Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 22
(Read 64295 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #105 - 28.04.2004 at 09:57:22
 
Treba je najt pot poti. 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #106 - 28.04.2004 at 09:58:12
 
Toni_Zamene wrote on 28.04.2004 at 08:03:57:
V tej diskusiji se v celoti pridružujem povedanemu s strani Lilith.

To mi potrjuje tudi branje knjige Ljubezen v času osamljenosti ( Paul  Verhaeghe ). Priporočam, ker na lep način postavi v psihološki in kulturni dimenziji na svoje mesto življenjske vsebine, ki jih v tem   topicu zastopajo posamezniki.

Nekaj izvlečkov:

" Kaj je torej gon ? Je nekaj, kar je v sebi protislovno. Gon je izvor užitka, ki si ga subjekt ne želi. V tem smislu sta gon in želja nasprotna kot " lepotica in zver " - ali še bolje, sta kot meni domači  "jaz" v nasprotju z "nejazom"........
" Najhujše , kar se lahko zgodi nekomu, ki ga preveva želja, je njena takojšnja izpolnitev.... Naloga želje je, da počloveči potrebo in uživa v njej, v nasprotju s takojšnjo zadovoljitvijo potreb v živalskem svetu....."

" Želja, v nasprotju z gonom, noče biti zadovoljena, če zadovoljitev vključuje konec. Nasprotno, če domnevamo, da ima želja  cilj, mora ta ostati nedotaknjen, da omogoči nadaljevanje. Cilj želje je še naprej želeti. Užitek, ki izhaja iz neutoložaljive želje, ima drugačno naravo kot užitek izpolnitve želje. Zdi se , da gre za dva povsem različna užitka. Pri želji je pogosto tako, da se njena zadovoljitev zdi kot razočaranje, kar kaže, da prvo obliko užitka doživljamo kot pomembnejšo. Malček, ki v tednih pred  božičem lista po reklamnih prospektih, vedno išče " tisto ", poskuša se odločiti. V resnici se zelo malo razlikuje od najstnika, ki lista po prepovedani reviji in ki prav tako sanja o "tistem" in tudi iščoč omahuje. V obeh  primerih  "tisto"
nikoli ne izpolni pričakovanj. V prehodu od želje do zadovoljitve se izgubi nekaj, česar se ne da izraziti v želji niti doseči v izpolnitvi. .."

V knjigi najdemo poglavje z naslovom : Perverzni nadjaz: Uživaj!   -..." Novi ukaz nadjaza se glasi - uživaj zdaj, uživaj čim več in uživaj  čim dalj. Sodoben vsesplošen slogan se glasi : " Uživati zdaj." ....
" Sodoben   hedonist na prvi pogled v tem ne bo videl problema - ravno nasprotno. Kaj bi lahko bilo narobe z  ugodjem, razen tega, da    doslej pač ni  bilo vsem na voljo v enaki meri ?.....Nepričakovan učinek zapovedi uživanja je lepo povzel Lacan v tem, kar je imenoval plus-de-jouir . Ta neprevedljiva besedna igra  nam nakaže povezavo med nenehno zahtevo po  stopnjevanju v uživanju (plus,  encore plus ) in izgubo užitka ( plus de ). Če povzamemo, neredko se celo dogaja, da se tisti, ki si privoščijo, na poti do tega neomejenega uživanja srečajo s še bolj nepričakovanim učinkom : s tesnobo. Užitek in tesnoba sta dve plati iste medalje. Vprašamo se lahko, ali ni morda razlika v temeljih povezana z načinom, kako si razlagamo svoje izkustvo. Če zadevo interpretiramo v smeri tesnobe, rezultata ni težko predvideti : "  bitka ali beg ".
Mimogrede, zdaj nismo več pri aperitivu, ampak smo srečali lik onstran objekta. Vsi ugovori proti temu ozadju,proti užitku, tesnobi in agresivnosti, bodo osredotočeni na žensko, ki si jo je treba bodisi podrediti bodisi ji ubežati. Ženska zastopa nekaj  čisto drugačnega, nekaj neopredeljivega, nekaj , kar  je dejansko onkraj vsake oblike delnega užitka. Ko je Zevs nekoč po enem izmed prepirov z ženo Hero povprašal modreca Tereziasa, kdo je deležen največ užitka, mu je ta odgovoril, da je ženska deležna desetkrat več užitka kot moški. To je lik, pred katerim jo moški ucvre. "

Zaenkrat naj bo dovolj tega prepisovanja. Toni.



se moram strinjati z Lolo: zgornje pisanje je vsekakor zgleden primer katoličanskega zlorabljanje in spreobračanja teoretične psihoanalize, ki pa je vseeno polno protislovnosti (pa ne samo psihoanalitičnih temveč tudi takšnih, ki jih ustvari samo z nerazumevanjem osnov psihoanalize):

kako bi si lahko nekdo predstavljal užitek, ki si ga ne želi?
namreč nekaj, česar si ne želimo ne more biti užitek - vsaj po moje ne (pa čeprav se na veliko poudarja neka notranja protislovnost): gon je pač življenje: nekaj kar ustvarja življenjsko napetost in kliče k svoji pomiritvi preko načela ugodja (načelo ugodja ni isto kot užitek: načelo ugodja je predvsem ekonomija pomirjevanja različnih napetisti, ki jih ustvarjajo goni: užitek je vsekakor višje kot ugodje, predvsem pa bolj na strani zavesti, medtem ko načelo ugodja operira v nezavednem)

prav tako tudi tesnoba ni smo neka druga plat užitka, tesnoba je lahko tudi posledica nezmožnosti zadovljitve nadjaza in njegovih zahtev (druga plat užitka postane tesnoba šele tedaj, ko nadjaz ukaže uživaj, za vsako ceno)

seveda pa še vedno ostaja popolnoma moralistično doejemanje hedonizma: pri čemer se vsekakor pozablja na osnove - hedonizem, kakor ga kot etičen nauk utemeljuje Aristip pravi samo, da sta sreča in čutno uživanje najvišji smoter in smisel življenja: šele kasneje postane sopomenka za nagnjenost k čutnemu uživanju (pri čemer ne gre pozabiti na Epikurja, ki je hedonizem utemeljil predvsem kot duhovno stanje popolnega duševnega miru); medtem, ko hedonizem krščanski moralisti opisujejo samo kot pretirano nagnenje do kakršnegakoli uživanja (tako čutnega kot duhovnega)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #107 - 28.04.2004 at 10:08:26
 
Ko sem bil jest mulc, sem se zacel v velikem loku izogibat indijski literaturi. Tam so namrec pogosto opisovali ljudi, ki so opustili cilj in obdrzali zeljo. Kar pomeni, da ce ze naprimer niso uspeli/mogli/smeli/hoteli ustvariti odnosa z ljubljeno osebo, se je ta ljubezen izrazala na druge nacine, recimo skozi umetnost, skozi ples. Ali pa ce niso uspeli priti zivet v veliko mesto, so potem celo izbo oblepili s slikami mesta.
Takrat, v srednji soli, smo temu rekli, da je to podobno lizanju sladoleda cez sipo. Vsekakor takrat ni bilo zame. Kot ni se danes.

Jest lahko razumem, da nekdo, ki mu je cilj nedosegljiv, se vedno obdrzi zeljo. Razumem, da se je celo pripravljen in morda tudi sposoben s tem sprijaznit.

Ne razumem pa, zakaj bi nekdo zagovarjal, da je hrepenenje, kakor pri nas tudi pravimo razviti zelji za nedosegljivim ciljem, tisto kar naj bi zamenjalo iskanje srece.

bp

P.S. Semle bi po mojem pasal tisti ten-nejev podpis s pozitivk: Boj je vsemu oče, je vsemu kralj. Ene izkaže kot bogove, druge kot ljudi, ene naredi za sužnje, druge za svobodne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #108 - 28.04.2004 at 10:12:47
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.04.2004 at 12:29:10:
Zakaj ženske (in moški) seksajo tudi skupinsko? Zato, ker si to želijo in si upajo uresničiti! Če se kdo čudi, kako je vendar pri nežnih ženskicah možno, da hočejo imeti v sebi dva ali celo tri lulčke hkrati, na dosegu roke in jezika pa še kakšno luliko ali dve, potem moram reči, da se jaz čudim njegovemu nepoznavanju žensk, njihove psihe, predvsem pa teles.

Ja, madona, živimo v času, ko moralne norme in tabuji padajo in razmah neobičajnih spolnih praks je vendar logičen!


Ja in pol ni daleč, ko jim to ni dovolj, pa si zaželijo še kužke, prašiče in po velikosti njim podobne živalske primerke...

Čist logično kot praviš   Grin Grin Grin

Quote:
1. Imajo radi seks in znajo razlikovati med seksualnim užitkom ter navezanostjo na človeka.


Izgovor za takšno početje - čist jasen!!!

Torej ne-navezanost na človeka in navezanost na seksualni užitek?

Lahko bolj detaljno - statistično navedeš skupino 2. je  povezano z materialnim stanjem?

Quote:
V psihološko-seksualnem smislu smo namreč moški in ženske poligamna bitja in dokler vsak od nas ne razreši tega konflikta pri sebi, ne more biti dojemljiv za višje oblike Ljubezni.


Niti ni res, o tem še tečejo polemike in raziskave, tko da o tem dokončno ne moreš tako trdit.

IN dojemljivost za višjo obliko ljubezni lahko dosežeš s čisto navadno iskrenostjo, sprejemanjem in ljubeznijo!

Quote:
Osho je vedel o tem veliko, berite ga.


Berem, pa tud razumem mal drugače. Wink


Quote:
Še vedno me namreč čudi, kako je možno, da na tem forumu, ki naj bi predstavljal elito slovenske čustvene in duhovne inteligence, še toliko ljudi sploh razmišlja o teh stvareh.


Kaka pohvala, al je to del t-ega, ker si tudi ti del tega foruma Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Quote:
Samo tole bi rekel o mnenju drugih (če te obsojajo): kaj je važneje? Biti to, kar čutiš, da moraš biti? Ali ugajati ljudem s tem, da upoštevaš njihove zapovedi, norme in prepričanja?


Obsojanje ni kul in nikoli ni prineslo pravih rezultatov.
Biti to kar čutiš, da moraš biti je zelo spolzek teren. Če čutiš da moraš ubijat? Je to dobro? Je to ugajanje, če te v tem ovirajo, preprečijo?
Torej bodi pazljiv s takimi in podobnimi izjavami!!!


t wrote on 27.04.2004 at 16:24:16:
Lilith:
temu se ne reče bivanjska praznina, temveč maček  Wink
(vsaj v našem žargonu)
ki pa je posledica neprespanosti in zlorabe določenih sredstev  8)
uživaj!


Vem čist točno o čem Lilith govori, ne gre tukaj samo za mačka, temveč za resnično bivanjsko praznino, ko se nažreš (e.g. nalivanja z alkičem, če ne začneš bresti v smer alkoholizma, in meja med zlorabo in le uživanjem v določenih sredstvih je precej tanka.) določenega stila, načina svojega življenja.

Lilith wrote on 28.04.2004 at 09:52:55:
Vedno bolj in bolj mi gredo po glavi besede Nejca Zaplotnika.... pa ne me vprašati zakaj...izgleda je to spet neka moja notranja nuja... Smiley

Jih bom kar po spominu poskusila zapisati...

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel.
Kdor najde pot, bo cilj zmeraj nosil v sebi.


Uha, Lilith hvala ti za besede mojega učitelja telovadbe v osnovni šoli. Ja to je bil res en poseben človek.

In ko že udirhate po željah in izpolnitvah le teh, še enkrat opomnim, da je to spolzek teren, pa prelahko o  tem govorimo.

Želja ubijalcev je ubijati in trpinčiti svoje žrtve!

Se ne morem popolnoma strinjati, je pa res, da hitro potegnete ven katolicizem, ker ga precej dojemate skozi inštitucijo ne kot osnovni nauk. Sam tle se bo spet skupina mal prevesila ....
Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #109 - 28.04.2004 at 10:24:35
 
Gru Gru wrote on 28.04.2004 at 10:12:47:
Če čutiš da moraš ubijat? Je to dobro? Je to ugajanje, če te v tem ovirajo, preprečijo?

Želja ubijalcev je ubijati in trpinčiti svoje žrtve!

Se ne morem popolnoma strinjati, je pa res, da hitro potegnete ven katolicizem, ker ga precej dojemate skozi inštitucijo ne kot osnovni nauk.


Zase lahko trdim, da ko govorim o željah, pri tem vedno upoštevam pravilo ne posegati v osebni prostor/pravice/svobodo drugega.

Katolicizem pa ne potegnem jaz ven, ker mi ga ni treba potegniti, ker pač že sam je. Ljudje, ki se imajo za katolike, pa žal v večini bolj "podlegajo" katolicizmu institucije kakor da bi sledili osnovnemu nauku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
[i][/i]Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #110 - 28.04.2004 at 10:40:59
 
lola wrote on 28.04.2004 at 09:17:01:
Toni, pa zakaj meni to pisanje tako močno diši (pravzaprav smrdiiii) po katolicizmu, ki v psihološki preobleki želi prepričati ljudi, da je užitek greh in da te v primeru, če zadovoljiš željo po užitku, čaka pekel (zadovoljitev želje je razočaranje, tesnoba je druga plat medalje, in podobno). Skratka, straši ljudi, pri tem pa uporablja malo bolj prefinjene metode, saj tistim iz prejšnjih stoletij ljudje več ne nasedajo.

Strinjam se, da je lahko hedonizem, kot ga opisuje Lilith, ekstrem, ki v končni fazi prinaša praznino. To, o čemer piše zgoraj omenjeni avtor, pa zame predstavlja drug ekstrem. In jaz nisem naklonjena ekstremom, srednja, zmerna pot se mi zdi ustreznejša.


Lola, avtor knjige je profesor psihoanalize na Univerzi v Gentu v Belgiji in je član  evropske šole psihoanalize. Dela tudi kot praktik psihoanalize.

Glede " očitkov " o katolicizmu njegovih pogledov in ugotovitev pa  naslednje ( si bom pri tem pomagal tudi z njegovim navedenim delom ):

Primerjalne medkulturne študije glede tega, da pregovorno prepovedano jabolko ponuja več ugodja kot dovoljeno jabolko kažejo na to, da velja to načelo tudi za kulture, ki niso imele nobenega stika s krščanstvom ( npr. Japonska  ). Avtor knjige se sprašuje, zakaj s takšno lahkoto pristanemo na tovrstna gledanja, namreč, da je katoliško-protestska etika odgovorna za izpostavljen odnos med željo in prepovedjo ; odgovor najde v skušnjavi - enostavno se osvoboditi zunanjega tlačitelja.
Michel Foucault v delu Zgodovina seksualnosti  jasno ugotavlja, da lahko korenine katoliške morale najdemo v gršem načinu razmišljanja. Foucault v  zvezi s starimi Grki ni govoril o spolnosti, ampak predvsem o uporabi ugodij, kar pa obsega tri področja - prehrano, pijačo in erotiko. Gre za razmerje do ugodja, ki ga imam do intimnega    tujca, ki je v prvi vvrsti moje lastno telo in v drugi vrsti telo drugega.
Njegove študije nadalje kažejo, da je to razmerje temelj za tipične oblike etične " skrbi zase"Osrednji element starogrške morale vidi v poudarjanju zmernosti ( tudi Epikurejsko " užitkarstvo " sodi sem ) , z usmeritvijo v držo samoobvladovanja kot osnovo, da lahko delujemo kot moralni subjekt in dosežemo določeno modrost. V osnovi gre za doseganje suverenosti nad samim seboj v smislu - Spoznaj samega sebe. Etika starih Grkov ni bila toliko   usmerjena na samo naravo ugodij, ampak bolj na kvantiteto in intenzivnost uporabe ugodij - z namenom doseči umnost in zmernost. Moški, ki se je povsem   predal hrani, pijači in spolnosti je veljal za šibkega, ker pomeni to pasivno pozicijo, podrejenost človeka svojemu telesu ali telesu drugega.To je bilo za njih  temeljno zlo. V tem smislu razume Foucault to   razumevanje kot kultiviranje aktivnega, dominirajočega odnosa.

Kasnjša katoliška morala je glede tega uvedla dve pomembni spremembi : - oblast je bila pod grožnjo  vsiljena od zunaj ( s strani Boga in Cerkve ), vključujoč z opredelitvijo tega , kar je bilo prepovedano, in - prepoved se je premaknila iz gonov na same želje .
Tako je prišlo do eksternalizacije notranjega odnosa - torej k zunanji oblasti. Katoliški  Rim je torej prepovedal tudi željo. In Freud je   bil tisti, ki je povezal nastanek nevroze s ( prepovedano ) spolnostjo. Torej izpostavil je v nas vsebovan razkorak med tem kar si želimo in česar se bojimo. Po tej teoriji bi  torej naj pretirana stroga družbena pravila povzročala nevrozo in dvojno moralo, in  osvoboditev pacienta od te morale bi naj pomenila " zdravje ". Vendar pa psihoanalitiki vse bolj ugotavljajo , da to ni tako, da nevroze ni mogoče v celoti razložiti z nasprotjem med posameznikovimi željami in družbenimi prepovedmi. Napaka tega razmišljanja bi naj bila v tem, da  sprejema prisotne prepovedi in zapovedi kot dejanski vzrok , ki povzroča frustracije in napetosti v posamezniku. Avtor knjige Ljubezen v času osamljenosti pravi, da  se , ko se v terapiji srečamo z njimi pokažejo tudi kot rezultat notranje potrebe subjekta po regulaciji.
Freudovo učenje je mogoče brati kot poskus prikaza spopada človeškega bitja z gonom. Tako je npr. obsesivno nevrozo opisal kot obrambo proti preobilici ugodja, histerijo pa kot obrambo proti preobilici neugodja.

Prepovedi so pogosto povezane z zakoni. Zakon je mogoče opredeliti kot skupinsko konstrukcijo, ki jo ustvari in ima nad njo kontrolo kolektiv in ki obenem determinira individualne identitete in njihova medsebojna razmerja. Zakon nam torej daje odgovor na vprašanje o tem kaj naj in kaj lahko dobim " v uporabo " od druge osebe ? Pri tem pa ne smemo pozabiti, da je  tudi moje lastno telo drugi : jaz imam telo, jaz nisem telo.
Kakšno je razmerje med zakonom in željo ? Prvo se nam zdi, da zakon prepoveduje željo - brez zakona moja želja več ne bi bila želja, temveč bi bila takoj prevedena v dejanje. Torej - ali zakon željo prepoveduje ali   jo v resnici šele vpeljuje ?

Lacan pravi, da želja ne obstaja brez prepovedi. Zakon ne prepoveduje želje ; dejansko jo šele oživi skupaj z njenimi objekti.  Resnični  cilj zakona je tisto, kar je onkraj želje - to je užitek. Vprašanje ni toliko v tem, kaj lahko storim in kaj si lahko (po)želim, kot v tem, kako daleč lahko grem pri užitku ? Kako daleč lahko grem,preden izginem in neham obstajati kot jaz ? Nihče ni deležen manj ugodja kot oseba, ki že ima vse .
Sodoben postmoderni diskurz se zavzema za  toleranco. Vse je dovoljeno, če le imamo soglasje, in vsakdo, ki ni normalen,velja za paranormalnega, povezava s skupino postaja vse bolj očitna. Resnica je drugačna - opevana toleranca je iluzija - zapovedi so razvite do skrajnosti in so nam vsiljene. Edino razliko v razmerju do preteklosti vidi    avtor knjige v večji razpršenosti.
Pa še  sledeča Lacanova izjava: Ljubezen je edina stvar, ki lahko zagotovi zvezo med  gonom in željo - zgolj ljubezen dopušča užitku, da sestopi k  želji .


Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #111 - 28.04.2004 at 10:57:45
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:21:05:
Evo, pa da ne bom tolk "moralistična", naj pojasnim osebno izkušnjo hedonizma, ob katerem sem sama začutila to bivanjsko praznino.

Šlo je za obdobje pred šestimi leti, ko smo z družbo kakšne tri mesece vsak večer viseli po kafičih...govorim o hedonizmu v smislu pijače, zabave, brezdelja...

Po določenem času mi je življenje postalo prav bedno...do popoldneva sem si itak mačka zdravila (če smo pretiravali prajšnji večer), pol sem pa komaj čakala na večer, da je bilo spet fajn... In tista beda, ki sem jo občutila čez dan...to je bila ena taka bivanjska praznina....kot da na vsem svetu ni več ene stvari, ki bi me veselila...



Meni to tukaj ne zveni, da hedonizem pusti za sabo praznino, ampak ravno obratno, da praznino hedonizem ne more zapolniti, zato še naprej ostaja praznina.

Če imaš praznino, je itak ne moreš zapolniti z ničemer. Če pa nekaj imaš, pa to lahko nadgradiš magari tud z grupnim **xom (alla Jakob pod točko 2). Kakor kdo želi!!!  Če pa kdo ne želi, je pa tudi kakor želi!!!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #112 - 28.04.2004 at 11:06:12
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:21:05:
Evo, pa da ne bom tolk "moralistična", naj pojasnim osebno izkušnjo hedonizma, ob katerem sem sama začutila to bivanjsko praznino.

Šlo je za obdobje pred šestimi leti, ko smo z družbo kakšne tri mesece vsak večer viseli po kafičih...govorim o hedonizmu v smislu pijače, zabave, brezdelja...

Po določenem času mi je življenje postalo prav bedno...do popoldneva sem si itak mačka zdravila (če smo pretiravali prajšnji večer), pol sem pa komaj čakala na večer, da je bilo spet fajn... In tista beda, ki sem jo občutila čez dan...to je bila ena taka bivanjska praznina....kot da na vsem svetu ni več ene stvari, ki bi me veselila...


Tole brezdelno življenje mi je sumljivo hudo znano, kajti dobrih pet let sem živel ravno tako - v študentskem domu. Bilo je lepo in fajn, brezdelje, kafiči, žurke, potovanja, nič odgovornosti (razen tistih par izpitov na leto, da imaš pogoje), popivanja, zajebancije, itd. Najlepša leta, ni kaj. Toda nekega jutra ko sem se tistega meseca verjetno že dvajsetič zbudil s takšnim mačkom, da mi je glava visela navzdol preko obeh robov postelje kot prazna malha, se mi je nenadoma vse skupaj zazdelo brezveze, kot čista potrata časa. In v meni se je počasi naselilo tisto nelagodje, da nekaj ni v redu, da bi rad nekaj več. Toda dogodki so me dan za dnem povlekli nazaj v 'običajen' ritem življenja, naslednje jutro pa spet občutek, da je nekje v lajfu še nekaj več kot le to neskončno žuranje. Hm, verjetno je to tisti občutek praznine o katerem govori Lilith.

Kar nas pripelje do hedonizma. Namreč, zdi se mi, da če se predajaš hedonizmu, potem se ti čutila slej ko prej navadijo na to in za 'rajcanje' (kakršnokoli, ne samo seksualno) potrebuješ vedno več, vedno več in vedno več. Inflacija čutnih užitkov neizogibno vodi do otopelosti čutenja, zato za enak efekt užitka potrebuješ vedno več stimulacije. Kar pa zna biti nevarno brezno brez dna in le redki se znajo imeti toliko v vajetih, da hedonizem potem ali popolnoma odrežejo ali pa ga omejijo na dovolj majhne doze, da jim uživanje ne postane edini smisel obstoja (kar ni nič drugega kot odvisnost). Če postane skupinski seks edina oblika seksa v katerem sploh lahko še seksaš, potem je to kriza in v tem primeru je skupinski seks slaba zadeva. Oz. bolje rečeno, s skupinskim seksom kot takim ni prav nič narobe. Napačen je lahko le odnos posameznika do skupinskega seksa. Tega si mora vzpostaviti vsak sam zase, enako kot do alkohola, kajenja, itd. Pač najti primeren balans.

Kot je že nekdo omenil, se najdejo ljudje, ki znajo stopiti v to deročo reko, ne da bi jih pri tem spodneslo. Skupinski seks je le seks, zabava. Domnevam, da pari, ki prakticirajo skupinski seks, le-tega vidijo kot nekakšen priboljšek, recimo kot obisk frizerju ali nakup novih čevljev ali nakup dveh kepic sladoleda. Ampak to res samo domnevam.

Kako lahko dva, ki se imata rada, gledata kako partner seksa z drugim in pri tem voyeurizmu celo uživata, je itak srčika telega topica. Skupinski seks zna biti dober pokazatelj, kako se partnerja razumeta. Kajti v kolikor med njima res ni popolnoma vse razčiščeno, bo skupinski seks neizogibno katalizator nikoli izrečenih težav med partnerjema, ki bo pripeljal razdora med njima. Dovolj je že, da, recimo, moškega mučijo klasična vprašanja: Ali bo ta drugi imel večjega? Bo v seksu z njim uživala bolj kot z mano? Kaj pa če ji bo seks z žensko bolj všeč? Bo postala lezbijka? Me bo sploh še hotela? Me bo potem pustila? Ob takih vprašanjih je veza med dvema po skupinskem seksu obsojena na ljubosumje, kregarije in v končni fazi na razpad veze.

So pa pari, ki jih veže nekaj več kot seks. In nekateri izmed njih pač prakticirajo grupnjake, ker vedo, da je tisto 'nekaj' kar jih veže, dovolj trdna osnova veze, da lahko brez težav gledajo kako partner seksa z drugim oz. si to celo morda želijo, kajti celo v tem lahko vidijo najvišjo obliko predaje: da gre en partner z tretjo osebo in lahko drug partner ves seks pri tem opazuje in sodeluje v njem. Taki pari dejansko obstajajo, so sicer sila redki, ampak so. Priznam, da takšen način predaje ne razumem popolnoma oz. ga ne razumem skoraj nič, toda kdo sem jaz, da bi sodil tiste, ki ga razumejo?

Kar pomeni, da je debata o skupinskem seksu... nepotrebna. Vsak zase najbolje ve, se mi pa ne zdi obzirno, da bi kdorkoli vsiljeval svoje vrednote drugim. Exo je pač spet vrgel vabo in vsi, vključno z mano, smo zagrizli vanjo.
Roll Eyes Roll Eyes

Bravo, exo.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #113 - 28.04.2004 at 11:07:42
 
Valentinaa wrote on 28.04.2004 at 10:57:45:
Meni to tukaj ne zveni, da hedonizem pusti za sabo praznino, ampak ravno obratno, da praznino hedonizem ne more zapolniti, zato še naprej ostaja praznina.

Če imaš praznino, je itak ne moreš zapolniti z ničemer. Če pa nekaj imaš, pa to lahko nadgradiš magari tud z grupnim **xom (alla Jakob pod točko 2). Kakor kdo želi!!!  Če pa kdo ne želi, je pa tudi kakor želi!!!



Narobe si razumela...moja izkušnja je takšna, da je pred tem hedonističnim stilom življenja bilo moje življenje polno....praznino je pričel ustvarjati hedonizem kot tak....
To pomeni, da zame osebno hedonizem nikakor ni dobra izkušnja, ni prijazen moji duši, ničesar ne nadgrajuje, pač pa zgolj uničuje lepoto življenja...

Če pa komu od vas drugače znese, me pa veseli...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #114 - 28.04.2004 at 11:12:48
 
Valentinaa wrote on 28.04.2004 at 10:57:45:
Meni to tukaj ne zveni, da hedonizem pusti za sabo praznino, ampak ravno obratno, da praznino hedonizem ne more zapolniti, zato še naprej ostaja praznina.

Če imaš praznino, je itak ne moreš zapolniti z ničemer. Če pa nekaj imaš, pa to lahko nadgradiš magari tud z grupnim **xom (alla Jakob pod točko 2). Kakor kdo želi!!!  Če pa kdo ne želi, je pa tudi kakor želi!!!




spet se moram strinjati


ne gre za to, da bi praznino karkoli povzročalo, temveč za to, da je praznino težko zapolniti samo enostransko

praznina je dejstvo, od nas pa je odvisno, s čim jo bomo zapolnjevali, oziroma kako jo bomo sprejemali: brezdanje praznine pač ne moremo zapolniti z ničemer, lahko jo samo zanikamo ali sprejmemo takšno kot je, prazna in brezmejna



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: [i][/i]Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #115 - 28.04.2004 at 11:13:02
 
Toni_Zamene wrote on 28.04.2004 at 10:40:59:
Lola, avtor knjige je profesor psihoanalize na Univerzi v Gentu v Belgiji in je član  evropske šole psihoanalize. Dela tudi kot praktik psihoanalize.

Nihče ni deležen manj ugodja kot oseba, ki že ima vse .

Pa še  sledeča Lacanova izjava: Ljubezen je edina stvar, ki lahko zagotovi zvezo med  gonom in željo - zgolj ljubezen dopušča užitku, da sestopi k  želji .



Avtor je profesor psihoanalize IN katolik.  Večkrat sem že doživela, da imajo katoliki svoji izobrazbi navkljub premalo kritične distance do ekstremnih stališč svoje institucije.

Pri temu, kar jaz imenujem katolicizem, in imela sem ga precej priložnosti doživeti, me še vedno moti ista stvar. V preteklosti so ljudi prepričevali, da bodo zaradi grešnega vedenja zavekomaj končali v peklu in jim vzbujali občutke krivde. Sedaj pa jim v psihološki preobleki vzbujajo prav tako slabe občutke in strahove, da bodo zaradi nemoralnega vedenja nujno doživeli določene posledice v obliki psihičnih težav, saj mi kar naprej govorijo o tesnobi, razočaranju in praznini, če se predam užitku.  Tega ti ne znam drugače povedati, niti s citiranjem in navajanjem zgodovine.

Popolnoma se strinjam z zadnjima stavkoma.  Ne vidim pa povezave med tem in strašenjem ljudi z moralo navdihnjenih prizadevnih katolikov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #116 - 28.04.2004 at 11:17:04
 
t wrote on 28.04.2004 at 11:12:48:
ne gre za to, da bi praznino karkoli povzročalo, temveč za to, da je praznino težko zapolniti samo enostransko



Praznino povzroča tisto, kar iz naših življenj odganja polnost in lepoto. V mojem primeru je bil to hedonistični način življenja, ki je izrinil vse, kar sem počela do takrat.

In potem sem jaz izrinila hedonizem. Grin Prav mu je. Naj gre druge o(ne)srečevat). Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #117 - 28.04.2004 at 11:22:07
 
Lilith wrote on 28.04.2004 at 11:17:04:
Praznino povzroča tisto, kar iz naših življenj odganja polnost in lepoto. V mojem primeru je bil to hedonistični način življenja, ki je izrinil vse, kar sem počela do takrat.

In potem sem jaz izrinila hedonizem. Grin Prav mu je. Naj gre druge o(ne)srečevat). Grin Grin




po moje pa si malo pretiravala: šla si čez meje polnosti  8)



uživaj  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #118 - 28.04.2004 at 11:23:24
 
Lilith wrote on 28.04.2004 at 11:17:04:
Praznino povzroča tisto, kar iz naših življenj odganja polnost in lepoto.


Pod to pa se podpišem. Vse povedano !
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




http://www.gape.Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #119 - 28.04.2004 at 11:29:11
 
X?...,

To je to. Ljubiti in "krvaveti" voljno in radostno ali ne ljubiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 22