Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 16775 times)
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: V primeru žalitve...
Reply #30 - 07.03.2004 at 14:58:41
 
Mislim, da je preenostavno definirana beseda "zalitev",... Po mojem mnenju te lahko uzali le clovek, ki ti nekaj pomeni (v pozitivnem smislu),... Ce se to zgodi, je nekaj narobe v odnosu samem, ne poznas dovolj cloveka, za keteri si mislil, da ti je blizu,... pravilen postopek je pregled vrednot in prevrednotenje le teh,...
V kolikor pa me kr nekdo uzali, se mi pa ta clovek lahko samo smili (naceloma), razen ce so njegova stalisca dobro podprta in ga vodi cinizem,.... Iz tega se lahko pa marsikaj naucimo in to ne smemo jemat kot zalitev,... Igramo se igrco in zagovarjamo svoje stalisce,....
Ce dobro premislim, te lahko drugi uzalijo samo, ce nisi iskren do sebe, ce si nesiguren vase, ce nekaj skrivas,... Mene osebno ni nihce uzalil kar pomnim, to ne pomeni, da niso probali, ampak imam genialno filozofijo v glavi (seveda zame), ki se imenuje moderni nihilizem. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #31 - 07.03.2004 at 16:45:28
 
Se strinjam s tem da te lahko najbolj prizadanejo ljudje ki jih "spustiš" najbližje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: V primeru žalitve...
Reply #32 - 07.03.2004 at 18:52:43
 
Quote:
Se strinjam s tem da te lahko najbolj prizadanejo ljudje ki jih "spustiš" najbližje.



ampak v bistvu ti samo pokazejo, kje se imas rane, vzorce, prepricanja, ki jih ne rabis...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #33 - 07.03.2004 at 19:02:16
 
Ja, hvala jim..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #34 - 30.07.2004 at 08:06:15
 
Kaj storiti, če te grobo užali oseba, ki si jo že spustil blizu, skozi odnos pa ugotovil, da ta ista oseba ni sposobna prenesti kritiko, to pomeni, da tudi če bi ji izrazil svoje razočaranje in jezo, bi vse to zminimalizirala, morda celo obrnila situacijo, v kateri bi se sama pričela počutiti žrtev.
Kako postopati z jezo v tem primeru? Oz. bolje rečeno, kako izgraditi tisto pravo "Marsovo" jezo, ki tebi kot osebi pomaga preživeti in iti čez tak dogodek? Ker nasprotna opcija bi bila potlačitev, kar itak ni ok, ali pa dodatno izpostavljanje sebe frustraciji s sporočanjem svojih čustev- v primeru, da presodiš, da oseba itak ni sposobna s tvojimi čustvi ustrezno ravnati?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #35 - 30.07.2004 at 08:29:59
 
Lilith wrote on 30.07.2004 at 08:06:15:
Kaj storiti, če te grobo užali oseba, ki si jo že spustil blizu, skozi odnos pa ugotovil, da ta ista oseba ni sposobna prenesti kritiko, to pomeni, da tudi če bi ji izrazil svoje razočaranje in jezo, bi vse to zminimalizirala, morda celo obrnila situacijo, v kateri bi se sama pričela počutiti žrtev.
Kako postopati z jezo v tem primeru? Oz. bolje rečeno, kako izgraditi tisto pravo "Marsovo" jezo, ki tebi kot osebi pomaga preživeti in iti čez tak dogodek? Ker nasprotna opcija bi bila potlačitev, kar itak ni ok, ali pa dodatno izpostavljanje sebe frustraciji s sporočanjem svojih čustev- v primeru, da presodiš, da oseba itak ni sposobna s tvojimi čustvi ustrezno ravnati?



Jaz pa mislim, da je vsaka oseba sposobna ustrezno ravnati s čustvi drugega človeka, če se mu le ta odpre in pokaže tako kot je treba, ne, da se zapre ali da pokaže jezo na grob in neumesten način.
Veliko osnove za ustrezno prepoznavanje prizadetih čustev človeka je prav v tem, kako človek pokaže svojo prizadetost.
Skoraj vsak dogodek, ki nas prizadene se potlači in zapiše v našo podzavest, kako pa ga potem mi dojemamo je pa drugo vprašanje in kako mi vidimo, kako druga oseba dojema ta dogodek je spet drugo vprašanje.
In če je prizadeta oseba preveč občutljiva in razvajena bo ta dogodek videla tako, kot da hoče druga oseba zminimalizirati in prikazati sebe kot žrtev, čez čas se bo pa pokazalo, da je le ta prizadeta oseba to doživljala v svojem fantazijskem svetu, ker le ni bila dovolj odprta in pripravljena sprejemati drugo osebo in njeno opravičilo ali neopravičilo in ni bila pripravljena do pogovora ali obrazložitve prve osebe, da pove zakaj reagira ali čuti tako kot je v dani situaciji bilo.
Vendar v veliko primerov je pač na žalost tako, da prizadeta oseba ne dopusti ali noče videti, niti slišati, mogoče niti razumeti, zakj je prva oseba ravnala tako kot je ravnala.
Vsak človek pač dojema vsako situacijo malo drugače.

Zdaj pa tudi nastopi vprašanje, ki gre v kontra smeri, ali je ta oseba, ki je trenutno prizadeta sposobna uvideti kolikokarat sama prizadene ??? pa tega sploh noče ali ne more videti, vidi in občuti pa lahko samo svojo prizadetost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #36 - 30.07.2004 at 08:37:53
 
Kr_eden, saj za določene primere bi to, kar si napisal, lahko držalo.

Ampak pustimo sedaj ob strani vso dinamiko obeh oseb. Mene bolj zanima, kako ravnati z jezo, na način, da ti je čim bolj v korist, torej, da jo lahko uporabiš, da se ponovno "postaviš na noge". Predvsem to. Any idea?


Aja, naknadno popravljam (potem ko sem bolje prebrala)- nikakor se ne strinjam s Kr_ednovo tezo, da je vsaka oseba sposobna ustrezno ravnati s čustvi drugega človeka.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: V primeru žalitve...
Reply #37 - 30.07.2004 at 09:27:08
 
Lilith wrote on 30.07.2004 at 08:06:15:
Kaj storiti, če te grobo užali oseba, ki si jo že spustil blizu, skozi odnos pa ugotovil, da ta ista oseba ni sposobna prenesti kritiko, to pomeni, da tudi če bi ji izrazil svoje razočaranje in jezo, bi vse to zminimalizirala, morda celo obrnila situacijo, v kateri bi se sama pričela počutiti žrtev.
Kako postopati z jezo v tem primeru? Oz. bolje rečeno, kako izgraditi tisto pravo "Marsovo" jezo, ki tebi kot osebi pomaga preživeti in iti čez tak dogodek? Ker nasprotna opcija bi bila potlačitev, kar itak ni ok, ali pa dodatno izpostavljanje sebe frustraciji s sporočanjem svojih čustev- v primeru, da presodiš, da oseba itak ni sposobna s tvojimi čustvi ustrezno ravnati?


Nasprotno obosojanje, kritika žalitve ali potlačitev lastne reakcije na žalitev so  le zunanji izrazi dejstva, da smo bili na določenem področju duševno ranljivi. Kako bomo to ogroženost izrazl,  je odvisno od tega, čemu dajemo prioriteto: ohranitvi funcionalnega odnosa z osebo, ki nas je užalila, ali pa tko kot ugotavlja marjana, če
Quote:
v bistvu ti samo pokazejo, kje se imas rane, vzorce, prepricanja, ki jih ne rabis

kar  pomeni, da če boš reagiral tko, da ko  boš  odstranu te svoje vzorce  in prepričanaja tako da ne boš več ranljiv,  boš zlo verjetno postavu na kocko tud funkcionalnost odnosa s tistim, ki te je žalu. Ker če boš pr seb odstranu razlog, zarad katerga bi ti žalitve lahko prišle do živega oz. da bi jih sploh občutu kot žalitve, bo odpadu tud razlog, zarad katerga bi bil s človekom, ki te  žali, sploh v odnosu sploh.

To pravilo po moje velja tud za partnerske odnose in  odnose starši-otroci, ki zaradi   medsebojne funkcionalne soodvisnoti zapletenih v odnos nudijo zlo  plodna tla za žalitve in kjer postanejo odnosi popolnoma nefuncionlani hkrati s tem, ko žalitve na žaljenega nimajo nobenga učinka več.  

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #38 - 30.07.2004 at 12:12:13
 
Lilith wrote on 30.07.2004 at 08:37:53:
Kr_eden, saj za določene primere bi to, kar si napisal, lahko držalo.

Ampak pustimo sedaj ob strani vso dinamiko obeh oseb. Mene bolj zanima, kako ravnati z jezo, na način, da ti je čim bolj v korist, torej, da jo lahko uporabiš, da se ponovno "postaviš na noge". Predvsem to. Any idea?


Aja, naknadno popravljam (potem ko sem bolje prebrala)- nikakor se ne strinjam s Kr_ednovo tezo, da je vsaka oseba sposobna ustrezno ravnati s čustvi drugega človeka.



Tole naknadno pisanje si najbrž ocenila na svojem psiholeškem delu cenitve druge osebe.
Žal se ne morem strinjati glede tvojega stališča, ker niti po mojem mnenju, tak človek ne zna življensko gledati na take zadeve.
Kar se pa tiče psihološke naučitve recimo v tvojem poklicu je pa druga stvar, tam se nebi spuščal ker si baje strokovnjakinja, jaz pa sem samo laik.
Ponavljam pa še enkrat, vsaka oseba je zmožna in lahko ustrezno ravna s čustvi drugega človeka, če le ta oseba to dopusti.
Res je, da vsaka oseba drugače dojema in sprejema različne situacije, v bistvu pa je koncept isti, le različice so mnoge.
In tako dolgo se ne more človek postaviti na noge, dokler gleda tako, kot si ti napisala v tem tvojem postu.

Pa še dvojnost, ki jo pišeš, najprej, ker si kao površno prebrala se delno strinjaš, potem, ko si pa kao dobro prebrala se pa ne strinjaš z mojim zapisom.

Se potem pravi, da si površna ?

In, če je človek površen, potem sledi temu še toliko težje postavljanje na lastne noge.
Kajti, vsaka nedoslednost in površnost doprinese k temu, da človek ne uvidi drugega, ki se hoče ali se trudi na kakšen njemu trenutno še nerazumen način opravičiti ali pokesati.

Pa še za konec, vsaka oseba zna ustrezno ravnati s čustvi drugega človeka.
Vendar, če zna drugi tudi sprejemati in uvideti tudi drugačne čustvene prijeme, kajti nobena oseba ne dela po istem principu, vsak deluje malo drugače, pa še, nekateri malo prej uvidijo, nekateri malo pozneje.
Vse je pa odvisno kako oseba, ki je prizadeta to pokaže in na kakšen način Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #39 - 30.07.2004 at 13:03:46
 
Quote:
Se potem pravi, da si površna ?



Pa kaj te briga, kakšna sem jaz. Tale tema ni sprožena z namenom, da bi se kdo pričel name spravljati. Nehaj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #40 - 30.07.2004 at 19:20:57
 
Quote:
Ponavljam pa še enkrat, vsaka oseba je zmožna in lahko ustrezno ravna s čustvi drugega človeka, če le ta oseba to dopusti.



Kr_eden, že ves dan mi gre po glavi tale tvoja trditev....
trditev taistega človeka, ki je v topicu Ko začneš ....gledati  opisal vso bedo, ki so jo brezčutni ljudje storili njemu.

Spomni se, kaj vse so ti storili...spomni se...potem pa še enkrat premisli, ali je tale tvoja trditev pravilna.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #41 - 30.07.2004 at 23:35:22
 
Lilith wrote on 30.07.2004 at 13:03:46:
Pa kaj te briga, kakšna sem jaz. Tale tema ni sprožena z namenom, da bi se kdo pričel name spravljati. Nehaj.



No, no, pomiri se ...

Noben se ne bo nate spravljal, zakaj vidiš tako črno vse, samo sem zapisal, da pač naj bi bila površna pri branju tale Lilith, to pa ja ni nič takega, včasih smo vsi, a ne Wink

Ne vzemi vsega za slabo Wink


Pomirjeni Alex Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #42 - 30.07.2004 at 23:51:15
 
Lilith wrote on 30.07.2004 at 19:20:57:
Kr_eden, že ves dan mi gre po glavi tale tvoja trditev....
trditev taistega človeka, ki je v topicu Ko začneš ....gledati  opisal vso bedo, ki so jo brezčutni ljudje storili njemu.

Spomni se, kaj vse so ti storili...spomni se...potem pa še enkrat premisli, ali je tale tvoja trditev pravilna.



Že ves dan ti gre po glavi, trditev, uf  Embarrassed lepo. Wink

Veš, draga Lilith ( pa ne razjezi se na besedo draga, je napisana v drugačnem smislu ) kaj se je meni zgodilo, ti nimaš niti pojma, kar sem tam napisal, je napisano skoraj tako, kot, da sem kar užival in kaj sem jaz prestal od brezčutnih ljudi se tebi niti sanjati ne more Wink
Vse kar sem napisal, pa tebi privat je samo 5% od 100%
In dobro vem kaj so mi storili in kaj mi je storil in tega ni moč nikoli pozabiti, vendar, zato, ker sem jaz doživel nekaj groznega in za vso trpljenje, ki sem ga preživel, ne bom in ne morem napisati, da ljudje niso sočutni, čutni in da ne znajo delati s čustvi drugih.
Ker vem, da znajo, res pa je, da po svojih najboljših močeh.

In še enkrat ti pišem, ta moja trditev je pravilna, ker jaz ko pišem kaj takega, ne pišem in ne mislim o tem, kaj so ali se je meni naredilo, zgodilo, ampak pišem na splošno.
In vem, da vsakdo zna delati s čustvi drugega človeka tako kot je najbolje zmožen.

Pa še nekaj vedi, tisto kar sem ti jaz zaupal in povedal, je nula proti tistemu kaj se mi je dogajalo, ker kot sem ti že dostikrat napisal, jaz moram zelo, zelo verjeti človeku in ga spoštovati, da mu povem kaj, in zato, tisto kar ti veš, je nič, ni omembe vredno Wink
Tisto, kar sem tebi privat pisal upam vsak trenutek javno napisati na forum Wink

Čustveni Kr_eden Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #43 - 31.07.2004 at 09:24:08
 
Quote:
In vem, da vsakdo zna delati s čustvi drugega človeka tako kot je najbolje zmožen.



Aleluja. Pa ti je le potegnilo...je pa razlika med "ustrezno" in med "tako kot je najbolje zmožen".
Ker "tako kot je najbolje zmožen", me človek lahko posili, zabode v hrbet, žali....in kaj naj zdaj, jaz to cenim, ker je naredil tako kot je najbolje zmožen.
Pa daj no.
Beda.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #44 - 31.07.2004 at 09:59:56
 
Lilith wrote on 31.07.2004 at 09:24:08:
Aleluja. Pa ti je le potegnilo...je pa razlika med "ustrezno" in med "tako kot je najbolje zmožen".
Ker "tako kot je najbolje zmožen", me človek lahko posili, zabode v hrbet, žali....in kaj naj zdaj, jaz to cenim, ker je naredil tako kot je najbolje zmožen.
Pa daj no.
Beda.



Res, nisem si mislil, da se bo psihologinja, strokovmjakinja takšna kot si ti zakačila samo za en stavek  Roll Eyes
Pa kot psihologinja bi lahko vedela, da je vsak človek lahko potencialni morilec ali kaj drugega slabega, če so za to dani pogoji, vendar, vsak človek je zmožen delati s čustvi drugega tako kot najbolje dobro zna.
In še razlika je med tem, človek dela s čustvi tistega človeka, ki ga pozna drugače kot pa s čustvi tistega človeka ki ga ne pozna.

In še nekaj, če tukaj govoriva o čustvenem dogajanju med dvema človekoma, ki se imata rada je to drugače, kot pa o čustvenem dogajanju med ljudmi, ki so prijatelji, znanci ali samo neznanci.

In o čem ti govoriš, ali samo iščeš stavek ali besedo, da boš lahko kot strokovnjakinja napisala na koncu beda ?  Grin

In lahko bi vedela, da vsak človek kaže svoja čustva drugače Wink


Beda Kr_eden Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6