Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 22
(Read 61695 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #60 - 15.04.2004 at 09:59:54
 
m wrote on 15.04.2004 at 09:46:04:
hm, jaz bi pa rada mela tak odnos z vsemi ljudmi v svojem življenju


tud to je mozno, sam se je treba vseen mal potrudit na zacetku, pol pa gre ciz spontano in naravno.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=106742464...

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #61 - 15.04.2004 at 13:25:49
 
m wrote on 15.04.2004 at 09:46:04:
hm, jaz bi pa rada mela tak odnos z vsemi ljudmi v svojem življenju


Ne verjamem, da je to možno. Bi po moje lahko imel tak odnos/e le, če odnosov sploh ne bi bilo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #62 - 15.04.2004 at 13:44:41
 
m wrote on 15.04.2004 at 09:46:04:
hm, jaz bi pa rada mela tak odnos z vsemi ljudmi v svojem življenju

upam da je vsem jasno, da ne govorim o seksu Smiley



Saj ga lahko imaš. Samo potem pazi, koga spuščaš v svoje življenje. Niso vsi sposobni, še manj pa so  vsi pripravljeni biti ljubeči, predani in vredni zaupanja.

Da neuš nasankala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #63 - 15.04.2004 at 14:15:35
 
Lilith wrote on 15.04.2004 at 13:44:41:
Da neuš nasankala.



kaj pa če sem že? ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #64 - 15.04.2004 at 16:56:45
 
m wrote on 15.04.2004 at 14:15:35:

pa bi rada se ? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #65 - 15.04.2004 at 18:11:28
 
Včasih je tudi sankanje užitek. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #66 - 18.04.2004 at 12:10:53
 
Npr. pri nas, če govorim o svoji družini in celotnemu sorodstvu na sploh, je grupni nekaj nesprejemljivega, nepredstavljivega in skrajno moralno iz prijenega. Če bi se za katerega izvedelo, da se udeležuje podobnih akcij, bi takoj postal izobčenec, sicer ne da bi mu kdo to javno povedal v obraz, ampak bi se kot po telegrafu šušljalo naokrog, na koncu bi za to zvedelo že 1/2 vasi. Tak človek bi veljal za kurbirja, kurbo, sprijenca, ničvredneža itd....

Osebno poskušam te svoje mišljenjske okvirje nekako zaobiti, pogledati čezenj, jih preseči in razumeti, saj se mi nekako ne izzide računica, da bi bil človek že takoj zaradi tega slab, pokvarjen, to ne drži...
Po drugi strani pa še to ne pomeni, da moram to tudi sprejeti, da bi zavzel neko skrajno liberlano stališče, da bi si rekel, saj to vsi počnejo, torej je to nekaj povsem normalnega in zdravega, ker sem mnenja, da nam tudi nekaj mora biti sveto, da tudi tabuji služijo nečemu in niso vedno nekaj slabega....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #67 - 18.04.2004 at 20:48:22
 
exorcist wrote on 18.04.2004 at 12:10:53:
Po drugi strani pa še to ne pomeni, da moram to tudi sprejeti, da bi zavzel neko skrajno liberlano stališče, da bi si rekel, saj to vsi počnejo, torej je to nekaj povsem normalnega in zdravega, ker sem mnenja, da nam tudi nekaj mora biti sveto, da tudi tabuji služijo nečemu in niso vedno nekaj slabega....


Točno.

Samo zato, ker je večinsko mnenje drugačno, nam še ni potrebno iti čez lastno osebo in se siliti v nekaj, kar nismo.

Dobro povedano, Exo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #68 - 19.04.2004 at 08:17:50
 
exorcist wrote on 18.04.2004 at 12:10:53:
Osebno poskušam te svoje mišljenjske okvirje nekako zaobiti, pogledati čezenj, jih preseči in razumeti, saj se mi nekako ne izzide računica, da bi bil človek že takoj zaradi tega slab, pokvarjen, to ne drži...
Po drugi strani pa še to ne pomeni, da moram to tudi sprejeti, da bi zavzel neko skrajno liberlano stališče, da bi si rekel, saj to vsi počnejo, torej je to nekaj povsem normalnega in zdravega, ker sem mnenja, da nam tudi nekaj mora biti sveto, da tudi tabuji služijo nečemu in niso vedno nekaj slabega....


Vsak ma popolno pravico bit pristranski. Se magari držat tradicije, tabujev in se posluževat drugih moralnih,  obrednih/ritualnih spolnih okvirov, v katerih se počut varnega. Nihče pa nima privice drugega silit v te iste okvire, če se ta  v njih počut utesnjenega. Keč pa  je v tem, da tud tist, ki te tradicionalne okvire prebije, ostaja pristranski, in  zato  svoje pristranskoti nima pravice  uturavat tradicionalistu kot osvobajajočo  univerzalnost.  Grupni seks  v tem smislu nekomu sicer lahko predstavlja obliko  osvoboditve tradicionalnega pojmovovanja spolnosti, vendar to  zarad tega ni nujno splošna, 'višja' ali 'univerzalnejša' spolna praksa. Če  ti grubni seks  res nekaj pomen, je  zaradi svoje   čustvene nabitosti nujno enako pristranski tako kot vse druge spolne prakse,  pa če ga  prakticiraš al pa ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #69 - 19.04.2004 at 20:16:55
 
titud wrote on 19.04.2004 at 08:17:50:
 Grupni seks  v tem smislu nekomu sicer lahko predstavlja obliko  osvoboditve tradicionalnega pojmovovanja spolnosti, vendar to  zarad tega ni nujno splošna, 'višja' ali 'univerzalnejša' spolna praksa. Če  ti grubni seks  res nekaj pomen, je  zaradi svoje   čustvene nabitosti nujno enako pristranski tako kot vse druge spolne prakse,  pa če ga  prakticiraš al pa ne.


Titud!

Grupni ni izvedba neke množice ki to prakticira zadnjih nekaj let.   Grupni je načeloma tradicionalni sex.  Vendar se ga kot takega ne meče v isti koš kot seks one to one, saj cerkev je poskrbela za ne bodi ga treba.  Ker se narod, predvsem tisti a la Exco držijo Bibije in župnika za šlafrok, slednji to "tradicionalnost" še kako rad poudari.  
Skratka tradicionalen seks je ves seks kar ga poznamo. Seks ni neke vrste tehnologija, ki bi se nadgrajevala, lahko se nadgrajuje samo seksualne tehnike posameznika. In tudi to je še vedno tradicionalno.

Ndgrajen  oziroma netradicionalen seks bo postal šele takrat ko nam/jim bodo v ude in v klitoris vgradili baterijo za vibracijo ali boljši nateg. Grin Grin


Andres
Back to top
« Last Edit: 19.04.2004 at 23:26:55 by Andres »  
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #70 - 27.04.2004 at 12:29:10
 
Ehm... Dober dan najprej vsem skupaj.

Malo mi je nerodno, ko po dolgem času spet uletim direktno v debato, ampak... Nisem vas pozabil, upam, da tudi vi niste mene. Ja, vse se spreminja, samo jaz ostajam isti! Hihi...

No, pa nazaj k debati!

Zakaj ženske (in moški) seksajo tudi skupinsko? Zato, ker si to želijo in si upajo uresničiti! Če se kdo čudi, kako je vendar pri nežnih ženskicah možno, da hočejo imeti v sebi dva ali celo tri lulčke hkrati, na dosegu roke in jezika pa še kakšno luliko ali dve, potem moram reči, da se jaz čudim njegovemu nepoznavanju žensk, njihove psihe, predvsem pa teles. Ja, madona, živimo v času, ko moralne norme in tabuji padajo in razmah neobičajnih spolnih praks je vendar logičen!

Nenavadne spolne prakse niso znamenje naravnega doživljanja lastne in tuje seksualnosti, pač pa manifestacija razbijanja nesmiselnih več tisočlet trajačih zapovedi seksualne morale. Kar je staro mora stran! Zato, da pripravi prostor novemu, jasno.

Toliko nasplošno. Kar se pa konkretno tiče, pa lahko povem, da se grupnjakov udeležujejo ljudje, ki imajo eno od naslednjih dveh skupnih značinosti:

1. Imajo radi seks in znajo razlikovati med seksualnim užitkom ter navezanostjo na človeka. Namenoma pravim navezanost, moji predhodniki so uporabili izraz ljubezen, vendar mislim, da uporaba te besede ni prava. V današnjem času je priložnosti za skupinski seks ogromno in lahko rečem, da je takim ljudem to v bistvu spoznavanje samega sebe. Lastne seksualnosti in tudi doživljanja partnerstva. Ponavadi se namreč skupinskega seksa udeležijo pari, ki pa niso v dolgotrajni, resni in partnerski zvezi. Temu lahko rečemo tudi športni seks, primerljiv s skupinskimi pohodi v gore ali čim podobnim.

2. Druga vrsta ljudi, ki prakticirajo skupinski seks, so pari, ki že dolgo živijo skupaj. Zelo dobro se poznajo in svojo vezo želijo še obogatiti z uresničevanjem seksualnih fantazij, ki vključujejo več oseb. Ker so zreli, se svoje veze ne bojijo postaviti na preizkušnjo, ker ničesar ne skrivajo pred partnerjem. Na nezavedni ravni se pa taki ljudje v bistvu pripravljajo na doživetje Ljubezni, ki pa je možna samo, ko do lastne seksualnosti vzpostaviš neproblematičen odnos. Ki pa traja toliko časa, dokler je v posamezniku še karkoli nerazčiščenega, neznanega in potlačenega. V psihološko-seksualnem smislu smo namreč moški in ženske poligamna bitja in dokler vsak od nas ne razreši tega konflikta pri sebi, ne more biti dojemljiv za višje oblike Ljubezni. Lahko si domišlja, da je, če seksualnost ignorira, v resnici pa Ljubezni ne čuti. Konflikt pa je sledeči: kako naj se obnašam do želje biti sprejet (tudi seksualno) od vseh ljudi, ki mi kaj pomenijo, če pa po drugi strani vem, da najvišjo obliko zlitja dveh bitij lahko dosežem samo z enim človekom, kjer drugih ni. Če bo tole bral kdo, ki je ta konflikt že rešil, bo videl, da ga nisem formuliral čisto pravilno. Ampak, to je že druga zgodba...

Osho je vedel o tem veliko, berite ga. Ko boste brali Ljubezen, tantra in seks, imejte v mislih tudi to, da je ta tekst bil namenjen predvsem tistim njegovim učencem, ki so v ašramu prakticirali orgije, še bolj pa tistim, ki so v njegovi bližini pozabili, da so predvsem spolna bitja in pred tem dejstvom bežali v meditacijo, še večkrat pa v prav otroško oboževanje in čaščenje njega, ki so ga imeli za guruja.

O sramežjivosti in intimnosti je že Bardo vse povedal, temu ni kaj dodati.

O obsojanju pa ne bi, lepo prosim.

Še vedno me namreč čudi, kako je možno, da na tem forumu, ki naj bi predstavljal elito slovenske čustvene in duhovne inteligence, še toliko ljudi sploh razmišlja o teh stvareh. Ampak, zdaj sem povedal predvsem, kaj je moj problem, oziroma težava. Težko sprejemam sebe, očitno še teže druge. Je pa koristno imeti tako šolo, a ne?!

Samo tole bi rekel o mnenju drugih (če te obsojajo): kaj je važneje? Biti to, kar čutiš, da moraš biti? Ali ugajati ljudem s tem, da upoštevaš njihove zapovedi, norme in prepričanja?

Uh, kaj je že bistvo Vodnarjeve dobe? Eden od prerokov pravi, da bo prišla šele čez tristo let!!! A ne bi prosim mi vsi skupaj malo naspidirali zadeve? Torej: če kdo misli, da se mora dol dajat grupno, pa naj se! In bog naj mu požegna vse orgazme!

Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #71 - 27.04.2004 at 13:15:46
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.04.2004 at 12:29:10:
Ehm... Dober dan najprej vsem skupaj.

Malo mi je nerodno, ko po dolgem času spet uletim direktno v debato, ampak... Nisem vas pozabil, upam, da tudi vi niste mene. Ja, vse se spreminja, samo jaz ostajam isti! Hihi...

No, pa nazaj k debati!

Zakaj ženske (in moški) seksajo tudi skupinsko? Zato, ker si to želijo in si upajo uresničiti! Če se kdo čudi, kako je vendar pri nežnih ženskicah možno, da hočejo imeti v sebi dva ali celo tri lulčke hkrati, na dosegu roke in jezika pa še kakšno luliko ali dve, potem moram reči, da se jaz čudim njegovemu nepoznavanju žensk, njihove psihe, predvsem pa teles. Ja, madona, živimo v času, ko moralne norme in tabuji padajo in razmah neobičajnih spolnih praks je vendar logičen!

Nenavadne spolne prakse niso znamenje naravnega doživljanja lastne in tuje seksualnosti, pač pa manifestacija razbijanja nesmiselnih več tisočlet trajačih zapovedi seksualne morale. Kar je staro mora stran! Zato, da pripravi prostor novemu, jasno.

Toliko nasplošno. Kar se pa konkretno tiče, pa lahko povem, da se grupnjakov udeležujejo ljudje, ki imajo eno od naslednjih dveh skupnih značinosti:

1. Imajo radi seks in znajo razlikovati med seksualnim užitkom ter navezanostjo na človeka. Namenoma pravim navezanost, moji predhodniki so uporabili izraz ljubezen, vendar mislim, da uporaba te besede ni prava. V današnjem času je priložnosti za skupinski seks ogromno in lahko rečem, da je takim ljudem to v bistvu spoznavanje samega sebe. Lastne seksualnosti in tudi doživljanja partnerstva. Ponavadi se namreč skupinskega seksa udeležijo pari, ki pa niso v dolgotrajni, resni in partnerski zvezi. Temu lahko rečemo tudi športni seks, primerljiv s skupinskimi pohodi v gore ali čim podobnim.

2. Druga vrsta ljudi, ki prakticirajo skupinski seks, so pari, ki že dolgo živijo skupaj. Zelo dobro se poznajo in svojo vezo želijo še obogatiti z uresničevanjem seksualnih fantazij, ki vključujejo več oseb. Ker so zreli, se svoje veze ne bojijo postaviti na preizkušnjo, ker ničesar ne skrivajo pred partnerjem. Na nezavedni ravni se pa taki ljudje v bistvu pripravljajo na doživetje Ljubezni, ki pa je možna samo, ko do lastne seksualnosti vzpostaviš neproblematičen odnos. Ki pa traja toliko časa, dokler je v posamezniku še karkoli nerazčiščenega, neznanega in potlačenega. V psihološko-seksualnem smislu smo namreč moški in ženske poligamna bitja in dokler vsak od nas ne razreši tega konflikta pri sebi, ne more biti dojemljiv za višje oblike Ljubezni. Lahko si domišlja, da je, če seksualnost ignorira, v resnici pa Ljubezni ne čuti. Konflikt pa je sledeči: kako naj se obnašam do želje biti sprejet (tudi seksualno) od vseh ljudi, ki mi kaj pomenijo, če pa po drugi strani vem, da najvišjo obliko zlitja dveh bitij lahko dosežem samo z enim človekom, kjer drugih ni. Če bo tole bral kdo, ki je ta konflikt že rešil, bo videl, da ga nisem formuliral čisto pravilno. Ampak, to je že druga zgodba...

Osho je vedel o tem veliko, berite ga. Ko boste brali Ljubezen, tantra in seks, imejte v mislih tudi to, da je ta tekst bil namenjen predvsem tistim njegovim učencem, ki so v ašramu prakticirali orgije, še bolj pa tistim, ki so v njegovi bližini pozabili, da so predvsem spolna bitja in pred tem dejstvom bežali v meditacijo, še večkrat pa v prav otroško oboževanje in čaščenje njega, ki so ga imeli za guruja.

O sramežjivosti in intimnosti je že Bardo vse povedal, temu ni kaj dodati.

O obsojanju pa ne bi, lepo prosim.

Še vedno me namreč čudi, kako je možno, da na tem forumu, ki naj bi predstavljal elito slovenske čustvene in duhovne inteligence, še toliko ljudi sploh razmišlja o teh stvareh. Ampak, zdaj sem povedal predvsem, kaj je moj problem, oziroma težava. Težko sprejemam sebe, očitno še teže druge. Je pa koristno imeti tako šolo, a ne?!

Samo tole bi rekel o mnenju drugih (če te obsojajo): kaj je važneje? Biti to, kar čutiš, da moraš biti? Ali ugajati ljudem s tem, da upoštevaš njihove zapovedi, norme in prepričanja?

Uh, kaj je že bistvo Vodnarjeve dobe? Eden od prerokov pravi, da bo prišla šele čez tristo let!!! A ne bi prosim mi vsi skupaj malo naspidirali zadeve? Torej: če kdo misli, da se mora dol dajat grupno, pa naj se! In bog naj mu požegna vse orgazme!



Zame je še seks skoz intima, osebna stvar, v katerega se nima nihče vmeševati, pa mi soliti pameti, kako naj mislim, zato imam svojo glavo, da si postavljam sebi lastna merila, ki so nekako v skladu z mojo osebnostjo oziroma karakterjem, ne pa da mi nekdo govori, kaj kdo dela, vsiljuje svoja merila "normalnosti" in "nenormalnosti", pa če jaz ne grem s prstom v rit, kot ti, kot tvoj sosed, kot tvoj prijatelj ali prijateljica, kot večina, da sem potem "outsider" in "nor", ker se ne prilagajam miselnosti večine, pa si ti kao "moderen", da razbijaš tabuje. Ljudje smo si preveč različni, da bi neko splošno merilo obveljalo za vse, nismo vsi za vse, ne mislimo vsi enako, ne čutimo vsi enako. Je par res, da po moje praktikanti grupnega seksa uporabljajo večinoma "reptilski" del možganov, saj v končni fazi smo res živali, ki jih vodijo instinkti, ker ne premorejo razuma, vendar ne vsi, vsaj obnašamo se tako ne....  

Če bi se udeležil grupnega seksa, bi imel le slabo vest in bi točno vedel, da delam proti sebi, nekaj bi me nekje v notranjosti žrlo in počutil bi se umazanega, sprijenega. Torej, zakaj mi vsiljuješ svoje mišljenje in me sodiš po svojih merilih, po sebi? Ne razumeš, jaz nisem tio, ti nisi jaz, se pa najdejo podobni....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #72 - 27.04.2004 at 13:20:44
 
Jakob...
a bi lahko skupinski seks z vsem njegovim motivacijskim ozadjem, kakor ga ti vidiš, uvrstil v kategorijo hedonizma?

In če ja...se ti ne zdi, da hedonizem kot tak oz. iskanje naslade, čutnih užitkov pušča za seboj eno veliko praznino, nezadovoljstvo, notranjo nujo po iskanju še več, še bolj drugačnega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #73 - 27.04.2004 at 13:31:54
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 13:20:44:
In če ja...se ti ne zdi, da hedonizem kot tak oz. iskanje naslade, čutnih užitkov pušča za seboj eno veliko praznino, nezadovoljstvo, notranjo nujo po iskanju še več, še bolj drugačnega?



seveda, da ja

če v seksu (kakršnemkoli že) uživaš, si pač hedonist
če seks (oziroma svoje telo) prodajaš, si kurba
če pa seksaš samo zaradi razmnoževanja, si žival

sicer pa se hedonizem, kot iskanje zgolj čutnih užitkov lepo dopolnjuje s svojim nasprotjem, trplenjem

pravi hedonizem je zato iskanje srednje mere med enim in drugim, seveda s prednostjo užitka, ugodja na račun trpljenja

vso to čeblanje o praznini izpraznjenosti in nezadovoljstvu pa lahko pripišemo predvsem raznim moralistom, ki sami sebu resničnega ugodja ne morejo privoščiti mimo svojega vcepljenega občutka krivde, katerega bi radi razširili še na vse ostale

kot prvega hedonista največkrat umenjajo Epikurja, ki je na račun ugodja oklanjal vse neugodje: o njem gre zgodba, da je umrl v kopalni kadi med veselim pogovorom s svojimi prijatelji - kje je zdaj vsa tista izpraznjenost in praznina, katera naj bi ga vsled njegovega preužitkarstva mučila?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #74 - 27.04.2004 at 13:48:09
 
t wrote on 27.04.2004 at 13:31:54:
vso to čeblanje o praznini izpraznjenosti in nezadovoljstvu pa lahko pripišemo predvsem raznim moralistom, ki sami sebu resničnega ugodja ne morejo privoščiti mimo svojega vcepljenega občutka krivde, katerega bi radi razširili še na vse ostale




Z oznakami "ti si moralist" si lajšajo svojo vest ljudje, ki jih močno mučijo občutki krivde. Pa jih pol projicirajo ven. Grin

zdaj pa ti uživaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 22