Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22
(Read 61808 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #210 - 30.04.2004 at 11:20:30
 
Devi wrote on 30.04.2004 at 10:21:49:
če razmišljaš iz pomanjkanja, pol tak nikol in za nobenga ne more bit zadost, pa če je samo eden, Lilith
otroci tak vedno zahtevajo pozornost in jo tud dobijo, včasih je rabijo (in dobijo) več, včasih manj, včasih jim je clo ljubša podpora od bratov in sester, ki je recimo en edinec nikol ne dobi in je zato odvisen izključno od predanosti staršev (kolk vem je bolj zdravo za otroka, če zraste v večji družini, kot pa kot edinec)

Mogoče, da gre res za imitacijo take skupnosti tud pri grupnem seksu, sam  a ne težimo v bistvu ljudje ves čas k neke vrste povezovanju, tud tale forum je imitacija neke primarne družine, posvečeni, skupine prijateljev, delovni kolektiv, povsod, kjer so ljudje se ustvarjajo take skupine, ki težijo k sheranju... včasih smo imeli plemenske skupnosti, danes imamo slabo povezane družine, v katerih ljudje komaj še znajo al pa zmorejo kaj delit... v plemenskih skupnostih si mislim, da ni blo grupnega seksa, v naših časih, ko potomstvo al pa položaj ni več problem, gre za druženje, poslavljanje, tolaženje, deljenje, česarkoli že...


Maš prov, ampak takšne skupnosti ne morejo primarne skupnosti nadomestit oz. ne morejo bit clo nekaj več od njih, bit ena oblika  njihovega osvobajanja /preseganja kot se jih skuša prikazat.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #211 - 30.04.2004 at 11:30:05
 
Madan Gopal Das wrote on 30.04.2004 at 11:02:56:
obcutenje pripadnosti skupini (z materialnim interesom) da neko mentalno/subtilno zadovoljstvo, ki je res dolgotrajno v primerjavi s kratkotrajnim fizicnim uzitkom.

najbrz si res tok izpolnjen v svoji primarni/druzinski skupnosti da te grupni seks ne zanima kej prevec. ampak a lahko reces, da je ta tvoja primarna/druzinska skupnost nekaj trajnega? a si s tem mislu le da dlje traja kot fizicni uzitek al si resno mislu da je to neki kar traja in stalno izpolnjuje?

trajno/vecno lahko izpolnjuje le taka skupnost, kjer vsi sluzijo enemu skupnemu trajnemu interesu in posledicno so vsi udelezeni zadovoljni in ni nobenih kreganj in s tem razdiranj skupnosti.

ce narises vec centrov (interesa) in okrog njih povecujes kroznice (delovanje in vpliv) se bojo slej k prej zacele sekat (kreganje, sovrastvo) k vod v trpljenje. ce narises en center (interesa) in okrog njega neomejeno stevilo kroznic (vecjih ali manjsih) ne bo nikol sekanja in nasilja, sovrastva. je mir in harmonija/zadovoljstvo.

in le ce se nekdo odloc (ker itak se more vsak zase odloct) sluzit univerzalnemu in trajnemu centru bo zivel s sabo in z vsemi ostalimi v vecnem/trajnem miru in izpolnjenosti.



Tak center ne obstaja v naprej, tak center se zmerom  znova vzpostavlja z vzajemno interkcijo članov skupine. Osrediščenje je posledica teh interakcij, ne pa vzrok ali  povod.

Glede trajnosti primarne skupnosti: z ničemer posamičnim je ni mogoče jamčit (npr. **om, materialno/čustveno varnostjo). Jamstvo trajnosti je samo vsakokratna polna osrediščenost vseh skoz vzajemno interkacijo na vseh področjih življenja in bivanja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #212 - 30.04.2004 at 11:32:28
 
natural wrote on 30.04.2004 at 11:03:06:
Mene pa nekaj zanima.Zakaj se beseda seks cezurira?


Men se zdi da zato, da iskalniki izvržejo   svet pogovorov tud v primeru, če ma  iskalec vgrajen filter na besedo **x.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #213 - 30.04.2004 at 11:34:11
 
titud wrote on 30.04.2004 at 11:30:05:
Jamstvo trajnosti je samo vskokratna polna osredišnost vseh skoz vzajemno interkacijo na vseh področjih življenja in bivanja.

in v praksi?

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #214 - 30.04.2004 at 11:43:09
 
Madan Gopal Das wrote on 30.04.2004 at 11:34:11:
in v praksi?

Hari bol.



Dons smo vsi v  oborbiti, jutr pa se morda vse centrifugalno razletel, kar pa še ni noben razlog za to, da tukej pa zdej ne bi bli nacentrirani.  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #215 - 30.04.2004 at 11:48:18
 
titud wrote on 30.04.2004 at 11:20:30:
Maš prov, ampak takšne skupnosti ne morejo primarne skupnosti nadomestit oz. ne morejo bit clo nekaj več od njih, bit ena oblika  njihovega osvobajanja /preseganja kot se jih skuša prikazat.    

če gre zgolj za neko seksualno aktivnost, pol najbrž res ne, sam pri teh grupah gre lahko tud za povezane pare, ki se družijo tud na drugih področjih, tud v časih komun v 60.ih so ravno to poskušali... delit vse, tud seks
včasih se mi zdi, da so ravno te zaprte družinske celice največje zlo, ki nas je doletelo, ker nas je ločlo od vseh ostalih in nas pustlo da obvisimo na milosti in nemilosti neke ne/zdrave primarne skupnosti, v kateri postajamo pol negotovi, se počutimo ogroženi od vseh ostalih, se še bolj zapiramo vase...  in to sam zato ker je sheranje seksa tabu in nesprejemljivo Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #216 - 30.04.2004 at 11:51:38
 
titud wrote on 30.04.2004 at 11:43:09:
Dons smo vsi v  oborbiti, jutr pa se morda vse centrifugalno razletel, kar pa še ni noben razlog za to, da tukej pa zdej ne bi bli nacentrirani.  Undecided Smiley

ves tale spekuliranje ti ne bo kej prevec v pomoc v trenutku smrti oz. ob tezkih casih.

titud, ce ti zares verjames (kot si ze veckrat tuki pisu) v koncni cilj sprijaznenja oz. ugotovitve da si vecno zmotljiv pol indirektno tud verjames, da obstaja nekdo ki je vecno nezmotljiv s katerim lahko definiras svojo vecno zmotljivost. ko bos dejansko spoznal da si zares zmotljiv (v primerjavi z nezmotljivim) in iz oci v oci zagledal nezmotljivega te bo tolk pritegnil/privlacil, da mu bos hotel vecno sluziti, kar je v bistvu tvoja izvorna naravna funkcija. ampak zakaj se tolk matras tu in zdaj s tem indirektnim procesom ko pa ti je direktni in prijaznejsi stalno ponujen? najbrz ni nbenga dobrga razloga za to... ampak izhaja iz slabega.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #217 - 30.04.2004 at 12:00:48
 

Kaj je naravno in kaj ni, meni ponavadi največ pove, če se pogleda ljudstva, ki še živijo v sozvočju z naravo. Kakšen antropolog tukaj? Pa naj malo razloži.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #218 - 30.04.2004 at 12:27:26
 
Je prav zanimivo...mislim tale topik. Nekje sem prebral, da smo ljudje poligamna bitja....po naravi. Sem spet nekje drugje prebral, da če nekoga pa res ljubiš, si srečen, če on seksa z nekom tretjim, ker mu to ravno paše, pa ugaja tudi in ti si seveda srečen, ker njemu to ravno paše in ugaja tudi. In bolj ko tvoj partner seksa naokrog iz čistega veselja, bolj si srečen, ker mu veselje pa ja privoščiš. In ker je duhovno razgledan človek seveda vir ljubezni, jo razdaja vsevprek enako, brez razlik, tudi skozi seks, saj smo vsi eno pravzaprav in delanje razlik sploh ni primerna drža za razgledanega človeka...sem tudi menda že kje prebral. Bo že držalo, če tako piše.
Jaz sem le en bk in sem kar malo žalosten, ker ugotavljam, da se je narava poigrala z mano. Ko ljubim, nisem poligamno bitje. Ampak to še ni najhuje. Ugotavljam, da sploh ne vem, kaj pomeni ljubiti nekoga...mislim...tko, zares...ker sploh nisem srečen, če ljubljeni seksa z nekom tretjim, ker mu to paše in ugaja tudi. Da bi bila mizerija od mene še večja, sem pa še duhovno /in kar se razgleda tiče tudi/ čisto zakrnel popek, ker ne ljubim vseh enako, brez razlike, pravzaprav....saj sploh ne vem, če ljubim.
Hudo

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #219 - 30.04.2004 at 12:35:52
 
Devi wrote on 30.04.2004 at 11:48:18:
če gre zgolj za neko seksualno aktivnost, pol najbrž res ne, sam pri teh grupah gre lahko tud za povezane pare, ki se družijo tud na drugih področjih, tud v časih komun v 60.ih so ravno to poskušali... delit vse, tud seks
včasih se mi zdi, da so ravno te zaprte družinske celice največje zlo, ki nas je doletelo, ker nas je ločlo od vseh ostalih in nas pustlo da obvisimo na milosti in nemilosti neke ne/zdrave primarne skupnosti, v kateri postajamo pol negotovi, se počutimo ogroženi od vseh ostalih, se še bolj zapiramo vase...  in to sam zato ker je sheranje seksa tabu in nesprejemljivo Roll Eyes


Tega smo se že parkrat  dotaknil. Hipijevsko gibanje je z detabuizacije **xa reakcija na  čustveno izpraznjenost potrošniško usmerjenih protestantskih družin, v katerih so sami gor zrastli v petdesetih letih.  Na svobodni **xualnosti utemljene po moje niso imele prespektive ne tolk zato, ker so zavrnile potrošniški način življenja, ampak zato, ker folku enostvno niso zmogle zadovoljit prvinske potrebe po pripadnosti. Keč je v tem, da ne moreš pripadat vsem v neki ohlapni  skupnosti, ampak se potreba po pripadnsoti zadovljuje samo  samo skoz pripadnost konkretnim osebam. Družinskih oblik je blo skoz zgodovino malo morje in še se jih bo na novo inoviralo, ampak vsaka mora zadovljit potrebo posameznika po pripadnosti konkretnemu drugemu, skoz katerga se  vzajenmo tvori polnost/celota. Komune   znotraj svojih skupnosti tega filinga pripadnosti niso uspele razvit, zato se na zahodu  tud niso prijele  kot družbena inovacija. Grupnjaki, **svobodne zveze itd.  so njihov odmev v sodobni čas in vsaj jest se od njih še vedno počutm bolj ogroženga kot pa osvobajojočega, ker ne čutm nobenga posebnega kreativnega naboja v njih. Negativne kreativnosti, s katero so razkrinkaval in  rušl  hipokrizijo tedanjih primarnih skupnosti,  enostavno niso uspel pretvorit v pozitivno. **x je bil za njih orožje in ne orodje, zato ni čudn, da smo v osemdestih in devetdestih dožilvel reakcijo konzervtivizma, ki je prinesla obsodbo pridobitev   **xualne revolucije v šestdestih in sedemdestih.   Jest se sicer  nimam za konzervativca, vendar verjamem v nujnost družine v kakršni koli obliki prav zarad tega, ker se le skoznjo lahko človk nači konkretne pripadnosti drugmu.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #220 - 30.04.2004 at 12:42:17
 
En bk

očitno sva na isti barki. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #221 - 30.04.2004 at 16:39:26
 
Lilith wrote on 30.04.2004 at 07:33:42:
Bp, ni point v tem, s kom ali s čim je treba partnerja deliti, point je v tem, koliko si ti sposoben dati partnerju...ob vseh tvojih konjičkih, službah, partnerjih in kajvemčem.
Imamo primere ljudi, ki so toliko predani službi, da pošteno povedo, da bi vsako partnerstvo ali družina bilo obsojeno na neuspeh. To je stvar tvoje prioritete in pa tega, koliko je tvoj partner pripravljen prenašat to tvoje šeranje samega sebe naokrog.

Lilith,

Ce bo recimo tvoj ravnatelj slucajno prisel na dan z idejo, da bi ti med pocitnicami malo dezurala v soli, namesto (zasluzeno) uzivala na Aljaski, se ga nikar lotit s pestmi. Kljub temu, da se ti bo zdelo to nasilje nad tvojo osebnostjo. Bognedaj, da bi ga se kamni podila pred solo, ko te bo prepriceval, da je to normalna zahteva in pa celo tvoja dolznost. Samo ne ... Nikar ...

bp (ki ne more necesa razumet, kadar noce necesa razumet, pa da se na glavo postavis)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #222 - 30.04.2004 at 17:19:34
 
Quote:
Lilith,

Ce bo recimo tvoj ravnatelj slucajno prisel na dan z idejo, da bi ti med pocitnicami malo dezurala v soli, namesto (zasluzeno) uzivala na Aljaski, se ga nikar lotit s pestmi. Kljub temu, da se ti bo zdelo to nasilje nad tvojo osebnostjo. Bognedaj, da bi ga se kamni podila pred solo, ko te bo prepriceval, da je to normalna zahteva in pa celo tvoja dolznost. Samo ne ... Nikar ...

bp (ki ne more necesa razumet, kadar noce necesa razumet, pa da se na glavo postavis)


Če bi se kaj takega res zgodilo...da bi kak tip pričel mene v šolo vlečt, pa trdit, da je moj ravnatelj, bi ga jaz ful s kamnom po glavi...al pa mogoče v prisilni jopic...odvisno od situacije.

Lilith (ki ni zaposlena v šolstvu, je pa takisto trd oreh kot bp Tongue)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #223 - 30.04.2004 at 17:58:31
 
Valentinaa wrote on 30.04.2004 at 12:00:48:
Kaj je naravno in kaj ni, meni ponavadi največ pove, če se pogleda ljudstva, ki še živijo v sozvočju z naravo. Kakšen antropolog tukaj? Pa naj malo razloži.



Odvisno od kulture....
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: O deljenju in prRe: Kaj menite o skupinskem se
Reply #224 - 30.04.2004 at 18:11:35
 
Lilith wrote on 30.04.2004 at 17:19:34:
Če bi se kaj takega res zgodilo...da bi kak tip pričel mene v šolo vlečt, pa trdit, da je moj ravnatelj, bi ga jaz ful s kamnom po glavi...al pa mogoče v prisilni jopic...odvisno od situacije.

Lilith (ki ni zaposlena v šolstvu, je pa takisto trd oreh kot bp Tongue)


Upssss. Sem prehitro sklepal. Odkod potem meni to? Predvsem iz spomina na šolske psihologinje in pa od tukaj ...
Lilith wrote on 05.03.2004 at 10:22:45:
Se spomnim ene prigode, ko sem komaj zaposlila, ... . Na šoli je zavladala panika, ...

No glede na to, da zaradi tega upam ni hujše škode, želim vsem samo dober izkoristek dneva.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22