Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14
(Read 40384 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #120 - 24.03.2004 at 13:08:04
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 11:25:44:
ti si opisal kako zgleda čakanje


ne jemljem tega kot čakanje, ampak kot življenje  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #121 - 24.03.2004 at 13:19:46
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 12:26:16:
odbijanje je vznemirjenje do tiste stopnje, ko se nekdo iz odnosa umakne ... in potem odnosa, ne vznemirjena ni več
spremeniš lahko le sebe, ne pa partnerja ... torej če ti partner ne sede in pri tem ne kaže veselja do sprememb, potem je čas za take a hike


Če ob partnerju dejansko uspeš spremenit sebe, pol ta spremeba tkorekoč avtomastko spremeni tud partnerja smaga in namen vzajemne osebnostne rasti  je s tem dosežen, Eden drugmu sta si  pomagala približat vsak svojmu  dejanskemu  jazu,  le zbogana sabo pa lahko lahko vzpostavta celovit, harmoničen in komplementaren  odnos.

Partnerja si morata vzajemno spodbujat  zaupanje v svojo lastno preobrazbo. Iskanje partnerja, ki ti bo vsem utrezal takšnemu kot si  oziroma takega partnerja, ki ga boš v medsebojni igri moči lahko preoblikovla po svoji podobi ne da bi se hrat tud sam preobrazu,  je zapravljanje  časa in energije, zato je ob taki prepodstavki dejansko boljš, da se v parnerstva kot oblike pomoči pri osebnostni rasti človk  sploh ne zapleta.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re:  :Filanje lukenj
Reply #122 - 24.03.2004 at 13:25:42
 
titud wrote on 24.03.2004 at 12:55:43:
Ravno to sem hotu povedat, da pravljice napačno razumemo,  če jih tko razumemo kot si jo ti. Če jih tko razumem, spregledam, da nam ni nč prinešeno nakrožniku in da  v hrepenenju po harmoniji/združitvi z drugim  mora it vsak pr seb skoz boje s trnejm in zmaji  ali skoz dolgotrajno (stoletno!) raztrupljanje in da če skoz to ne bi šel  ne bi blil na koncu  poplačan z združitvujo.  Poudarjam na koncu in ne na začetku, zato se tud pravljice dejansko končajo na koncu z združitvijo in ne na začetku tko kot i poroko mi  štekamo.      



še 1x zelo počasi .. pravljice govorijo o združitvi ... po združitvi moškega in ženske pa velja "they lived happly ever after"... ama ali je to res ... če bi bilo to res potem rating ločitev na zahodu na bi bil 50%

nobena pravljica ne pove, da ni trud zgolj srečati moškega/žensko, ampak tudi z njim hoditi skozi življenje
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #123 - 24.03.2004 at 13:26:17
 
titud wrote on 24.03.2004 at 13:19:46:
Če ob partnerju dejansko uspeš spremenit sebe, pol ta spremeba tkorekoč avtomastko spremeni tud partnerja smaga .



Ni nujno. Ni avtomatsko. Preverjeno v praksi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
[/quote]Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #124 - 24.03.2004 at 13:28:57
 
titud wrote on 24.03.2004 at 13:19:46:
Če ob partnerju dejansko uspeš spremenit sebe, pol ta spremeba tkorekoč avtomastko spremeni tud partnerja smaga in namen vzajemne osebnostne rasti  je s tem dosežen, Eden drugmu sta si  pomagala približat vsak svojmu  dejanskemu  jazu,  le zbogana sabo pa lahko lahko vzpostavta celovit, harmoničen in komplementaren  odnos.


to pa ni res, takega družbenega avtomatizma pa ni ... si lahko preebereš od Norwood, do Sanje Rozman ali Ruglja, da gre ogromno vez zu grund zato ker se eden od partnerjev odloči osebnostno rasti, drugi pa tej spremembi noče sledit ... gre za usklajeno ravnanje 2 neodvisnih volj, ne pa da ena volja avtomatično spremeni drugega ... tega ni


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #125 - 24.03.2004 at 13:42:35
 
ixtlan wrote on 24.03.2004 at 09:31:26:
ker verjamem v dušo dvojčico oz THE one ali kakorkoli jo že poimenujemo... skratka v osebo, ki je kot nalašč zame... puščam do tedaj, ko jo srečam, odprta vrata v moj svet vsem ljudem, s katerimi se dobro počutim in so v sozvočju z mano... kar lahko ali pa tudi ne vključuje tudi seks, ki mi ne predstavlja ničesar več kot en zelo globok in pristen stik s človekom, meditacijo, ples in užitek


še 1x tole kar si opisal je čakanje ... na THE one

čeprav, življenje je dinamično in ljudje, ki so z mano v harmoniji vseskozi prihajajo in odhajajo; pa to ali je THE one že prisoten-a v lajfu...

meni je THE one najpomembnejša oseba, ne pa tudi edina, ki mi kaj pomeni ...
zaradi Ljubezni z njo se mi res ni treba odpovedat
drugim odnosom.
Ima pa ta oseba v mojem življenju res sexualni  Grin  Grin  Grin monopol  Grin

mislim pa, da THE one ne samo da pride v življenje, zanjo se je treba tudi odločiti ... THE one zame ni Mr. Prfect
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #126 - 24.03.2004 at 13:49:30
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 13:42:35:
mislim pa, da THE one ne samo da pride v življenje, zanjo se je treba tudi odločiti ...

...in primerno potruditi. ker v ljubezenskem odnosu sta vedno dva, ki se vsak iz svoje strani trudita za skupno dobro.

Quote:
THE one zame ni Mr. Prfect

kdo pa je pol, ce ni Mr. Perfect in kaj je potrebno iz tvoje strani narest da se z njim zdruzis in hodis z njim skozi zivljenje?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #127 - 24.03.2004 at 14:57:34
 
Quote:
kdo pa je pol, ce ni Mr. Perfect in kaj je potrebno iz tvoje strani narest da se z njim zdruzis in hodis z njim skozi zivljenje?

Mr. Right

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #128 - 24.03.2004 at 15:02:09
 
Quote:
Mr. Right

ok. kaj pa drug del vprasanja?

Quote:
...in kaj je potrebno iz tvoje strani narest da se z njim zdruzis in hodis z njim skozi zivljenje?

?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #129 - 24.03.2004 at 15:04:15
 
Quote:
ok. kaj pa drug del vprasanja?

?

Hari bol.



zmeraj kimat in delat po svoje
Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #130 - 24.03.2004 at 15:06:25
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 15:04:15:
zmeraj kimat in delat po svoje

vcasih koristn, vcasih ne. vcasih dela, vcasih ne. vcasih uzge, vcasih ne.

se kej druzga? univerzalno uspesnega?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #131 - 24.03.2004 at 15:23:36
 
Quote:
vcasih koristn, vcasih ne. vcasih dela, vcasih ne. vcasih uzge, vcasih ne.

se kej druzga? univerzalno uspesnega?

Hari bol.


izgovarjat božja imena?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #132 - 24.03.2004 at 15:31:03
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 13:42:35:
še 1x tole kar si opisal je čakanje ... na THE one

čeprav, življenje je dinamično in ljudje, ki so z mano v harmoniji vseskozi prihajajo in odhajajo; pa to ali je THE one že prisoten-a v lajfu...

meni je THE one najpomembnejša oseba, ne pa tudi edina, ki mi kaj pomeni ...
zaradi Ljubezni z njo se mi res ni treba odpovedat
drugim odnosom.
Ima pa ta oseba v mojem življenju res sexualni  Grin  Grin  Grin monopol  Grin

mislim pa, da THE one ne samo da pride v življenje, zanjo se je treba tudi odločiti ... THE one zame ni Mr. Prfect



ja ti to lohk dojemaš kot čakanje, če želiš, jst bom pa kot življenje...ok? Smiley

the one is miss perfect for me but on higher level

hmmm mogoč mantra za klicanje duše dvojčice, če se komu mudi:

Shin Aleph Hey
(Šin Alef Hej)

priporočljivo peti vsak večer pred spanjem  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re:  :Filanje lukenj
Reply #133 - 24.03.2004 at 15:34:15
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 13:25:42:
še 1x zelo počasi .. pravljice govorijo o združitvi ... po združitvi moškega in ženske pa velja "they lived happly ever after"... ama ali je to res ... če bi bilo to res potem rating ločitev na zahodu na bi bil 50%

nobena pravljica ne pove, da ni trud zgolj srečati moškega/žensko, ampak tudi z njim hoditi skozi življenje


Pravljice govorijo o pogumu in  premagovanju notranjih strahov, ki omogočjo partenrski odnos, v katerem se dvema ni treba več drug z drugmu matrat, ker je bla  ob  aktu združitve preobrazba že opravljena in sta se princ in princesa ob združitvi  sprejela  taka kot sta in sta zato lahko  živela srečno do konca svojigh dni. Če pa gresta  v združitu brez predhodne borbe z zmaji in čarovnicami   probrazbe  pa ju ta  jeba seveda še čaka v odnosu, tega pa moderni intrpreti srednjeveških pravljic ne štekamo in zato spizdimo iz odnsa takoj, ko nebodemo na prvi trn ali ko zaslišimo oddaljno zmajevo renčanje  Roll Eyes.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #134 - 24.03.2004 at 15:43:01
 
ixtlan wrote on 24.03.2004 at 15:31:03:
ja ti to lohk dojemaš kot čakanje, če želiš, jst bom pa kot življenje...ok? Smiley

the one is miss perfect for me but on higher level

hmmm mogoč mantra za klicanje duše dvojčice, če se komu mudi:

Shin Aleph Hey
(Šin Alef Hej)

priporočljivo peti vsak večer pred spanjem  Wink


nobody's prfect, we are all human; higher level je pa še ena utvara ... zame je ali pa ni, brez level, sublevel ...

ne vem zakaj jemlješ čakanje kot nekaj pasivnega

btw. Ali si upaš ženski, s katero bi samo sexal to zelo ODKRITO, NEDVOMNO in JASNO povedat?
Meni se namreč zelo zdi, da folks v iskrenosti do drugih hitro pogrne...
... iz zelo praktičnih razlogov ... precej bi namreč celibat fural
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14