Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 16786 times)
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #45 - 31.07.2004 at 11:06:37
 
Vsak človek je čustveno bitje, tu se menda strinjamo ?
Kako pa človek kaže svoje čustva napram drugega človeka, tu je pa že razlika od človeka do človeka.
Nekateri znajo bolje, nekateri malo drugače.
Vendar je, kolker vem o teh stvareh, recimo med dvema partnerjema je potrebno neko zaupanje in pogovor, da človek ve, kako naj reagira ali deluje v primeru čustvene prizadetosti drugega in, če tega ni, potem človek ne more vedeti in deluje tako, kot on misli, da je najbolje.
Vendar prizadeti, če ni zaupanja med dvema lahko v tem reagiranju vidi samo slabo, zato pa je tako pomembno, da se dva med semoj pogovarjata in si povesta o svojih potrebah, tudi na čustvenem področju.
Kajti vsak človek, ki je čustveno prizadet reagira drugače in nekomu paše že izrečeno opavičilo, nekomu lepa beseda, nekomu stisk........
In kako naj človek ve, kaj paše njegovemu partnerju, če recimo ta noče pogovora okoli teh stvari ?
Vsi se učimo in s pogovorom med dvema se lahko partner nauči kako reagirati pri čustveni prizadetosti drugega.
Vsak človek pač dela po svojih najboljših močeh in tako kot se je naučil, vsakemu človeku pa ne paše ista tehnika čustvenega tolaženja.
So pa ljudje, ki pa skorajda ne morejo biti čustveno potolaženi na noben način, pa se lahko drugi človek trudi še kolikor hoče, pa jih ni moč čustveno potolažiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: V primeru žalitve...
Reply #46 - 31.07.2004 at 11:11:13
 
Smileyja, moje mnenje je , da nam je življenje , kot vedno najboljši učitelj...
da se lahko približamo sočloveku , ga moramo prvenstveno OBČUTITI...in vedno takrat , vsaj jaz izhajam iz sebe...
vsi vemo kakšni so občutki žalosti , nemoči , bede , jeze , radosti, obupa...in če smo iskreni v svojem občutenju , vemo , kaj smo takrat pogrešali , potrebovali , kaj se z nami dogaja...
človek res ni in ne bo nikoli otok sam zase ...vsi smo povezani ... mogoče sem jaz ti in skupaj mi vsi..
nihče ni odgovoren za moja čustva , lahko le pritisne na nek gumb v meni in me spomni na občutek , ki sem ga nekoč že doživela , ki me boli in , ki ga nisem še razrešila , zato sem ga potisnila v podzavest ...to so naši vzorci in vsi jih imamo...
vendar sem za jezo ali drugo čustvo odgovorna sama , ker jo sama sproduciram , prav tako za svoj odziv...akcija je enaka reakciji
lahko si strokovnjak na tem področju , vendar , če ne poznaš sebe , kako boš vedel kdo je drugi in kaj občuti?
tega se ne da naučiti v knjigah ...tega te uči življenje , izkušnje v delu z ljudmi , učenje pri delu na osebni rasti in imeti moraš pieteo in biti senzibilen.
s tem ne dajem v nič strokovnjakov , nikakor , vendar je ta komponenta pri tem , še kako pomembna
npr. ljubezni  se ne da naučiti iz knjig...to je le primer
in , če veš , kdo si , potem se ne vežeš več tako hudo na čustvene reakcije - ne drugih in ne svoje...
veš , da s čustvi obratuješ in izbiraš - zavestno - tisto , kar je najbolj ustrezno ...
in ravno pomankanje samozavesti ali slaba samopodoba je včasih razlog za naše čustvene reakcije
ker se poistovetimo z vzorci , takimi ali drugačnimi , in nismo več povezani s seboj in vsak tak vzorec ima v sebi močan energetski naboj , ki se hoče razrešiti s katarzo...
in tako včasih uporabljamo in osebe , in besede in vse , kar je uporabnega , da se to sprosti...
mnenja sem , da se ne potiska ničesar,
kar boš ozavestil te bo osvobodilo , kar boš potisnil te bo razžiralo in uničevalo...
vendar- pozor- moramo zavestno paziti , da s tem osvobajanjem ne prizadenemo ljudi , in ne sebe...
vse to je povezano s sprejemanjem sebe , takega , kot si ...z vsemi plusi in minusi vred...
toliko , kot lahko sprejmemo sebe , toliko smo v stanju sprejemati druge ... tu ni vipov , le gola resnica.
ja , včasih jočemo zaradi te resnice in vendar je pravična ...je taka , kot je , če nam je to všeč ali pa ne.
z vsem tem pa ne mislim , da potem dovoljujemo drugemu bitju prav vse...npr. da nas žali ponižuje ipd.
ne ...
ko se meni to dogaja , sem pozorna na to osebo , jo gledam v oči in poiskusim občutiti...in diham , da diham...
prediham ta njen izzliv jeze ali karkoli in ji v mislih pošiljam mir...a ne reagiram...
v bistvu je najmočnejša reakcija prav POZORNOST...
in zgodilo se mi je že in v moji praksi je to mnogokrat potrjena zadeva , da je oseba počasi utihnila in me začudeno gledala...(tudi oj šef , ha ,ha)
takrat se vedno trudim občutiti tako osebo , in ko jo , občutim , da ji ni lahko , občutim njene strahove ali pa prizadevanja po pozornosti...in sočustvujem z njo
vendar pa je ne pomilujem ali delam iz nje žrtve.
povem ji , kaj mislim in se umaknem...a izberem ustrezen način ...spet zavestno
in , ko sem sama doma , pogledam še , kaj je ta oseba projecirala in se je aktiviralo v meni
in to rešim...
da bomo pravilno
delovali , mora biti naša osebnost zdrava in celovita ...včasih pomaga zdravljenje notranjega otroka , včasih pa preprosto nekdo , ki nas sprejme takega kot smo in nam dovoli , da smo kar smo v danem trenutku in ki nas podpira ne glede , kakšni smo.
in tudi tako se nam velikokrat zgodi , da naredimo napako , saj še nismo popolni in takrat ni lepše besede , kot je beseda OPROSTI ...iskreno izrečena ...
zakaj to funkcionira , ker smo mi bitja OBČUTENJA in vsak od nas , posebno ,
mali otroci , ki so še zelo povezani sami s seboj in z Bistvom , občutimo kaj je iskreno in kaj ne...
rezime ...
včasih lahko komu , ki  mi poskrbi za tako izkušnjo , celo rečem hvala ...ker je s projekcijo pokazal , kaj moram rešiti pri sebi ...
to pa ne pomeni da se ne znam ali ne bom postavila zase - vedno
le NAČIN  tega , kako , bom izbrala Zavestno...
seveda pa ima vsaksvoje mnenje in svoj način ...
to , kar sem napisala . pač velja le zame Smiley


Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #47 - 31.07.2004 at 12:19:17
 
Hja, očitno smo ljudje zelo različni.
Očitno eni potrebujete vero, da so vsi ljudje dobri, da vam vsi ljudje samo dobro hočejo, da se trudijo po najboljših močeh...Meni je prav, če vi lahko s tem živite.
Ampak mogoče bi sedaj nehali razpravljati o tem, ker jaz absolutno drugače čutim v zvezi s tem.

Bi prosila, da tisti, ki tudi čutite, da so ljudje lahko slabi, namenoma slabi, da namenoma prizadenejo itd...da mi pomagate pri razmišljanju o izpostavljenem problemu....
...o problemu jeze, ki se pojavi ob nasilju nad nami, ob žalitvi...

TOREJ PONOVNO DEFINIRAM PROBLEM:
Kako transformirati jezo, da še zmeraj ostane jeza (torej je ne potlačim, ne spremenim v nasprotje...), nima pa destruktivne funkcije (uničiti storilca), pač pa konstruktivno (ojačati sebe)?
In če smo že pri tem, kaj storiti z žalostjo, da nas ne zapelje v samodestrukcijo?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: V primeru žalitve...
Reply #48 - 31.07.2004 at 12:49:11
 
Smileyko doživiš sebe , potem to ni več vera in ne znanje ..to je Resnica...to je tista modrost , ki ti da tudi razumevanje , uvid vate , v situacijo in takrat se ločiš od tega , kar nisi ...tudi od bolečine
in mi nismo čustva , ne vzorci , ne telo , ne prepričanja..in vendar imamo vse to in s tem funkcioniramo...
tega ne zanikam ...
ko se povežemo s seboj , v tem zlitju najdemo tudi druge , vse , kar obstaja...
in takrat je sprejemanje lažje , ker vemo , da vse , kar se nam dogaja , pomaga naši rasti na tem nivoju.
ja , čustva je treba obravnavati , kot male otroke , jih spoštovati in jim dati prosto pot...
in hkrati pogledati vase , kaj se takrat v nas aktivira in dogaja ...
ja , in vsak izbere svoj način reakcije ..
moj ni več , da igram gestapo ali da sem takrat sama sebi krvnik , ampak se tudi takrat trudim sprejeti se , taka , kot sem in ozavestiti ...zakaj je to tako in , če ni nikogar , da bi me podprl ,sem sama sebi prijatelj in se podprem  - nisem več tako presneto odvisna od čustev , ne svojih in ne drugih...
kot sem rekla vsi smo ENO ... iz tega izhajam
če sama spoštujem čustva , ki jih uporabljam , bom tudi spoštovala čustva sočloveka ...
včasih ne gre to v eni sekundi , kot bi mi želeli ...to je proces in času je treba dati čas
v tem procesu je važna iskrenost , spoštovanje , pieteta in razumevanje...predvsem pa pozornost in občutenje in , merilo je vedno le MIR ...ki ga občutiš v sebi
če ga ne , potem je pač tu nemir...
vedno je to le igra s samim seboj ...
in delo na sebi ...
in v razumevanju vsega tega , se lahko srečamo ...s sprejemanjem..da drug drugemu dovolimo , da si upamo biti taki , kot smo , da je naša pravica da čutimo in občutimo tako kot čutimo in da ni naša šibkost , če priznavamo kar občutimo , temveč je to naša notranja moč ...
in takrat , če izhajamo iz sebe , iz svojega Bistva , v drugem vidimo sebe...
in vloge s katerimi se poistovečamo odpadejo , kakor tudi vse maske  , ki jih imamo...
ja , včasih jeto težko , ker bolj občutiš razne stvari , tudi t. i. žalitve ...če pa si takrat pozoren in si dovoliš in daš čas , če občutiš in se zavedaš , potem s tem pomagaš in sebi in drugemu .



Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #49 - 31.07.2004 at 13:01:46
 
arelena wrote on 31.07.2004 at 12:49:11:
Smileyko doživiš sebe , potem to ni več vera in ne znanje ..to je Resnica...to je tista modrost , ki ti da tudi razumevanje , uvid vate , v situacijo in takrat se ločiš od tega , kar nisi ...tudi od bolečine


No , fino, zdaj si mi razložila, da eni pač niso še doživeli sebe....
A morajo tisti, ki še niso doživeli sebe, čakati, da se to zgodi...ali pa lahko vmes v času čakanja (in dela na sebi, če te prav razumem) z jezo in žalostjo kaj naredijo?

vedno bolj nestrpna Lilith Roll Eyes



Ok, pa kaj tu sploh kdo ve, kaj jaz sprašujem? ???
Ker prmejduš, če mi še kdo odgovori tak čisto mimo, bom izgubila vsako upanje. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: V primeru žalitve...
Reply #50 - 31.07.2004 at 13:16:30
 
SmileyDraga Lilith ...veš , nismo vedno v tem stanju , ki sem ti ga nakazala ...sem še daleč od tega ...a vendar , če ga doživiš, gledaš drugače...nikoli več nisi isti...
s tem se nikakor ne postavljam na nek višji nivo , se razumeva...
to te nauči občutenja in razumevanja , zakaj se nam kaj dogaja v življenju in s tem ustreznega ravnanja in odzivanja...
moj način je tak , kot sem ga opisala , če si prebrala?
pozornost , zavedanje , občutenje , razumevanje , povezava s seboj  - Bistvom v sebi in dihanje...
tako se transformira vse
modrost Bude...dihanje in zavedanje
mogoče ta način tebi ne ustreza in ne zadostuje , in če je tako imaš vso pravico  , da izbereš tistega , ki ti je blizu.
ja , vsak način  in vsako osebo , je treba spoštovati ...
ko se te kaka stvar dotakne , ko se dotakne tvojega srca in ne glave ...je to pravi način ...vsaj zame
pot gre skozi srce ...
ne misli , da ti vsiljujem svoj način , ne to ni moj namen ...ti sama najbolje veš , kateri je tvoj način in prav je tako...vsak zase najbolje ve...
predstavila sem le svoj način in pogled

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #51 - 31.07.2004 at 14:54:30
 
arelena wrote on 31.07.2004 at 11:11:13:
Smileyja, moje mnenje je , da nam je življenje , kot vedno najboljši učitelj...
da se lahko približamo sočloveku , ga moramo prvenstveno OBČUTITI...in vedno takrat , vsaj jaz izhajam iz sebe...
vsi vemo kakšni so občutki žalosti , nemoči , bede , jeze , radosti, obupa...in če smo iskreni v svojem občutenju , vemo , kaj smo takrat pogrešali , potrebovali , kaj se z nami dogaja...
človek res ni in ne bo nikoli otok sam zase ...vsi smo povezani ... mogoče sem jaz ti in skupaj mi vsi..
nihče ni odgovoren za moja čustva , lahko le pritisne na nek gumb v meni in me spomni na občutek , ki sem ga nekoč že doživela , ki me boli in , ki ga nisem še razrešila , zato sem ga potisnila v podzavest ...to so naši vzorci in vsi jih imamo...
vendar sem za jezo ali drugo čustvo odgovorna sama , ker jo sama sproduciram , prav tako za svoj odziv...akcija je enaka reakciji
lahko si strokovnjak na tem področju , vendar , če ne poznaš sebe , kako boš vedel kdo je drugi in kaj občuti?
tega se ne da naučiti v knjigah ...tega te uči življenje , izkušnje v delu z ljudmi , učenje pri delu na osebni rasti in imeti moraš pieteo in biti senzibilen.
s tem ne dajem v nič strokovnjakov , nikakor , vendar je ta komponenta pri tem , še kako pomembna
npr. ljubezni  se ne da naučiti iz knjig...to je le primer
in , če veš , kdo si , potem se ne vežeš več tako hudo na čustvene reakcije - ne drugih in ne svoje...
veš , da s čustvi obratuješ in izbiraš - zavestno - tisto , kar je najbolj ustrezno ...
in ravno pomankanje samozavesti ali slaba samopodoba je včasih razlog za naše čustvene reakcije
ker se poistovetimo z vzorci , takimi ali drugačnimi , in nismo več povezani s seboj in vsak tak vzorec ima v sebi močan energetski naboj , ki se hoče razrešiti s katarzo...
in tako včasih uporabljamo in osebe , in besede in vse , kar je uporabnega , da se to sprosti...
mnenja sem , da se ne potiska ničesar,
kar boš ozavestil te bo osvobodilo , kar boš potisnil te bo razžiralo in uničevalo...
vendar- pozor- moramo zavestno paziti , da s tem osvobajanjem ne prizadenemo ljudi , in ne sebe...
vse to je povezano s sprejemanjem sebe , takega , kot si ...z vsemi plusi in minusi vred...
toliko , kot lahko sprejmemo sebe , toliko smo v stanju sprejemati druge ... tu ni vipov , le gola resnica.
ja , včasih jočemo zaradi te resnice in vendar je pravična ...je taka , kot je , če nam je to všeč ali pa ne.
z vsem tem pa ne mislim , da potem dovoljujemo drugemu bitju prav vse...npr. da nas žali ponižuje ipd.
ne ...
ko se meni to dogaja , sem pozorna na to osebo , jo gledam v oči in poiskusim občutiti...in diham , da diham...
prediham ta njen izzliv jeze ali karkoli in ji v mislih pošiljam mir...a ne reagiram...
v bistvu je najmočnejša reakcija prav POZORNOST...
in zgodilo se mi je že in v moji praksi je to mnogokrat potrjena zadeva , da je oseba počasi utihnila in me začudeno gledala...(tudi oj šef , ha ,ha)
takrat se vedno trudim občutiti tako osebo , in ko jo , občutim , da ji ni lahko , občutim njene strahove ali pa prizadevanja po pozornosti...in sočustvujem z njo
vendar pa je ne pomilujem ali delam iz nje žrtve.
povem ji , kaj mislim in se umaknem...a izberem ustrezen način ...spet zavestno
in , ko sem sama doma , pogledam še , kaj je ta oseba projecirala in se je aktiviralo v meni
in to rešim...
da bomo pravilno
delovali , mora biti naša osebnost zdrava in celovita ...včasih pomaga zdravljenje notranjega otroka , včasih pa preprosto nekdo , ki nas sprejme takega kot smo in nam dovoli , da smo kar smo v danem trenutku in ki nas podpira ne glede , kakšni smo.
in tudi tako se nam velikokrat zgodi , da naredimo napako , saj še nismo popolni in takrat ni lepše besede , kot je beseda OPROSTI ...iskreno izrečena ...
zakaj to funkcionira , ker smo mi bitja OBČUTENJA in vsak od nas , posebno ,
mali otroci , ki so še zelo povezani sami s seboj in z Bistvom , občutimo kaj je iskreno in kaj ne...
rezime ...
včasih lahko komu , ki  mi poskrbi za tako izkušnjo , celo rečem hvala ...ker je s projekcijo pokazal , kaj moram rešiti pri sebi ...
to pa ne pomeni da se ne znam ali ne bom postavila zase - vedno
le NAČIN  tega , kako , bom izbrala Zavestno...
seveda pa ima vsaksvoje mnenje in svoj način ...
to , kar sem napisala . pač velja le zame Smiley





Zelo dobro si napisala tole.
Res je, najboljše je, da smo takšni kot smo tisti čas, res se spreminjamo in če znamo sprejeti sebe, takšnega kot smo in druge, potem res težko prizadenemo čustveno drugega, če nas sprejme takšnega kot smo in mi njega.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #52 - 31.07.2004 at 15:03:55
 
Lilith wrote on 31.07.2004 at 12:19:17:
Hja, očitno smo ljudje zelo različni.
Očitno eni potrebujete vero, da so vsi ljudje dobri, da vam vsi ljudje samo dobro hočejo, da se trudijo po najboljših močeh...Meni je prav, če vi lahko s tem živite.
Ampak mogoče bi sedaj nehali razpravljati o tem, ker jaz absolutno drugače čutim v zvezi s tem.

Bi prosila, da tisti, ki tudi čutite, da so ljudje lahko slabi, namenoma slabi, da namenoma prizadenejo itd...da mi pomagate pri razmišljanju o izpostavljenem problemu....
...o problemu jeze, ki se pojavi ob nasilju nad nami, ob žalitvi...

TOREJ PONOVNO DEFINIRAM PROBLEM:
Kako transformirati jezo, da še zmeraj ostane jeza (torej je ne potlačim, ne spremenim v nasprotje...), nima pa destruktivne funkcije (uničiti storilca), pač pa konstruktivno (ojačati sebe)?
In če smo že pri tem, kaj storiti z žalostjo, da nas ne zapelje v samodestrukcijo?



Mislim, da spet poenostavljaš vso stvar.
Še zdaleč ne pravim, da so vsi ljudje dobri in da recimo nam nebi škodovali nalašč, tega se zavedam in vem, vendar je v odnosu med partnerjema drugačno zaupanje kot pa med znancem ali skoraj nepoznanim človekom.
Res pa je tudi, d ate lahko najbližja oseba bolj čustveno prizadene, kot pa neki neznanec Wink

V primeru, ko je človek čustveno prizadet, se pravi je tudi obenem zelo jezen na drugo osebo in mogoče tudi nase.
Tu nastane problem, ker največkrat gre v samodestrukcijo, včasih pa tudi, da se namerno iz čiste jeze škoduje osebi, ki nam je nanesla čustveno trpljenje.
Problem pa še nastane, ker mi, ki smo čustveno prizadeti ne razmišljamo normalno in iz tega lahko nastanejo potem še večje posledice in obremenitve za nas.
Najboljši način, kako preboleti čustveno prizadetost je, da če s ele da, d ase pogovorimo s to osebo, seveda v živo in ga tudi poskušamo razumeti, ne obsojati že kar na začetku in seveda, da poskuša to tudi ta oseba, da nas poskuša razumet.
Seveda je dobro, da prej tisto nakopičeno jezo nekam sprostimo, najboljši način je, d agremo v gozd, kjer smo sami in se iznorimo, prederomo kolker pač čutimo, da potrebujemo in deluje.
Seveda je potrebno tudi, da se vsedemo in razmislimo o vsem tem kaj s enam je dogajalo, zakaj je prišlo do čustvenega problema in mogoče celo uvidimo, d ani bilo tako, kot smo mi sprejeli.
Seveda so še druge tehnike, ampak s emi ne da zdajle pisarit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #53 - 31.07.2004 at 15:09:50
 
Lilith wrote on 31.07.2004 at 13:01:46:
No , fino, zdaj si mi razložila, da eni pač niso še doživeli sebe....
A morajo tisti, ki še niso doživeli sebe, čakati, da se to zgodi...ali pa lahko vmes v času čakanja (in dela na sebi, če te prav razumem) z jezo in žalostjo kaj naredijo?

vedno bolj nestrpna Lilith Roll Eyes



Ok, pa kaj tu sploh kdo ve, kaj jaz sprašujem? ???
Ker prmejduš, če mi še kdo odgovori tak čisto mimo, bom izgubila vsako upanje. Tongue




In zakaj si nestrpna ?
In zakaj bi izgubila vsako upanje. ?

Vsak lahko naredi z jezo in žalostjo to, da se jo poskuša rešiti na najboljši možen način.

Lahko, vendar v takem stanju težko, meditira ali se koncentrira na problem in ga poskuša rešiti, lahko gre v gozd, kot sem napisal že zgoraj, lahko pa se, kar je še najbolj enostavno pogovori s tistim, ki mu naj bi po njegovem nanesel jezo in žalost, se pravi, ga je čustveno prizadel.

Izbira pač vsak tako, kot misli, da je za tisti trenutek za njega najbolje Wink

Pa še en zapis, ki je meni bil v veliko pomoč pri čustvenih problemih.

VSI SMO BITJA LJUBEZNI.

Jap, tole sem ponavljal nonstop in, deluje Wink

Kajti, res smo vsi bitja ljubezni Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #54 - 31.07.2004 at 21:36:07
 
Quote:
Pa še en zapis, ki je meni bil v veliko pomoč pri čustvenih problemih.

VSI SMO BITJA LJUBEZNI.

Jap, tole sem ponavljal nonstop in, deluje Wink

Kajti, res smo vsi bitja ljubezni Wink



Hvala lepa za tako bluzenje. Ampak samo bluzenje v življenju ni dovolj. Vsaj zame ne.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: V primeru žalitve...
Reply #55 - 31.07.2004 at 21:53:49
 
Smileynivo razumevanja je vedno enak nivoju zavedanja...
drugo pa je razumevanje na intelektualni ravni......
včasih je res najhuje to , kar je dejal KR-EDEN...če oseba vpije po rešitvi , a istočasno    si v bistvu  ne                
dovoli tega , ker bi se brez tega počutila nekako izpraznjeno(ta čustva in občutki so močno energetsko nabiti)...potem ji nihče ne more blizu ...
razen , sama sebi ...če si upa in je dovolj iskrena...
ja , res obstajajo še metode npr: Exalibur , Aspektika in še mnogo drugih , a  take osebe v bistvu hočejo le pozornost in nobene pomoči  ...
ja , tudi tu ima vsak možnost izbire in ta je zanj verjetno takrat najboljša...
in znova , ko najdeš mir v sebi , se pojavi tudi v zunanjem svetu in  vsi odgovori so vedno le v nas samih...


Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: V primeru žalitve...
Reply #56 - 31.07.2004 at 22:18:52
 
Arelena in Kr_eden

Meni vajini odgovori pridejo naprej nekako tako, kot če bi jaz nekoga vprašala, koliko je ura, on bi mi pa odgovoril, naj se za božjo voljo ne ukvarjam s časom, ker čas je relativen in bla bla bla...
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: V primeru žalitve...
Reply #57 - 31.07.2004 at 22:26:35
 
Smileyodgovor je več kot jasen ...ne glej v nebo ...poglej vase...kaj je to , kar v tebi sproži tak odziv ...in zakaj...
izbira je vedno naša , kakor tudi odgovornost zanjo...
če iščemo odgovore drugje , je to včasih tudi izgovor , da se ne soočamo s situacijo ali samim seboj (razlog je strah , pomanjkanje iskrenosti , ponos ipd.)
ja , naš ego je močni car ...
če gospodarja ni doma...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #58 - 31.07.2004 at 23:44:45
 
Lilith wrote on 31.07.2004 at 21:36:07:
Hvala lepa za tako bluzenje. Ampak samo bluzenje v življenju ni dovolj. Vsaj zame ne.



Hvala Wink

Vse kar je od Kr_enga je navadno bluzenje, to že vem Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: V primeru žalitve...
Reply #59 - 31.07.2004 at 23:47:07
 
Lilith wrote on 31.07.2004 at 22:18:52:
Arelena in Kr_eden

Meni vajini odgovori pridejo naprej nekako tako, kot če bi jaz nekoga vprašala, koliko je ura, on bi mi pa odgovoril, naj se za božjo voljo ne ukvarjam s časom, ker čas je relativen in bla bla bla...



Tebi pridejo naprej tako ker ne zastopiš, vse ti je odgovorjeno, samo nočeš videti, mogoče zato, ker je pisal Kr_eden, bluzator, pa neka, bogsigavedi Aralena Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6