Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13635 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #15 - 26.02.2004 at 11:23:06
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 11:10:34:
Dozdeva se mi, da sem "živalsko bitje", ki prebiva v meni kot nagonski del psihe, hotel imeti preveč pod kontrolo, da sem jo inhibiral, se je celo sramoval, nadel uzde, oziroma jo celo ignoriral. Skratka, da nisem v pravi meri prepoznal in integriral v svoje življenje tudi mojega nagonskega aspekta psihe, predvsem zaradi religiozno-moralističnih predsodkov.
Ljudje smo od vseh živih bitij edini, ki smo z lastno voljo sposobni nadzirati svoj nagon. Prav tako pa ga lahko potlačimo, popačimo in ranimo, kar se pa nam ponavadi maščuje. Rekel bi, da je instinkt postal moj največji, in še je, sovražnik, ker ga nisem na pravi način sprejemal.  Undecided



to si zdaj dobro definiral... samo kako pa misliš vnaprej?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #16 - 26.02.2004 at 11:46:59
 
m wrote on 26.02.2004 at 11:23:06:
to si zdaj dobro definiral... samo kako pa misliš vnaprej?


He, zato pa sem postal ta post pod rubriko SVETOVALNICA, ker me zanimajo še vaši pogledi, nasveti, mnenja....
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #17 - 26.02.2004 at 11:48:05
 
Poslušaj predvsem - sebe..
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #18 - 26.02.2004 at 11:59:26
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 11:46:59:
He, zato pa sem postal ta post pod rubriko SVETOVALNICA, ker me zanimajo še vaši pogledi, nasveti, mnenja....



jaz bi rekla da se malo sprosti, smej, uživaj, pleši, dihaj, živi...  Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #19 - 26.02.2004 at 12:11:11
 
in nehaj se ukvarjat z radodajkami Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #20 - 26.02.2004 at 12:21:46
 
m wrote on 26.02.2004 at 11:59:26:
jaz bi rekla da se malo sprosti, smej, uživaj, pleši, dihaj, živi...  Smiley


trampolin tud pomaga... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #21 - 26.02.2004 at 12:37:03
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 11:10:34:
Dozdeva se mi, da sem "živalsko bitje", ki prebiva v meni kot nagonski del psihe, hotel imeti preveč pod kontrolo, da sem jo inhibiral, se je celo sramoval, nadel uzde, oziroma jo celo ignoriral. Skratka, da nisem v pravi meri prepoznal in integriral v svoje življenje tudi mojega nagonskega aspekta psihe, predvsem zaradi religiozno-moralističnih predsodkov.
Ljudje smo od vseh živih bitij edini, ki smo z lastno voljo sposobni nadzirati svoj nagon. Prav tako pa ga lahko potlačimo, popačimo in ranimo, kar se pa nam ponavadi maščuje. Rekel bi, da je instinkt postal moj največji, in še je, sovražnik, ker ga nisem na pravi način sprejemal.  Undecided

Ni panike..

"Noben svetnik ni brez preteklosti in
noben grešnik ni brez prihodnosti..."
- Sri Babaji




Kar veš da ni ok, lahko popraviš  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #22 - 26.02.2004 at 14:24:36
 
m wrote on 26.02.2004 at 11:59:26:
jaz bi rekla da se malo sprosti, smej, uživaj, pleši, dihaj, živi...  Smiley


Ja, ampak zabava ni enaka zabavi za vse. Zame to ni zabava, ker ne maram plesa, ker sem bolj resen, vase zatopljen človek, niti se ne počutim preveč lagodno v vrvežu ljudi. Torej moja narava je drugačna na pram večini od vas. En uživa v enem, drugi v nečem povsem drugem. Torej zame to ni rešitev, ker je problem mnogo bolj globinski, kompleksen, zamotan, ki se bojim, da se ga ne da odpravit z nasvetom...  Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #23 - 26.02.2004 at 14:33:28
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 14:24:36:
Ja, ampak zabava ni enaka zabavi za vse. Zame to ni zabava, ker ne maram plesa, ker sem bolj resen, vase zatopljen človek, niti se ne počutim preveč lagodno v vrvežu ljudi. Torej moja narava je drugačna na pram večini od vas. En uživa v enem, drugi v nečem povsem drugem. Torej zame to ni rešitev, ker je problem mnogo bolj globinski, kompleksen, zamotan, ki se bojim, da se ga ne da odpravit z nasvetom...  Sad



veš kaj exo...ples je bil le predlog, poleg tega imaš ples in "ples"...od trebušnega, salse, valčka, polke, latino, do alter variant, ki so zame vsaj kr neki...
ples je v bistvu zelo dober način, da začutiš svojo telesnost..s ples je namreč tudi obred dvorjenja in meni je čisto jasno, da ga ne maraš...poskusi najprej najti ples in prostor koder ti bo zadeva všeč..saj ni muss da greš v diskač na rejv
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #24 - 26.02.2004 at 14:34:12
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 14:24:36:
Torej zame to ni rešitev, ker je problem mnogo bolj globinski, kompleksen, zamotan, ki se bojim, da se ga ne da odpravit z nasvetom...  Sad

pol se ga da pa odpravt le s cudezem.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #25 - 26.02.2004 at 14:39:40
 
Quote:
pol se ga da pa odpravt le s cudezem.

Hari bol.


         
           Grin   Grin   Grin   Grin   Grin   Grin   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #26 - 26.02.2004 at 15:46:04
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 14:24:36:
ker ne maram plesa, ker sem bolj resen, vase zatopljen človek, niti se ne počutim preveč lagodno v vrvežu ljudi. Torej moja narava je drugačna na pram večini od vas.



pa si prepričan, da je to res tvoja prava narava?
da niso to samo prepričanja pa strahovi, ki te omejujejo?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #27 - 26.02.2004 at 17:56:32
 
Jest imam pa trenutno mir, kar se plesa in ucenja plesa tice. In to od takrat, ko sem si na zadnjem plesnem tecaju od hudih naporov in muk (kam gre ze zdaj leva noga in kam desna, pa ob katerem taktu ze) skoraj do krvi zgrizel ustnice, pa imam zgleda nekaj casa pocitek in okrevanje. Mogoce tud zato, ker se nikdar ne uspem med plesom sprostit in delam cudne face.

Se mi je pa zgodilo zadnjic, ko sem pojedel en piskotek, ki ga je spekla Kali, poleg tega da sem kozlal kot vidra, nekako cutil potrebo, da vsako mojo misel pospremim z ustreznim gibom. Dobr, da me nihce ni videl.

Kaj je zdaj od tega moja prava narava in kaj ni (a je lahko oboje?), pa bo po mojem se najbolj pasalo v rubriko "ali pac".

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #28 - 26.02.2004 at 18:24:27
 
Quote:
Jest imam pa trenutno mir, kar se plesa in ucenja plesa tice. In to od takrat, ko sem si na zadnjem plesnem tecaju od hudih naporov in muk (kam gre ze zdaj leva noga in kam desna, pa ob katerem taktu ze) skoraj do krvi zgrizel ustnice, pa imam zgleda nekaj casa pocitek in okrevanje. Mogoce tud zato, ker se nikdar ne uspem med plesom sprostit in delam cudne face.

Se mi je pa zgodilo zadnjic, ko sem pojedel en piskotek, ki ga je spekla Kali, poleg tega da sem kozlal kot vidra, nekako cutil potrebo, da vsako mojo misel pospremim z ustreznim gibom. Dobr, da me nihce ni videl.

Kaj je zdaj od tega moja prava narava in kaj ni (a je lahko oboje?), pa bo po mojem se najbolj pasalo v rubriko "ali pac".

bp


Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

rada bi te videla kakšne muve delaš ko plešeš "iz srca"
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #29 - 26.02.2004 at 19:58:31
 
Pozdravček!

Naučen si, da vedno narediš "prav".
Misli tudi s svojo glavo - to ti ne dela težav Smiley

Srednja pot je prava.

Spolnost. Je lahko zelo lepa. Prepusti se deklici, ki jo imaš rad. Skupaj bosta odkrivala radosti...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4