Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 23253 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #60 - 05.05.2004 at 09:44:15
 
Lilith wrote on 05.05.2004 at 09:22:05:
Niti enega pravega poznavalca ne poznam, ki bi iskreno verjel, da je stvarnik samo dober in to celo neskončno dober.

jaz sem mnenja, da je Bog, ali Stvarnik samo dober (vse-dober) in tud neskoncno (neomejeno) dober.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #61 - 05.05.2004 at 09:47:14
 
Roman wrote on 05.05.2004 at 09:38:57:
In kaj ima s tem bog iz naslova te teme?

Tudi ta teorija ima zelo velike luknje.

Sklicevanje na nezavedanje se mi tudi ne zdi ravno primerno. Nekako visi v ozadju namig, da se ne zavedaš, ker si se sam tako odločil.

Kaj ima Bog s tvojim lajfom? Vse..

Jaz tudi marsikje vidim luknje pa naj bodo, jih ne mislim krpat tako ali drugače  Wink

--
Seveda si se sam odločil za ta life, za life tukaj, za life sedaj, za life s temi staršem, za life ki ti bo takšna in takšna preizkušnja/šola.
--

psssst!
Sklicevanje na kaj pa bi se, oz., se zdi tebi, primerno?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #62 - 05.05.2004 at 09:59:28
 
Quote:
Kaj ima Bog s tvojim lajfom? Vse..
Res? Morda pa bi bilo dobro, da bi kaj več povedal o svoji teoriji, da bom vedel, o čem se pogovarjava.

Quote:
Seveda si se sam odločil za ta life, za life tukaj, za life sedaj, za life s temi staršem, za life ki ti bo takšna in takšna preizkušnja/šola.
Aha, vidim, kaj misliš. Se pač ne strinjam s teboj.

Quote:
Sklicevanje na kaj pa bi se, oz., se zdi tebi, primerno?
Zdaj si me pa našel. Če bi bil še bolj naiven, kot sem, bi rekel, na resnico. Ampak to bi bilo enako nesmiselno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #63 - 05.05.2004 at 10:06:52
 
Ni moja teorija  Wink  Grin  (flek!)

Nič hudega če se (pač) ne strinjama, mi je všeč da so različna mnenja in da ni vedno zraven kdo ki te po vsej sili posili z svojim mnenjem.  Hvala.

Nisem te našel ker te nisem iskal...   Wink Zanimalo me je pač.
Sklicevanje na resnico,  ..mislim da bi bilo fajn..  celo prav kjut..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #64 - 05.05.2004 at 11:42:39
 
Quote:
mi je všeč da so različna mnenja
Tudi meni. Brez tega ni dobre debate.

Quote:
in da ni vedno zraven kdo ki te po vsej sili posili z svojim mnenjem.  Hvala.
Ni zakaj. Hm, za takole posilstvo moraš biti malo - fanatičen.

Quote:
Nisem te našel ker te nisem iskal...   Wink Zanimalo me je pač.
Enako. Radovednost je gonilo vsega.

Quote:
Sklicevanje na resnico,  ..mislim da bi bilo fajn..  celo prav kjut..
Ja bi bilo, težava je le v tem, da nihče ne ve, kaj naj bi to bilo in kakšna naj bi bila resnica. Brez tega pa se nekako ne moreš sklicevati nanjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #65 - 05.05.2004 at 11:51:27
 
Roman wrote on 05.05.2004 at 11:42:39:
Ja bi bilo, težava je le v tem, da nihče ne ve, kaj naj bi to bilo in kakšna naj bi bila resnica. Brez tega pa se nekako ne moreš sklicevati nanjo.

Vede (sveti spisi) pravjo, da je Resnica zavestna enota, torej je osebnost, Vrhovna osebnost. Se samo sebe pozna in tudi drugim lahko omogoci, da jo poznajo, ce so jo pripravljeni sprejet pod njenimi pogoji. in ker je ta Resnica tudi Vse-privlacna je tud zelo velka moznost za nas, da smo postopoma pripavljeni sprejeti njene pogoje. Bolj ko smo tako v kontaktu z Njo, bolj jo poznamo in bolj se lahko tudi iz izkusenj sklicujemo na njo.

seveda pa avtoritativnosti svetih spisov Ved nikomur ni treba nujno sprejeti, lahko pa, ce hoce in ce ga zanima.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #66 - 05.05.2004 at 20:31:25
 
Code:
 

Pri zlem dejanju, ki se zgodi med storilcem in žrtvijo, oba nimata enakovredne udeležbe pri njem. Kakor, da bi se žrtev po svoji volji odločila biti žrtev (in stem storilca prisilila v zlo dejanje). Code:
 



Roman, ja, pravzaprav, dobro vprašanje. Sem prepričana, da bi titud lahko tuki pomagal ... Ali sta ali nista enakovredna. Hm. Verjetno sta, ker sta v vsakem primeru jin/jang. Skor, da ni enga brez druzga. Zakaj pa je žrtev jin, je pa drugo vprašanje, mogoče bi res moral malo razmisliti o možnosti teorije karme ipd... Me zanima, če ne verjameš, da si si sam izbral starše in ta life, in tudi ne verjameš v Boga, ... hm ... od kod si ti prišel?  Wink V bistvu je pa težko zdej to konkretno aplicirat, oseba, ki je npr. posiljena, da je to pač karma. Ker pri najboljši volji, ne vem kako bi se recimo izognila, razen, če bi lahko tekla stran s svetlobno hitrostjo... mislim, če že do tega pride. Ali pa mi tudi sami napeljujemo okoliščine s svojimi mislimi, tut to verjamemo, da je res...

Mayo, ajvar ?  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #67 - 06.05.2004 at 08:42:15
 
Madan Gopal Das wrote on 05.05.2004 at 11:51:27:
Vede (sveti spisi) pravjo, da je Resnica zavestna enota, torej je osebnost
Ja, to je pogled nekega filozofskega sistema, s katerim se pač (to se mi pogosto dogaja Grin) ne strinjam.

Mae wrote on 05.05.2004 at 20:31:25:
Sem prepričana, da bi titud lahko tuki pomagal
Kako to misliš?

Quote:
Verjetno sta, ker sta v vsakem primeru jin/jang.
Sta res? Zakaj?

Quote:
mogoče bi res moral malo razmisliti o možnosti teorije karme
Misliš tako, da bi žrtvi pripisal odgovornost iz prejšnjih inkarnacij? Oziroma je kaznovana zaradi svojih dejanj, ki s tem dogodkom nimajo ničesar skupnega? Oziroma si je žrtev priklicala trpljenje zaradi svojih prejšnjih grehov? Koliko truda, da bi opravičili storilca? Pri čemer seveda ne zanikam, da je tudi storilec na nek način žrtev.

Quote:
Me zanima, če ne verjameš, da si si sam izbral starše in ta life, in tudi ne verjameš v Boga
Uganila si.

Quote:
od kod si ti prišel?
Osebno od svojih roditeljev. Kot vrsta od prednikov človeške vrste.

Quote:
Ali pa mi tudi sami napeljujemo okoliščine s svojimi mislimi, tut to verjamemo, da je res...
Ljudje vedno nekaj delamo in nekaj mislimo, vse pa ima svoje posledice. Ampak za te posledice se ne odločamo. Nekdo, ki ga je na zebri povozil avto, se ni odločil tako, njegova odločitev je bila prečkati cesto, ostalo je splet okoliščin.

Quote:
Mayo, ajvar?
? Sicer pa imam ajvar rad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #68 - 06.05.2004 at 09:46:49
 
Roman wrote on 06.05.2004 at 08:42:15:
Jin/jang. Sta res? Zakaj?

Karma. Misliš tako, da bi žrtvi pripisal odgovornost iz prejšnjih inkarnacij? Oziroma je kaznovana zaradi svojih dejanj, ki s tem dogodkom nimajo ničesar skupnega? Oziroma si je žrtev priklicala trpljenje zaradi svojih prejšnjih grehov? Koliko truda, da bi opravičili storilca? Pri čemer seveda ne zanikam, da je tudi storilec na nek način žrtev.

Osebno od svojih roditeljev. Kot vrsta od prednikov človeške vrste.

Ljudje vedno nekaj delamo in nekaj mislimo, vse pa ima svoje posledice. Ampak za te posledice se ne odločamo. Nekdo, ki ga je na zebri povozil avto, se ni odločil tako, njegova odločitev je bila prečkati cesto, ostalo je splet okoliščin.

? Sicer pa imam ajvar rad.


Ja, mislim, da bi ta dva pasala v dvojec jin/jang, tko kot plus/minus, žensko/moško, mraz/vročina, polnost/praznina.

Ne vem kako to, da za sredstvo svojega protiargumentiranja - kot dejstvo naprtite drugemu sodbeni kriterij, kot npr. ti pa to opravičuješ. Situacija je lahko taka, da je on njej ukradel čokoladno kepico sladoleda, tako pač je, in to še ne pomeni, da jaz to opravičujem.

Če si prišel od roditeljev, ali je tudi tvoja duša matrica njihovih duš. A obstaja tudi gen za dušo?

Ne, za posledice se direktno ne odločamo, posledice so rezultat naših misli in dejanj. Če je nekoga povozil avto pri prečkanju ceste, lahko to pomeni, da ni najprej pogledal levo desno.

Ajvar sem mislila za mucka. ok.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #69 - 06.05.2004 at 10:41:22
 
Mae wrote on 05.05.2004 at 20:31:25:
Code:
 

Pri zlem dejanju, ki se zgodi med storilcem in žrtvijo, oba nimata enakovredne udeležbe pri njem. Kakor, da bi se žrtev po svoji volji odločila biti žrtev (in stem storilca prisilila v zlo dejanje). Code:
 



Roman, ja, pravzaprav, dobro vprašanje. Sem prepričana, da bi titud lahko tuki pomagal ... Ali sta ali nista enakovredna. Hm. Verjetno sta, ker sta v vsakem primeru jin/jang. Skor, da ni enga brez druzga. Zakaj pa je žrtev jin, je pa drugo vprašanje, mogoče bi res moral malo razmisliti o možnosti teorije karme ipd... Me zanima, če ne verjameš, da si si sam izbral starše in ta life, in tudi ne verjameš v Boga, ... hm ... od kod si ti prišel?  Wink V bistvu je pa težko zdej to konkretno aplicirat, oseba, ki je npr. posiljena, da je to pač karma. Ker pri najboljši volji, ne vem kako bi se recimo izognila, razen, če bi lahko tekla stran s svetlobno hitrostjo... mislim, če že do tega pride. Ali pa mi tudi sami napeljujemo okoliščine s svojimi mislimi, tut to verjamemo, da je res...


Ko sem že glih izzvan... Boj nasprotij (jin/jang) se zihr izraža tud skoz igro tiran/žrtev. V tem boju pa v bistvu kljub nedvomnemu trpljenju akterjev  ni ne žrtve ne tirana, če  se ta  boj ne odvija v kontekstu igre na končno zmago in poraz, na življenje in smrt. Boj nasprotij, razumlejn kot  jin/jang in ki poteka  v kontesktu dopolnjevanja/sožitja/simbioze, je lahko tud boleč, ampak  v njem bo  žrtu vendrle  najdla  zadoščenje za svoje trpljenje, če bo z njim  tiranu uspela dokazat, da sam sebi ni zdost  (tko kot si v svoji nadvaladi zmotno umišlja) in  da za svojo popolnost rab njega (žrtu), ki pa zato ni nobena njegova žrtu  ampak njemu (tiranu) ekovredno dopolnilo. Ozvaščenje te situacije je razrešitu iz ujetosti v trpljenje in daje trpljenju smisel. Konkretno skoz odnos je po moje  dost laže ozavestit kot na kozmičnem nivoju, kjer zarad komplesnosti sitema  trpljnje pozamenika zgleda dost bolj brez smila. Zato smo si bli  ljudje primoran  izmislt boga, da bi nam  simbolno utelešal to enost jina in janga.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #70 - 06.05.2004 at 10:57:10
 
titud wrote on 06.05.2004 at 10:41:22:
Boj nasprotij, razumlejn kot  jin/jang in ki poteka  v kontesktu dopolnjevanja/sožitja/simbioze, je lahko tud boleč, ampak  v njem bo  žrtu vendrle  najdla  zadoščenje za svoje trpljenje, če bo z njim  tiranu uspela dokazat, da sam sebi ni zdost  (tko kot si v svoji nadvaladi zmotno umišlja) in  da za svojo popolnost rab njega (žrtu), ki pa zato ni nobena njegova žrtu  ampak njemu (tiranu) ekovredno dopolnilo.


No, se mi je zdel, da tole paše ravno sem! titud, 3000 post, čestitke.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #71 - 06.05.2004 at 14:20:41
 
Mae wrote on 06.05.2004 at 09:46:49:
Ne vem kako to, da za sredstvo svojega protiargumentiranja - kot dejstvo naprtite drugemu sodbeni kriterij, kot npr. ti pa to opravičuješ.
Ah, Rose, ničesar ti ni nočem naprtiti in to ni sredstvo mojega argumentiranja. Res pa sem že tolikokrat slišal modrovati, kako je za svojo nesrečo kriva sama žrtev, da sem morda postal na to rahlo alergičen.

Quote:
Če si prišel od roditeljev, ali je tudi tvoja duša matrica njihovih duš. A obstaja tudi gen za dušo?
Kaj misliš z matrico in kaj z dušo? Če so možgani sedež duše (jaz menim, da je temu tako), potem ima duša tudi najprej gensko osnovo, potem pa seveda tudi okolje in samodejavnost.

Quote:
Ajvar sem mislila za mucka.
Res. Izgleda tako, kakor jaz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #72 - 06.05.2004 at 14:51:53
 
Roman wrote on 06.05.2004 at 14:20:41:
Res pa sem že tolikokrat slišal modrovati, kako je za svojo nesrečo kriva sama žrtev, da sem morda postal na to rahlo alergičen.


Kaj ko bi bil malo bolj konkreten? Se ti počutiš žrtev? Če se - zakaj? Kaj je tisto, kar misliš, da nimaš v upravljanju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #73 - 06.05.2004 at 15:08:41
 
Quote:
Se ti počutiš žrtev?
Ne, se ne. Kar pa seveda še ne pomeni, da da imam vse niti v rokah. In če si pod konkretnim mislila mojo zgodbo, kaj ima ta opraviti s pogovorom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #74 - 06.05.2004 at 15:13:21
 
Roman wrote on 06.05.2004 at 15:08:41:
Ne, se ne. Kar pa seveda še ne pomeni, da da imam vse niti v rokah. In če si pod konkretnim mislila mojo zgodbo, kaj ima ta opraviti s pogovorom?


No, prav to me je zanimalo in mi je zares čudež, kaj je človek razum sposoben vse sprovest v svojem umu.

Govoriš o žrtvi, ki je torej zate čist nekaj imaginarnega in bi rad zvedel resnico. Kako misliš, da boš pa karkoli izvedel, če ne boš našel tega v sebi in to priznal?




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8