Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 18415 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #45 - 31.03.2004 at 15:36:27
 
siaj wrote on 30.03.2004 at 09:05:44:
Mislim, da odpor "krajanov" temelji na iracionalnem strahu pred ženskami in niti ne toliko pred njihovimi otroci.


Jaz pa mislim, da njihov strah temelji na spremembah, in na nemiru.
Na nemiru v njih samih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #46 - 31.03.2004 at 19:32:03
 
N. wrote on 31.03.2004 at 15:36:27:
Jaz pa mislim, da njihov strah temelji na spremembah, in na nemiru.
Na nemiru v njih samih.


ja itak, moje rzmišljanje je pač šlo v to smer, da sem pač navedla eden možni razlog njihovega strahu, (al pa njihovega nemira no)

N., sej s pikrimi ni nič narobe  Lips Sealed... samo pa s postavljanji vprašanj se tud ne pove vsega ..... morda kakšna konkretna izkušnja? .... morda kakšno bolj izdelano mnenje?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #47 - 01.04.2004 at 00:16:59
 
N. wrote on 31.03.2004 at 15:36:27:
Jaz pa mislim, da njihov strah temelji na spremembah, in na nemiru.
Na nemiru v njih samih.


Točno to. In je potrebno zdaj ta nemir obsojat? Včasih smo veliko govorili o sprejemanju. A zdaj te starce sprejemamo ali obsojamo?

Itak pa sprejemamo matere z otroki. To je jasno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #48 - 01.04.2004 at 07:31:47
 
Quote:
Točno to. In je potrebno zdaj ta nemir obsojat? Včasih smo veliko govorili o sprejemanju. A zdaj te starce sprejemamo ali obsojamo?

Itak pa sprejemamo matere z otroki. To je jasno.


Pa zakaj bi zaradi omejenosti, neumnosti  in nesprejemanja starcev bile matere z otroki prikrajšane?

Zakaj bi se morali ukloniti takim ljudem?

To je ja njihova zadnja šansa, da v življenju vzamejo lekcijo o odnosih med ljudmi. Naj bodo hvaležni za to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #49 - 01.04.2004 at 07:36:24
 
Quote:
Točno to. In je potrebno zdaj ta nemir obsojat? Včasih smo veliko govorili o sprejemanju. A zdaj te starce sprejemamo ali obsojamo?

Itak pa sprejemamo matere z otroki. To je jasno.



sprejemanje pač ni tudi uklanjanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #50 - 01.04.2004 at 08:01:46
 
Quote:
Itak pa sprejemamo matere z otroki. To je jasno.


No, ne zgleda glih ...  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #51 - 01.04.2004 at 15:44:38
 
siaj wrote on 31.03.2004 at 19:32:03:
... samo pa s postavljanji vprašanj se tud ne pove vsega ..... morda kakšna konkretna izkušnja? .... morda kakšno bolj izdelano mnenje?


Ja, to pač. Najlažje je pričakovati kaj od nekoga drugega. Veliko bolj kot pa sprejeti, recimo, da drugi obsojajo, da ne ljubijo, da gojijo v sebi negativna čustva...
A veš, vsi obsojamo. Nisem še srečala človeka, ki ne bi obsojal. Če ne iste stvari kot jaz, pa kaj drugega.
Po moje, se ti starejši bojijo sprememb v njihovih življenjah, bojijo se, ker imajo pač neka mnenja, neke predstave, ki bi lahko v njih vzbudile nemir ali pa mislijo, da je to nekaj obsojanja vredno, da bo okolica izgubila na nekem statusu, ali pa nič ne mislijo, pa samo delujejo v skladu s tistim, kar so se naučili (tokom življenja, izkušenj)... Kaj pa veš, kaj je vzrok.

Jaz marsikaj obsojam. Ampak se hkrati tudi trudim, da to kar obsojam, tudi razumem.

Torej, v konkretnem primeru, mi je žal da ti starejši ljudje ne morejo sprejeti teh mater in otrok v svojo bližino, razumem (oz. si znam predstavljat, od kod bi lahko prišel strah) pa tudi njih.

In navsezadnje, poglej okoli sebe. Koliko mater in očetov je, ki ne morejo/znajo/želijo poskrbeti za svoje otroke. Koliko otrok brez enega izmed staršev (bioloških), brez obeh od staršev, v reji, posvojitvah, ulicah...




Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #52 - 01.04.2004 at 15:52:15
 
lola wrote on 01.04.2004 at 07:31:47:
Zakaj bi se morali ukloniti takim ljudem?



Ukloniti?

O joj. Komu se pa ti ukloniš. Oz. s kakšnim odporom se ti uklanjaš.

Saj pravim, veliko lažje je to od nekoga pričakovati, in govoriti, da je to bolj prav... naprimer.

Kar poglej v sebe.

Če se jaz konkretno prav nič rada ne uklanjam, oz. to čutim kot nek pritisk nad mano, bi se ti starejši ljudje še veliko težje "uklonili".


Saj pravim, poglej v sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #53 - 01.04.2004 at 15:55:22
 
sinjeoka wrote on 01.04.2004 at 07:36:24:
sprejemanje pač ni tudi uklanjanje



In uklanjati se nihče ne želi. Sprejemati, če mu pa to sprejemnje predstaviš na nek "lep" način, je pa marsikdo pripravljen. Da le hkrati ne čuti pritisk nad sabo, pa bo bolj pripravljen odpreti se in začutiti stisko in želje sočloveka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #54 - 01.04.2004 at 15:56:55
 
Quote:
Včasih smo veliko govorili o sprejemanju. A zdaj te starce sprejemamo ali obsojamo?



Seveda obsojamo. To pač temelji na nekih naših prepričanjih, kdo je zver, in kdo žrtev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #55 - 01.04.2004 at 22:36:26
 
sinjeoka wrote on 01.04.2004 at 07:36:24:
sprejemanje pač ni tudi uklanjanje


In vice versa. Velja pa za obe strani. Uklanjanje pa itak ni zdrava situacija. Takoj predpostavlja nad/podrejanje. Treba se je usest skupej. Se strinjam, ni treba tko apriori u luft neki protestirat. Prepričamo šele s prisotnostjo.  Smiley


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #56 - 02.04.2004 at 07:30:25
 
N. wrote on 01.04.2004 at 15:52:15:
Ukloniti?

O joj. Komu se pa ti ukloniš. Oz. s kakšnim odporom se ti uklanjaš.

Saj pravim, veliko lažje je to od nekoga pričakovati, in govoriti, da je to bolj prav... naprimer.

Kar poglej v sebe.

Če se jaz konkretno prav nič rada ne uklanjam, oz. to čutim kot nek pritisk nad mano, bi se ti starejši ljudje še veliko težje "uklonili".


Saj pravim, poglej v sebe.


Veš kaj, ti kar vase glej.

Starci v tem primeru so tisti, ki so v življenju že imeli več možnosti gledati vase in vzeti kakšno lekcijo v življenju kakor otroci in njihove mame. In je žalostno, da so se postarali brez kakšnih spoznanj. Ljudje ja skrbimo za svoje otroke, tako starši kot tudi v širši skupnosti. Zaradi lastne zadrtosti pa jih vendar nimamo pravice onemogočit že v startu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #57 - 05.04.2004 at 15:15:04
 
lola wrote on 02.04.2004 at 07:30:25:
Veš kaj, ti kar vase glej.

Starci v tem primeru so tisti, ki so v življenju že imeli več možnosti gledati vase in vzeti kakšno lekcijo v življenju kakor otroci in njihove mame. In je žalostno, da so se postarali brez kakšnih spoznanj. Ljudje ja skrbimo za svoje otroke, tako starši kot tudi v širši skupnosti. Zaradi lastne zadrtosti pa jih vendar nimamo pravice onemogočit že v startu.


Lola.

Imam občutek, da me nisi razumela. Te nisem hotela učiti ali ti kaj očitati ali kaj podobnega, samo to sem hotela, da bi razumeli, da če pogledaš vase, in vidiš iste občutke, misli, želje v sebi, predvidevaš, zakaj od kod podobno tudi pri drugih. In marsikaj ti postane jasneje.

Starejši že res imajo oz. so imeli več izkušenj in možnosti gledati vase, ampak če jih nobeden na to ne spomni, obrne ta pogled v njih same in ne v okolico, da bi sploh znali videti, razumeti, potem si otrok in ostaneš kot otrok.
S tem, da otroke "silimo" da se od nas učijo, nas, mi, starejši pa se silit več ne pustimo oz. odreagiramo z neko jezo, ker to smatramo kot neke vrste nasilje nad nami. Vsaj v večini, predvidevam.

Tudi postarali se niso brez spoznanj. Samo, da so ta spoznanja drugačna od naših. Verjetno na nek način že poznajo sebe (in svoje bojazni), zakaj bi drugače tako nasprotovalno odreagirali, če se ne bi bali?

In ta primer ne bi smel biti nekaj, kar bi onemogočilo otroke že v štartu. Še vedno trdim, da so starši prvi, ki naj bi poskrbeli za svoje otroke, otroci so tudi dolžnost staršev in v prvi meri staršev.
Bi prej rekla, da s tem otežujejo (ne pa tudi onemogočajo) mamice, ki delajo te korake.

Glede pravice, to pa raje ne bi. Kdo ima večjo pravico, tisti, ki naj bi se priselil, ali tisti, ki že leta, desetletja stanuje na nekem področju.

A veš, kaj pravijo za "ta mlado", ki naj bi prišla k hiši (torej se priselila k možu). Da naj se "po hiši" obrne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #58 - 05.04.2004 at 15:25:49
 
Jaz tudi zelo razumem Lolino ogorcenje in potrebe mladih mater z otroki, po drugi strani pa razumem tudi drugo stran...te starejše občane.

Dejstvo je, da je težko dobiti investitorje za tako kompleksen projekt kot je materinski dom in tu nimaš kaj biti izbirčen....dobljena lokacija je sveta in nespremenljiva....Pa tudi nikar ne mislimo, da bi bilo drugje bistveno bolje. saj predsodki se pojavljajo povsod, pa strah pred novim, neznanim....

Ampak lahko bi ta starim stvari olajšali v toliko, da se postavi ta "protihrupna" ograja pa uredi eno igrišče posebej za otroke.
To bi bil en tak kompromis, ki ga ti ljudje očitno že ponujajo, saj domnevam, da najraje sploh ne bi imeli materinskega doma v svoji bližini.

Brez kompromisov je pa sobivanje zelo težko, če ne praktično nemogoče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Protestiramo - otroci prihajajo!
Reply #59 - 06.04.2004 at 08:03:37
 
N. wrote on 05.04.2004 at 15:15:04:
Glede pravice, to pa raje ne bi. Kdo ima večjo pravico, tisti, ki naj bi se priselil, ali tisti, ki že leta, desetletja stanuje na nekem področju.

A veš, kaj pravijo za "ta mlado", ki naj bi prišla k hiši (torej se priselila k možu). Da naj se "po hiši" obrne.




Ko začnejo ljudje govorit o pravicah je že totalna štala ... Ljudje preradi pozabljajo, da ima pravica nek korelat, ki je manj sladek ... DOLŽNOST namreč ....

In kot sem že 1x zapisala .. vsak je v svojem stanovanju sam svoj gospodar (in odloča čist suvereno kdaj, komu, zakaj in za koliko bo prodal stanovanje) ... tako, da pizdenje, ko se v sosesko priselijo sosedje, ki stari gardi niso v pogodu, itak ne pomaga ... ker kljub temu, da so stara garda, nimajo čisto nič večjih pravic ... so pa zdrahe (zato, ker ljudje ne poznajo svoje dolžnosti, ki se ji reče neumešavanje v zadeve drugih)

O " ta mladi" pri hiši pa ... mislila sem, da je to že preteklost (miselnost namreč) ... pa jo je nekdo spet ven potegnil ... uboge "ta mlade", ki si izberejo takega tipa, ker v istem packageu dobijo tudi zmaja za taščo ... taki tipi naj (vsaj po moje) kar sami ostanejo ... da ne bo problemov s "ta mlado"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8