Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 17709 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #30 - 29.03.2004 at 23:45:05
 
Valentinaa wrote on 29.03.2004 at 15:00:00:
Kje pa to potem je? Povsod se na ta način lahko najde nekdo, ki potrebuje mir in tišino, ki ga otroški živžav lahko moti. Sploh pa, a niso v materinskih domovih predvsem matere z dojenčki in zelo majhnimi otroki? Jaz ne obsojam, ampak ne razumem, sploh pa ne razumem, da lahko nekdo tak argument privleče na dan.


A misliš, da obstaja kar, ne vem, 10 lokacij, pa lahko izbirajo, pa povprašajo sosede, če jim je prav, in take štorije. Ne verjamam.


A misliš, da se bodo matere z otroki v takšni soseščini počutili prijetno? Mislim da ne. Jim pa od srca privoščim, da bi se počutili prijetno.

Čigave argumente misliš?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #31 - 30.03.2004 at 07:16:54
 
Quote:
A misliš, da se bodo matere z otroki v takšni soseščini počutili prijetno? Mislim da ne. Jim pa od srca privoščim, da bi se počutili prijetno.

Čigave argumente misliš?


Materinski dom je hm ... dom, ...stanovanjska hiša, še blok ne, ne pa  Wembley... tko da ljudje nehite se prosim igrat z argumentom urbanističnega planiranja, ker nima nobene veze

dobri sosedski odnosi ....
.... jih v sloveniji ni ... tko da argument jak silite tja, kje vas sosedje ne marajo .... dejte se nehat hecat ... običajno je, da se stanovanje kupi, zoprne sosede pa ignorira

... ti penzionerji, ki so proti materinskemu domu nimaj ne argumenta "hrupa", ne argumenta "urbanizma" in ne argumenta "dobrega sosedstva" ... so ljudje, ki jim je dolgčas, pa so pograbili eno kost za glodat
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #32 - 30.03.2004 at 07:31:12
 
Quote:
Tudi urbanistične ureditve, pa ne samo pri nas, temveč po celem svetu ne predvidevajo, da bi skupaj stal vrtec in dom ostarelih ali bolnica in fuzbal plac in podobno.



Aja, dom ostarelih postavijo v bližino pokopališča, tako je bolj praktično Grin

Domovi ostarelih, tudi v Sloveniji, prakticirajo druženje z otroci iz vrtcev in šol. Otroci jih v okviru  izbirnih vsebih  obiskujejo, nastopajo na njihovih prireditvah, nekateri organizirajo celo  skupne tabore. Verjetno mi ni treba ponovno poudarjati, da s takim medgeneracijskim druženjem oboji pridobijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #33 - 30.03.2004 at 08:49:00
 
lola wrote on 26.03.2004 at 08:33:10:
Ne znam si predstavljat, kakšno bi bilo življenje v družbi, kjer bi vsaka skupina ljudi zahtevala svoj "geto" in bi vsako drugačno skupino ljudi doživljali kot ogrožujočo in bi jo radi potisnili na družbeno obrobje.

Skupno življenje in bivanje starih in mladih lahko obojim življenje le obogati in popestri. Starejši mlajšim posredujejo svoje izkušnje, svoje znanje, jih spremljajo v njihovi rasti in zorenju, jih tolažijo ob njihovih napakah in stiskah in se z njimi delijo njihove drobne radosti. Mladi v življenje starih prinašajo pestrost, živahnost, smeh, spomine na lastno mladost in skrbi, ki so sedaj tako daleč in tako majhne.

Če pa so stari tako zagrenjeni, da mladih v svoji bližini niti videti nočejo, je res, da čas prinese le starost in ne modrosti. Srčno upam, da bomo mi, ki nam sedaj čas ravno tako teče, v tem času  pridobili tudi kaj modrosti in ne le starosti.


Tle se moram vrnit na tale post.

Pozabljamo, v naglici, v tem svetu ki nas požira iz zahoda, se precej pozablja na stare skupnosti-kulture, ki so za vsakega od dojenčka do ostarelega našli in nudili prostor v svojem okolju.

Bolj je "zabačena" kultura, večje in močnejše vezi prepoznamo med člani.

Bolj je civilizacijska - kulturna, več pripomočkov (zidov, lepih stavbic, ograjic, ključavnic) potrebuje da navidezno kaže, kok je lepo in krasno in fino. JA NAVZVEN. Notri v dušah ljudi, ki tam bivajo, in tudi tistih tam ki jim strežejo, pa je začutit bolj malo svetlobe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #34 - 30.03.2004 at 08:50:08
 
lola wrote on 30.03.2004 at 07:31:12:
Aja, dom ostarelih postavijo v bližino pokopališča, tako je bolj praktično Grin



Ja in izj tega šale bijejo, prebivalci doma in njihovi strežniki, običajno tak dom imenujejo, čakalnica  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #35 - 30.03.2004 at 08:52:33
 
Še en uprade....

Navadimo se na nek način vseeno pozabit postavljat v kožo žrtve, ker na ta način samo še dodatno spotenciramo nek problem.

Problemov pa ni, so samo situacije - odnosi in če vstopaš v odnos z ljubeznijo, velikokrat pozabiš na hrup.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #36 - 30.03.2004 at 09:05:44
 
Mislim, da odpor "krajanov" temelji na iracionalnem strahu pred ženskami in niti ne toliko pred njihovimi otroci. Te "osvobojene" ženske so po moje tisti moteč element.

Iz njihovih "argumentov" veje zatohlost: naj bodo ženske tam, kjer so bile, lepo pospravljene, da se jih ne vidi, da niti slučajno nebi dale vedeti da obstajajo z vsemi njihovimi travmami vred...to se pri nas vendar ne dogaja,...



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #37 - 30.03.2004 at 09:08:17
 
siaj wrote on 30.03.2004 at 09:05:44:
Mislim, da odpor "krajanov" temelji na iracionalnem strahu pred ženskami in niti ne toliko pred njihovimi otroci. Te "osvobojene" ženske so po moje tisti moteč element.

Iz njihovih "argumentov" veje zatohlost: naj bodo ženske tam, kjer so bile, lepo pospravljene, da se jih ne vidi, da niti slučajno nebi dale vedeti da obstajajo z vsemi njihovimi travmami vred...to se pri nas vendar ne dogaja,...






jep, sem razmišljala tudi v to smer ... da je očitno biti nezakonska mati pri nas še vedno greh, devianca, neprilagojenost, stigma ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #38 - 30.03.2004 at 15:35:46
 
In Gape piše o tem, da naj bi širša družba (po teoriji ne vem kateri) vzagajala in skrbela za otroke...

Katera družba? Kje je takšna družba?

In če pomislim... še nekatere matere ne skrbijo za svoje otroke...

Kako lepo, dvigniti roke in reči, jaz ne zmorem.
Ali še bolje, dvigniti roke in reči, tako jaz skrbim za svojega otroka.

Žalostno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #39 - 30.03.2004 at 16:03:51
 
N. wrote on 30.03.2004 at 15:35:46:
In Gape piše o tem, da naj bi širša družba (po teoriji ne vem kateri) vzagajala in skrbela za otroke...

Jest sicer ne vem kje gape to pise, se pa strinjam, da jim bo sirsa druzba gotovo namenila marsikatero vzgojno brco policista v glavo, ce jo ne bo morda se malo bolj zaskrbelo zanje in jih bo zacela iztrebljat kot podgane. Kot lepo kazejo stevilni primeri od Kalkute do Sao Paola.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #40 - 30.03.2004 at 21:52:11
 
Quote:
Čigave argumente misliš?


Sorry, če sem se dvoumno izrazila, mislila sem "argumente" nasprotnikov materinskega doma v njihovi soseski. Vsekakor si ti pokazal en point, ampak jaz mislim, da se tako ne da it, spraševat naokoli, če morda v njihovi soseski je pa nekdo zaželjen. Materinski dom je dom, dom za matere z otroki, torej enako kot dom bilokogar, družine, samskega, para brez otrok, penzionista... dom pač.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #41 - 31.03.2004 at 08:46:57
 
Quote:
Jest sicer ne vem kje gape to pise, se pa strinjam, da jim bo sirsa druzba gotovo namenila marsikatero vzgojno brco policista v glavo, ce jo ne bo morda se malo bolj zaskrbelo zanje in jih bo zacela iztrebljat kot podgane. Kot lepo kazejo stevilni primeri od Kalkute do Sao Paola.

bp


Se absolutno strinjam z napisanim.

Dodala bi pa še tole. Širša družba skupnost naj se bi po moje še kako zavedala odgovornosti za vzgojo vseh otrok, ne samo da se mame in očetje brigajo le za lastne otroke ... skrb za lastnega otroka naj bo skrb za vse otroke na svetu. Vsi otroci na svetu so naši otroci.

Pa še tole, razlika, ki jo opažam: ko smo mi rasli gor, nas je bilo veliko, pravi razcvet populacije ... nismo imeli veliko, smo se imeli pa fajn, ker nas je blo veliko. Sedaj pa opazujem in spremljam v kakšnem okolju raste gor moj sin. Igrišča podirajo, ali so zanemarjena, če so lepa, so zaklenjena .... pred blokom ni otrok, otroci begajo sem in tja le v spremstvu staršev ... kakšen svetel moment se zgodi, ko se malo zaigrajo na kakšnem igrišču z ostalimi otroci, ki jih pa potem skorajda ne srečaš več....

bistveno, ključno vlogo igrajo vrtci in vse kar se okoli vrtcev, šol dogaja ... hvala bogu da vse bolj in bolj dobro delajo in se res trudijo ... na tem mestu se zahvaljujem vzgojiteljici in pomočnici vzgojiteljice omojega sina v vrtcu, katerega obiskuje, za njun trud in dobro delo. Smiley Smiley Smiley (čeprav tega ne bereta, ampak vseeno, se mi zdi, da mora biti tudi malo javno  Tongue)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #42 - 31.03.2004 at 08:54:06
 
siaj wrote on 31.03.2004 at 08:46:57:
bistveno, ključno vlogo igrajo vrtci in vse kar se okoli vrtcev, šol dogaja ... hvala bogu da vse bolj in bolj dobro delajo in se res trudijo ... na tem mestu se zahvaljujem vzgojiteljici in pomočnici vzgojiteljice omojega sina v vrtcu, katerega obiskuje, za njun trud in dobro delo. Smiley Smiley Smiley (čeprav tega ne bereta, ampak vseeno, se mi zdi, da mora biti tudi malo javno  Tongue)


fajn to, da se tuki gor tudi hvali ne samo šimfa
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #43 - 31.03.2004 at 14:07:18
 
Quote:
Pa bp, ne mi s takimi primerjavami. Cigani itak živijo v svojih naseljih.

Pri sosedih (teh naselij) pa so vseeno ze od nekdaj in se danes zazeljeni podobno kot usesne garje.

V nekaterih clanicah EU njekateri osebki ravno sedaj ze vnaprej zaganjajo preplah, ker na Slovaskem zivi nekaj vec Ciganov in je nase zahodne sosede zdaj vse strah, da se ne bi katera od druzin preselila kam v kaksne druge kraje, pa jim tega administrativno niti ne bi mogli prepreciti.

Tako da je primerjava po mojem cisto na mestu. Sem se poskusil spomnit kaksnega kraja, kjer so (bili) Cigani dobrodosli, pa razen obesenjaskega humorja, ni bilo kaksne pametne ideje. Lahko pa me poskusas prepricat, da vse skupaj narobe razumem (se najbolje s primeri)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #44 - 31.03.2004 at 15:33:07
 
siaj wrote on 31.03.2004 at 08:46:57:
Dodala bi pa še tole. Širša družba skupnost naj se bi po moje še kako zavedala odgovornosti za vzgojo vseh otrok, ne samo da se mame in očetje brigajo le za lastne otroke ...


Jaz pa moram tukaj malce pikro dodati... še vse mame in očetje se ne brigajo (za vse) svoje otroke, kako bi lahko pričakovali od širše družbe, da bi se?


siaj wrote on 31.03.2004 at 08:46:57:
skrb za lastnega otroka naj bo skrb za vse otroke na svetu. Vsi otroci na svetu so naši otroci.



Pa da bi bila skrb za lastnega otroka res naša skrb, torej vsaj skrb staršev. Se moram tukaj takoj vprašati, koliko staršev v resnici "skrbi" za svojega otroka in predvsem, kakšna je ta skrb.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8