Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 16776 times)
exorcist
Ex Member




V primeru žalitve...
26.02.2004 at 11:08:30
 
Kako reagirati, če vas nekdo žali in se norčuje iz vas:

a) napademo nazaj (pokažemo zobe)
b) obramba (se branimo nazaj)
c) ignoranca (nam gre skozi eno uho notri, skozi drugo pa ven)
d) umik (kapituliramo in se umaknemo na varno)
e) dialog (skušamo se pobotati z napadalcem, ga poskušat razumet in najti kompromise in konsenze, da bo volk sit in koza cela)
f) alternativa (storimo nekaj povsem nekonvencionalnega in neobičajnega)

Zanima me, katera izmed naštetih opcij se vam zdi najprimernejša in zakaj?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: V primeru žalitve...
Reply #1 - 26.02.2004 at 11:10:44
 
Smiley
vse, ki so ob tistem trenutku najbolj primerne Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: V primeru žalitve...
Reply #2 - 26.02.2004 at 11:12:00
 
stoychi wrote on 26.02.2004 at 11:10:44:
Smiley
vse, ki so ob tistem trenutku najbolj primerne Grin


jep...tu ni nekega dokončnega in vsepravilnega odgovora
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #3 - 26.02.2004 at 11:21:05
 
stoychi wrote on 26.02.2004 at 11:10:44:
Smiley
vse, ki so ob tistem trenutku najbolj primerne Grin


a potem fizično nasilje tudi odobravaš?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: V primeru žalitve...
Reply #4 - 26.02.2004 at 11:22:44
 
Exo, poskusi svoja vprašanja v topicih postavljati tako, da, ko nekaj vprašaš, potem najprej sam rečt jaz bi tako pa tako, oz. jaz počnem tako pa tako, kaj pa vi?
Drugače deluje zadeva bolj kot vprašanje za analizo drugih.

Jaz se nagibam k c in e, čeprav točno tega ne moreš definirat, ker je tudi odvisno kakšna je trenutna volja in razpoloženje.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #5 - 26.02.2004 at 11:31:04
 
C in E sta kul ja  ...


+ s tem da D ni kapitulacija Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #6 - 26.02.2004 at 11:43:59
 
Quote:
Exo, poskusi svoja vprašanja v topicih postavljati tako, da, ko nekaj vprašaš, potem najprej sam rečt jaz bi tako pa tako, oz. jaz počnem tako pa tako, kaj pa vi?
Drugače deluje zadeva bolj kot vprašanje za analizo drugih.

Jaz se nagibam k c in e, čeprav točno tega ne moreš definirat, ker je tudi odvisno kakšna je trenutna volja in razpoloženje.


Morda bi bil ta topik res ustreznejši za rubriko svetovanje....
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #7 - 26.02.2004 at 11:45:18
 
Exo, kako je pa pri tebi v primeru žalitve?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #8 - 26.02.2004 at 12:18:04
 
men se včasih zgodi f)

izgubim kontrolo Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #9 - 26.02.2004 at 12:19:28
 
Ampak nekaj mi pa ni jasno ???

Zakaj ravno ti to sprašuješ ???

Saj si imel priliko vse na forumu osebno preizkusit. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: V primeru žalitve...
Reply #10 - 26.02.2004 at 12:24:16
 
exorcist wrote on 26.02.2004 at 11:43:59:
Morda bi bil ta topik res ustreznejši za rubriko svetovanje....


In kdo bi komu svetoval?

Še vedno nisi odgovoril. Če se boš tako izmikal, bom uporabil varjanto c. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #11 - 26.02.2004 at 14:16:51
 
Mogoče bi exotov topic uporabila še za naslednje. Zelo dobro se spomnim enih besed, češ, "kaj te tolk boli, kaj exo o Andresu piše, saj je Andres polnoleten, pa bo ja znal poskrbeti zase..."

Dinamika mojega postavljanja za druge je nekako takšna: velikokrat se mi zgodi, da ko me kdo grobo žali,  se kar sesujem, tako v nulo, čisto do podna... in sem ful hvaležna, če me takrat, ko sem jaz nemočna, kdo v bran vzame.
In po taistem principu, takrat ko je na udaru kdo drug, tudi sama ponudim temu podporo al pa zaščito. Še vedno jo lahko sam osebno sprejme ali pa zavrne.

Dejstvo je, da se je za druge postavljat veliko lažje, ker smo čustveno zmeraj nekoliko manj vpleteni in s tem močnejši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: V primeru žalitve...
Reply #12 - 26.02.2004 at 14:21:44
 
Lilith wrote on 26.02.2004 at 14:16:51:
Mogoče bi exotov topic uporabila še za naslednje. Zelo dobro se spomnim enih besed, češ, "kaj te tolk boli, kaj exo o Andresu piše, saj je Andres polnoleten, pa bo ja znal poskrbeti zase..."

Dinamika mojega postavljanja za druge je nekako takšna: velikokrat se mi zgodi, da ko me kdo grobo žali,  se kar sesujem, tako v nulo, čisto do podna... in sem ful hvaležna, če me takrat, ko sem jaz nemočna, kdo v bran vzame.
In po taistem principu, takrat ko je na udaru kdo drug, tudi sama ponudim temu podporo al pa zaščito. Še vedno jo lahko sam osebno sprejme ali pa zavrne.

Dejstvo je, da se je za druge postavljat veliko lažje, ker smo čustveno zmeraj nekoliko manj vpleteni in s tem močnejši.



...


zdaj pa res upam, da bo komu malo potegnilo, zakaj se glave ne tišči v pesek, ko gre nekdo preko meje dobrega okusa, da ne rečem ko postane direkt žaljiv

hvala Lilith
si izpisala besede, ki se jih trudim napisat zadnjih nekaj dni

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #13 - 26.02.2004 at 15:01:15
 
Meni ni se noben na forumu uspel uzalit ali sesut. Imam zgleda premocne obrambne mehanizme (kdo bi morda rekel da imam prevelik ego). Tudi Andresu ni ratalo. Edino gape je enkrat na chatu prisel blizu.

Tako da bi se prijazno zahvalil vsem, ki bi mi priskocili na pomoc, vendar bi jim rekel, ne hvala, ker to res ni bilo potrebno, saj se znam sam obranit in postavit zase.

Verjetno pa tudi meni ne bi bilo najlazje, ce bi se znasel v vlogi tarce "kolektivnega besa" ali kaksnega podobnega mnozicnega pojava.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: V primeru žalitve...
Reply #14 - 26.02.2004 at 15:03:06
 
Lilith wrote on 26.02.2004 at 14:16:51:
Dinamika mojega postavljanja za druge je nekako takšna: velikokrat se mi zgodi, da ko me kdo grobo žali,  se kar sesujem, tako v nulo, čisto do podna... in sem ful hvaležna, če me takrat, ko sem jaz nemočna, kdo v bran vzame.
In po taistem principu, takrat ko je na udaru kdo drug, tudi sama ponudim temu podporo al pa zaščito. Še vedno jo lahko sam osebno sprejme ali pa zavrne.

Dejstvo je, da se je za druge postavljat veliko lažje, ker smo čustveno zmeraj nekoliko manj vpleteni in s tem močnejši.

Če te je sesulo, si res lahko hvaležen, ja... ampak za pomoč lahko vedno zaprosiš in tud če ne, se mi zdi da se vedno najdejo tisti, ki začutijo, da ti je potrebna.

Ampak, kaj pa če te ni sesulo? Če te je ravno prav zbodlo in razmišljaš, kako bi mu odgovoril, v tistem pa pade rafal na njega z vseh strani, samo tvoje še ne... in ti mu sploh nisi nameraval tako ostro odgovorit, ker si njegov napad (ki je bil oseben) boljše razumel kot večina tistih, ki se ti je postavila v bran? Ampak takrat so ga drugi že spravili v kot in ko mu odgovoriš se iz tega, kar bi lahko bla izmenjava mnenja al pa ostra zavrnitev že razvije vojna, ki se tebi osebno zdi nesmiselna, ker ni tvoja in so drugi izziv, ki je padel nate vzeli za svojega in začeli vojno namesto tebe...
Kje je potem tista meja, ko ti je še fajn, da je nekdo na tvoji strani? Ker, a ni vedno marsikdo na tvoji strani, čeprav ti tega ne rabi nujno povedat? Se ne počutiš v svojem stališču običajno dovolj varna, da podpore niti ne rabiš?

Ni včasih celo dobro, da te kaj stestira, ker te nauči se postavit za sebe? Ni to lahko celo direkt uno, da se sam naučiš ribe lovit, namesto da jih drugi lovijo za tebe?

(Ob vsem tem nisem govorila o žrtvah posilstev, fizičnem obračunavanju nekega mišičnjaka, niti o izživljanju nekoga izključno samo nad tabo in podobnih skrajnih primerih, samo o tem forumu. Tud ne govorim, da podpora ni potrebna, samo o tem da vedno res ni na mestu.)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6