Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 9726 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




A si lahko kdo predstavlja?
22.04.2004 at 12:59:09
 
... svoje zivljenje/obstoj brez seksa, brez alkohola, kave, cigaret, drog, jedenja mesa, rib, goljufanja z dnarjem, igranja na sreco, filmov, koncertov, zurov, ...

... in svoje zivljenje/obstoj brez ponosa, da se je nekdo lahko vsemu temu zgornjemu ali se vec oz. vsemu kar se da odpovedal?

jaz zlo zlo tezko... sam verjamem (kolkr pac ze) pa da je mozno.

Hari bol.
Back to top
« Last Edit: 22.04.2004 at 14:49:19 by Madan Gopal Das »  
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #1 - 22.04.2004 at 13:10:39
 

Ne,  raje si ne predstavljam tako dolgočasnega življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #2 - 22.04.2004 at 13:15:34
 


Grem raje danes v kino en dober film pogledat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #3 - 22.04.2004 at 13:20:15
 
Sem štela...vsaj polovici stvari, ki jih navajaš, se zlahka odpovem...pa brez vsakega ponosa.

Ostalih pa ne dam niti pod razno. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #4 - 22.04.2004 at 13:36:14
 
misljeno je popolnoma brez, pr obeh vrsticah/kategorijah.

ce je ze verjet skor nemogoce v tak obstoj, kolk ga more bit pol sele nemogoce dosezt. ampak, niti ne tolk to, kdo bi si sploh lahko zelel doseci kej takega?? uf, "beyond my comprehension".

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #5 - 22.04.2004 at 13:53:12
 
In zakaj bi bilo to dobro?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #6 - 22.04.2004 at 14:01:31
 
en_bk wrote on 22.04.2004 at 13:53:12:
In zakaj bi bilo to dobro?

ne vem se ciz tocn... sam me pa mika, da bi probu, oz. mal ze probavam.

mika me zato, ker pocas in vedno bolj opazam v koncni fazi neprijetne rezultate prvih dveh kategorij obstoja in ker se mi zdijo na prvi pogled tisti, ki zivijo ali se trudijo dosezt tretjo kategorijo (to, ki si jo tezko predstavljam) obstoja nekak zadovoljni in izpolnjeni. tisti, ki se se trudijo so mal manj no... ampak majo pa vseen eno iskrico v oceh, ki je zlo privlacna na prvi pogled.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #7 - 22.04.2004 at 14:03:21
 
Madan Gopal Das wrote on 22.04.2004 at 14:01:31:
ne vem se ciz tocn... sam me pa mika, da bi probu, oz. mal ze probavam.

mika me zato, ker pocas in vedno bolj opazam v koncni fazi neprijetne rezultate prvih dveh kategorij obstoja in ker se mi zdijo na prvi pogled tisti, ki zivijo ali se trudijo dosezt tretjo kategorijo (to, ki si jo tezko predstavljam)obstoja nekak zadovoljni in izpolnjeni.

Hari bol.


Ti želim veliko uspeha, predvsem pa zadovoljstva in izpolnitve na tvoji poti
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #8 - 22.04.2004 at 14:08:58
 
Pa iskrice v očeh. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #9 - 22.04.2004 at 14:10:10
 
en_bk wrote on 22.04.2004 at 14:03:21:
Ti želim veliko uspeha, predvsem pa zadovoljstva in izpolnitve na tvoji poti Smiley

hvala ti za tvoje lepe zelje in upam da zraven tudi pripete blagoslove.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #10 - 22.04.2004 at 14:28:13
 
Zelo zanimivo.

Jaz bi poskusila, če bi imela dobro vodstvo in dober razlog.- (Da bi točno vedela zakaj to delam oz. kakšen je moj cilj).

Jaz si predstavljam to pot, kot pot brez mašil.

Ko se prenehaš gnati za "nepomembnimi" stvarmi, vidiš bistvo. In to je ta pot. - Tako si jaz to predstavljam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #11 - 22.04.2004 at 15:03:36
 
soncnica wrote on 22.04.2004 at 14:28:13:
Jaz bi poskusila, če bi imela dobro vodstvo in dober razlog.- (Da bi točno vedela zakaj to delam oz. kakšen je moj cilj).

zelo inteligentno. ce/ko bos prisla v stik s kaksno osebo, ki to (tretjo kategorijo) zivi, ti bo te stvari lahko razlozil.

Quote:
Jaz si predstavljam to pot, kot pot brez mašil.

Ko se prenehaš gnati za "nepomembnimi" stvarmi, vidiš bistvo. In to je ta pot. - Tako si jaz to predstavljam.

sej to je to. nekateri bi raje umrli/ne-obstajali kot spoznali oz. priznali, da zgoraj nastete stvari prvih dveh kategorij za nas zadovoljni obstoj niso nujno potrebne, oz. so celo velike prepreke. ampak kot sem reku... tezko si je to predstavljat (ko si "bolan", zasvojen).

stanje ko se osvobodis vsega nepotrebnega, neuporabnega se imenuje anartha nivriti. ampak ta se ne more nikol zgodit brez da istocasno dosezes/dosegas stanje artha pravriti, torej sprejetje/sprejemanje esencialnega, potrebnega, uporabnega, koristnega za svoj vecno izpolnjen obstoj.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #12 - 26.04.2004 at 07:50:57
 
Madan Gopal Das wrote on 22.04.2004 at 15:03:36:
zelo inteligentno. ce/ko bos prisla v stik s kaksno osebo, ki to (tretjo kategorijo) zivi, ti bo te stvari lahko razlozil.

sej to je to. nekateri bi raje umrli/ne-obstajali kot spoznali oz. priznali, da zgoraj nastete stvari prvih dveh kategorij za nas zadovoljni obstoj niso nujno potrebne, oz. so celo velike prepreke. ampak kot sem reku... tezko si je to predstavljat (ko si "bolan", zasvojen).


No, ne vem če je to zelo inteligentno.

Mnenja o tem se krešejo iz dneva v dan.

Sam, glede na to kar si napisal:
- brez kave - kava je čist lepa, krasna rastlina, ki deluje precej podobno kot čaj. Je odraz neke kulture in blah, blah še bi lahko govoru.
- seks, tega bi moral napisati prvega, brez seksa ni nadaljevanje vrste -  le-ta ima svoj namen.
- jedenje mesa, rib - to smo že 100x predelali. Eni eskimi, čist na hitro, bi brez mesa izumrli, podobno velja še za mnoge kulture...
- koncertov -  prepevanje je izražanje človeka skozi glasbo. A ne prepevaš ti božja imena.


Ma vsi ste glih, vsak trobi v svoj rog.  Wink ... in kar je najbolj smešno, v vsakem od teh rogov, hitro najdem besedo ljubezen, sprejemanje, strpnost.
Tongue Tongue Tongue
Back to top
« Last Edit: 26.04.2004 at 09:55:56 by Gru Gru »  
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #13 - 26.04.2004 at 11:03:17
 
Gru Gru wrote on 26.04.2004 at 07:50:57:
- brez kave - kava je čist lepa, krasna rastlina, ki deluje precej podobno kot čaj.

kava spada v grupo intoksikantov, ki na dolgi rok zamegljujejo um/intelekt. ko si enkrat odvisnik od intoksikantov (ki obljubljajo eno, dajejo pa drugo) se je zelo tezko osvobodit.

Quote:
- seks, tega bi moral napisati prvega, brez seksa ni nadaljevanje vrste -  le-ta ima svoj namen.

seks v danasnih casih pomen marsikej drugega kot le nadaljevanje vrste. seks je v danasnji druzbi vecinoma le za cutno uzivanje... ki v koncni fazi deluje tako kot ze zgoraj opisan intoksikant.

seks ma seveda tud svoj namen (spet samo za dolocene osebe) in ta namen je "dobra" prokreacija. "dobra" prokreacija pomeni otrok, ki je prostovoljno naklonjen Bogu, Sri Krishni in starsi mu pri tem asistirajo.

v drugem primeru pa je boljs sledit celibat.

Quote:
- jedenje mesa, rib - to smo že 100x predelali. Eni eskimi, čist na hitro, bi brez mesa izumrli, podobno velja še za mnoge kulture...

individualne duse se po svojih prejsnih aktivnostih lahko znajdejo v raznoraznih zivljenjskih pogojih/telesih. vsi "bomo" (nase telo) slej k prej (iz)umrli.... to ni nic nenaravnega. nenaravno je samo to, da se individualna dusa, ki je vecna po naravi, ne zaveda svoje prave narave (kot sluga Boga) in ob tem stalno trpi.  

Quote:
- koncertov -  prepevanje je izražanje človeka skozi glasbo.

k sm zgori omenu koncerte sem mislu tocn to. cutno uzivanje v muski. deluje podobno kot ze zgori opisan intoksikant in seks. obljublja eno, daje drugo.

Quote:
A ne prepevaš ti božja imena.

petje pesmi, ki slavijo trascedentalna imena, obliko, lastnosti in aktivnosti Boga in njegovih bhakt navzven zgleda kot "koncert" ampak je vsebina kategoricno razlicna. v primeru koncerta gre za cutno uzivanje v muski (ki pogojuje), v drugem pa za slavljenje Boga (ki osvobaja) in, ki je naravna/cista aktivnost individualne duse.

za individualno duso sta tko cutno uzivanje kot umetno cutno odpovedovanje (ponos) nenaravni delovanji. naravno in tudi vecno delovanje je sluzenje Bogu, Sri Krishni in njegovim bhaktam. le to nas lahko osvobodi (trpljenja) in tudi popolnoma ekstaticno izpolni.

nekdo pod mocno zasvojenostjo alkohola si zivljenja/obstoja brez alkohola ne more, noce, niti ne upa predstavljati. na podobn nacin si "mi" tezko predstavljamo zivljenje brez nase zgoraj opisane "droge", katere vzrok je nenaklonjenost Bogu, Sri Krishni. ampak ce po svoji iskrenosti in milosti Boga stopimo na pot osvobajanja bomo dobil potrebno pomoc in inspiracijo iz vseh strani.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #14 - 26.04.2004 at 14:16:28
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 11:03:17:
naravno in tudi vecno delovanje je sluzenje Bogu, Sri Krishni in njegovim bhaktam. le to nas lahko osvobodi (trpljenja) in tudi popolnoma ekstaticno izpolni.


A je to tvoje nenehno eno in isto pisarjenje o Sri Krishni in bla, bla, bla, ... na forumu služenje bogu?

Aja, zato potem tolko pisariš, ker se pri tem  ti zgleda ekstatično izpolniš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4