Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9755 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #30 - 27.04.2004 at 15:57:10
 
Quote:
Pa mar že nisi mrtev  Grin  ???

Uživaj  Grin Grin Grin




dokler si predstavljam ne  Wink




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #31 - 27.04.2004 at 16:23:23
 
O, verjami mi, Alex, t je tako zelo živ, da sem jaz že prav živ-čna zraven. Grin Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #32 - 27.04.2004 at 18:20:55
 
Lilith wrote on 27.04.2004 at 16:23:23:
O, verjami mi, Alex, t je tako zelo živ, da sem jaz že prav živ-čna zraven. Grin Tongue




Stari, kaj si tak živčen, da je še Lilith živčna zaradi tebe!  Grin

jao, kaki stavek sem tvoril, pa naj ostane,
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #33 - 28.04.2004 at 10:10:39
 
Gru Gru wrote on 27.04.2004 at 09:09:02:
Bog nam je dal čutila, telo, um zato da ju uporabljamo, ne pa da se upiramo temu, kar je del njega, kar ga dela božjega.

Bog je ustvaril nas same in vse kar nam je dano. dal nam je tud svobodno voljo da lahko "sebe" in tisto kar nam je dano po svoje uporabljamo. istocasno pa nam tudi iz ljubezni do nas predlaga kako naj "sebe" in tisto kar nam je od Njega dano uporabljamo za naso vecno dobrobit. ni pa seveda nujno da Ga upostevamo. kot sem ze par postov prej napisal :

Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:39:23:
v svetih spisih je napisano, da je Bog "Adhoksaja". Si pridruzuje pravico, da ni razodet materialnim cutilom in umu. ce pa ju uporabljas pod vodstvom realiziranega svetnika za Njegovo sluzenje se ti lahko po svoji vrhovni volji razodene, v skladu s tvojo predajo/iskrenostjo.

in

Madan Gopal Das wrote on 26.04.2004 at 14:53:20:
seveda, imas svobodno voljo mislit/delovat. rezultate tega pa mors v vsakem primeru sprejet, ce so prijetni ali pa neprijetni. tako kot jaz, si tudi ti pod vplivom "necesa vecno visjega od tebe" (Boga). jaz sem se pac odlocil delovat v skladu z Njegovimi zeljami, ti pa kakor hoces.


Quote:
Bog je prisoten v vsakem dihu, ki ga narediš, v vsakem srku kave, ki ga popiješ, v vsakem objemu, ki ga daš od sebe, povsod, je VSEPRISOTEN, torej ne moreš reč, da ga pa v enem dobrem vinu ni.

se strinjam, da je Bog vseprisoten. ampak kot ze ves, je Bog, Krishna, Govinda, s svojim transcedentalnim (onkraj materialnim) telesom iz popolne-eksistence, popolnega-znanja in popolne-blazenosti (sac-cid-ananda-vigraha), Vrhnovni energetik, substanca, izvor vseh izvorov, in vzrok vseh vzrokov in ima neomejeno energij/potenc, ki so z njim nepojmljivo eno (nerazdruzljivo) in hkrati razlicno. Bog prezema vse s svojimi potencami. Tudi v dobrem vinu, v kavi, v objemu itd.. povsod je Bog a hkrati Ga tudi ni.

ce hoce nekdo direktno in prijetno spoznat/obcutit Boga, ga lahko le z brezpogojno predajo njegovim zeljam. ta predaja pa se dogaja pr razlicno pogojenih individualnih dusah na razlicnih nivojih in pod razlicnimi vodstvi.

sicer pa, kako to, da pol ne jemo npr. kamenja in zeleza ce pa se zavedamo, da je Bog vseprisoten? vsaka stvar ima svoj naravni/izvorni namen. in tudi intoksikanti kot so kava, vino itd. (v katerikol kulturi) majo en tak svoj namen uzadi.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #34 - 28.04.2004 at 10:23:48
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 10:10:39:


Prov lepo in krasno, preberi ti sebe, sam sebe še enkrat, logika se tepe sama s seboj, in izkušnja tud. Vsaj kar se mene tiče in....

.... pazi ekran škodi, GSM seva, avti smrduhijo, voda iz pipe je pesticidna, kruh je umetno obarvan, ko hodiš pobijaš milijone bacilov, bakterij okrog sebe, ... obstoj in ta trenutek prenehaj dihat, bivat in si zmagu Wink

Ne vem drugače ti res ne znam povedat. Sori.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #35 - 28.04.2004 at 10:54:14
 
Gru Gru wrote on 28.04.2004 at 10:23:48:
.... pazi ekran škodi, GSM seva, avti smrduhijo, voda iz pipe je pesticidna, kruh je umetno obarvan, ko hodiš pobijaš milijone bacilov, bakterij okrog sebe,

ja... sej tocn to jz ze skos govorim. zivljenje/obstoj znotraj materialne eksistence je pogojeno z manj ali vec trpljenja zase in za druge. tuki se ne da najdt niti miru niti zadovoljstva. kar pa ne pomen, da ne obstajata, le mi smo zaenkrat se zmeri rajs zasvojeni s svojim ponosom, ceprav nas stalno udarja po glav.

ampak vse stvari pa lahko (ce hocemo) uporabljamo "tu in zdaj" na nacin, kot nam ga priporoca (ne vsiljuje) sam Vse-dober Stvarnik. v tem primeru tudi "nepopolne" stvari tega sveta postanejo popolne, ce so uporabljene za Njegovo sluzenje. ker itak vse kar je, tudi mi, naravno obstaja le Zanj. Bog je koncni uzivalec vseh zrtvovanj, vseh delovanj. ce smo iz ljubezni veseli Zanj smo ob tem tudi mi popolnoma zadovoljni, ce pa smo ljubosumni (polni pozeljenja, sebicnega interesa, lust) pa stalno jemo samo grenke sadeze.

ampak kot sem ze reku... vsakmu je od Boga dana svobodna volja mislit/delovat, rezultate pa mora vsak vedno sprejet, pa ce so mu vsec ali ne. taka je Vrhovna moc Boga, ki je Vse-dober. lahko upostevamo Njegove nasvete, lahko jih ne.

Quote:
... obstoj in ta trenutek prenehaj dihat, bivat in si zmagu

ni kej prevec izpolnjujoca taka zmaga.

ce delujemo napacno (dihamo, bivamo... zase, izkljucno za svoj lastni/sebicni interes) pol bojo slej k prej prisle v skladu s tem neprijetne reakcije. in pol se nekateri odlocjo (ko vidjo, da vsaka akcija, vsaka identiteta oz. ego, vodi v trpljenje, kot npr. budisti) da ne bojo vec obstajal, ne bojo deloval in bival in s tem "zmagal", da bi dosegl mir, ki je v bistvu le nic-trpljenja v primerjavi z malo ali velik trpljenja napacnega delovanja/bivanja. ampak tud tak mir/zmaga v koncni fazi ne izpolni individualne duse, vecno zivega bitja. iz zmotnega-ega pridt na brez-ego je nekaj, ampak od tam naprej je treba pridt se na pravi-ego (in delovanje), da dosezes tisto po cemer hrepenis. ce dihas, bivas in delujes za zadovoljstvo Boga si lahko vecno pomirjen in zadovoljen. to je zame "The zmaga" h kateri sem namenjen.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #36 - 28.04.2004 at 11:03:03
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 10:54:14:


in če ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #37 - 28.04.2004 at 11:07:20
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 10:54:14:
ampak vse stvari pa lahko (ce hocemo) uporabljamo "tu in zdaj" na nacin, kot nam ga priporoca (ne vsiljuje) sam Vse-dober Stvarnik. v tem primeru tudi "nepopolne" stvari tega sveta postanejo popolne, ce so uporabljene za Njegovo sluzenje.
Hari bol.


Zdajle grem na kavo in jo bom spila v Njegov blagor.
Potm grem na koncert, ki ga grem gledat samo za Njegovo slavo.
Pol grem na eno džus vodko ... popit na Njegovo zdravje.


aja pa še to ... ko bom naslednjič sexala se bom tut spomnila, da to počnem Njemu v užitek


... in sem zmagala ... vse kar sem/bom počela bo  zaradi slavljenja in služenja Najvišjemu Krišni


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #38 - 28.04.2004 at 11:07:35
 
Vsakdo lahko piše, govori, misli, verjame...kar hoče. To razumem. Deliti srečo z drugimi, ker je potem večja, ali deliti žalost z drugimi, ker je potem manjša, tudi razumem. Prepričevati nekoga furt na furt, kako je le njegova vera edino zveličavna in biti celo užaljen, če potem enemu malo poči film in reče "ajd ne seri", pa ne razumem čisto. Ali ni verovanje ena taka intimna zadeva, ki ne potrebuje nekega potrjevanja od drugih?. Mogoče pa verujoči ni ravno prepričan v to, v kar veruje, pa razlaga na počez, da bi dobil tisto potrditev, ki je v sebi ne najde? A je kaj drugega mogoče?
Mogoče tudi topik ni pravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #39 - 28.04.2004 at 11:18:47
 
sinjeoka wrote on 28.04.2004 at 11:07:20:
Zdajle grem na kavo in jo bom spila v Njegov blagor.
Potm grem na koncert, ki ga grem gledat samo za Njegovo slavo.
Pol grem na eno džus vodko ... popit na Njegovo zdravje.

... in sem zmagala ... vse kar sem/bom počela bo  zaradi slavljenja in služenja Najvišjemu Krišni

ce hoces nekomu ugodit, pol to pomen, da delujes v skladu z njegovimi zeljami, ne da delujes kakor si ti nespekuliras kako in kaj bi naj mu bilo vsec.

ce bi tebi kuscar hotel "ugoditi" in ti z "dobrim namenom" prinesel par zivih gosenc za pojest, bi se ti najbrz zgrazala.

torej, ce hoces nekomu zares ugodit moras najprej poznati njegove zelje in mu jih potem tudi biti pripravljen izpolnit. dober namen ni dovolj.

sicer (si) pa lahko porocas kolk zadovoljstva in izpolnitve ti bo oz. ti prinasa zgoraj opisana "zmaga".

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #40 - 28.04.2004 at 11:25:59
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 11:18:47:
ce hoces nekomu ugodit, pol to pomen, da delujes v skladu z njegovimi zeljami, ne da delujes kakor si ti nespekuliras kako in kaj bi naj mu bilo vsec.



Ob tako abstraktnem pojmu kot je Bog....

,,,kako lahko sploh kdo trdi, kaj so Božje želje, brez da bi špekuliral?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #41 - 28.04.2004 at 11:26:20
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 11:18:47:
ce hoces nekomu ugodit, pol to pomen, da delujes v skladu z njegovimi zeljami, ne da delujes kakor si ti nespekuliras kako in kaj bi naj mu bilo vsec.

ce bi tebi kuscar hotel "ugoditi" in ti z "dobrim namenom" prinesel par zivih gosenc za pojest, bi se ti najbrz zgrazala.

torej, ce hoces nekomu zares ugodit moras najprej poznati njegove zelje in mu jih potem tudi biti pripravljen izpolnit. dober namen ni dovolj.

sicer (si) pa lahko porocas kolk zadovoljstva in izpolnitve ti bo oz. ti prinasa zgoraj opisana "zmaga".

Hari bol.



čaki malo ...

a nisi ravno ti napisal, da nepopolne stvari, če služijo namenu = Njemu, postanejo popolne?

Sicer pa ... a se ti ne zdi, da nisem samo jaz tista, ki špekulira kaj je Njemu všeč? Špekuliraš tudi ti... ... samo vsebina špekulacije je pa različna .... da Njemu ugaja furt na furt poslušat Hari Bol ... kaj pače mu gre ta Hari Bol že full na živce, ker ga tokrat sliši  ??? ... in bi mu za spremembo moje čaščenje v obliki džus-vodke bilo zelo všeč?


zaradi tega katera špekulacija je pravilna so bile pa že vojne ... večinoma zelo krvave ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




[img][/img]Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #42 - 28.04.2004 at 11:28:30
 
sinjeoka wrote on 28.04.2004 at 11:26:20:
.... da Njemu ugaja furt na furt poslušat Hari Bol ... kaj pače mu gre ta Hari Bol že full na živce, ker ga tokrat sliši  ??? ... in bi mu za spremembo moje čaščenje v obliki džus-vodke bilo zelo všeč?





...

To pa moram predlagat za izjavo leta....


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #43 - 28.04.2004 at 11:35:56
 
sinjeoka wrote on 28.04.2004 at 11:26:20:
a nisi ravno ti napisal, da nepopolne stvari, če služijo namenu = Njemu, postanejo popolne?

ja, namen intoksikantov je, da pogojene individualne duse se naprej pogojujejo kar je itak v skladu z njihovimi lastnimi zeljami.

eni jih uporabljajo za ta namen (da si povzrocajo vedno vec in vec trpljenja), drugi pa jih uporabljajo tko, da se jim prostovoljno odpovejo... zarad boljse podlage iz katere lazje prakticirajo cisto vdanost do Boga.

Quote:
Sicer pa ... a se ti ne zdi, da nisem samo jaz tista, ki špekulira kaj je Njemu všeč? Špekuliraš tudi ti... ... samo vsebina špekulacije je pa različna .... da Njemu ugaja furt na furt poslušat Hari Bol ... kaj pače mu gre ta Hari Bol že full na živce, ker ga tokrat sliši  ??? ... in bi mu za spremembo moje čaščenje v obliki džus-vodke bilo zelo všeč?

tako kot jaz, tudi ti sledis nekemu vodstvu, ki nama obljublja odstranitev trpljenja in pridobitev zadovoljstva, za kar imava oba pravico. rezultati sledenja dolocenim navodilom/vodstvom pridejo scasoma oz. jih lahko zaznas tudi "tu in zdaj", ce si dovolj pozoren in iskren.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #44 - 28.04.2004 at 12:24:15
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 11:35:56:
ja, namen intoksikantov je, da pogojene individualne duse se naprej pogojujejo kar je itak v skladu z njihovimi lastnimi zeljami.

eni jih uporabljajo za ta namen (da si povzrocajo vedno vec in vec trpljenja), drugi pa jih uporabljajo tko, da se jim prostovoljno odpovejo... zarad boljse podlage iz katere lazje prakticirajo cisto vdanost do Boga.

tako kot jaz, tudi ti sledis nekemu vodstvu, ki nama obljublja odstranitev trpljenja in pridobitev zadovoljstva, za kar imava oba pravico. rezultati sledenja dolocenim navodilom/vodstvom pridejo scasoma oz. jih lahko zaznas tudi "tu in zdaj", ce si dovolj pozoren in iskren.

Hari bol.


aryan ali Madan Gopal Das  tudi vera je opij (mamilo), ki tebi več kot očitno zapolnjuje praznino, oziroma ti omogoča tisto pozabljenje, da se ti ni treba ukvarjat z vprašanji vsakdanjika ...

Jaz pa ne sledim nobenemu nauku
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4