Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 22
(Read 61795 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #90 - 27.04.2004 at 16:07:21
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 15:59:26:
Kaj če bi bolj pozorno bral...jaz sem rekla, da hedonizem lahko rezultira v t.i. bivanjski praznini...ne pa da je to nujno...
sploh pa se mi ne da debatirati z nekom, ki ne zna drugega kot da mi moralizem pod nos meče. Angry

Če pa kdo ve, kaj sprašujem in je sposoben dejansko korektno odgovorit, bi bila pa zelo vesela.




ne Lilith, napisala si:

Lilith wrote on 27.04.2004 at 15:02:24:
Ker seveda spet nihče noče razumeti, o čem pišem, naj podrobneje definiram, kaj sem imela v mislih pod oznako hedonizem....mislila sem na pretirano nagnjenost k čutnemu uživanju, ki lahko rezultira v tem, kar je exo deloma zajel v tem odstavku

Quote:
Stimulans terja stimulans, če ga ne najdeš v neki pristni in neokrjeni obliki, v obojestranski ljubezni dveh partnerjev, potem ga boš v **xu v troje še manj, potem je jasno, da posegaš po novem in novem, vse bi rad preizkusil, če te to ne zadovoljuje, kar imaš, če ti čustvena-duhovna plat šepa, pač poiščeš v seksualnosti kratkotrajno uteho, ki pa te použije, spremeni se v mus, kompulzijo, da posegaš za raznimi senzualnimi užitki bez prestanka, kar pa že meji na psihično odvisnost, ker nikoli nimaš dovolj, vedno več, vedno nekaj novega, dokler lahko...


Se pravi v kompulzivnem iskanju vedno novih in novih čutnih užitkov, ki te le kratkotrajno izpolnijo, na dolgi rok pa za seboj puščajo opustošenje osebnostne integritete.

Torej: ali tisti, ki bi zase rekli, da ste hedonisti v zgoraj navedenem smislu, občutite kdaj tovrstno bivanjsko praznino?

Upam, da sem sedaj jasno oblikovala vprašanje.



bolj pozorno bi te težko bral


kar pa se moralizma tiče, pravim samo, da ti razumeš hedonizem na preveč moralističen način, ko praviš, da si pod hedonizmom mislila "na pretirano nagnjenost k čutnemu uživanju, ki lahko rezultira v tem ... Se pravi v kompulzivnem iskanju vedno novih in novih čutnih užitkov, ki te le kratkotrajno izpolnijo, na dolgi rok pa za seboj puščajo opustošenje osebnostne integritete"


mislim tudi, da sem ti dovolj konkretno odgovoril, sicer pa dvomim, da se bo javil kdo, ki je pretirano nagnjen k čutnem uživanju  Wink



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #91 - 27.04.2004 at 16:15:36
 
Dragi t

jaz se ob tebi počutim kot v Coni somraka Shocked Tongue

kako zdaj, se strinjava, da sem napisala, da hedonizem LAHKO REZULTIRA v... blabla bla...
ali ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #92 - 27.04.2004 at 16:16:56
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:15:36:
Dragi t

jaz se ob tebi počutim kot v Coni somraka Shocked Tongue

kako zdaj, se strinjava, da sem napisala, da hedonizem LAHKO REZULTIRA v... blabla bla...
ali ne?



draga Lilith  Kiss


vse lahko rezultira v blablabla  Wink


(bivanjska praznina je pač dejstvo - kot bi rekel prijatelj Sartre: "Obsojeni smo na svobodo." - in samo od nas je odvisno, s čim jo bomo zapolnjevali)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #93 - 27.04.2004 at 16:21:05
 
Evo, pa da ne bom tolk "moralistična", naj pojasnim osebno izkušnjo hedonizma, ob katerem sem sama začutila to bivanjsko praznino.

Šlo je za obdobje pred šestimi leti, ko smo z družbo kakšne tri mesece vsak večer viseli po kafičih...govorim o hedonizmu v smislu pijače, zabave, brezdelja...

Po določenem času mi je življenje postalo prav bedno...do popoldneva sem si itak mačka zdravila (če smo pretiravali prajšnji večer), pol sem pa komaj čakala na večer, da je bilo spet fajn... In tista beda, ki sem jo občutila čez dan...to je bila ena taka bivanjska praznina....kot da na vsem svetu ni več ene stvari, ki bi me veselila...

Zdaj pa upam, da boste nehali o moralizmu govoriti pri meni...čeravno imam feeling, da bom zdaj bombardirana z dvojno moralo. Roll Eyes Shocked

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #94 - 27.04.2004 at 16:24:16
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:21:05:
Evo, pa da ne bom tolk "moralistična", naj pojasnim osebno izkušnjo hedonizma, ob katerem sem sama začutila to bivanjsko praznino.

Šlo je za obdobje pred šestimi leti, ko smo z družbo kakšne tri mesece vsak večer viseli po kafičih...govorim o hedonizmu v smislu pijače, zabave, brezdelja...

Po določenem času mi je življenje postalo prav bedno...do popoldneva sem si itak mačka zdravila (če smo pretiravali prajšnji večer), pol sem pa komaj čakala na večer, da je bilo spet fajn... In tista beda, ki sem jo občutila čez dan...to je bila ena taka bivanjska praznina....kot da na vsem svetu ni več ene stvari, ki bi me veselila...

Zdaj pa upam, da boste nehali o moralizmu govoriti pri meni...čeravno imam feeling, da bom zdaj bombardirana z dvojno moralo. Roll Eyes Shocked




Lilith:

temu se ne reče bivanjska praznina, temveč maček  Wink

(vsaj v našem žargonu)

ki pa je posledica neprespanosti in zlorabe določenih sredstev  8)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #95 - 27.04.2004 at 16:26:44
 
t wrote on 27.04.2004 at 16:24:16:
Lilith:

temu se ne reče bivanjska praznina, temveč maček  Wink



...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #96 - 27.04.2004 at 18:24:56
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:21:05:
Šlo je za obdobje pred šestimi leti, ko smo z družbo kakšne tri mesece vsak večer viseli po kafičih...govorim o hedonizmu v smislu pijače, zabave, brezdelja...



Glej jo, namenoma si izpustila besedico seks!!! Brez seksa ni pravega uzivastva. Namenoma si naredila tale lapsus, zakaj le? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #97 - 27.04.2004 at 20:09:17
 
exorcist wrote on 27.04.2004 at 14:54:13:
Stimulans terja stimulans, če ga ne najdeš v neki pristni in neokrjeni obliki, v obojestranski ljubezni dveh partnerjev, potem ga boš v sexu v troje še manj, potem je jasno, da posegaš po novem in novem, vse bi rad preizkusil, če te to ne zadovoljuje, kar imaš, če ti čustvena-duhovna plat šepa, pač poiščeš v seksualnosti kratkotrajno uteho, ki pa te použije, spremeni se v mus, kompulzijo, da posegaš za raznimi senzualnimi užitki bez prestanka, kar pa že meji na psihično odvisnost, ker nikoli nimaš dovolj, vedno več, vedno nekaj novega, dokler lahko...
...


Huda napaka.  Veliko, zelo veliko grupašev ne seksajo z drugimi pari ali s še dodatno osebo zato ker niso našli ljubezni.  To so v veliki meri  že dolgo poročeni pari, ki jim ne grozi razveza.  So zaljubljeni in seksajo zato ker jim to sede. Isto kot tebi Exco sede da jebeš vse v glavo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #98 - 27.04.2004 at 20:11:36
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 15:28:16:
Lepo prosim, ne žaliti živali.
Niti desetino tolk izprijene al pa perverzne niso kot so lahko ljudje. Grin


Lilith!

Drži. Imaš homoseksulne delfine. Posilili so že kakega delfina iz druge jate, ker je ta njihovo samico.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #99 - 28.04.2004 at 08:03:57
 
V tej diskusiji se v celoti pridružujem povedanemu s strani Lilith.

To mi potrjuje tudi branje knjige Ljubezen v času osamljenosti ( Paul  Verhaeghe ). Priporočam, ker na lep način postavi v psihološki in kulturni dimenziji na svoje mesto življenjske vsebine, ki jih v tem   topicu zastopajo posamezniki.

Nekaj izvlečkov:

" Kaj je torej gon ? Je nekaj, kar je v sebi protislovno. Gon je izvor užitka, ki si ga subjekt ne želi. V tem smislu sta gon in želja nasprotna kot " lepotica in zver " - ali še bolje, sta kot meni domači  "jaz" v nasprotju z "nejazom"........
" Najhujše , kar se lahko zgodi nekomu, ki ga preveva želja, je njena takojšnja izpolnitev.... Naloga želje je, da počloveči potrebo in uživa v njej, v nasprotju s takojšnjo zadovoljitvijo potreb v živalskem svetu....."

" Želja, v nasprotju z gonom, noče biti zadovoljena, če zadovoljitev vključuje konec. Nasprotno, če domnevamo, da ima želja  cilj, mora ta ostati nedotaknjen, da omogoči nadaljevanje. Cilj želje je še naprej želeti. Užitek, ki izhaja iz neutoložaljive želje, ima drugačno naravo kot užitek izpolnitve želje. Zdi se , da gre za dva povsem različna užitka. Pri želji je pogosto tako, da se njena zadovoljitev zdi kot razočaranje, kar kaže, da prvo obliko užitka doživljamo kot pomembnejšo. Malček, ki v tednih pred  božičem lista po reklamnih prospektih, vedno išče " tisto ", poskuša se odločiti. V resnici se zelo malo razlikuje od najstnika, ki lista po prepovedani reviji in ki prav tako sanja o "tistem" in tudi iščoč omahuje. V obeh  primerih  "tisto"
nikoli ne izpolni pričakovanj. V prehodu od želje do zadovoljitve se izgubi nekaj, česar se ne da izraziti v želji niti doseči v izpolnitvi. .."

V knjigi najdemo poglavje z naslovom : Perverzni nadjaz: Uživaj!   -..." Novi ukaz nadjaza se glasi - uživaj zdaj, uživaj čim več in uživaj  čim dalj. Sodoben vsesplošen slogan se glasi : " Uživati zdaj." ....
" Sodoben   hedonist na prvi pogled v tem ne bo videl problema - ravno nasprotno. Kaj bi lahko bilo narobe z  ugodjem, razen tega, da    doslej pač ni  bilo vsem na voljo v enaki meri ?.....Nepričakovan učinek zapovedi uživanja je lepo povzel Lacan v tem, kar je imenoval plus-de-jouir . Ta neprevedljiva besedna igra  nam nakaže povezavo med nenehno zahtevo po  stopnjevanju v uživanju (plus,  encore plus ) in izgubo užitka ( plus de ). Če povzamemo, neredko se celo dogaja, da se tisti, ki si privoščijo, na poti do tega neomejenega uživanja srečajo s še bolj nepričakovanim učinkom : s tesnobo. Užitek in tesnoba sta dve plati iste medalje. Vprašamo se lahko, ali ni morda razlika v temeljih povezana z načinom, kako si razlagamo svoje izkustvo. Če zadevo interpretiramo v smeri tesnobe, rezultata ni težko predvideti : "  bitka ali beg ".
Mimogrede, zdaj nismo več pri aperitivu, ampak smo srečali lik onstran objekta. Vsi ugovori proti temu ozadju,proti užitku, tesnobi in agresivnosti, bodo osredotočeni na žensko, ki si jo je treba bodisi podrediti bodisi ji ubežati. Ženska zastopa nekaj  čisto drugačnega, nekaj neopredeljivega, nekaj , kar  je dejansko onkraj vsake oblike delnega užitka. Ko je Zevs nekoč po enem izmed prepirov z ženo Hero povprašal modreca Tereziasa, kdo je deležen največ užitka, mu je ta odgovoril, da je ženska deležna desetkrat več užitka kot moški. To je lik, pred katerim jo moški ucvre. "

Zaenkrat naj bo dovolj tega prepisovanja. Toni.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #100 - 28.04.2004 at 09:06:31
 
Toni_Zamene wrote on 28.04.2004 at 08:03:57:
" Kaj je torej gon ? Je nekaj, kar je v sebi protislovno. Gon je izvor užitka, ki si ga subjekt ne želi. V tem smislu sta gon in želja nasprotna kot " lepotica in zver " - ali še bolje, sta kot meni domači  "jaz" v nasprotju z "nejazom"........
" Najhujše , kar se lahko zgodi nekomu, ki ga preveva želja, je njena takojšnja izpolnitev.... Naloga želje je, da počloveči potrebo in uživa v njej, v nasprotju s takojšnjo zadovoljitvijo potreb v živalskem svetu....."

" Želja, v nasprotju z gonom, noče biti zadovoljena, če zadovoljitev vključuje konec. Nasprotno, če domnevamo, da ima želja  cilj, mora ta ostati nedotaknjen, da omogoči nadaljevanje.

Cilj želje je še naprej želeti. Užitek, ki izhaja iz neutoložaljive želje, ima drugačno naravo kot užitek izpolnitve želje. Zdi se , da gre za dva povsem različna užitka. Pri želji je pogosto tako, da se njena zadovoljitev zdi kot razočaranje, kar kaže, da prvo obliko užitka doživljamo kot pomembnejšo. Malček, ki v tednih pred  božičem lista po reklamnih prospektih, vedno išče " tisto ", poskuša se odločiti. V resnici se zelo malo razlikuje od najstnika, ki lista po prepovedani reviji in ki prav tako sanja o "tistem" in tudi iščoč omahuje. V obeh  primerih  "tisto"
nikoli ne izpolni pričakovanj.

V prehodu od želje do zadovoljitve se izgubi nekaj, česar se ne da izraziti v želji niti doseči v izpolnitvi. .."


Interesting.

Iskalec resnice mora slej ko prej tud skoz preizkušnjo, ko bi naj bil pripravljen sprejeti laži, ker drugače tud resnice, ki se skriva v njej ne more prepoznati. Resnica  je mistika in ko je človek zmožen na to pristat, je na konju. Zadostujenamreč, da izveš, kar, kdo nisi in to sprejmeš. So I think.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #101 - 28.04.2004 at 09:17:01
 
Toni_Zamene wrote on 28.04.2004 at 08:03:57:
To mi potrjuje tudi branje knjige Ljubezen v času osamljenosti ( Paul  Verhaeghe ). Priporočam, ker na lep način postavi v psihološki in kulturni dimenziji na svoje mesto življenjske vsebine, ki jih v tem   topicu zastopajo posamezniki.

" Najhujše , kar se lahko zgodi nekomu, ki ga preveva želja, je njena takojšnja izpolnitev.... Naloga želje je, da počloveči potrebo in uživa v njej, v nasprotju s takojšnjo zadovoljitvijo potreb v živalskem svetu....."

" Želja, v nasprotju z gonom, noče biti zadovoljena, če zadovoljitev vključuje konec. Nasprotno, če domnevamo, da ima želja  cilj, mora ta ostati nedotaknjen, da omogoči nadaljevanje. Cilj želje je še naprej želeti. Užitek, ki izhaja iz neutoložaljive želje, ima drugačno naravo kot užitek izpolnitve želje. Zdi se , da gre za dva povsem različna užitka. Pri želji je pogosto tako, da se njena zadovoljitev zdi kot razočaranje, kar kaže, da prvo obliko užitka doživljamo kot pomembnejšo.
Če povzamemo, neredko se celo dogaja, da se tisti, ki si privoščijo, na poti do tega neomejenega uživanja srečajo s še bolj nepričakovanim učinkom : s tesnobo. Užitek in tesnoba sta dve plati iste medalje. Vprašamo se lahko, ali ni morda razlika v temeljih povezana z načinom, kako si razlagamo svoje izkustvo. Če zadevo interpretiramo v smeri tesnobe, rezultata ni težko predvideti : "  bitka ali beg ".


Toni, pa zakaj meni to pisanje tako močno diši (pravzaprav smrdiiii) po katolicizmu, ki v psihološki preobleki želi prepričati ljudi, da je užitek greh in da te v primeru, če zadovoljiš željo po užitku, čaka pekel (zadovoljitev želje je razočaranje, tesnoba je druga plat medalje, in podobno). Skratka, straši ljudi, pri tem pa uporablja malo bolj prefinjene metode, saj tistim iz prejšnjih stoletij ljudje več ne nasedajo.

Strinjam se, da je lahko hedonizem, kot ga opisuje Lilith, ekstrem, ki v končni fazi prinaša praznino. To, o čemer piše zgoraj omenjeni avtor, pa zame predstavlja drug ekstrem. In jaz nisem naklonjena ekstremom, srednja, zmerna pot se mi zdi ustreznejša.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #102 - 28.04.2004 at 09:36:47
 
Lola

Kaj se ti nikoli ni zgodilo, da bi dejansko bolj uživala v želji kot taki, v pričakovanju nečesa...kot pa v dejanski izpolnitvi tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #103 - 28.04.2004 at 09:47:18
 
Lilith wrote on 28.04.2004 at 09:36:47:
Lola

Kaj se ti nikoli ni zgodilo, da bi dejansko bolj uživala v želji kot taki, v pričakovanju nečesa...kot pa v dejanski izpolnitvi tega?


Jaz v obojem uživam. V želji in v izpolnitvi želje.

Mora pa biti zadeva izpeljana po protokolu  Wink  S tem hočem povedat, da takojšnje izpolnjevanja želje na koncu pripeljejo do tega, da želje sploh ni več, saj je že vse tukaj in zdaj. In ob takem "izpolnjevanju" želja lahko začutiš le praznino.

Ena mala doza frustracije v obliki pričakovanja in truda je zelo zdrava za željo in polepša izpolnitev želje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kaj menite o skupinskem seksu?
Reply #104 - 28.04.2004 at 09:52:55
 
Vedno bolj in bolj mi gredo po glavi besede Nejca Zaplotnika.... pa ne me vprašati zakaj...izgleda je to spet neka moja notranja nuja... Smiley

Jih bom kar po spominu poskusila zapisati...

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel.
Kdor najde pot, bo cilj zmeraj nosil v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 22