Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9753 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #15 - 26.04.2004 at 14:27:32
 
lola wrote on 26.04.2004 at 14:16:28:
A je to tvoje nenehno eno in isto pisarjenje o Sri Krishni in bla, bla, bla, ... na forumu služenje bogu?

Aja, zato potem tolko pisariš, ker se pri tem  ti zgleda ekstatično izpolniš.

govorjenje, pisanje, slavljenje o svetem imenu, obliki, lastnostih in aktivnostih Sri Krishne za njegovo zadovoljstvo je najboljsa oblika sluzenja Sri Krishni.

najprej moras s poniznostjo poslusat (sravan) o Sri Krishni iz verodostojnih virov (sveti spisi, besede realiziranih svetnikov,) in potem o tem kar si slisal in dojel govort (kirtan) in s tem avtomatsko pride stalno spominjanje Sri Krishne (smaran). na ta nacin se lahko vsakdo postopoma osvobodi vsega svojega trpljenja in doseze vecno in cisto vdanost do Sri Krishne; Sladke, Lepe in Absolutne Resnice, ki ga edino lahko dokoncno izpolni.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #16 - 26.04.2004 at 14:31:20
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 11:03:17:
petje pesmi, ki slavijo trascedentalna imena, obliko, lastnosti in aktivnosti Boga

Kako pa zgleda bog?
Quote:
nekdo pod mocno zasvojenostjo alkohola si zivljenja/obstoja brez alkohola ne more, noce, niti ne upa predstavljati.

Al, pa religije Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #17 - 26.04.2004 at 14:39:23
 
sidha wrote on 26.04.2004 at 14:31:20:
Kako pa zgleda bog?

v svetih spisih je napisano, da je Bog "Adhoksaja". Si pridruzuje pravico, da ni razodet materialnim cutilom in umu. ce pa ju uporabljas pod vodstvom realiziranega svetnika za Njegovo sluzenje se ti lahko po svoji vrhovni volji razodene, v skladu s tvojo predajo/iskrenostjo.

odgovor na tvoje vprasanje pa je, privlacen.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #18 - 26.04.2004 at 14:42:51
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:27:32:
najprej moras s poniznostjo poslusat


NE MORAM.

Pač pa se bom z veseljem predala čutnim užitkom, kolikor bom v tem življenju še imela možnost (glasba, dobra knjiga, film, koncert, predstava, dobra pijača, seks), saj sem človek, ki je ustvarjen med drugim tudi kot čutno bitje.

Pa da ne bo pomote, ne gre za nikakršen hedonizem, pravim le, da je tudi to sestavni del življenja in to lep del življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #19 - 26.04.2004 at 14:43:54
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:39:23:
v svetih spisih je napisano, da je Bog "Adhoksaja". Si pridruzuje pravico, da ni razodet materialnim cutilom in umu. ce pa ju uporabljas pod vodstvom realiziranega svetnika za Njegovo sluzenje se ti lahko po svoji vrhovni volji razodene, v skladu s tvojo predajo/iskrenostjo.

odgovor na tvoje vprasanje pa je, privlacen.

Hari bol.

Lahko malo bolj podrobno opišeš to "privlačen"
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #20 - 26.04.2004 at 14:53:20
 
lola wrote on 26.04.2004 at 14:42:51:
NE MORAM.

Pač pa se bom z veseljem predala čutnim užitkom, kolikor bom v tem življenju še imela možnost (glasba, dobra knjiga, film, koncert, predstava, dobra pijača, seks), saj sem človek, ki je ustvarjen med drugim tudi kot čutno bitje.

Pa da ne bo pomote, ne gre za nikakršen hedonizem, pravim le, da je tudi to sestavni del življenja in to lep del življenja.

seveda, imas svobodno voljo mislit/delovat. rezultate tega pa mors v vsakem primeru sprejet, ce so prijetni ali pa neprijetni. tako kot jaz, si tudi ti pod vplivom "necesa vecno visjega od tebe" (Boga). jaz sem se pac odlocil delovat v skladu z Njegovimi zeljami, ti pa kakor hoces.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #21 - 26.04.2004 at 14:58:02
 
sidha wrote on 26.04.2004 at 14:43:54:
Lahko malo bolj podrobno opišeš to "privlačen"

je nepojmljivo in neopisno privlacen, pa vendar se ga da po njegovi milosti dojet in opisat... z jezikom ljubezni. ljubezen pomen sluzenje.

ce/ko nekdo stopi na pot cistega vdanega sluzenja lahko spozna/vidi/obcuti Boga/Absolutno resnico, Sri Krishno, toliko kolikor se mu je ta pripravljen razodeti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #22 - 26.04.2004 at 14:58:20
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:53:20:
seveda, imas svobodno voljo mislit/delovat. rezultate tega pa mors v vsakem primeru sprejet, ce so prijetni ali pa neprijetni. tako kot jaz, si tudi ti pod vplivom "necesa vecno visjega od tebe" (Boga). jaz sem se pac odlocil delovat v skladu z Njegovimi zeljami, ti pa kakor hoces.


No, končno smo prišli do tega, da me ne poskušaš prepričati v svoj prav, saj se bo vsak zase odločil in seveda sprejel odgovornost za svoje odločitve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #23 - 26.04.2004 at 15:00:11
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:58:02:
je nepojmljivo in neopisno privlacen, pa vendar se ga da po njegovi milosti dojet in opisat... z jezikom ljubezni. ljubezen pomen sluzenje.

ce/ko nekdo stopi na pot cistega vdanega sluzenja lahko spozna/vidi/obcuti Boga/Absolutno resnico, Sri Krishno, toliko kolikor se mu je ta pripravljen razodeti.

Hari bol.

Po domač povedan: "nimaš pojma" Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #24 - 26.04.2004 at 15:00:48
 
sidha wrote on 26.04.2004 at 15:00:11:
Po domač povedan: "nimaš pojma" Wink

tocn to... a vseeno me privlaci. vids pa smo ze prsli do nekaterih Njegovih lastnosti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #25 - 26.04.2004 at 15:03:04
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 15:00:48:
tocn to.

Hari bol.

Vsaj iskren si  Smiley
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #26 - 27.04.2004 at 09:09:02
 
Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 11:03:17:
kava spada v grupo intoksikantov, ki na dolgi rok zamegljujejo um/intelekt. ko si enkrat odvisnik od intoksikantov (ki obljubljajo eno, dajejo pa drugo) se je zelo tezko osvobodit.

seks v danasnih casih pomen marsikej drugega kot le nadaljevanje vrste. seks je v danasnji druzbi vecinoma le za cutno uzivanje... ki v koncni fazi deluje tako kot ze zgoraj opisan intoksikant.

seks ma seveda tud svoj namen (spet samo za dolocene osebe) in ta namen je "dobra" prokreacija. "dobra" prokreacija pomeni otrok, ki je prostovoljno naklonjen Bogu, Sri Krishni in starsi mu pri tem asistirajo.

v drugem primeru pa je boljs sledit celibat.

individualne duse se po svojih prejsnih aktivnostih lahko znajdejo v raznoraznih zivljenjskih pogojih/telesih. vsi "bomo" (nase telo) slej k prej (iz)umrli.... to ni nic nenaravnega. nenaravno je samo to, da se individualna dusa, ki je vecna po naravi, ne zaveda svoje prave narave (kot sluga Boga) in ob tem stalno trpi.  

k sm zgori omenu koncerte sem mislu tocn to. cutno uzivanje v muski. deluje podobno kot ze zgori opisan intoksikant in seks. obljublja eno, daje drugo.

petje pesmi, ki slavijo trascedentalna imena, obliko, lastnosti in aktivnosti Boga in njegovih bhakt navzven zgleda kot "koncert" ampak je vsebina kategoricno razlicna. v primeru koncerta gre za cutno uzivanje v muski (ki pogojuje), v drugem pa za slavljenje Boga (ki osvobaja) in, ki je naravna/cista aktivnost individualne duse.

za individualno duso sta tko cutno uzivanje kot umetno cutno odpovedovanje (ponos) nenaravni delovanji. naravno in tudi vecno delovanje je sluzenje Bogu, Sri Krishni in njegovim bhaktam. le to nas lahko osvobodi (trpljenja) in tudi popolnoma ekstaticno izpolni.

nekdo pod mocno zasvojenostjo alkohola si zivljenja/obstoja brez alkohola ne more, noce, niti ne upa predstavljati. na podobn nacin si "mi" tezko predstavljamo zivljenje brez nase zgoraj opisane "droge", katere vzrok je nenaklonjenost Bogu, Sri Krishni. ampak ce po svoji iskrenosti in milosti Boga stopimo na pot osvobajanja bomo dobil potrebno pomoc in inspiracijo iz vseh strani.

Hari bol.


Ti res precej oziroma niti ne precej ,temveč čist resno fanatično razmišljaš. Točno to čemur se ti upiraš - temu da ti nekaj obljublja in ne da tistega kar pričakuješ, delaš tudi sam.

Slepo, brez občutkov, kar na pamet verjameš v neko, kaj jast vem sploh kaj.

Če bi probal eno lepo čudovito dišečo kavico zjutraj, te sploh nebi pobralo in dejansko nebi prav klobasal, takih bedarij kot jih (oprosti, ampak se tokrat ponavljaš, da ti drugače ne znam dopovedati) ti tukaj zdej zadnje cajte. Zategnu si se na neke določene norme iz strani svojega učitelja in sicer na mehek a še vedno zame preozkogleden način prodajaš tu gor. Mene kava ne doseže tako kot ti opisuješ, jo lahko preneham pit, in nikakor nima takega učinka kot si ga opisal ti. Premal pač poznaš tudi druge kulture.

In če že govoriš o NE-naravnem delovanju, bi reku, da ti sam precej nenaravne resnice in predvsem NE-izkušnje trosiš tu gor. Si v neki obliki podoben exotu, ki "kao" še devična duša, brez kakršnekoli izkušnje v spolnosti, trosi vsevednost ravno na tem področju.

Bog nam je dal čutila, telo, um zato da ju uporabljamo, ne pa da se upiramo temu, kar je del njega, kar ga dela božjega. Bog je prisoten v vsakem dihu, ki ga narediš, v vsakem srku kave, ki ga popiješ, v vsakem objemu, ki ga daš od sebe, povsod, je VSEPRISOTEN, torej ne moreš reč, da ga pa v enem dobrem vinu ni.

Jest ti vsekakor želim veliko veselja, spoznanj, in lepih trenutkov ob dnevih ki prihajajo. Sam če boš vse delal z glavo in samo razmišljal, bodo trenutki šli, doživetja ne bo, in boš le malo bolj izpopolnjen računalnik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Guest




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #27 - 27.04.2004 at 10:00:23
 
Madan Gopal Das wrote on 22.04.2004 at 12:59:09:
... svoje zivljenje/obstoj brez seksa, brez alkohola, kave, cigaret, drog, jedenja mesa, rib, goljufanja z dnarjem, igranja na sreco, filmov, koncertov, zurov, ...

... in svoje zivljenje/obstoj brez ponosa, da se je nekdo lahko vsemu temu zgornjemu ali se vec oz. vsemu kar se da odpovedal?

jaz zlo zlo tezko... sam verjamem (kolkr pac ze) pa da je mozno.

Hari bol.


Ja, je možno. Tako ljudje obstajajo in so svetniki.

Vse stvari, ki si jih zgoraj naštel so samo zahteve razuma in ne duše.  Duša tega ne potrebuje oz.jo samo ovira. Vendar pa nas k izpolnjevanju užitkov vodi razum, ki je agent negativne sile. Negativna sila nas s tem samo odvrača od Boga in naše notranje povezave z Njim.

Razum pa si zeli užitkov in vedno samo govori: še več, še več! V bistvu pa ni nikoli zadovoljen in tudi ne bo.

Ne potrebuješ nobene posebne hrane, hitro je dovolj, da preživiš (in pustiš tudii drugim bitjem, da živijo, ne pa da jih ubijemo in pojemo), ne potrebuješ stimulansov, da si buden, ne potrebuješ glasbe, saj je najlepša tista, ki jo poslušaš v sebi....
Pot ven je takrat, ko razum utihne. Stanje meditacije. Odklop. In to ni odpoved vsemu - to je pridobitev vsega obstoječega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #28 - 27.04.2004 at 10:59:25
 
Madan Gopal Das wrote on 22.04.2004 at 12:59:09:
... svoje zivljenje/obstoj brez seksa, brez alkohola, kave, cigaret, drog, jedenja mesa, rib, goljufanja z dnarjem, igranja na sreco, filmov, koncertov, zurov, ...

... in svoje zivljenje/obstoj brez ponosa, da se je nekdo lahko vsemu temu zgornjemu ali se vec oz. vsemu kar se da odpovedal?

jaz zlo zlo tezko... sam verjamem (kolkr pac ze) pa da je mozno.




jaz si to lahko predstavljam - zelo lahko


zato me tako življenje ne zanima - vse to bom lahko počel, ko bom mrtev  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #29 - 27.04.2004 at 11:14:21
 
t wrote on 27.04.2004 at 10:59:25:
jaz si to lahko predstavljam - zelo lahko


zato me tako življenje ne zanima - vse to bom lahko počel, ko bom mrtev  Wink



uživajte!



Pa mar že nisi mrtev  Grin  ???

Uživaj  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4