Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14
(Read 40408 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #105 - 24.03.2004 at 11:25:44
 
ixtlan wrote on 24.03.2004 at 11:06:04:
jst mislm, da sm svoj pogled zelo jasno opisal?  8)



ti si opisal kako zgleda čakanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #106 - 24.03.2004 at 11:38:34
 
titud wrote on 24.03.2004 at 11:09:19:
Odgovorov na taka vprašanja ti po moje ne more nihče dat. Če te tak človek vznemirja, je čist možno,   da ma  v seb en potencial tud za tvojo osebnostno rast, če ne te te ne bi vznemirjal. Po moje se splača vztrajat, dokler ne spoznaš, kaj je pravzprav tisto, kar te pri njem tko privlač/odbija, skratka vznemirja. Če sta oba pripravljena to skupaj predelat, ju skupni dosežki  povezujejo v enem vzajmnem zaupanju pa varnosti, če pa teh  dosežkov ni, se itak odtujita in zanimanje drug za drugega mine. Škoda pa je, da se človk neha  trudit z drugim nasploh, ker pol ga tud zanimanje za vsakega drugega počas  mine, saj  ga ne izbira glede na vznemirjanje temveč začne sanjat o nekonfliktnem, harmoničen in idealnem  partnerju, ki v pa bistvu  sploh ni odnos, v katerem bi človk lahko rastu. Zato tud če se tako 'idelano' partnerstvoi med devama vzpostav je to ponavad živ dolgčas, zarad katerga vsak vsaj podzavestno išče prava vznemirjenja izven tega  odnosa, če ne želi   osebnostno stagnirat.    


očitno ljudje  tak življenjski stil zagovarjajo, torej ga morajo tudi živeti, ali si predstavljati kako naj bi to zgledalo... tko da najprej nekoga napast, da je egoist, pa baraba, ker selektivno ljubi in nato ne dati nobene alternative ... molk je pa umik in čakanje, da  vprašanje utone v pozabo

vznemirljiv odnos ... meni se harmoničen odnos ne zdi dolgočasen... harmonija še ne pomeni mirovanja, lahko pomeni tudi dobro dinamiko...
v fiziki velja, če je vsota vseh sil, ki delujejo na telo = 0, potem telo miruje ali pa se GIBLJE NEPOSPEŠENO ... ama se giblje...
ne vem zakaj titud, ti vznemirjenje mešaš s frustracijo... in v končni fazi zakaj bi moral biti partnerski odnos tisto v življenju kar prinaša vznemirjenje ... jaz na primer imam vznemirljivo življenje, dom = starši pa je moj miren pristan in nekako tako si predstavljam tudi partnerstvo
ne vem zakaj je zate vznemirljivost = čustveni roller coaster?

mene taki čustveno roller coasterski odnosi naravnost odbijajo in to na vseh področjih mojega življenja; rada imam zanesljive prijatelje, sodelovce, in radi bi tudi takega partnerja
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #107 - 24.03.2004 at 11:42:24
 
Eva wrote on 24.03.2004 at 11:09:26:
:rfl:


me veseli, da si se nasmejala ... zdaj bi bila pa zelo vesela, še obrazložitve ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re:  :Re: Filanje lukenj
Reply #108 - 24.03.2004 at 11:56:00
 
en_bk wrote on 24.03.2004 at 11:18:42:
hehe...titud...nekonflikten, harmoničen odnos z idealnim partnerjem da je živ dolgčas? pol garant ni tak


Je,  če  kje idealiziranje partnerja povezano  predvsem  odsotnostjo konfliktnosti, nepredvidljivosti, negotovst, nezaupanja... Če so pravljice o princu in princesi bere prepovršno in se njihov srečni konec s sporoko  razume kot začetek odnosa in ne kot cilj. Če tisto trnje in zmaje, s katerimi se mora s spopast princ  in jih mora premagat da pride do srca  svoje princeske in če tiste  zastrupitve,  ki jih jih mora dajat skoz princeska,  da jo pride s psoljubom rastrupit  njen princ na belem konju,  vzamemo zgolj za dekoracijo oz. scenski efekt  namenjen  stopnjevanju dramitičnosti in ne za  dejanski odpor, ki ga morata dva vsak v seb premgat,  da prideta  drug do drugega...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :Filanje lukenj
Reply #109 - 24.03.2004 at 11:59:46
 
titud wrote on 24.03.2004 at 11:56:00:
Je,  če  kje idealiziranje partnerja povezano  predvsem  odsotnostjo konfliktnosti, nepredvidljivosti, negotovst, nezaupanja... Če so pravljice o princu in princesi bere prepovršno in se njihov srečni konec s sporoko  razume kot začetek odnosa in ne kot cilj. Če tisto trnje in zmaje, s katerimi se mora s spopast princ  in jih mora premagat da pride do srca  svoje princeske in če tiste  zastrupitve,  ki jih jih mora dajat skoz princeska,  da jo pride s psoljubom rastrupit  njen princ na belem konju,  vzamemo zgolj za dekoracijo oz. scenski efekt  namenjen  stopnjevanju dramitičnosti in ne za  dejanski odpor, ki ga morata dva vsak v seb premgat,  da prideta  drug do drugega...    



idealizacija partnerja NI harmoničen odnos
in poroka/vstop v odnos je šele začetek odnosa ... pravljice govorijo o tem kako se moški in ženski svet srečata in združita, na pa kako živita oz. naj bi živela skupaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #110 - 24.03.2004 at 12:00:07
 
lola wrote on 24.03.2004 at 10:23:22:
Še vedno me zanima, kaj delaš ti, ki si se, kot vidim, že veliko naučila, ali ne izbiraš, zato da ne boš ostala prazna in zagrenjena stara baba in vzameš vsakega, ki pride mimo?

Jaz sem namreč pripravljena ostati tudi sama, če bo v življenju tako naneslo, in to celo brez zagrenjenosti.


Ja, "vsakega" vzamem. Mislim, da niti nimam druge izbire, ker tam, kjer se me dotakne, ostane še vedno tam (pri meni), in potem je tisto ena zadeva, ki jo mam jaz za uredit pri sebi, a ne.

Danes sem za spremembo poskusila zadevo spoglihat tudi zunaj sebe, nekako s tabo Grin, glede na to, da si mi ti Grin očitala, da bluzim, ( po moje čist neupravičeno ). Ker če je tako, potem je cel forum en velik bljuz.

Zato mislim, da je odveč, (en_bk), da skušaš takole ljubkovalno opomnit na to, da naj si ne bomo v laseh, ker mi to zgleda kot namig, da ne bi smel noben povedati svojega mnenja. Al kako?






Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #111 - 24.03.2004 at 12:04:25
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 11:42:24:
me veseli, da si se nasmejala ... zdaj bi bila pa zelo vesela, še obrazložitve ...



niti nism imela obrazložitve, draga, samo ful zabavno se mi je zdelo
tud tist je bil ful zanimiv point, ko si rekla, da kdor ljubi vse, da ne ljubi nikogar.. to v enem smislu ful drži, pri čemer prvi ljubi pomeni nekaj drugega, kot drugi ljubi
dost kul tole;

če te nekdo ljubi, potem pričakuješ, da bo naredil VSE ZATE... tukej je tud en zanimiv point
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #112 - 24.03.2004 at 12:05:47
 
Quote:
Ja, "vsakega" vzamem. Mislim, da niti nimam druge izbire, ker tam, kjer se me dotakne, ostane še vedno tam (pri meni), in potem je tisto ena zadeva, ki jo mam jaz za uredit pri sebi, a ne.

Danes sem za spremembo poskusila zadevo spoglihat tudi zunaj sebe, nekako s tabo Grin, glede na to, da si mi ti Grin očitala, da bluzim, ( po moje čist neupravičeno ). Ker če je tako, potem je cel forum en velik bljuz.

Zato mislim, da je odveč, (en_bk), da skušaš takole ljubkovalno opomnit na to, da naj si ne bomo v laseh, ker mi to zgleda kot namig, da ne bi smel noben povedati svojega mnenja. Al kako?









Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

upam, da sem tole narobe razumela ...

ali se ti res čutiš dolžno vzeti vsakega

in nato, ko te prizadane, se še prepričuješ, da je bolečina tvoja in da  moraš ti opraviti z njo?

kaj ti pa potem brani, da bi se bolečini v naprej izognila ... ali nisi ravno ti nekje napisala, da kar boli ni ljubezen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




[quote author=LittleStar Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #113 - 24.03.2004 at 12:11:13
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 12:05:47:
Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

upam, da sem tole narobe razumela ...

ali se ti res čutiš dolžno vzeti vsakega

in nato, ko te prizadane, se še prepričuješ, da je bolečina tvoja in da  moraš ti opraviti z njo?

kaj ti pa potem brani, da bi se bolečini v naprej izognila ... ali nisi ravno ti nekje napisala, da kar boli ni ljubezen?


Zadnjega vprašanja ne razumem.

Drugač pa, ne, nisem tega napisala; jaz sem tista, ki sem napisala, mislim da ravno obratno:

Quote:
"If it hurts, it's not love"
Undecided
Jaz mam gledišče (mogoče globje razumevanje), da:
LOVE HURTS (In to ne pomeni, da če ne boli, ni ljubezen Roll Eyes)

Drugače pa fajn link.


Sicer pa hvala, da skušaš razumet. Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #114 - 24.03.2004 at 12:21:06
 
Eva wrote on 24.03.2004 at 12:04:25:
niti nism imela obrazložitve, draga, samo ful zabavno se mi je zdelo
tud tist je bil ful zanimiv point, ko si rekla, da kdor ljubi vse, da ne ljubi nikogar.. to v enem smislu ful drži, pri čemer prvi ljubi pomeni nekaj drugega, kot drugi ljubi
dost kul tole;

če te nekdo ljubi, potem pričakuješ, da bo naredil VSE ZATE... tukej je tud en zanimiv point


ne pričakujem, da naredi VSE zame, ampak da se trudi za NAJU

en znanec ima tako filozofijo o brezpogojni ljubezni (btw. z njo se full strinjam)
rekel je, da se čuti dolžan svoje otroke podpirat v vseh njihovih ambicijah... kar pomeni, da se čuti dolžan svojega otroka sprejet bodisi kot umetnika, glasbenika, zdravnika, mater-gospodinjo ... toda, svoje otroke je pripravljen podpirat brezpogojno do tistega momenta, ko se oni TRUDIJO v svojih ambicijah... v tistem momentu, ko začnejo parazitirat na starševski podpori, pa jih je pripravljen postavit na cesto...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #115 - 24.03.2004 at 12:23:02
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 11:38:34:
mene taki čustveno roller coasterski odnosi naravnost odbijajo in to na vseh področjih mojega življenja; rada imam zanesljive prijatelje, sodelovce, in radi bi tudi takega partnerja


Tud odbijanje je ene vrste vznemirjanje, o tem bi lidlstarka znala kaj preko projekcij povedat  Undecided Wink

Drgač pa tud jest nism proti harmoniji, samo se mi zguba cajta verjet, da harmoničnost nekje obstaja in da je treba poiskat. Je  dost bolj učinkovito verjet, da jo mogoče  vzpostavlajt  iz tistga, kar si, če si seveda dovoliš tud spremenit.      


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #116 - 24.03.2004 at 12:26:16
 
titud wrote on 24.03.2004 at 12:23:02:
Tud odbijanje je ene vrste vznemirjanje, o tem bi lidlstarka znala kaj preko projekcij povedat  Undecided Wink

Drgač pa tud jest nism proti harmoniji, samo se mi zguba cajta verjet, da harmoničnost nekje obstaja in da je treba poiskat. Je  dost bolj učinkovito verjet, da jo mogoče  vzpostavlajt  iz tistga, kar si, če si seveda dovoliš tud spremenit.      





odbijanje je vznemirjenje do tiste stopnje, ko se nekdo iz odnosa umakne ... in potem odnosa, ne vznemirjena ni več
spremeniš lahko le sebe, ne pa partnerja ... torej če ti partner ne sede in pri tem ne kaže veselja do sprememb, potem je čas za take a hike
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re:  :Filanje lukenj
Reply #117 - 24.03.2004 at 12:52:52
 
titud wrote on 24.03.2004 at 11:56:00:
Je,  če  kje idealiziranje partnerja povezano  predvsem  odsotnostjo konfliktnosti, nepredvidljivosti, negotovst, nezaupanja... Če so pravljice o princu in princesi bere prepovršno in se njihov srečni konec s sporoko  razume kot začetek odnosa in ne kot cilj. Če tisto trnje in zmaje, s katerimi se mora s spopast princ  in jih mora premagat da pride do srca  svoje princeske in če tiste  zastrupitve,  ki jih jih mora dajat skoz princeska,  da jo pride s psoljubom rastrupit  njen princ na belem konju,  vzamemo zgolj za dekoracijo oz. scenski efekt  namenjen  stopnjevanju dramitičnosti in ne za  dejanski odpor, ki ga morata dva vsak v seb premgat,  da prideta  drug do drugega...    


jah titud, je treba definirat, kaj pomeni nekonflikten, harmoničen odnos z idealnim partnerjem. Teb očitno nekaj drugega kot meni
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re:  :Filanje lukenj
Reply #118 - 24.03.2004 at 12:55:43
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 11:59:46:
idealizacija partnerja NI harmoničen odnos
in poroka/vstop v odnos je šele začetek odnosa ... pravljice govorijo o tem kako se moški in ženski svet srečata in združita, na pa kako živita oz. naj bi živela skupaj


Ravno to sem hotu povedat, da pravljice napačno razumemo,  če jih tko razumemo kot si jo ti. Če jih tko razumem, spregledam, da nam ni nč prinešeno nakrožniku in da  v hrepenenju po harmoniji/združitvi z drugim  mora it vsak pr seb skoz boje s trnejm in zmaji  ali skoz dolgotrajno (stoletno!) raztrupljanje in da če skoz to ne bi šel  ne bi blil na koncu  poplačan z združitvujo.  Poudarjam na koncu in ne na začetku, zato se tud pravljice dejansko končajo na koncu z združitvijo in ne na začetku tko kot i poroko mi  štekamo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #119 - 24.03.2004 at 13:01:59
 
Quote:
Ja, "vsakega" vzamem. Mislim, da niti nimam druge izbire, ker tam, kjer se me dotakne, ostane še vedno tam (pri meni), in potem je tisto ena zadeva, ki jo mam jaz za uredit pri sebi, a ne.

Danes sem za spremembo poskusila zadevo spoglihat tudi zunaj sebe, nekako s tabo Grin, glede na to, da si mi ti Grin očitala, da bluzim, ( po moje čist neupravičeno ). Ker če je tako, potem je cel forum en velik bljuz.

Zato mislim, da je odveč, (en_bk), da skušaš takole ljubkovalno opomnit na to, da naj si ne bomo v laseh, ker mi to zgleda kot namig, da ne bi smel noben povedati svojega mnenja. Al kako?








hehe, mala zvezdica....sploh ne...samo, mal sem že sit dežja....pravjo pa, da ko se ženske sklofajo, je poleg dežja še grmenje.
Sicer pa nisem mislil nič slabega...seveda ima vsak svoje mnenje in prav je, da ga ima.
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14