Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13633 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #30 - 26.02.2004 at 20:31:37
 
Quote:
Jest imam pa trenutno mir, kar se plesa in ucenja plesa tice. In to od takrat, ko sem si na zadnjem plesnem tecaju od hudih naporov in muk (kam gre ze zdaj leva noga in kam desna, pa ob katerem taktu ze) skoraj do krvi zgrizel ustnice, pa imam zgleda nekaj casa pocitek in okrevanje. Mogoce tud zato, ker se nikdar ne uspem med plesom sprostit in delam cudne face.

Se mi je pa zgodilo zadnjic, ko sem pojedel en piskotek, ki ga je spekla Kali, poleg tega da sem kozlal kot vidra, nekako cutil potrebo, da vsako mojo misel pospremim z ustreznim gibom. Dobr, da me nihce ni videl.

Kaj je zdaj od tega moja prava narava in kaj ni (a je lahko oboje?), pa bo po mojem se najbolj pasalo v rubriko "ali pac".

bp


Ples je vsekakor prava stvar. Verjamem ti, da si si od hudih muk do krvi ustnice pogrizel, ko si na plesnem tečaju tuhtal, kam gre leva noga in kam desna. To ni to. Priporočam ples 5 ritmov, kjer prepustiš svojemu telesu, da pleše tako, kot njemu paše. Preverjeno, se sprostiš, uživaš in si ne pogrizeš ustnic.

Mislim, da si to že preizkusil s piškotkom in to je tvoja prava narava  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #31 - 26.02.2004 at 21:47:29
 
m wrote on 26.02.2004 at 15:46:04:
pa si prepričan, da je to res tvoja prava narava?
da niso to samo prepričanja pa strahovi, ki te omejujejo?


Verjamem, da je tak moj značaj že od rojstva, da sem nagnjen morda za malenkost pretiranemu odmiku od zunanjega sveta, kar pa ni nek deficit ali pomanjkljivost, vsaj jaz to tako vidim. To je zgolj ena izmed značajskih lastnosti, da čeprav sem "sam", dejansko nikoli nisem osamljen, za razliko od ekstravertnih ljudi, ki rabijo okrog sebe vedno vrvež ljudi, publiko, teater, samo da se nekaj dogaja, da ni vse statično.

Ne vem, zakaj bi silil k nekim interesnim dejavnostim in aktivnostim, ki me ne veselijo, ob katerih ne čutim nikakršne zadovoljitve, ki me celo odbijajo, ker se počutim utesnjenega, nelagodno kot v natlačenega v "pixno", ko da mi nekdo "diha za vrat". Jasno je tudi, da v meni bdi zatrt, mali, ekstroverni porednež, navihanec, hudiček, ki včasih rad ponaga ljudem in poskrbi za senzacijo, amapk to je le dopolnilna, sekundarna funkcija sicer moje bolj "plašne" narave, da "izbalansira", uravnovesi moj celotni duševni ustroj.

Kaj jaz razumem pod pojmom zabava in užitek?

Da grem v neokrjeno naravo in pobegnem čim dlje stran od fetišev moderne civilizacije, preč od sivih mestnih katakomb, od dušljivega smoga, od hrupa avtomobilov in strojev, od mravljišča na eno mesto zagnetenih ljudi - pločevinke, ki kot stenice tavajo sem ter tja, da se povsem osvobodim izpod "kulturne" navlake, in postanem nomad, ki se kot puščavnik zateče v blagodejni objem matere narave, njeno blagodejno tišino, in si pljuča napolnim z zdravilno gozdno sapo. Nakar si poiščem en primeren kotiček, najboljše v "šavju", nikjer žive duše, mir, s trnekom 2x prebodem deževnika, močno zamahnem, in čakam, čakam, čakam, vse dokler ne vzdrhtim in dobim mehka kolena ob vsakem rahlem potegu in nagibu plovca, ki je pogostokrat tudi lažen. Takrat hlastno "zategnem", in imam jo! Imam jo, trdno jo stisnem za škrge, da se mi ne izmuzne, "barabica mala", ne boš mi ušla, ne, ne, moja si... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #32 - 27.02.2004 at 08:29:05
 
ja exo, če si to ti, in veš kaj si, in kaj ti paše, ter to počneš, pol ne vidim v čem je problem?

jaz sem pač mislila, da si se mogoče v kake stvari, podobo o sebi prepričal, ker ti je blo tak lažje živet v okolju, v katero si postavljen (sej mi ni treba rečt, da po sebi sklepam?  Roll Eyes )

drugače pa verjamem, da je v vsakem od nas en majhen otrok, ki si želi radostit se življenja (tule ne vem če so skloni ok Grin) - daj mu prisluhni, kaj bi rad Wink

a se zmenimo za eno kepanje ta vikend? Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #33 - 27.02.2004 at 10:58:57
 
m wrote on 27.02.2004 at 08:29:05:
a se zmenimo za eno kepanje ta vikend? Grin



next weekend prosm ... obveznosti ... sej vešSmiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #34 - 27.02.2004 at 11:06:07
 
Quote:
next weekend prosm ... obveznosti ... sej vešSmiley


Pa upaš, da bo naslednji vidend še sneg?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #35 - 27.02.2004 at 11:08:06
 
lola wrote on 27.02.2004 at 11:06:07:
Pa upaš, da bo naslednji vidend še sneg?


... ... ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #36 - 27.02.2004 at 11:40:54
 
m wrote on 27.02.2004 at 08:29:05:
ja exo, če si to ti, in veš kaj si, in kaj ti paše, ter to počneš, pol ne vidim v čem je problem?

Grin


Saj nisem po tem spraševal, to si ti rekla, da rabim zabavo. Jaz sem spraševal o nečem povsem drugem, ti si ablinkala. No, saj je vseeno, ker že vidim, da me niti ena samcata oseba ne razume, kaj sem sploh hotel povedati žal, niti malo, tega tudi ne morem pričakovati, tak da je verjetno povsem brezveze zastavljanje nekih vprašanj na forumu, to sem ugotovil... Probleme pač mora vsak razreševat pri sebi, sam s sebo, vendat tudi to ponavadi ne uspeva, pri tem pa ti še sam Bog ne bo pomagal, če jim sam ne prideš do dna... se pravi, sam si pomagaj in Bog ti bo pomagal, če ap si ne znaš sam pomagat, pa ti še Bog ne more,...

Žal, me niste niti 1% zastopli, o čem sploh govorim, bilo je naivno pričakovat neke megalomanske odgovore ali nasvete....
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #37 - 27.02.2004 at 11:45:21
 
exo ...

saj bo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #38 - 27.02.2004 at 11:45:47
 
exorcist wrote on 27.02.2004 at 11:40:54:
Probleme pač mora vsak razreševat pri sebi, sam s sebo, vendat tudi to ponavadi ne uspeva, pri tem pa ti še sam Bog ne bo pomagal, če jim sam ne prideš do dna... se pravi, sam si pomagaj in Bog ti bo pomagal, če ap si ne znaš sam pomagat, pa ti še Bog ne more,...

Žal, me niste niti 1% zastopli, o čem sploh govorim, bilo je naivno pričakovat neke megalomanske odgovore ali nasvete.... Tongue

se mi zdi, da si mal narobe ali ne dovolj jasno razlagas "pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal".

ti si (ocitno) nemocen, Bog je vsemogocen. kako si lahko nemocen pomaga? tako, da prosi Boga za pomoc. to je naloga/vloga nemocnega, naloga/vloga Boga pa je da mu pomaga. Bog pomaga tistemu, ki pri tem sodeluje s svojo prosnjo, oz. molitvijo. ce si iskren bos uslisan. brez dvoma. poskusi.

p.s. pazi kaj si zelis. (namig : vsemogocen/vseveden bolje ve kaj je dobro za nemocnega kot on sam)

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #39 - 27.02.2004 at 11:50:27
 
Quote:
se mi zdi, da si mal narobe ali ne dovolj jasno razlagas "pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal".

ti si (ocitno) nemocen, Bog je vsemogocen. kako si lahko nemocen pomaga? tako, da prosi Boga za pomoc. to je naloga/vloga nemocnega od Boga naloga/vloga pa je da mu pomaga. Bog pomaga tistemu, ki pri tem sodeluje s svojo prosnjo, oz. molitvijo. ce si iskren bos uslisan. brez dvoma. poskusi.

Hari bol.


Ne, ne iščem nekih religioznih in polfilozovskih verskih interpretacij, ampak tuzemeljske, konkretene, oprijemljive argumente, ne ap "duhcev" in kaj bi bilo, če bi bilo...! No, kaj ima bog tu veze z mano, to je samo fraza, pustiva boga pri miru...  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #40 - 27.02.2004 at 11:53:34
 
exorcist wrote on 27.02.2004 at 11:50:27:
Ne, ne iščem nekih religioznih in polfilozovskih verskih interpretacij, ampak tuzemeljske, konkretene, oprijemljive argumente, ne ap "duhcev" in kaj bi bilo, če bi bilo...! No, kaj ima bog tu veze z mano, to je samo fraza, pustiva boga pri miru...  ???

pol pa prid h men jest ce mas cajt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #41 - 27.02.2004 at 11:58:15
 
Quote:
pol pa prid h men jest ce mas cajt.


Če bo pečenka, pridem.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #42 - 27.02.2004 at 12:04:40
 
exorcist wrote on 27.02.2004 at 11:58:15:
Če bo pečenka, pridem.  Grin

ok, posl mi inst-msg, da se zmenva glede detajlov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #43 - 27.02.2004 at 12:14:06
 
exorcist wrote on 27.02.2004 at 11:40:54:
Probleme pač mora vsak razreševat pri sebi, sam s sebo, vendat tudi to ponavadi ne uspeva, pri tem pa ti še sam Bog ne bo pomagal, če jim sam ne prideš do dna... se pravi, sam si pomagaj in Bog ti bo pomagal, če ap si ne znaš sam pomagat, pa ti še Bog ne more,...

sam si moraš ja, ker te noben drug tak dobro ne pozna Smiley
to, ko si pri onih arhetipih začel opažat da ima vsaka slaba stvar tud dobro stvar se mi je zdelo fino, včasih nisi hotel tak razmišljat Smiley
Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ujetnik moralnih spon
Reply #44 - 27.02.2004 at 12:24:30
 
Devi wrote on 27.02.2004 at 12:14:06:
sam si moraš ja, ker te noben drug tak dobro ne pozna Smiley

mas osebe, ki te poznajo (in s tem kaj je dobrega in slabega zate) slabse kot ti samega sebe, mas samega sebe in mas osebe, ki te poznajo boljse kot ti samega sebe.

osvobodit se je treba oseb, ki nas slabse poznajo (sovraznike) in sprejet druzbo tistih, ki nas boljse poznajo (prijatelje). samega sebe neodvisno pa sploh ne mormo spoznat (slepa pega). sicer smo pa vsi rajs v druzbi prijateljev kot pa v druzbi sovraznikov ali bit osamljeni.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4