dno..nato se bo začel zdravit, hitreje ko bo padel, hitreje mu bo kapnilo, da je treba nekaj naredit...lahko pa se mu na leta daje potuho in keš za drink...propadanje tako samo upočasnimo ne pa zdravimo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #63 - 29.01.2004 at 14:07:32
 
stoychi wrote on 29.01.2004 at 13:33:38:
Smiley
tole je aryan dobro spisal in se strinjam z njim.

To telo je samo groba posoda, bolj fine posode duše v kateri domuje tvoj in moj dih in duh. Kiss Kiss Kiss

zdaj pa kratek odgovor exotu, ker mi je prejšnjega vrglo ven.

torej ni drugih verskih nazorov, vsi ljudeje smo na na valovni dolžini Resnice, Ljubezni in Miru, če si to priznamo, ali pa ne.

Kar se tiče nevegetarijancev si preberi moj članek
JEJ VSE KAR TI PAŠE

Vsako teko, ki diha ima dušo, kajti telo je posoda duše, če to verjameš, ali pa ne, tako to je. Amen.

Exo zelo bi bil presenečen, če bi zvedel koliko katolikov in župnikov v svetu je, ki so Prem Rawatovi učenci, tako da vera niti prehrambene navade, niti filozofija niso nobena ovira za sprejem njegovih tehnik Spoznanja sebe.

Drugače pa sam rad priznam če se zmotim, saj sem navaden človek, tudi Prem Rawat rad prizna, kadar se zmoti, tudi on je samo človek.

Nihče ti ne more ničesar vsiliti,
niti te v karkoli prepričati,
edino kar te prepriča so tvoje notranje spremembe,
ki bi se zate že zdavnaj lahko zgodile,
če bi te tvoja mamica pri tvojih osemnajstih letih
brcnila v rit in te nagnala od hiše. Grin Kiss Kiss Kiss

p.s. za sinjeoko:
nezadovoljstvo je slab način za učenje lovenja rib,

treba se bo naučiti zadovoljno namakati trnek

v svoje srce

in loviti svoje ribe notranje ljubezni in notranjega miru.

Kiss Kiss Kiss



zanimivo...
imaš eno skupno točko z exotom..kadar ti nekaj ne odgovarja ..zignoriraš...

zelo moški način spoprijemanja s svetom

glede na to, da praviš, da je telo samo posoda in zato manjvredno kot duh...eno vprašanje...

zakaj potem ni 7. čakra nadrejena 1. Ker o delovanju čaker vem zadosti, da mirno lahko rečem, da je treba skrbet za vse enako. In za prvo skrbimo skozi telo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #64 - 29.01.2004 at 14:11:21
 
sinjeoka wrote on 29.01.2004 at 14:04:12:
sorry srce ljudje smo TUDI telo. Naše zaznave so vezane na materialnost telesa in na telesne čutne zaznave.

ni nujno. "zavest" lahko zaznava tudi "onkraj" telesne obcutke.

Quote:
vsak alkoholik, ki se bo hotel zdravit bo najprej moral zadeti dno..nato se bo začel zdravit, hitreje ko bo padel, hitreje mu bo kapnilo, da je treba nekaj naredit...lahko pa se mu na leta daje potuho in keš za drink...propadanje tako samo upočasnimo ne pa zdravimo...

na podobn nacin se nam lahko daje potuho v dajanju minljivih uzitkov, ki niso nc druzga kokr ena vrsta "droge" s katero se lahko zasvojimo. ko bomo spoznal njeno skodljivost in k bo ta prsla v ospredje, bomo pripravljeni ker narest v tej smeri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #65 - 29.01.2004 at 14:14:22
 
sinjeoka wrote on 29.01.2004 at 14:07:32:
glede na to, da praviš, da je telo samo posoda in zato manjvredno kot duh...eno vprašanje...

zakaj potem ni 7. čakra nadrejena 1. Ker o delovanju čaker vem zadosti, da mirno lahko rečem, da je treba skrbet za vse enako. In za prvo skrbimo skozi telo.

kdo pa je "tisti", ki zaznava/se zaveda sprememb oz. delovanja caker?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #66 - 29.01.2004 at 14:14:56
 
Quote:
ni nujno. "zavest" lahko zaznava tudi "onkraj" telesne obcutke.
.


ja, ja...včasih je bog  metal strele, danes pa vemo, da je to fizikalni pojav. Danes rečemo intuiciji 6 čut, jutri jo bomo pa matematično opisali.


date=01/29/04 at 14:11:21]
ni nujno. "zavest" lahko zaznava tudi "onkraj" telesne obcutke.
. [/quote]

na podobn nacin se nam lahko daje potuho v dajanju minljivih uzitkov, ki niso nc druzga kokr ena vrsta "droge" s katero se lahko zasvojimo. ko bomo spoznal njeno skodljivost in k bo ta prsla v ospredje, bomo pripravljeni ker narest v tej smeri. [/quote]

jaz minljivih užitkov ne želim zadržat..in za užitke si ne prizadevam..sami pridejo..jaz v njih samo uživam
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #67 - 29.01.2004 at 14:26:16
 
Smiley
ljuba sinjeoka, Kiss Kiss Kiss

če te kaj od mojega zignoriranega zanima, kar vprašaj, ti bom z veseljem odgovoril, nimam skrivnosti, če kaj ne odgovorim je to samo zato, ker se mi zdi nepomembno

Neki sveti spisi pravijo, da si celo bogovi želijo človeško telo...

rekel sem , da je telo samo posoda,
nisem pa rekel, da je zato kaj manj vredno,
enostavno eno brez drugega ne gre,
negovati je treba oboje, to vsak doboro ve. Grin

ljuba sinjeoka  Kiss Kiss Kiss

o čakrah priznam nimam pojma,
tako da ne vem o čem govoriš. Kiss Kiss Kiss

zame je celo moje telo ena sama čakra resnice, ljubezni in notranjega miru Kiss Kiss Kiss



Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #68 - 29.01.2004 at 14:33:13
 
Quote:
tud v sedanjem trenutku ti neki ne stima se ciz, brez da sploh razmisljas o prihodnosti. tud v umetnem-sedanjem trenutku je mozno cutit grenko "zacimbo" minljivosti, in ti to tud sama ves (nekje globok v sebi).

seveda je boljs dat pozornost sedanjosti kot preteklosti in prihodnosti, sam ne na ta nacin da umetno zanikas preteklost in prihodnost ampak, da ju sharmoniziras v sedanjosti, in v aktivnosti v sedanjosti.


Uživam v sedanjosti, v drobnih trenutkih zadovoljstva, ki mi jih prinaša življenje, in s tem na noben način ne zanikam ne prihodnosti ne preteklosti. Lepo mi je tudi, ko se spomnim na kak užitek v preteklosti in upam, da mi življenje tudi v prihodnosti privošči zadovoljstva in užitke.

Življenje je dinamično, v njem se prepleta užitek, delo, pa kakšno trpljenje. In ravno zato toliko bolj z radostjo sprejemam tiste trenutke, ko imam možnost uživati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #69 - 29.01.2004 at 14:45:53
 
lola wrote on 29.01.2004 at 14:33:13:
Uživam v sedanjosti, v drobnih trenutkih zadovoljstva, ki mi jih prinaša življenje, in s tem na noben način ne zanikam ne prihodnosti ne preteklosti. Lepo mi je tudi, ko se spomnim na kak užitek v preteklosti in upam, da mi življenje tudi v prihodnosti privošči zadovoljstva in užitke.

Življenje je dinamično, v njem se prepleta užitek, delo, pa kakšno trpljenje. In ravno zato toliko bolj z radostjo sprejemam tiste trenutke, ko imam možnost uživati.

opisujes zivljenje, uzitek, delo, trpljenje itd. kdo pa je "tisti" ki se vsega tega zaveda? kdo si ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #70 - 29.01.2004 at 14:53:50
 
Quote:
opisujes zivljenje, uzitek, delo, trpljenje itd. kdo pa je "tisti" ki se vsega tega zaveda? kdo si ti?


V mojih užitkih jaz uživam, v mojem trpljenju jaz trpim, moje delo jaz opravim; nimam pojma, kaj so tvoji užitki, tvoje trpljenje, tvoje delo, ... in ti nimaš pojma, v čem jaz uživam, trpim, kaj delam, ...

Kdo sem jaz, je to pri tem sploh pomembno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #71 - 29.01.2004 at 14:55:36
 
lola wrote on 29.01.2004 at 14:53:50:
Kdo sem jaz, je to pri tem sploh pomembno?

za nekatere je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Exotovo trpljenje
Reply #72 - 29.01.2004 at 16:08:49
 
stoychi wrote on 27.01.2004 at 13:50:52:
Smiley
Vzemimo da so religije fabrike, ki naj bi proizvajale srečne "produkte" ljudi.

AMPAK JIH NE

Skratka fabrika je dobra, produkti so slabi
ne, kakršna je fabrika, taki so produkti.

Vse religije učijo, da je Bog Ljubezen, Mir in Resnica,
ampak ko gledaš po televiziji , kako se ljudje v imenu boga bičajo, s kamni tolčejo po glavah, dajo pribijati na križe vse z namenom pokazati drugim ljudem kako ljubijo Boga, človeku rata od tega slabo in si reče:

HVALA BOGU, DA NJIHOV BOG NI MOJ BOG



Sva imela z mlajšim sinom /20 let/ eno tako jako razgibano debato na temo verske nestrpnosti. Niti se ne spomnim, kaj je bil povod, niti ni pomembno pravzaprav. Aja, kao islam nevarnost za zahodno civilizacijo, pa terorizem kao odgovor na amerikanarsko kavbojščino, pa tko. Skratka, sin je trdil, da bo zahodna  srenja uničila drugo ali druge civilizacije, če ne bo obratno. In je navedel kot primer, kako krščanstvo že dve tisočletji uničuje (križarske vojne, pa inkvizicija, pa še kaj). In je rekel, da je kriva vera in da je Jezus, kot avtor, pač glavni krivec za poboje silnih ljudi in ljudstev.
In ker sem razumel njegovo razmišljanje kot beg pred odgovornostjo za svoja dejanja /nima veze s to debato glih/, sem bil zelo osebno zainteresiran, da mu predstavim razliko med vero in njeno institucijo. Saj me je fant razumel, o vem, a me je prisilil, da sem iz razlage, kako vera ni isto kot njeni glasniki in uporabniki, prešel na navodila za uporabo televizorja in njemu sorodno uporabnih produktov in kako navodila in njihov pisec niso kriva za neugodne posledice, če se jih uporabnik ne drži.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Exotovo trpljenje
Reply #73 - 29.01.2004 at 16:11:16
 
sinjeoka:
Quote:
jaz minljivih užitkov ne želim zadržat..in za užitke si ne prizadevam..sami pridejo..jaz v njih samo uživam




tole me zelo spominja na titudovo teorijo o nesmiselnosti življenja oz. nesmiselnosti iskanja zadovoljstva

ampak meni še vedno ni jasno kako se to v praksi izvaja ?

hoditi vstran od ognja ko je vroče, hoditi v šolo za boljši jutri, hoditi v diskoteko, iskanje pravičnejše razdelitve dobička podjetij s pomočjo DD, iskanje partnerja, ustvarjanje držine, sex...itd, itd. itd. itd. itd....itd.... vse to samo od sebe pride al kako ?


vedno ko je govora o minljivosti zadovoljstva in ko se postavi vprašanje v smislu "zakaj nam zadovoljstvo v končni fazi izpolzi iz rok ?" nekateri odgovarjajo da oni pač ne iščejo zadovoljstva...ampak to so pomoje samo teoretične razlage, ki z realnim praktičnim življenjem nimajo ničesar skupnega....saj vsako živo bitje pa naj bo to bakterija, bacil, rastliina, žival ali človek teži k zadovoljstvu

ker nam kratkotrajni užitki ne morejo prinest trajnega zadovoljtva, so s tega vidka kot je ze aryan rekel "droga", ki nam  trenutno olajsa nase trpljenje...in bolj kot se na te uzitke navezujemo bolj nas to oddaljuje od "večnega" zadovoljstva (katerega potrebo imamo v sebi vsa živa bitja, saj nismo minljivo materialno telo, ampak duša, ki je princip večnosti)

droge pa kot vemo, se je zelo težko otrest...sploh če smo vsak dan v družbi zasvojencev....zato vsaj jaz iščem zavetje "zdravih" ljudi in poslušam njihove nasvete....ne pa svoje lastne spekulacije, katere producira moj ego   Tongue

exo torej pomoje ni osamljen v svojem trpljenju, kot bi to nekateri radi prikazali, ampak smo vsi v tem materialnem minljivem loncu v katerem iščemo trajno (večno) zadovoljstvo




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #74 - 29.01.2004 at 16:20:31
 
mind wrote on 29.01.2004 at 16:11:16:
sinjeoka:


exo torej pomoje ni osamljen v svojem trpljenju, kot bi to nekateri radi prikazali, ampak smo vsi v tem materialnem minljivem loncu v katerem iščemo trajno (večno) zadovoljstvo



Točno tako, če se malce duhovno izrazim - Bog že ve, zakaj je tako, kot je, zakaj sije sonce, zakaj trpimo, zakaj ne trpimo, čemu smo srečni, čemu jočemo in zakaj moramo na koncu vse zapustit in umret. Torej, Bog je koordinator, ki življensko igro tako oblikuje, da je za vse nas najboljše. Eno pa drži, trpljenja se ni nikoli mogoče odreči v celoti, vedno bo del nas, naš večni spremljevalec, tako kot sreča, ki pa je žal prevelikokrat opoteča. Kako pa bi spoh vedeli, kaj je sreča, če ne bi izkusili trpljenja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11