Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 17726 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #15 - 26.03.2004 at 08:30:39
 
Ja, glasno govorjenje ima toliko decibelov, da moti delovni proces, če ti beseda hrup ni všeč.

Pri nepremičninah pa poleg predpostavke enakih pravic za enake tolarje obstaja še lobiranje. In zate ta nepremičnina enostavno ni na voljo...  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #16 - 26.03.2004 at 08:33:10
 
Ne znam si predstavljat, kakšno bi bilo življenje v družbi, kjer bi vsaka skupina ljudi zahtevala svoj "geto" in bi vsako drugačno skupino ljudi doživljali kot ogrožujočo in bi jo radi potisnili na družbeno obrobje.

Skupno življenje in bivanje starih in mladih lahko obojim življenje le obogati in popestri. Starejši mlajšim posredujejo svoje izkušnje, svoje znanje, jih spremljajo v njihovi rasti in zorenju, jih tolažijo ob njihovih napakah in stiskah in se z njimi delijo njihove drobne radosti. Mladi v življenje starih prinašajo pestrost, živahnost, smeh, spomine na lastno mladost in skrbi, ki so sedaj tako daleč in tako majhne.

Če pa so stari tako zagrenjeni, da mladih v svoji bližini niti videti nočejo, je res, da čas prinese le starost in ne modrosti. Srčno upam, da bomo mi, ki nam sedaj čas ravno tako teče, v tem času  pridobili tudi kaj modrosti in ne le starosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #17 - 26.03.2004 at 08:33:12
 
bogglefreak20 wrote on 25.03.2004 at 12:51:38:
Torej danes nismo (Slovenci) samo proti domovom za tujce, azilnim domovom, zavetiščem za živali, džamiji...v naši soseski. Danes smo Slovenci samo še PROTI. Proti vsemu, kar okoli nas je ali želi biti.

Beda!


... najbolj od vsega pa PROTI samemu sebi.
Znani smo kot zelo samodestruktiven narod, o tem kažejo med drugim podatki o samomorilnosti ...
Za razumevanje tega pojava je potrebno bolj poznat polpreteklo narodovo zgodovino, ki pa v javnosti do danes še ni uradno priznana ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #18 - 26.03.2004 at 08:35:09
 
Mae wrote on 26.03.2004 at 08:30:39:
Ja, glasno govorjenje ima toliko decibelov, da moti delovni proces, če ti beseda hrup ni všeč.

Pri nepremičninah pa poleg predpostavke enakih pravic za enake tolarje obstaja še lobiranje. In zate ta nepremičnina enostavno ni na voljo...  Wink


kolikor se jaz spoznam na ekonomijo, velja da je zadostna kupnina najmočnejši argument ... in do sedaj še nikogar nisem srečala, da bi s tem argumentom izvisel... navkljub sosedom (govorim za stanovanja, ne za kako džamijo)

motnja dlovnega procesa, je tvoja subljektivna definicija

hrup je pa z decibeli natančno določena kategorija (tudi po trajanju) 17 min je absolutno neprepričljivih
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #19 - 26.03.2004 at 08:46:21
 
lola wrote on 26.03.2004 at 08:33:10:
Skupno življenje in bivanje starih in mladih lahko obojim življenje le obogati in popestri. Starejši mlajšim posredujejo svoje izkušnje, svoje znanje, jih spremljajo v njihovi rasti in zorenju, jih tolažijo ob njihovih napakah in stiskah in se z njimi delijo njihove drobne radosti. Mladi v življenje starih prinašajo pestrost, živahnost, smeh, spomine na lastno mladost in skrbi, ki so sedaj tako daleč in tako majhne.

Če pa so stari tako zagrenjeni, da mladih v svoji bližini niti videti nočejo, je res, da čas prinese le starost in ne modrosti. Srčno upam, da bomo mi, ki nam sedaj čas ravno tako teče, v tem času  pridobili tudi kaj modrosti in ne le starosti.


Kok lahko včasih z enim - dvema ostavkoma, tako veliko povemo. Se strinjam z napisanim.

Je pa resnica, da v take "narejene" skupnosti, tudi nebi sam želel rint.

Pa sej nekaj resnice je res v tem, ko sem pred leti prodajal knjige, sem svoje cajte naletel na res, neka področja, naselja, po par 10-20 hiš na kupu, kjer so se mi vsi zdeli precej podobni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #20 - 26.03.2004 at 19:55:50
 
lola wrote on 26.03.2004 at 08:33:10:
Skupno življenje in bivanje starih in mladih lahko obojim življenje le obogati in popestri. Starejši mlajšim posredujejo svoje izkušnje, svoje znanje, jih spremljajo v njihovi rasti in zorenju, jih tolažijo ob njihovih napakah in stiskah in se z njimi delijo njihove drobne radosti. Mladi v življenje starih prinašajo pestrost, živahnost, smeh, spomine na lastno mladost in skrbi, ki so sedaj tako daleč in tako majhne.


Tudi sama se s tem strinjam. Enkrat je bilo na tv, da so mislim, da v Franciji naredili en tak projekt, da so združili starostni in mladinski dom. In tukaj se je stkalo toliko lepih vezi med mladimi in starimi in to v obojestransko korist in zadovoljstvo.  Smiley Ampak za to je potrebna bolj odprta družba. And relaxed ...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #21 - 26.03.2004 at 20:10:35
 
sinjeoka wrote on 26.03.2004 at 08:35:09:
kolikor se jaz spoznam na ekonomijo, velja da je zadostna kupnina najmočnejši argument ...

motnja dlovnega procesa, je tvoja subljektivna definicija


Zadostna kupnina ni najmočnejši argument, mogoče na dražbi. Tukaj pa gre za kupoprodajo, kjer se je poleg kupnine potrebno dogovoriti tudi o drugih točkah pogodbe. Denar ni sveta vladar. Vmes je še politika. Sicer bi Slovenija že zdavnaj postala Singapore. V ekonomiji res da obstajata tako ravnotežna cena kot ravnotežna količina, vendar svet ni idealen, težimo sicer k ravnovesju, pred tem pa smo še interesno vplivani. Kupec in prodajalec se samo v teoriji vedeta kot popolna homo oeconomicusa, v praksi pa predpostvke za to niso izpolnjene. Sicer ne bi prihajalo do špekulativnih zaslužkov, mednarodnega bančništva in na koncu ne bi bilo niti potrebe po gospodarskem pravu.

Motnja delovnega procesa pa ni moja subjektivna definicija, ker za to obstajajo določene ergonomske znanosti ter meritve mikroklime v delovnem okolju.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #22 - 26.03.2004 at 20:25:30
 
sinjeoka wrote on 26.03.2004 at 08:35:09:
kolikor se jaz spoznam na ekonomijo, velja da je zadostna kupnina najmočnejši argument ... in do sedaj še nikogar nisem srečala, da bi s tem argumentom izvisel...

Vcasih je zadostna podkupnina mocnejsa od zadostne kupnine Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #23 - 29.03.2004 at 13:45:49
 
Sem mal prebral vaše odzive in večina ali vsi obsojate stare ljudi oz. upokojence, ker v svoji soseski ne želijo otrok.

Zdaj pa se postavite na drugo stran, na stran upokojencev. Imeli so otroke, dali so skozi ves živ-žav in če si želijo na stara leta malo miru, jih za to ni potrebno obsojati. Če te mučijo razne bolezni in ostale preglavice, verjetno od vsega najbolj hrepeniš po miru.  

Tudi razni zidovi in protihrupne ograje so banalnost. Ali ne bi bilo za takšen dom bolj primerno poiskati drugo lokacijo? Takšno kjer bi bili otroci dobrodošli.

In še primer. Ko je bila moja hčerka manjša in smo šli na obisk kam, kjer sem videl, da ljudem gre na živce če skače na okoli, potem tja nismo več šli. A ni to enostavno? Greš tja, kjer si zaželjen.

In naj to hišo postavijo tam, kjer je zaželjena.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #24 - 29.03.2004 at 14:45:33
 
Quote:
Sem mal prebral vaše odzive in večina ali vsi obsojate stare ljudi oz. upokojence, ker v svoji soseski ne želijo otrok.

Zdaj pa se postavite na drugo stran, na stran upokojencev. Imeli so otroke, dali so skozi ves živ-žav in če si želijo na stara leta malo miru, jih za to ni potrebno obsojati. Če te mučijo razne bolezni in ostale preglavice, verjetno od vsega najbolj hrepeniš po miru.  

Tudi razni zidovi in protihrupne ograje so banalnost. Ali ne bi bilo za takšen dom bolj primerno poiskati drugo lokacijo? Takšno kjer bi bili otroci dobrodošli.

In še primer. Ko je bila moja hčerka manjša in smo šli na obisk kam, kjer sem videl, da ljudem gre na živce če skače na okoli, potem tja nismo več šli. A ni to enostavno? Greš tja, kjer si zaželjen.

In naj to hišo postavijo tam, kjer je zaželjena.


materinski dom je dom za matere z majhnimi otroki, ki načeloma ne zganjajo hujšega hrupa kot mimovozeči avtomobili, da telefonov in podobnih sodobnih aparatur ne omenjam ...

... se pa strinjam .. hiša naj bo tam kjer bo zaželjena ...
upam pa, da je taka miselnost v Sloveniji bolj izjema kot pravilo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #25 - 29.03.2004 at 15:00:00
 
Quote:
In naj to hišo postavijo tam, kjer je zaželjena.


Kje pa to potem je? Povsod se na ta način lahko najde nekdo, ki potrebuje mir in tišino, ki ga otroški živžav lahko moti. Sploh pa, a niso v materinskih domovih predvsem matere z dojenčki in zelo majhnimi otroki? Jaz ne obsojam, ampak ne razumem, sploh pa ne razumem, da lahko nekdo tak argument privleče na dan.


A misliš, da obstaja kar, ne vem, 10 lokacij, pa lahko izbirajo, pa povprašajo sosede, če jim je prav, in take štorije. Ne verjamam.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #26 - 29.03.2004 at 15:19:36
 
Quote:
In naj to hišo postavijo tam, kjer je zaželjena.

Cigane pa naj po tej logiki odpeljejo kar v Auschwitz?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #27 - 29.03.2004 at 15:55:16
 
Jaz pa take penzioniste obsojam

ker je to samo še en display egoizma in preseravanja

mir, pa tišina sta samo v Sahari, če se glih ne grejo Rallya Paris-Dakar
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #28 - 29.03.2004 at 17:21:20
 
Men se pa taki penzionisti (zagrenjeni, nestrpni, "pametni"...) smilijo, ker pomislim na to, da so že tolk stari, sam bog ve kaj vse so že skozi dali v življenju, pa so še vedno ostali na takšnem nivoju.  

Jeba kle je po mojem zarad tega, ker se družine tako zelo spreminjajo, ker včasih so otroci poskrbeli za ostarele starše.

Mah zase si lahko sam nameravam in upam, da ko, če bom stara, da bom imela okoli sebe toliko ljubljenih in ljubečih ljudi, ki bodo poskrbeli zame, če bo treba.

In škoda, ker živimo v družbi kjer je tak prepad med starimi in mladimi, čeprav hvala bogu obstaja tudi eliko starejših oseb od katerih sem se veliko naučila, in kdaj kje koga srečam in podebatiram...ker so res polni modrosti in življenskih izkušenj....

si pa ne dovolim, da mi starci karkol nasikavajo na ulici (zakar se marsikateri čuti poklicanega, da bi mal pomoraliziral in popametoval), in če mi ne rata jih zignorirat, jih kdaj nahrulim od kje si sploh jemlje pravico klele men neki moralizirat, da mu nič nočem... Wink Grin Roll Eyes In da se pol vprašam, zakaj se mi sploh na pot prikažejo? sm pršla sam do tega, da je to tud moja lekcija sprejemat jih pač take kot so, brez obsojanja.... al whatever lol Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #29 - 29.03.2004 at 23:38:25
 
Ok, penzionisti so nestrpni do otrok, se pravi do te hiše. A smo mi strpni do njih?

Ko je bila hčerka še manjša, so se otroci igrali na dvorišču. In ker imamo v večstanovanjski hiši v mestu ene dvajset strank, je od tega polovica penzionistov. In polovica od te polovice, je kar naprej tulilo z balkonov na otroke, naj se grejo igrat drugam. No in pol sem popizdil in jih nahrulil in se pošteno skregal. In jih vprašal, ali naj se gredo otroci igrat na cesto pod šleperje. Pa je bilo nekaj časa v redu, pa so spet začeli in jaz sem spet udaril nazaj.

In sedaj se sprašujem, ali sem bil strpen do teh, ki jih je živžav motil?

Pa bp, ne mi s takimi primerjavami. Cigani itak živijo v svojih naseljih.

Tudi urbanistične ureditve, pa ne samo pri nas, temveč po celem svetu ne predvidevajo, da bi skupaj stal vrtec in dom ostarelih ali bolnica in fuzbal plac in podobno.

Tudi meni gre na živce, če nekdo ne mara otrok v svoji bližini, ampak vedno se moramo postaviti tudi na drugo stran in pogledatio od tam.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8